Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801133 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 08:57 - pre 189 meseci
Citat:
VlaDiXx: može li mi neko reći kakvu funkciju ima WISP + Universal Repeater WISP + Universal Repeater na AIRLIVE WL 5470 AP ?


Vladix druze ja cu posto sam ti ga ja i predlozio.

WISP + Universal Repeater sluzi da pored 4 racunara koje si zakacio preko UTP kabla, ukljucis i taj mod te onda mozes da kacis i preko wirelessa naprimer laptop ili bilo koi drugi racunar koi ima wireless 802.11 b ili g kartu.

Ja sam ga koristio dok sam bio na zoni jer na laptopu nemam mreznu kartu sa UTP stekerom, malo stari lapitopi te za djeciju sobu da nevozim kabal i nebusim zidove lakse mi je tako bilo.

ALi kada ukljucis taj mod nezaboravi da ti se moze bilo ko nakacit na taj tvoj AP jer u tom slucaju on se ponasa kao AP koi ima na sebi internet. Naj bolje je da u njega ubacis mac listu dozvoljenih tvojih wireles kartica koje imaju mogucnost da se zakace, a pored tog prvog filtriranja po mac mozes ukljucit i wep zastitu te i sakrit ssid da bi sprjecio neovlasceno kacenje na tvoj uredjaj.

Ako treba jos pojasnjenja slobodno na pp.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 12:06 - pre 189 meseci
hvala ringispi...ok, shvatam, znači da je tada on odašiljač i daje pored svih ovih mogućnosti u wispu da se doda još jedan uređaj i to bežično. E sad, gdje to ide, ima li dodatna antena ili preko ove zonine...?
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 12:24 - pre 189 meseci
Citat:
VlaDiXx: hvala ringispi...ok, shvatam, znači da je tada on odašiljač i daje pored svih ovih mogućnosti u wispu da se doda još jedan uređaj i to bežično. E sad, gdje to ide, ima li dodatna antena ili preko ove zonine...?


Ne jedan nego moze da se zakacioko 20 ljudi na taj tvoj Ap, te da dijele tvoju konekciju sa zone a signal se distribuira preko te njegove antene koju si ti navrnuo na njega dal neku usmjerenu ili onu malu sto dodje uz njega-nebitno ali ide preko te zajednicke antene sto je navrnuta na taj tvoj AP, stoga naj bolje da ukljucis i filter po mac adresi znaci one kompjutere koje zelis da pustis da se kace na tvoj uredjaj bezicno ako si ukljucio taj WISP + Universal Repeater mod.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 13:24 - pre 189 meseci
novo pitanje, da li ta antena može biti ona antena preko koje dobijam zona signal ?


 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 16:18 - pre 189 meseci
Citat:
VlaDiXx: novo pitanje, da li ta antena može biti ona antena preko koje dobijam zona signal ?


da to je ta antena na wl 5470 jer jedno jedino mjesto za zavrtanje antene na njemu ima, te od opreme imas sve osim da nazoves zonu da te ubaci kao wisp klijenta kod njih na baznoj na koju se kacis, i da ti kod sebe na svom AP stavis u wisp ripit mod te izaberes neko zvucno ime kao ssid ili mi prosledi tvoju ip od tvog AP i ja cu ti preko neta uc i izpodesavat ga a ti ga nadji sa nekog racunara koi ima u sebi wireless 802.11 b ili g karticu

E sad znam da te buni kako onda da i ja dobijam od zonine bazne stanice signal a i da emituje kao Ap u tom ripit modu, e odgovor je da se tim bavi procesor i cip koi je zaduzen da primljenu informaciju od bazne stanice proslijedi korisniku koi je trazio taj paket, znaci isto kao i preko kabla prosledjuje taj paket onome racunaru od ta 4 spojena utp ko je i trazio samo ovaj put preko wirelesa preko iste antene koja je spojena na zonu samo sad ne prima i neobraca se zoninoj baznoj stanici vec kartici koja se spaja na tvoj AP i tu istu antenu.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 17:37 - pre 189 meseci
ringispi, baš ti hvala na objašnjenju, nije meni frka to napraviti, al nisam mogao vjerovati da ovaj uređaj može to uraditi. svaka čast za airlive
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 18:28 - pre 189 meseci
Citat:
VlaDiXx: ringispi, baš ti hvala na objašnjenju, nije meni frka to napraviti, al nisam mogao vjerovati da ovaj uređaj može to uraditi. svaka čast za airlive


Uredjaj je strasan mada ima i boljih danas od njega jer tehnika svakodnevno napreduje, ali za koliko para je placen i sta nudi od opcija ja sam prezadovoljan.

Slicne opcije ima i wl 5460 osim sto pozadi ima samo 2 lan porta a 5470 4 Lan i 1 wan i deklarisan je kao ruter, a ima malih razlika i u novom softveru 5470 ima i bandvich kontrolu i po mac adresi i po ip adresi i u lanu i wan-u dok to 5460 nema, ali je zato i manje love za cijelih 10 km pa ko danas stedi na sinicama bas ce ustedi.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 18:46 - pre 189 meseci
da, a zona prodaje samo 5460, stvarno nepotreban i neosmišljen potez...2 lan porta više, radi u više režima.

p.s. Da mu nije veliko opterećenje primati signal od zone i slati na zonu, slati signal posebno i primati signal od korisnika wisp repetera ?
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 19:04 - pre 189 meseci
Citat:
VlaDiXx: da, a zona prodaje samo 5460, stvarno nepotreban i neosmišljen potez...2 lan porta više, radi u više režima.

p.s. Da mu nije veliko opterećenje primati signal od zone i slati na zonu, slati signal posebno i primati signal od korisnika wisp repetera ?


Ne nije uredjaju kao uredju nikakvo opterecenje jer je za to vec fabricki mjesecima testiran i predvidjeno mu je da to radi, jedino sto sad u tvojoj okolini pojavljuje se novi urdjaj na istom kanalu i unosi smetnje jedni drugima i stvara se sum i recimo kad bi ga koristio za neku svoju lan wireless mrezu a drzao ga u tom ripiter modu ili u wds modu (ista je funkcija samo sto je u wispu zakacen preko ppoe konekcije na neki ISP nalog) te serovao preko njega bilo sta drasticno bi opala brzina drugim korisnicima koi su zakaceni preko tog uredjaja.

A sto se tice opterecenja, jedino je opterecenje zona nama korisnicima to jest vama koi ste jos na zoni.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.10.2008. u 19:52 - pre 189 meseci
dobra je meni zona već 20-tak dana bez ikakve greške, ping ispod 50, brzina preko predefinisane, stabilnost (10 dana uptime).

Koliki je otprilike domet na običnim antenama koje daje zona, jer treba sigurno dobra izlazna snaga za veće prepreke i destinacije.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.10.2008. u 15:21 - pre 188 meseci
Citat:
VlaDiXx: dobra je meni zona već 20-tak dana bez ikakve greške, ping ispod 50, brzina preko predefinisane, stabilnost (10 dana uptime).

Koliki je otprilike domet na običnim antenama koje daje zona, jer treba sigurno dobra izlazna snaga za veće prepreke i destinacije.


Prvi dio tvoje poruke bravo za zonu nek su se vec jednom barem kod tebe smirili.

Ovo drugo ne znam koje antene zona utrpava, jer sam misljenja da utrpavaju ono sto jeftino nabave da bi ostvarili sto veci prihod (imam drugara koi se bavi psima te ima saradnika u mupu pa tamo gdje bude neka provala nude opljackanim gazadama one pse sto trenutno ima na lageru kao najbolji su dobermani sutra ima rotove tada su mu oni naj bolji posle ima sarplanince onda su oni naj bolji za cuvanje objekata itd.) za to je i kvalitet usluga ispod nivoa.

Ja i moj drugar sinip smo sebi uvijek pravili antene i testirali ih izmedju mene i njega (kod njega prastari dlinkov AP 1000 a kod mene laptop sa wireless kartom od 30mw na daljinu zracnim putem mjereno gugleartom antena na antenu 1400metara u sumi signala od preko 60 AP-ova u gradu od samo 13 radnih kanala i izvlacili smo uvijek 1Mb) jer smo jedan na jednom kraju grada a drugi na drugom pa imamo poveliku razdaljinu izmedju nas te nam se moze. Poredili smo fabricke nazovi grid antene sto se rade u srbiji u sabcu, i ni priblizno nije ono za sta su deklarisane to ja zovem napucavanjem i nastancavanjem decibela, a ajd sto nemaju toliko pojacanje nego sto koliko zrace naprijed toliko isto zrace nazad i dodju kao omni antena a to im nije ni namjena niti bi smjele tako da rade, zakon kupit renomiranu antenu od neke jake firme ili ako se ne moze onda pristupit gradnji sa postovanjem precizno odmjerenih i izracunatih dimenzija i onda to mora da bude to.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

Lexxon
Tuzla

Član broj: 143776
Poruke: 2
213.196.74.*

Sajt: www.husino.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.10.2008. u 15:45 - pre 188 meseci
Ja recimo nisam nikada imao velikih problema sa zonom.Bilo je tu i tamo nekih zastoja,ali nista strasno.Prije nekih 20 dana presao sam na extra 15 g paket(2mbit/384) i mogu reci da do sada nije bilo ni najmanjeg problema.Pozdrav.


 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.10.2008. u 14:53 - pre 188 meseci
ja nemam potrebe da prelazim, kod mene je stvarno zona uvijek bila super, sa tim da je bilo dana kada je bilo vrlo loše i dosadno sa njom...ipak evo u septembru i oktobru nije bilo ni par dana kada je nešto bilo loše, a uptime je preko 98%.

ringispi, uspio sam srediti wisp+repeater mod, hvala na pomoći i konsultacijama.
radi sve ok, ovaj mod ću iskoristiti za mobilni jer namjeravam kupiti e51 koji ima ugrađen wifi, pa će mi biti od koristi.
rekao si mi da ako je uključen wisp+repeater lan izlazi dobijaju slabije i prioritet ide na repeater....iskreno nisam primjetio na kompjuterima, ali na dreamboxu(cs) sam primjetio da slika sjecka, vjerovatno ping varira više, al razlika je možda 20-tak%.
možda i griješim, nisam mnogo testirao.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.10.2008. u 17:53 - pre 188 meseci
Citat:
VlaDiXx

ringispi, uspio sam srediti wisp+repeater mod, hvala na pomoći i konsultacijama.
radi sve ok, ovaj mod ću iskoristiti za mobilni jer namjeravam kupiti e51 koji ima ugrađen wifi, pa će mi biti od koristi.
rekao si mi da ako je uključen wisp+repeater lan izlazi dobijaju slabije i prioritet ide na repeater....iskreno nisam primjetio na kompjuterima, ali na dreamboxu(cs) sam primjetio da slika sjecka, vjerovatno ping varira više, al razlika je možda 20-tak%.
možda i griješim, nisam mnogo testirao.


Nema na cemu , samo nisam rekao da lan portovi dobijaju manje propusnog opsega nisi me razumio, isto svi klijenti dobijaju dal preko wireless moda ili preko lan portova-utp kabla zato i jeste ruter te rasporedjuje saobracaj .

Jedino ako tebi treba da neki racunar u svojoj mrezi ogranicis po pitanju prometa u wl 5470 imas i tu opciju da raspodjelis koliko koi racunar moze da vuce nevezano kako je spojen dal preko ripiter wireless moda ili preko utp, ubacis njegovu ip adresu u slucaju da si zadao fiksne ip adrese, ili ako ti je na wl 5470 ukljucen nat na dhcp onda racunare ogranicavas po mac adresi kartica koje su u tim racunarima, mozes da ih ogranicis i po lan mrezi i po wan internet mrezi.

Nezaboravi ukljucit mac filter jer ti se sad dok je ukljucen ripit mod moze svako zakacit i vuc tvoj internet.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
91.191.17.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva19.10.2008. u 23:21 - pre 188 meseci
Evo sad mi internet uzas,nemogu stranicu otvorit.
Merio sam ping od mene do bazne:

Packets: Sent = 75, Received = 64, Lost = 11 (14% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 3ms, Maximum = 743ms, Average = 194ms

Da li je to do pinga sto je slab internet?
Koji bi mogao biti uzrok,mozda zagusenje sto sam daleko od bazne ili nesto drugo?
Koliki bi smeo biti max. velik ping da bi internet radio uredno?

Nakon 15-tak minuta internet je proradio malo bolje a i rezultati pingovanja su bolji:

Packets: Sent = 70, Received = 69, Lost = 1 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 3ms, Maximum = 163ms, Average = 11ms



[Ovu poruku je menjao yeljko dana 20.10.2008. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.68.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva23.10.2008. u 09:24 - pre 188 meseci
Jel zna neko sta Zona daje od opreme za 5GHz internet?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.75.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva23.10.2008. u 11:03 - pre 188 meseci
pozdrav

mislim da ide ruterboard rb133 i grid antena po potrebi,naravno za 5ghz.
a koliko sam shvatio mrezni kabal do kompa placas kao sto pise na sajtu 1,5km/m.

edit:http://www.zona.ba/cenovnici/Z...enovnik_za_Wireless_opremu.pdf

[Ovu poruku je menjao tox master dana 23.10.2008. u 12:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva23.10.2008. u 12:55 - pre 188 meseci
ciaos svima, jel neko dobio ovih dana ovu poruku...napominjem da sam prethodni mjesec uplatio obavezu 30.09. a leglo im je 01.10. na racun Dasto semtela....

Postovani dadotb,

Obavjestavamo Vas, da Vasa uplata za uslugu koju koristite istice dana 2008-10-28.
Ukoliko ne izvrsite uplatu za sljedeci mjesec i ista uplata se ne registruje u nasoj banci najmanje jedan dan
prije 2008-10-28, nas sistem ce Vas automatski iskljuciti.

p.s.
po ovome trebao bi uplatiti 26.10. da bi sve bilo kako oni kazu i ne iskluce me, pa to je kradja 5 dana!!!!
 
Odgovor na temu

karic
Zivinice

Član broj: 195357
Poruke: 60
91.191.50.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva23.10.2008. u 13:34 - pre 188 meseci
Citat:
dadotb: ciaos svima, jel neko dobio ovih dana ovu poruku...napominjem da sam prethodni mjesec uplatio obavezu 30.09. a leglo im je 01.10. na racun Dasto semtela....

Postovani dadotb,

Obavjestavamo Vas, da Vasa uplata za uslugu koju koristite istice dana 2008-10-28.
Ukoliko ne izvrsite uplatu za sljedeci mjesec i ista uplata se ne registruje u nasoj banci najmanje jedan dan
prije 2008-10-28, nas sistem ce Vas automatski iskljuciti.

p.s.
po ovome trebao bi uplatiti 26.10. da bi sve bilo kako oni kazu i ne iskluce me, pa to je kradja 5 dana!!!!

Zar nije mjesec + 6 dana,znaci uplatis 30.09 a oni te iskljuce 5.11 tako je kod mene bilo i tako su mi rekli kad sam se prikljucivao
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva23.10.2008. u 13:38 - pre 188 meseci
Citat:
dadotb: ciaos svima, jel neko dobio ovih dana ovu poruku...napominjem da sam prethodni mjesec uplatio obavezu 30.09. a leglo im je 01.10. na racun Dasto semtela....

Postovani dadotb,

Obavjestavamo Vas, da Vasa uplata za uslugu koju koristite istice dana 2008-10-28.
Ukoliko ne izvrsite uplatu za sljedeci mjesec i ista uplata se ne registruje u nasoj banci najmanje jedan dan
prije 2008-10-28, nas sistem ce Vas automatski iskljuciti.

p.s.
po ovome trebao bi uplatiti 26.10. da bi sve bilo kako oni kazu i ne iskluce me, pa to je kradja 5 dana!!!!


Stvarno si lik i po, sad ti valjaju sad ti nevaljaju- pa majketi de se vise prizovi pameti o odluci se za koga si dal za siroke korisnicke mase ili za zonu i njihovu uslugu, a pogotovo sto se jedini zalazes za ukidanje teme pa kad tebe stisnu i hebu onda bi i ti neku pomoc ovde na temi, predlazem da tebi licno niko od drugova ne pomaze i neodgovara na tvoje topike dok se sam ne iskritikujes. HI
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801133 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.