Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 112521 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 21:26 - pre 209 meseci
@Lesli

Pa eto, Britanija ima progresivni porez na prihod (0-40%), besplatno zdravstvo za sve (NHS leci cak i strance rezidente za dz) i zavidan socijalni program, a leglo je kapitalizma i globalizacije. Kako to objasnjavas ?

Vecina ljudi zeli da zivi odvojeno od roditelja u srednjim/kasnim 20-tima. Ko moze, odvoji se, ko ne ume, ostane kuci.

Odvojiti se moze. Nesto je teze nego na Zapadu, ali daleko od nemoguceg (pricam iz licnog iskustva sa obe lokacije ).

Kazem nesto teze, jer su najveci troskovi srazmerni plati u Srbiji i na Zapadu, dok su hrana, namestaj, odeca i tehnika jeftiniji vani.

Mi se Srbi moramo prilagoditi, a ne promeniti iz korena.

Odbijanje, ti je kao da drzis ruku na upaljenoj ringli i kategoricki odbijas da je sklonis, jer je to tvoj sporet, tvoja kuci i niko tu tebi ne moze govoriti sta da radis!






 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 22:13 - pre 209 meseci
A jesam li ja ikad rekao da sam protiv kapitalizma i globalizacije? Ja sam samo protiv divljackog kapitalizma koji propagiraju ovi "uspesni" primitivci. Primitivci, da, da, jer koja korist od njihovog "uspeha" kad su i dalje ostali mali uplaseni isfrustrirani primitivci koji zele da pred drugima dokazu svoj "uspeh" , pa stoga kod njih ta vulgarna opsednutost materijalim stvarima nedostupnim nikome osim nekoj manjini, i razmetanje njima. Za Srbiju pricam. Nikad od njih gospoda nece biti, ni od njih, a ni od njihovog nakota. Gospodin covek cuva druge od sebe, a ne sebe od drugih. To ova stoka ne zna. Prema tome, ko ih... I njih i njihovu svetlu buducnosz.

I zasto se Srbi ne prilagodjavaju novim uslovima ako zive sa roditeljima u istom domacinstvu? Kakve to veze ima? Onaj ko stvarno zeli da se odvoji, nadje nacin, i ovde i tamo i bilo gde. Nema to veze sa ekonomskom situacijom.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 22:31 - pre 209 meseci
Kad bi ispitao 30+ koji zive sa roditeljima, zasto su jos tu, od vecine bi dobio odgovor da je zato sto nemaju novaca za svoj dom.

To, da je u Srbiji, bas toliko lose stanje, da se ne moze priustiti privatan smestaj, su prazne price.

Univerzalno opravdanje da je "lose stanje u zemlji", nije nista drugo do los izgovor za nedostatak incijative.

A tajkunima i masonima, bas i nema mesta u ovoj temi, slazes se ?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 22:36 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Mentalitet naroda :)

Znaci Kelja, Lesli, vindic8or, tosa, MyWay, ja itd.. imamo isti mentalitet po Lesliju ;-)

Iju Ivane! Daleko bilo ;-)))))))
Šalu na stranu, pripadamo istom društvu/narodu paaaaaa (na sveopšte razočaranje :-) ) imamo makar sličan mentalni sklop.
Dakle svi gorepobrojani i ostali nepobrojani ... (uključujući i sklopove tipa flajlorda, čime razočaranje iz prethodnog stava postaje još veće i sveopštije).

Tja - više sreće u sledećoj inkarnaciji
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 22:40 - pre 209 meseci
Citat:
hecky:
To, da je u Srbiji, bas toliko lose stanje, da se ne moze priustiti privatan smestaj, su prazne price.


Izvini, ali ti ocito ne znas u kakvim uslovima zivi veci deo stanovnistva Srbije...Takodje, imam utisak da ljudi iz Beograda ne uvidjaju koliko je u unutrasnjosti stanje lose...

I da se ne bismo gadjali statistikama-pogledaj rezultate izbora...oni su dosta indikativni...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 22:59 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja sam samo protiv divljackog kapitalizma koji propagiraju ovi "uspesni" primitivci

Lesli molim te odgovori mi zasto si toliko isfrustriran, deluje mi, na sve one koji su uspeli da se snadju kod nas?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 23:23 - pre 209 meseci
@kelja

Verujem da situacija teza u srednoj/juznoj Srbiji.

Ima leka za to. Stvari u kufer i pravac Beograd ili Novi Sad !

Nije provokacija. Migracija u razvijenije delove drzave nije nista strasno.

PS Rezultati izbora kod nas, su dosta kompleksna tema za analizu i izvodjenje zakljucaka. Seti se Slobe .
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 23:23 - pre 209 meseci
Zasto sam ja isfrustriran zbog toga sto pisem istinu koja se vecini ne svidja? Sve je to istina. Moguce je da ima i "snalazljivih" koji nisu primitivci, ali ja ih jos nisam video. Uz to, licno sam gledao to njihovo snalazenje, i znam ko su i sta su bili dok nije doslo vreme za "snalazenje" , kao sto znam kako su se "snalazili". Shvatam da nove generacije odrasle u tom poremecenom dobu na to drugacije gledaju, i da im je sasvim normalno to "snalazenje" , ali to je njihov problem, i to je bas problem, i njima i ovoj zemlji.

Doduse, isto mislim i za one tupsone koje prikazuju u onim emisijama na VH1, ono ko ima najskuplju kucu i te gluposti. Koji pacenici, neverovatno. Kao ono danas, kaze, napravili neki najskuplje naliv - pero, kosta toliko i toliko. Kakve su to gluposti? I ko to odredjuje te cene? Evo, ja cu da izdeljem plajvaz od drveta i da mu stavim cenu 100 miliona dolara. Znaci, nije najskuplja pisaljka njihovo naliv pero, nego moj plajvaz. I sta sad? I neko te gluposti gleda, odusevljava se, i oseca zavist sto nije tamo sa tim tupsonima da se i on divi naliv peru. Budala li grdnijeh ima na svetu, ljudi bozji.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)09.02.2007. u 23:37 - pre 209 meseci
Citat:
hecky: @kelja

Verujem da situacija teza u srednoj/juznoj Srbiji.

Ima leka za to. Stvari u kufer i pravac Beograd ili Novi Sad :D!

BTW ne provociram. Migracija u razvijenije delove drzave nije nista strasno.


Pa ni u severnim krajevima nije nesto narocito veselo...

Meni srecom nije toliko lose da bih isao u Beograd ili Novi Sad :-), ali mnogo ljudi je otislo...I iskreno receno, mislim da to nije resenje problema... Nismo se mi valjda borili za to da imamo jedan megalopolis, u koji ce se sliti sve, a da ostatak naselja budu 'ghost towns'...

Citat:
Stefano: Lesli molim te odgovori mi zasto si toliko isfrustriran, deluje mi, na sve one koji su uspeli da se snadju kod nas?

@Stefano, ne moze se biti (is)frustriran [na] nekoga ...

 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 00:44 - pre 209 meseci
Iskreno - nadajuci se perfidnoj provokaciji koja podrazumeva poznavanje onog o chemu se trtlja,shto bi opet moglo da dovede do preispitavanja i mozhda nekih novih razmishljanja, bivam razocharan prizemnoshcu i baljezganjem umishljenih seljobera.Ali hajde...

Pored svih drushtvenih "bolesti" koje nas napaduju,pa i ova iz naslova uzrokovana apatijom (u pojedinim sluchajevima nesposobnoshcu-u detalje ne bih zalazio),nepobitan je jedan istorijski korak napred.

Pokushacu kratko da obrazlozhim.

Kako je chovek (kao drushtveno bice,onakav kakvim ga sociologija vidi) kreatura koja zhivi primarno u istoriji i sadashnjem drushtvenom trenutku,za kvalitativnu ocenu tog stanja bio bi dovoljan i jedan "beznachajan" osvrt u nazad.Decenijski,recimo.(govorim o zemlji Serbiji)
Imajuci ovo u vidu,razmatrati trenutno stanje izlazhuci ga utopiji idealnog da bi mu se na taj nachin oduzela vrednost(u praktichnom smislu),stvar je gluposti,neznanja i ogranichenosti.

"Sociology of Knowledge" (Karl Mannheim,npr.) kao teorija nastoji da analizira vezu izmedju znanja i egzistencije(u socio. smislu) kao nachin da se izbegne "taj" nazadni,sterilni relativizam.
Primerice,jedan znanjem obogacen i nadasve iskljuchiv astralopithecus ce reci:
Citat:
Znaci, komunizam po Ivanu, to je kad deo stanovnistva jedne zemlje nosi crvene marame, a nije komunizam kad deo stanovnistva slusa mp3 plejere i nosi Nokia klepetuse

ne vodeci rachuna o sushtinskoj razlici:mogucnoshcu izbora

O tipologiji mentaliteta,modifikaciji i preobracanju istog,govorilo se u nekoj prijashnjoj temi.
Ali hajde ti objasni jednom seljoberu(kao karakterna osobina) da se ti pojmovi ne zasnivaju na nekom deda Miti,rodjenom s' pochetka proshlog veka,vec ima neki shiri drushtveni kontext.
Kinesko drushtvo je najbolji primer potvrde ovog stava,kao i promene koje dozhivljava u svojoj skorijoj istoriji.

Traumatologija socijalnih promena nije neshto shto se da zanemariti.Valjda ce neki novi klinci biti sposobni da se bore za svoje mesto pod suncem,ne ochekujuci vazda intervenciju neke vishe sile koja ce im dati alibi za sopstvenu nesposobnost.

To shto je nekom prihvatljivo vegetirati uz pivo,TV i Kurir,kao izuzetak ne predstavlja problem.Ali propagirati takvo neshto kao vrednost je,najblazhe recheno,suludo.
Osim ako niste bravar,svinjar,jajara, ili neshto tome slichno,pa vam i takvo dostignuce u tom poremecenom sistemu vrednosti omoguci "die Macht",i uticaj veci od onog koji se ima kao seoski odbornik.Takva ideologija i jeste utochishte nezadovoljstvu/nesposobnosti.
Takvima o trzhishnoj ekonomiji i njenim prednostima,chak iako se prezire materijalnost,ne vredi govoriti.




.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 01:25 - pre 209 meseci
Bash sam pazljivo prochitao tvoj post i nisam siguran, ali chini mi se da ti se omakla jedna greshka:

Citat:

"Sociology of Knowledge" (Karl Mannheim,npr.) kao teorija nastoji da analizira vezu izmedju znanja i egzistencije(u socio. smislu) kao nachin da se izbegne "taj" nazadni,sterilni relativizam.
Primerice,jedan znanjem obogacen i nadasve iskljuchiv astralopithecus ce reci:
Citat:
Znaci, komunizam po Ivanu, to je kad deo stanovnistva jedne zemlje nosi crvene marame, a nije komunizam kad deo stanovnistva slusa mp3 plejere i nosi Nokia klepetuse

ne vodeci rachuna o sushtinskoj razlici:mogucnoshcu izbora


Nije li trebalo "mogucnosti izbora"?

A o nekim novim klincima, deci ratova u kojima nismo uchestvovali i njihovoj 'borbi za mesto pod suncem' tek cemo chitati u crnim hronikama!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
91.143.221.*

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 12:38 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Moguce je da ima i "snalazljivih" koji nisu primitivci, ali ja ih jos nisam video. Uz to, licno sam gledao to njihovo snalazenje, i znam ko su i sta su bili dok nije doslo vreme za "snalazenje" , kao sto znam kako su se "snalazili". Shvatam da nove generacije odrasle u tom poremecenom dobu na to drugacije gledaju, i da im je sasvim normalno to "snalazenje" , ali to je njihov problem, i to je bas problem, i njima i ovoj zemlji.


Lesli, niko ne kaze da u zadnjih 15-16 godina nije isplivalo MNOGO sljama i da se stvari nisu poremetile, ali nikako da kazes kakve to veze ima sa tobom?? Kako to ti tajkuni uticu na tvoj zivot??
A inace, nisu svi koji su zaradili pare u zeznuto vreme kriminalci, jesu jedino iz perspektive klosara kojima je vrh zabave girice i pivo u kafani.

Evo ti par primera za koje ja znam kako su prolazili neki ljudi koji su POSTENO zaradili pare devedesetih...

Komsija. Prodaje njivu i za te pare nabavlja opremu za proizvodnju sveca. Posto se to poklopilo sa restrikcijama struje super je prosao finansijski i za godinu dana od zaradjenih para kupuje masinu za pletenje carapa i pocinje i to da radi. Zaradjivao je tek dovoljno da prezivi i da zivi sa manje stresa oko para, ali je u to vreme kontrast sa ostatkom komsiluka je bio veliki... I kako su reagovale komsije? Sta mislis tj. sta bi mu ti uradio?? Komsije su mu prvo otrovale kuce (pekinezera) a posle su mu zalile vocke u dvoristu sa uljem... Eto vidis, sa jedne strane covek koji radi 18h dnevno, a sa druge strane ljudi koji demonstriraju, lupaju u serpe i cekaju promene. I ko je tu olos?

Ja u 5 razredu osnovne. Tih zeznutih godina, otac mi je rekao da ako radim na njivi (uglavnom kukuruz, psenica i detelina) sve pare koje dobijemo od poljoprivrede idu meni da radim sta hocu sa njima. Super. Drugari igraju fudbal, ja crncim na njivi celo leto. Svi su u fazonu- Marko seljak, kopa kukuruz. Nema veze, boli me dupe za provokacije jer znam za sta radim. Posle nekog vremena dodju pare i to oko 200DM sto je u to vreme bilo poprilicno. Ne poslusam savet oca i kupim farmerke, patike, duks, sat, ranac i tako te stvarcice koje su mi tad bile bitne. Sta mislis kako su reagovali rezredni, nastavnici i pola odelenja?? Pa lepo, krajnje pedagoski- razredni pozove nastavnicko vece i roditelje, i svi zakljuce da me treba izbaciti iz odelenja jer nabijam komplekse ostalim ucenicima. Ostao sam u tom odelenju jer niko nije hteo da me primi u drugo- nikome ne treba burzuj i kulak. I ko je tu olos??

No, to je bilo davno... Evo ti jedna pricica iz poslednjih par meseci kao dokaz da se neke stvari ne menjaju.... Zadnje tri godine od kako sam video kod drugara mastao ja o Macintosh racunaru.. Kako je cena prava sitnica, sve sto sam mogao je da stavljam teme za Windows kako bi mi komp bar malo licio na Mac.. Pratio sam sve vezano za Mac, citao o prednostima, o novim modelima i naravno non stop smarao ljude o tome u fazonu "Ma moj sledeci komp mora da bude Mac".. I tako, pre par meseci kupim ti ja Macintosh. Na moje cudjenje i krajnje iznenadjenje neki ljudi koji su znali da sam fan Mac-a, su reagovali u fazonu "Eto sad mozes da se qrcis" i sl. Opet price kako se lose zivi i da treba da me bude sramota sto nabijam komplekse ljudima.. I ko je tu blesav?? Ja sto sam POSTENO zaradio za skupu stvar, ili oni sto su dok sam ja sljakao pili pivo i zajebavali se??? Mogu da zamislim kako ce ljudi da reaguju kada za tri godine budem vozio M5 :D


I sve ovo sam ti napisao kao ilustraciju da se moze zaraditi, samo sto su potrebna mala "odricanja". Recimo ustajanje u 8, obrazovanje, rad, rad, rad i manje kenjanja o stvarima koje te ne doticu... Ili sam JA blesav...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 13:08 - pre 209 meseci
^ Odlican post.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 13:13 - pre 209 meseci
Citat:
I sve ovo sam ti napisao kao ilustraciju da se moze zaraditi, samo sto su potrebna mala "odricanja". Recimo ustajanje u 8, obrazovanje, rad, rad, rad i manje kenjanja o stvarima koje te ne doticu... Ili sam JA blesav...


Ja bih dodao jos i nosenje gajbica, to je definitivno najbolji nacin da se zaradi...

Mislim da ne shvatas poentu...Ja znam, recimo da su mnogi otisli iz ovog parceta nebesa na zemlji, ne samo(i ne na prvom mestu)da bi mogli da zarade za pristojan zivot(dovoljno za to su imali vec ovde), nego ***i ga nije im se dopadala atmosfera.

 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 14:34 - pre 209 meseci
Slazem se, ali kakve to veze ima sa temom?

@Marko
Marko seljak, kopa kukuruz! :))))
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.anon-online.org.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 15:01 - pre 209 meseci
Citat:
Ja znam, recimo da su mnogi otisli iz ovog parceta nebesa na zemlji, ne samo(i ne na prvom mestu)da bi mogli da zarade za pristojan zivot(dovoljno za to su imali vec ovde), nego ***i ga nije im se dopadala atmosfera.
Neki su otišli i zato da bi mogli da pričaju kako su napredni, a ti zaostao...

Citat:
Marko seljak, kopa kukuruz! :))))
Još malo pa će od okopavanja kuruza kupiti i M5! :))))
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.185.*



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 15:22 - pre 209 meseci
Sta je to M5?
Citat:
braker: ne vodeci rachuna o sushtinskoj razlici:mogucnoshcu izbora

Mislis kao sto je to na primer izbor da se radije kulira uz pivo sa 150 evra mesecno, nego da se ima veze sa vama i vasim suludim mudrolijama i ljigavstinama?
Citat:
braker:To shto je nekom prihvatljivo vegetirati uz pivo,TV i Kurir,kao izuzetak ne predstavlja problem. Ali propagirati takvo neshto kao vrednost je,najblazhe recheno,suludo.

Posebno za podrepase i bubuljicare iz kabineta koji u zivotu nisu promenili gumicu na slavini ali zato znaju znanje o aposteriorizmu. Kako njima da udje u glavu da ima ljudi koji mogu da zive i van sistema, posebno ako je ovako nenormalan kao ovde, i za koje je to uspeh pa puca, kad ovi kabinetski bubuljicari van sistema uopste ne postoje, to smo vec rekli i dokazali. A istina je da u ovakvom drustvu to kuliranje uz pivo ne da je vrednost, nego je do jaja, a najveci uspeh, veci od svih ostalih uspeha zajedno, je sto taj sto ovaj koji kulira uz pivo ne mora ama bas nikakve veze da ima ni sa vama ni sa vasim suludim "sistemom" i kao najvaznije, sa ljigavcima koji ga sprovode u zivot. Na primer, moze da ga stoli bojko i za vase ljigave inspektore, i za vase nenormalne uprave prihoda, i za vase ostrvljene krvozednike i laktase, i za poltrone, i za podguzne musice, i za sve more. Takav covek je slobodniji nego sto ce dogmaticni bubuljicari ikada biti. Doduse, bubuljicari i nemaju zelju da budu slobodni nego se toga plase. Sta ce oni ako se stvarno uvede sloboda? Sta oni umeju da rade? Eno, sta zna da radi onaj Kostunica? Znaci, ne gine im motika ili u najboljem slucaju cisterna za ciscenje septickih jama kad dodje sloboda, i oni zato moraju da brane "sistem".
Citat:
braker:Takvima o trzhishnoj ekonomiji i njenim prednostima, chak iako se prezire materijalnost,ne vredi govoriti.

Vredi, vredi. Daj da vidimo sta imate da ponudite trzistu vi bubuljicari iz kabineta, kome to treba sto vi nudite i posto je to. Da cujemo.
Citat:
Marko Lisinac: Lesli, niko ne kaze da u zadnjih 15-16 godina nije isplivalo MNOGO sljama i da se stvari nisu poremetile, ali nikako da kazes kakve to veze ima sa tobom?? Kako to ti tajkuni uticu na tvoj zivot??

Kako bre ne uticu kad ta i slicna gona preko svojih podguznih musica - bubuljicara iz kabineta oblikuju ovu zemlju. Oni placaju, a bubuljicari su zaduzeni da prosipaju velike misli sa TV - a, kao sto je ova gore o "trzisnoj ekonomiji" i da predstavljaju aktuelno stanje kao idealno dato . Pri cemu se normalno podrazumeva da monopol na trzistu treba da imaju Drakulici i Miskovici, ne, i to je onda slobodno trziste. A kad oni nemaju monopol, onda nije slobodno trziste. Na stranu sto nekakva elita koja forsira neke vrednosti u drustvu treba da budu ljudi gospoda, a ne dzudzojnerski palanacki isprdci, kao sto su ti "tajkuni". Koje vrednosti takvi uopste mogu da forsiraju u jednom drustvu, osim prostackog palanackog materijalizma? Toliki im domet. Stoka.
Citat:
kelja: Mislim da ne shvatas poentu...Ja znam, recimo da su mnogi otisli iz ovog parceta nebesa na zemlji, ne samo(i ne na prvom mestu)da bi mogli da zarade za pristojan zivot(dovoljno za to su imali vec ovde), nego ***i ga nije im se dopadala atmosfera.

Pa da, to je to. Kome je stalo do toga, svuda moze da zaradi za pristojan zivot, ali stvar je u toj kako je zoves atmosferi. A tu atmosferu ovde odrzavaju debili koji su prvobitno akumulirali. Oni, i njihovi podrepasi kao sto su bubuljicari iz kabineta, sifra Kostunica. Kradu im se paketi u postama, ni jedna drzavna sluzba ne radi kako treba, prema obicnom gradjaninu se bagra birokratska odnosi kao prema stoci, zakoni za jedne vaze a za druge ne vaze itd, ali su im zato puna usta trzisne ekonomije, aposteriorizma, idealno datih stanja, evropske unije i tako toga. More mars. Kuliranje uz pivo je zakon, a nemanje nikakve veze sa njima je vrhunski cilj za svakoga ko drzi do sebe i jos nije pozivotinjen kao sto su oni.
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
91.143.221.*

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 15:46 - pre 209 meseci
Sta je to bubuljicar?

Citat:

Kako bre ne uticu kad ta i slicna gona preko svojih podguznih musica - bubuljicara iz kabineta oblikuju ovu zemlju.


Pa jel imas svojih 150 evra? Sta hoces onda? Ajde da pokusavas da ostvaris neki veliki uspeh pa te neko sprecava, onda imas pravo da se bunis.. Ali ako uzivas u pivu uz TV i srecan si covek, ne razumem zasto si onda frustriran... Cekas neki novi- bolji sistem i drzavu? Da te malo iznenadim- to sto ti ocekujes nema nigde na svetu... ili ima mozda???
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.179.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 16:35 - pre 209 meseci
Pazljivo pratim ovu temu od pocetka...
I znate sta?
Svi ste vi mudroseri.
Imate vremena da popujete drugima sta je dobro za njih i pored redovnih dnevnih aktivnosti,svi imate vremena da skoknete do ES-a da ubedjujete druge u svoju istinu.
Zao mi je sto sam grub,ali ovo je preslo sve mere racionalnog.
Ako je ovo drustvo u kome zivimo demokratsko,Lesli ima pravo da zivi kako zeli.
Njegov izbor.
Niti vi morate da ga ubedjujete da su mu stavovi idiotski...a jedino idiotski su komentari koji se na njega odnose.
Tema...
I posle tridesete sa roditeljima.
Nije to prirodan nacin zivota za urbanu Srbiju.
Svako normalan zeli da se osamostali.
Zivot nudi prilike svakome ko je zdrav bilo gde na svetu.
Sposobni mogu i u Srbiji da uspeju,kao i bilo gde drugde.
Ali postoji,nekakva vrsta,elite kao sto postoji opsti prosek.
To su oni koji ne guraju drustvo napred,ali omogucavaju eliti da ostvaruje svoje ciljeve.
Prosek je u Srbiji jako nizak.
I obrazovni,kulturni posebno onaj koji se odnosi na standard.

25 000 dinara prosecna plata u Srbiji?!
Stvarno ste naivni ako u to verujete.
Prosecno sposoban radnik u Srbiji moze ocekivati oko 17 000 dinara plate,i govorim o beogradskom proseku.
Da ne pricamo o proseravanju vecine poslodavaca,sikaniranju zaposlenih,potpunom obespravljivanju,niti o cinjenici da velika masa radi neprijavljeno i male su sanse da ih prijave u dogledno vreme.
Sposobnost,jos uvek,nije primarna kada se radi o uspehu u Srbiji.
Svako moze da se osamostali,ako to zaista zeli,i spreman je na mnoga odricanja.
Ali u drustvu gde je standard jako nizak,a potrebe skoro evropske,jako je tesko ziveti sam.
I to je cinjenica.
Bilo koja nadahnuta cavrljanja o samopregnucu i uspehu u zvivotu,poticu od jako mladih ljudi koje zivot nije osamario nekoliko puta,ili onih koji su imali jako povoljne pocetne uslove,a ne sete se da se zahvale svojim roditeljima na tome.
I jos potcenjivacki gledaju na one koje smatraju "nesposobnim"
Da naglasim da radim od 16-te,da sam bio uspesanu svom poslu i da sam posao ostavio jer zelim da zavrsim fakultet,jer to smatram svojom kartom za uspeh....
Da me neko ne optuzi da sam kivan zbog svoj situacije.
Meni je jako lepo i svoj sam zivot organizovao onako kako zelim.
Ali 29. godina zivim u Srbiji i znam sta je taj zivot.
Nije tako bajkovit kakvim ga neki prikazuju,stavise,mnogo je tezi nego sto mnogi i pretpostavljaju.
Jos mnogo truda treba svako da ulozi da bi ziveo onako kako zeli,ali treba priznati da je danas u Srbiji zivot jako tezak.
I svako treba da shvati da samo svojim radom moze poboljsati svoje uslove zivljenja.
I jedni drugima treba da pomazemo,a ne da vredjamo one koji su slabiji u toj utakmici.


Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.185.*



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)10.02.2007. u 17:31 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac: Sta je to bubuljicar?

Znaju oni.
Citat:
Marko Lisinac:Pa jel imas svojih 150 evra? Sta hoces onda?

Recimo da imam. I sta onda? To je za lebac. A sta jos hocu? Mir u svetu, kraj zatucanosti i da ukinu sve hipermarkete. Pa onda, hocu da mi niko ne maltretira decu negovanjem kulture koja forsira agresivnost, prostacki materijalizam i dziberski machizam kao da su neke vrednosti. Onda, hocu da vise ne kradu pakete u postama i da ne otvaraju pisma, da se zaposljeni u drzavnim sluzbama ponasaju prema gradjanima kao prema ljudima, da se ovi na vlasti manu velikih drzavnickih ideja, nego da urede nasu zemlju tako da u njoj moze da se zivi dostojno coveka, pri cemu su mi pare zadnja rupa na svirali. Pa onda, da otpuste iz drzavnih bolnica, skola itd sve one koji primaju mito i "poklone" i da kazne sve one koji ih daju. Da djubre koje rusi i onako nikakvu kulturu skinu sa televizija koje idu u etar i prebace ga na kabl, a na televiziji da propagiraju pristojno ponasanje, ne spotovima "nije tesko biti fin" nego na druge nacine, neka oni smisle. Kad su znali da ruse 15 godina, sada neka popravljaju 50. Da mislioci i pomodari prestanu da se podsmevaju ljudima koji zive drugacije nego sto oni misle da treba, recimo sa roditeljima, ili uz 150 evra mesecno, i pri tome nikoga ne ugrozavaju. Da se "gazde" prodavnica, u kojima obicno rade zene, primoraju nekim zakonima da njihovi radnici moraju da imaju bar jedan slobodan dan u nedelji i placeni godisnji odmor od bar 15 dana. Da svi imaju osnovno zdravstveno osiguranje placeno iz budzeta u drzavnim bolnicama, a kome treba bolje neka ide u privatne. To za pocetak. Posle cemo da vidimo.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.02.2007. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 112521 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.