Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko chmod-a i upload fajla na server

[es] :: PHP :: Problem oko chmod-a i upload fajla na server

[ Pregleda: 1587 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.55.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Problem oko chmod-a i upload fajla na server04.02.2007. u 15:51 - pre 209 meseci
Ovako:
imam problem kada treba da uploadujem neki fajl na server kod mene u lokalu radi extra ali na serveru nece evo kako izgleda kod koji uploaduje fajl na server:
Code:

.
.
.
if(move_uploaded_file($_FILES['image']['tmp_name'], $target_path))
                                {
                                    $db->query($sqlImg);
                                } 
                            else
                                {
                                    echo "There was an error uploading the file, please try again!";
                        }
...

Kod mene u lokalu radi bez problema ali kada postavima plikaciju online nece.
Izgleda da je problem do chmod-a.Trazio sam ovde na forumu u cemu je fazon i prelistao sam sve poruke o chmodu ali kod mene na serveru je podeseno sve kako treba da bi ova funkcija move_upload_file() radila.
Kako izgleda Permissions za folder u koji uploadujem fajlove je na slici premissions.jpg koju sam uploadovao uz temu,a koju gresku javlja prikazano je na slici greska.jpg koju sam uploadovao uz poruku.
Ako neko zna u cemu je problem neka javi sto pre posto moram da ga resim do utorka ujutro.
Hvala svima unapred
djLapac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.91.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Re: Problem oko chmod-a i upload fajla na server04.02.2007. u 23:04 - pre 209 meseci
Dir ti nema chmod 777 vec 755 vidi desno , tako prikazuje file manager od cpanel-a.
Samo klikni na dugme Change.
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.55.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Problem oko chmod-a i upload fajla na server04.02.2007. u 23:12 - pre 209 meseci
ok sada cu da proverim
djLapac
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.62.55.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Problem oko chmod-a i upload fajla na server04.02.2007. u 23:28 - pre 209 meseci
u pravu si !Da ne poverujes kakav sam slepac ispao sto nisam video, jos sam 100 puta pogledao da li je sve u redu sa chmod-om i nisam provalio da nije 777.
Hvala ti.
Pozdrav.
Ps.Nadam se da sam ja zadnji koji je postavio ovo "glupo" pitanje i ako nekom se javi isti ovakav problem da zna da na ovom forumu ima par hiljada puta objasnjeno kako da se ovakav problem resi.
:)
djLapac
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problem oko chmod-a i upload fajla na server

[ Pregleda: 1587 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.