Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 799899 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.12.2008. u 23:11 - pre 186 meseci
izace te 200KM ili 240KM posto naplacuju za izlazak na teren 40KM... ili je to vec uracunato u ovih 200KM...
ma isplati se uzeti definitivno EXTRA paket imas zagarantovano sve...i jos vecu brzinu nego mi koji smo na 2.4GHz

kod mene upload uvijek manje nego sto treba da imam ne znam je li slucaj i kod vas tako...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.12.2008. u 23:44 - pre 186 meseci
pozdrav

slaba vajda od slanja mailova,nazoves lepo telefonom i pitas mada ni onda nije 100% sigurno da ce ti reci kako stvarno jeste.
ja sam tako zvao jednom i pitao da li mogu sa dva razlicita racunara da koristim jedan nalog na sta mi je zenski glas odgovorio da je naravno moguce bez ikakvih problema.
posto sam inace znao da to ustvari nije moguce pitao sam je da me spoji sa nekim iz tehnicke podrske (citaj:ko se malo bolje razume u to) .
lik koji se javio mi je isto rekao da moze a tek kada sam mu objasnio da ja hocu sa dva razlicita racunara sa posebnim wlan karticama i antenama to da odradim tek onda mi je rekao da to ne moze vec da moram da uzmem ap na koji cu spojiti ta dva racunara.
tako da sta god da pitate morate biti 100% precizni u postavljanju pitanja da posle nebude svakakvih izdenadjenja.
a sto se tice ove cene od 200km ...u tu cenu je uracunata oprema za mala rastojanja od bazne stanice i gde ide mala panel antena dok za veca rastojanja ide jaca antena koja je sama po sebi skuplja i podize cenu paketa.
a ovo za izlazak ne znam da li je uracunato ili nije.
najbolje da sacekamo da se javi moj drugar @ernie mikrotik pa da cujemo informacije iz prve ruke! ))))))

pozdrav
 
Odgovor na temu

exw

Član broj: 200134
Poruke: 86
213.196.125.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva11.12.2008. u 11:10 - pre 186 meseci
evo 41g paket

 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.cust.tele2.se.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva11.12.2008. u 20:46 - pre 186 meseci
Citat:
tox master: pozdrav

lik koji se javio mi je isto rekao da moze a tek kada sam mu objasnio da ja hocu sa dva razlicita racunara sa posebnim wlan karticama i antenama to da odradim tek onda mi je rekao da to ne moze vec da moram da uzmem ap na koji cu spojiti ta dva racunara.
tako da sta god da pitate morate biti 100% precizni u postavljanju pitanja da posle nebude svakakvih izdenadjenja.

pozdrav


Jedino iznenađenje koje Zona može da ti pruži je da to sve na kraju radi kako treba, a to se ne dešava tako često. Inače, promjena MAC adrese na jednoj kartici da bude ista kao ona sa koje si registrovan, rješava pitanje pristupa sa dva različita kompjutera i jednim nalogom.

U Švedskoj nema problema, zdravoooooo...

[Ovu poruku je menjao sinip dana 11.12.2008. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva11.12.2008. u 21:44 - pre 186 meseci
Citat:
Inače, promjena MAC adrese na jednoj kartici da bude ista kao ona sa koje si registrovan, rješava pitanje pristupa sa dva različita kompjutera i jednim nalogom.

ma tako je na kraju i bilo samo sam hteo da budem fin i da pitam da mi puste dve mac adrese na jedan nalog i ne znam zasto sam mislio da je to prilicno normalno pitanje ali sam ipak na kraju morao to da odradim na foru sa dve iste mac adrese.
kako ono kazu "nije tesko biti fin" u ovom slucaju ne stoji.
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.cust.tele2.se.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva11.12.2008. u 21:49 - pre 186 meseci
Citat:
tox master: ma tako je na kraju i bilo samo sam hteo da budem fin i da pitam da mi puste dve mac adrese na jedan nalog i ne znam zasto sam mislio da je to prilicno normalno pitanje ali sam ipak na kraju morao to da odradim na foru sa dve iste mac adrese.
kako ono kazu "nije tesko biti fin" u ovom slucaju ne stoji.


Zaboravi na finoću u poslovanju sa Zonom... Slobodno idi đonom kad god možeš...

U Švedskoj nema problema, zdravoooooo...
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 10:41 - pre 186 meseci
Postavljena nova bazna (600 met. od mene vazdusno) ja se prebacio i sve je OK, konekcija u sekundi,nema diskonekcije,down i Up idu max.
Ja zadovoljan.Jedino ono skidanje brzine od njih sto ide nakon nekog vremena je minus.
Zasad ide dobro.Koliko ce trajati videcemo,kad zakaze kukam odmah.
Od pocetka februara trebao bi krenuti ADSL samo da poloze optiku i da vreme posluzi zbog radova.
Nakon toga odoh na ADSL.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
80.65.65.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 11:41 - pre 186 meseci
@yeljko
i ja sam imao slicnu situaciju,postavljena bila nova bazna,ja bio prvi korisnik na njoj,ping do bazne <1ms,protok tacno onoliko koliko treba i down i up.
sve radilo extra 2-3 meseca dok nije nakacena bruka novih korisnika a onda je ping otisao u nebesa,download oslabio,uploada nigde....
nadam se da kod tebe nece biti tako ali eto pred nama je.

pozdrav
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 15:58 - pre 186 meseci
U stvari postavili su oni dve bazne pa iako se nakaci i njih 40-tak nebi trebalo da toliko utice jer
nece biti vise korisnika,mislim.
Druga stvar nek izdrzi dva-tri meseca i to je doro procice dotad ADSL (polaze se opticki kabal)
a oprema za ADSL za centralu je stigla.
Odose onda svi sa zone i zona se povlaci odavde sigurno.
Zao mi je zbog tog sto su mogli raditi kako treba i praviti konkurenciju ali
staces kad su im draze pare vise nego korisnici.
Bez zadovoljnog korisnika nema ni posla.
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 20:55 - pre 186 meseci
Kakvu i gdje kutiju da trazim za AP za vanjsku montazu...
zelim da svoju Reinjet Grid antenu 2.4 24dB skratim RG6 kabl na 30cm da ga odrezem i da stavim novi konektor...tako da bi mi AP
bio u kutiji...kako se zove stvarcica preko koje bi se napajao AP preko ovog utp straigt kabla
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 21:26 - pre 186 meseci
Citat:
arminicos: Kakvu i gdje kutiju da trazim za AP za vanjsku montazu...
zelim da svoju Reinjet Grid antenu 2.4 24dB skratim RG6 kabl na 30cm da ga odrezem i da stavim novi konektor...tako da bi mi AP
bio u kutiji...kako se zove stvarcica preko koje bi se napajao AP preko ovog utp straigt kabla


Zavisi kakav AP imas koih je dimenzija, ali naj bolje je uzet vecu metalnu kutiju 40cm x 40 cm za struju koja stvarno dihtuje tako da nema problem od ulaska kise i snijega a imas je uzet u bilo kojoj elektro radnji i kosta oko 30-tak KM ja sam moj ap vadio iz plasticne orginalne kutije te ga sarafio u tu metalnu kutiju da bi imao ok hladjenje ljeti , a busis dve rupe odozdo kroz koje provuces utp kabal i antenski kabal, a ona stvarcica preko koje dobivas napajanje kroz mrezni kabal se zove POE i moze se kupit za oko 15-20 eura a moze se i napravit evo link pa dumaj http://wireless.uzice.net/uputstvo-poe-kako_ga_napraviti.htm s tim da sam ja svoj AP napajao sa racunara tj na moju mreznu karticu sam prosnjirao 12 volti na one pinove koi se ne koriste, ali ako neznas sta radis neigraj se jer moze crknut cijeli racunar.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 21:54 - pre 186 meseci
POE adapter 15-20 evra ? Jel ima pozlacene konektore il nesto ? Koliko ja znam, taj adapter je bio oko 3-4 eura u netiksu. Da ja moram da provlacim kablove, ja bih lepo nastavio kabal od napajanja ap-a i ne bih se zajebavao sa adapterima, da jurim po prodavnicama.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.12.2008. u 22:36 - pre 186 meseci
Citat:
fade: POE adapter 15-20 evra ? Jel ima pozlacene konektore il nesto ? Koliko ja znam, taj adapter je bio oko 3-4 eura u netiksu. Da ja moram da provlacim kablove, ja bih lepo nastavio kabal od napajanja ap-a i ne bih se zajebavao sa adapterima, da jurim po prodavnicama.


Da upravu si za netix, samo sto netix u BiH nema i neposluje kod nas, ja spomenuh cijenu kad sam ja kupovao moj AP wl 5470 ove godine u martu i kostao je toliko u Doboju, te mi je bio preskup pa sam se iz tog razloga odlucio pravit sam sebi i dao sam link po kom sam ga uradio i naveo sam sta sam jos sam doradio a evo link u hrvatskoj koliko kosta http://www.mikrotik-hrvatska.com/poe-passive-p-309.html pa tko ga moze dobit odatle super jer ga dodje oko 16 KM.

Dal je pozlacen ili ne ne znam samo sam odgovorio iz svog iskustva, ja ih ne prodajem i ne nudim nikome.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 05:41 - pre 186 meseci
Citat:
fade: POE adapter 15-20 evra ? Jel ima pozlacene konektore il nesto ? Koliko ja znam, taj adapter je bio oko 3-4 eura u netiksu. Da ja moram da provlacim kablove, ja bih lepo nastavio kabal od napajanja ap-a i ne bih se zajebavao sa adapterima, da jurim po prodavnicama.

slazem se potpuno!
i ja znam da je to par maraka ,ustvari i ne vrede vise dve rj45 uticnice i dva dzeka za napajanje a netreba cak ni to,ko ima imalo mozga da skonta koje se zice ne koriste u utp kablu spoji direktno zice iz utp kabla na zice od napajanja ap-a i gotova prica bez ikakvih komplikacija i davanja para bezveze.
a kad smo vec kod cene poe,kod mene u gradu momci to naplacuju oko 8km sa montazom a nabavljaju iz sapca koliko znam.
a mozda ringispi misli na poe sa pretvaracem napona koji stvarno kosta toliko koliko je rekao a mozda i vise mada to se stavlja samo u slucajevima kada je utp kabal duzi od recimo 30m pa dolazi do prevelikog pada napona kroz utp a ovako sa pretvaracem moze da ide mnogo vise sa malim gubicima.

pozdrav
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 10:12 - pre 186 meseci
ma mora da se covjek malo nasalio :)
je li to ovo:
http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=733 Kosta 11-12 KM
moram to podhitno odraditi kupiti to i vanjsku kutiju za montazu+novi konektor :(
 
Odgovor na temu

Elmir Becirovic

Član broj: 99114
Poruke: 74
213.196.73.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 14:02 - pre 186 meseci
Ovo moram napisati da bi vam docarao sposobnost zoninog supporta....


Nazovem fino i pozdravim kazem korisnicko ime i kazem da mi ne prolazi ping na baznu,a signal mi -69, a sa druge strane me kao grom iz vedra neba pogodi pitanje "Zasto vam je bitno da vam ping na baznu prolazi"... e tu mi je pukao film.....sami popunite ostatak....
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 17:07 - pre 186 meseci
Citat:
arminicos: ma mora da se covjek malo nasalio
je li to ovo:
http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=733 Kosta 11-12 KM
moram to podhitno odraditi kupiti to i vanjsku kutiju za montazu+novi konektor


Ja se nikad ne salim na ozbiljnim temama, inace kad mi pogledas facu mislis da pricas sa mrtvacom jer sam mrtav (ne)ozbiljan.

Ja licno za gluposti ne bacam lovu, vec razvalim staru mreznu karticu i polemim sam sebi zice i dobijem to isto, ko nije vican lemilici da lovu i plati postarinu za robu i ima isto to.

Pisao sam cijenu koju su meni rekli u radnji pre 9 mjeseci , a sad dal su mislili na POE sa njihovim napajanjem i stabilizatorom napona na kraju ili pasivni POE nebih ulazio jer se nisam detaljno raspitivao, a ovaj moj poe radi kroz 45 metara utp kabla sa udvostrucenim zicama i rekao sam da AP napajam sa kompjutera sa 12 V.

I aramisu to je to samo malo ljepse upakovano.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 19:15 - pre 186 meseci
Ja sam provukao(posto imam u zidu crevo za kablove do tavana) 2x0.75 kabal zajedno sa utp kablom, sto bi trebalo da je ok resenje, neko mi je preporucio(tox :D). Nisam jos montirao, ali kad stignem javicu rezultate.

Nije najprakticnije, ali je meni skroz ok ispalo.
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 21:57 - pre 186 meseci
Kod mene je napajanje sa adaptera preko mreznog kabla.
Dakle mrezni kabal sluzi i za internet a i za napajanje.
E sad ne znam da li sta gubim tu na internetu?
To su mi tako napravili ovi iz Zone (njihov partner).
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.12.2008. u 22:44 - pre 186 meseci
Citat:
yeljko: Kod mene je napajanje sa adaptera preko mreznog kabla.
Dakle mrezni kabal sluzi i za internet a i za napajanje.
E sad ne znam da li sta gubim tu na internetu?
To su mi tako napravili ovi iz Zone (njihov partner).


Nista se ne gubi sto se tice mreze ili interneta.

U UTP kablu 4 para zica od koi se koriste 4 zice. Po pravilu kad se krimpa UTP konektor trebalo bi poredat ovaj raspored zica:

1.bijelo narandzasta prenos podataka
2.narandasta prenos podataka
3.bijelo zelena prenos podataka
4.plava za plus
5.bijelo plava za plus
6.zelena prenos podataka
7.bijelo smedja za minus pol
8.smedja za minus pol

Za prenos podataka se koriste 1 2 3 i 6, sto znaci da imamo 4 5 7 8 pinove slobodne na UTP konektoru i da ih mozemo iskoristiti za napajanje znaci uduplamo 4-5 za plus i 7-8 za minus konektor gledano mesingane iglice okrenute prema nama i reda se sa lijevo na desno 12345678

Za znatizeljnije i one koje to stvarno zanima evo i link http://wireless.uzice.net/uputstvo-osnovi_umrezavanja.htm lijepo covjek jos detaljnije i opsirnije opisao, a imate i kako se pravi kros over ili ukrsteni kabal i cemu sluzi.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 799899 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.