Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112434 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)06.02.2007. u 22:52 - pre 209 meseci
Citat:
Stefano: Shvati covece, Miskovic, Karic, Kostic, Hamovic, Subotic, Drakulic, i mnogi drugi su sposobni ljudi koji su bili u pravo vreme na pravom mestu.


Ako je to tacno, onda sam se ja rodio na pogresnom mestu u pogresno vreme.
Sad si me bacio u nedoumicu
Da li nekome treba da se izvinem ili da se zalim

A da, moral
Ljudi se razlikuju i po tome, izmedju ostalog
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 00:08 - pre 209 meseci
kakvih se gluposti načitah na ovom topiku...
"stići će ih Darvin", "neka pocrkaju", "lezilebovići" i slične budalaštine.

šta se vas tiče što neko živi na grbači roditelja i ne ugrožava ni vas ni vaš lifestyle?!

posebno me iznenadio Dimkovic. ne znam ga kao tako neprijatnog sagovornika.
"lezileb"? bože, glupog li izraza.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 08:01 - pre 209 meseci
Citat:

šta se vas tiče što neko živi na grbači roditelja i ne ugrožava ni vas ni vaš lifestyle?!


Pa znas kako Pirossi, mene ne ugrozava (doduse, to me ne sprecava da imam misljenje o njima ;-) - ali kontam da neke ljude koji ipak zive u takvoj sredini to i ugrozava.

Sve zavisi od procenata - kad takvih imas zanemarljiv broj, sve je OK - medjutim ako broj, khm, 35-godisnjih lezileba koji zive od roditeljske plate preraste neku kriticnu masu, oni svojim stavom o zivotu pocinju da izoblicuju i drustvo oko sebe ;-)

Ne znam sto sam ja "nezgodan sagovornik" - ja samo smatram da je takav nacin zivota u urbanoj sredini (dakle, ne na imanju) los i pogresan, ali svakako ne bih nikog od njih da vesam, ubijam, sudim, spaljujem i sl... kao sto bi neki drugi sagovornici ovde ;-) -Njihova kucica (eh da je njihova) - njihova slobodica ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

aleksandarpopov
Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 09:58 - pre 209 meseci
@Stefano
Citat:

...Ne postoji drzava na svetu gde svi imaju mnogo, i da su svi jednaki. Srednja klasa svugde ima dovoljno, ali nikako za preterano luksuziranje. Ako je tebi to dovoljno, ok. budi to, meni nije...


Problem je što kod nas srednja klasa u pravom (ekonomskom) smislu te reči ne postoji, tj postoji ali je jako malo takvih, a ta klasa bi trebala da čini 70% stanovništva.
RTFM
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 10:01 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sve zavisi od procenata - kad takvih imas zanemarljiv broj, sve je OK - medjutim ako broj, khm, 35-godisnjih lezileba koji zive od roditeljske plate preraste neku kriticnu masu, oni svojim stavom o zivotu pocinju da izoblicuju i drustvo oko sebe ;-)


Imas neki statisticki podatak?
Koliko ljudi iznad 35 godina zivi u Srbiji sa roditeljima?
I jos bitnije:koliko njih su (od tih koji zive sa roditeljima)lezilebi?(jer,slozices se sa mnom ,nisu valjda bas svi lezilebi.Neki mozda zive sa roditeljima zbog ocuvanja srpske tradicije:3-4 generacije pod jednijem krovom) :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 10:39 - pre 209 meseci
Krajnje je vreme da im uvedu poreze na to. I to su isto predlagali neki od ovih pomodarskih mislilaca.
Citat:
braker: bla bla bla, trtlj, trtlj, trtlj...

Pusti ti te strane reci i izraze sto si ih pokupio tamo u tim vasim cumezima za vas intelektualce sto vazno vrtite palce, ne razumeju to balkanski seljoberi, nego hajde da opises svojim recima koliko boli to sto u Srbiji nekako kilavo prolazi ta vasa velicanstvena vizija od koje nema nista. To mene zanima. Kako je to kad zli Srbi nece da sad svi postanu bolesni od bolesti koja se zove ambicija, nece da krenu da se odvajaju svako za sebe nego zive u zajednicama, nece da rade te vase bizmise koji nemaju veze sa moralom, nece da prihvate to vase drustvo kojim vladaju arijevci (a ko je arijevac se odredjuje time ko se vise nakrao) i tako dalje, nego hoce da budu slobodni, da kuliraju, piju pivo ispred TV - a i da povremeno iz zabave i kad im se pruzi prilika prekolju nekog od ovih arijevaca ili mu spale kakav posteno zaradjeni kapital. Mora da je to veoma bolno. Da cujemo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
A koga boli i sta Lesli? :) Ili se to dobija zelja za klanjem i paljenjem od srece - trigger, pardon. jatagan happy ;-)

Citat:
Kelja
Imas neki statisticki podatak?
Koliko ljudi iznad 35 godina zivi u Srbiji sa roditeljima?
I jos bitnije:koliko njih su (od tih koji zive sa roditeljima)lezilebi?(jer,slozices se sa mnom ,nisu valjda bas svi lezilebi.Neki mozda zive sa roditeljima zbog ocuvanja srpske tradicije:3-4 generacije pod jednijem krovom) :)


Nemam podatak al kao sto rekoh, verujem da su takvi u opadanju - medjutim ako ih se negde nadje vise nego sto treba - ne valja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.mainstream.co.yu.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 11:26 - pre 209 meseci
@kelja
Nemoj molim te da spominjes i citras Bukovskog, posto ga definitivno nisi razumeo. Kreni od Koelja i sl. autora...

@Lesli & co.

Zasto Vam toliko smetaju ovi novopeceni bogatasi? Jel vise smetaju nego oni od pre 15-25-35-50 godina? Velicate to neko vreme kao da tada nije bilo bagre a niste ni svesni da je novopecena bagra samo produkt te "vase" stare garde koja je pustila korov da raste i jos ga zalivala...
I da ne ispadne da branim kriminal i sl.. jednostavno znam da ako razmisljam o tome jedino sto mogu je da se JA nerviram, pa se trudim da o tome ne mozgam mnogo.. I u Africi ljudi umiru svake 2. sekunde, koala ima sve manje, Amazonske sume se seku neprestano- razloga za nerviranje kolko oces...

Da radis bar 10h dnevno veruj mi da ne bi imao ni vremena ni snage da krojis teorije zavere i da trazis krivce za sve zivo, niti da se nerviras zbog necijeg bentlija (auto)


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 16:55 - pre 209 meseci
To, i isto tako ima previse ovih bubuljicara intelektualaca koji se ubise od nekih teorija. U Srbiji svaki drugi koga sretnes na ulici je neki intelektualac koji se opako razume u strane reci i izraze i razne teorije o tome sta bi drugi trebalo da rade, samo je muka sto zli Srbi lenjivci i lezilebi ne razumeju njihov genije.
Citat:
Ivan Dimkovic: A koga boli i sta Lesli? :) Ili se to dobija zelja za klanjem i paljenjem od srece - trigger, pardon. jatagan happy ;-)

Kako koga, pa ove kabinetske mislioce sa aknama boli sto divlji Srbi nece da prihvate njihov velicanstveni plan i njihovu slobodu, nego vise vole da kuliraju, piju pivo, i zive u velikim porodicama. Evo, sad mogu da krenem ulicama i da popisem sve kuce u kojima zivi vise generacija. Osim par izuzetaka, nema tu nikakvih lezileba i parazita, nego svi oni rade i ucestvuju u tom domacinstvu, svako na svoj nacin. Neko je penzioner, neko jos radi i pred penzijom je, deca idu u skolu, neke zene rade a neke su domacice (sto je mozda najteze zanimanje od svih, jer da nije, ne bi ove moderne bezale od njega kao djavo od krsta, sto opet ne znaci da ja tvrdim kako nemaju pravo na to, nego samo komentarisem) , neki drze prodavnice, neki su majstori, neki izdaju stanove ili lokale, neki rade u firmama za platu, neki gaje biljke itd, ama lezilebe i parazite ne videh nigde. I u cemu je sad problem?

I ko kaze da neko uopste ima nekakvu stalnu zelju za klanjem zbog licne nesrece ili materijalne koristi? Mozda ovi sto povremeno to rade samo vole da zezaju u Monti Pajton stilu ove "nedodirljive" , kad uhvate priliku, i to rade iz dokolice, ili radi umetnickog izrazaja. Eto, mozda im ovi "uspesni", a posebno njihova pascad, godinama idu na ganglije svojim antisocijalnim i abnormalnim ponasanjem. Na primer, bahatim danonocnim dranjem na javnom mestu, pustanjem preglasne muzike iz kola, skripanjem gumama, urcenjem nekim krpama i klepetusama i tako dalje, eto, jednostavno im zagadjuju vazduh na primer, pa oni ne mogu u muru da kuliraju i piju to svoje pivo. Zamisli situaciju. On ugledan gradjanin, prodavao pesak sa brasnom pa mu to proslo zato sto je potplatio politicare, policiju i sud, posle prodavao radioaktivno gvozdje po Rusiji (sifra Drakulic) , muvao sa cigarama i benzinom, radio te njihove bizmise i te stvari, uspesan poslovni covek, kupio Bentlija, ispira mozak pomocu tabloida itd, i kao sto je to inace slucaj, a posebno na Balkanu, postao bahat i ohol. I taman nas junak novog doba poceo da misli kako je nedodirljiv, gotovo je, kraj istorije, sad ce svi da prihvate to aktuelno stanje kao idealno dato (a posebno bubuljicavi mislioci iz kabineta) , pa cak umislio i da ako ume da mulja i radi bizmis i da kupi zejtin jeftino pa ga proda skupo, sad je i on neki mislilac, sad je on arijevac i elita, sad ce i on da iznosi svoje cenjeno misljenje sa balkona, a prostota ce iz partera da ga slusa i guta svaku njegovu velicanstvenu mudrost, pa je cak dao sebi za pravo da ove sto kuliraju naziva lenjivcima koji nece da rade, i da im preporucuje da ako nemaju za hleb jedu kolace, kad ono jedne noci, cak, nije se ljudski ni probudio, a ono masno konopce oko guse. Zar nije nadrealna situacija? Ha ha ha ha. Bas je super fora.

Nego cekaj, drugo sam nesto hteo. Kako sad to, nisu svi isti kaze neko, a pojedini bi da ove sto nisu isti primoravaju da budu isti? Nesto meni tu ne stima. Gde je tu sloboda? Slobodari - liberali valjda treba da donose slobodu, to im je valjda cilj, a ne da je jednima uskracuju a drugima ne.
Citat:

Marko Lisinac: Da radis bar 10h dnevno veruj mi da ne bi imao ni vremena ni snage da krojis teorije zavere i da trazis krivce za sve zivo, niti da se nerviras zbog necijeg bentlija (auto)

Da sam dobio po dinar/marku/evro svaki put kad su mi to rekli... Elem. To li je sustina tog vaseg oslobodilastva i te vase slobode sto je donsoste da je uzivamo? Upregni ga da rmba i da nema gde (ispiranjem mozga da je jedini nacin da se dodje do srece posedovanje materijalnih stvari, zatim kreditima na koje si ga navukao da kupuje te stvari, onda stalnim povecanjem poreza i raznih dazbina, pa onda neprimerenim povecanjem cene komunalija itd) , ako koji od njih posle rmbacenja ima snagu da misli daj mu antidepresive (koje tamo odakle donosite ova pomodarstva uzima preko 50% stanovnistva i taj broj je u porastu) i zavrsio si posao. Zato sto taj tako izmozden i iscedjen uz malu pomoc hemikalija uvece nece znati ni kako se zove, a kamo li da ce misliti o bentlijima, arijevcima i nacinima kako su to postali, o tom vasem slobodarstvu uopste, ili o ostalim abnormalnostima koje mu se predstavljaju kao "aktuelno stanje koje je idealno dato", te prema tome nema on sta da se tu buni. Zao mi je, zli Srbi ne zele takvu slobodu, i sta sad. Sto vam je to vam je, ako vam se ne svidja narod promenite ga. Ili prilagodite tu slobodu narodu kome je donosite, ili se za koju deceniju nadajte novim ispravljanjima krivih Drina i nepravdi na sred Terazija.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 07.02.2007. u 18:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 17:17 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:To li je sustina tog vaseg oslobodilastva i te vase slobode sto je donsoste da je uzivamo? Upregni ga da rmba i da nema gde (ispiranjem mozga da je jedini nacin da se dodje do srece posedovanje materijalnih stvari, zatim kreditima na koje si ga navukao da kupuje te stvari, onda stalnim povecanjem poreza i raznih dazbina, pa onda neprimerenim povecanjem cene komunalija itd) , ako koji od njih posle rmbacenja ima snagu da misli daj mu antidepresive (koje tamo odakle donosite ova pomodarstva uzima preko 50% stanovnistva i taj broj je u porastu) i zavrsio si posao. Zato sto taj tako izmozden i iscedjen uz malu pomoc hemikalija uvece nece znati ni kako se zove, a kamo li da ce misliti o bentlijima, arijevcima i nacinima kako su to postali, o tom vasem slobodarstvu uopste, ili o ostalim abnormalnostima koje mu se predstavljaju kao "aktuelno stanje koje je idealno dato", te prema tome nema on sta da se tu buni. Zao mi je, zli Srbi ne zele takvu slobodu, i sta sad. Sto vam je to vam je, ako vam se ne svidja narod promenite ga. Ili prilagodite tu slobodu narodu kome je donosite, ili se za koju deceniju nadajte novim ispravljanjima krivih Drina i nepravdi na sred Terazija.


E Lesli sad si ga stvarno .....
Prvo, pomenute niko ne mlati po usima da dizu kredite.
Zato se i popunjavaju oni papiri da vide da li mozes da vracas.
Ako mozes, ti dizi kredit za DVD player, sta ti je banka kriva za to?
Drustvo?
mdaaaaaaj

Koji porezi i koje dazbine?

A komunalije su znatno manje od stvarne cene kostanja takvih usluga.
I niko te ne tera da radis po ceo dan.
A to sa slobodom ... vec zahteva duzu raspravu.
Sad i ja da te priupitam bez zle namere, da li ti se dopada program stranke Anarhista
Vec pocinje da lici na njihova izlaganja

Pozdrav
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 17:18 - pre 209 meseci
Cek bre, mora malo da se nerviraju ovi pomodni mislioci iz kabineta i jakobinci medju njima, makar se nekad i preterivalo ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 17:25 - pre 209 meseci
Ma Lesli je klasicni ultra-levi anarhista :-)

Doduse od nihilizma i anarhije se niko nije leba najeo do sad - al je dusu dalo za stomacno praznjenje :)

Citat:

Cek bre, mora malo da se nerviraju ovi pomodni mislioci iz kabineta i jakobinci medju njima, makar se nekad i preterivalo ;)


Meni se cini da stvari ipak idu svojim tokom, a Lesli ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 17:27 - pre 209 meseci
Citat:
Leslie:Pusti ti te strane reci i izraze sto si ih pokupio tamo u tim vasim cumezima za vas intelektualce sto vazno vrtite palce, ne razumeju to balkanski seljoberi...

xex,i ovo su tvoje rechi:
Citat:
Leslie:Pametno. Ljudi ne treba da pricaju o onome o cemu nemaju pojma jer tako samo ispadaju smesni.

Conclusion?

Mada,i ovim prvim delom si u pravu.Nije retkost da nam biblioteke i obrazovne ustanove liche na cumeze,a ponekad bogami i ovaj moj "radni" kutak,mada ja to pravdajuci se nazivam kreativnim neredom:)

Citat:
...nego hajde da opises svojim recima koliko boli to sto u Srbiji nekako kilavo prolazi ta vasa velicanstvena vizija od koje nema nista...


Vidish Leslie jedan dosta slozhen proces koji apostrofirash (a i ne razumesh) traje malo duzhe (i slozheniji je) od ciklusa uzgoja tovljenika.
Eh da,blokirash li puteve ovih dana zahtevajuci da vlada otkupi trzhishne vishkove svinjara?Ili tvoji braovi 'ranjeni organskom hranom nisu pogodjeni zlom koje se zove trzhishna ekonomija?Ipak je to trend,trazhena roba.Mis'im,ne znam,a kad neshto ne znam ondaK pitam!

Moje rechi...tudje rechi...Hm,znash kako,na ovom polju sam poklonik aposteriorizma,ooops,pardon-opet ćumeska strana rech.Dobro,onda ovako:...sam poklonik (nastavljam zamenjujuci sa:)metode zakljuchivanja koja uzima u obzir neko znanje,dostignuce ili pojam,koji su rezultat utemeljen na iskustvu odnosno stvoreni na proverenim chinjenicama.
Vidish kako ćumeska strana rech ponekad mozhe da zameni gotovo 2 reda texta.

Da ne pominjem teorijske nakaze koje nastaju kada se posle dnevnih svinjogojstvenih poslova chovek pochne baviti "svojerechnim" rushenjem temelja pojedinih drushtvenih nauka.
Poshto su
Citat:
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajedničko vlasništvo vlasnika www.elitesecurity.org sajta i autora tekstova
vidi sa Gojkom da se tvoji postovi objave u integralnoj formi pod naslovom "O jednoj novoj nauci"

Preostali deo ne zasluzhuje osvrt jer opet poturash stvari kao date,zakljuchivanjem o drugima po sebi.Samo nedostaje da svakom Srbinu oduzmesh pravo na individualnost i zhivljenje u krdu proglasish kao tradicionalnu tekovinu.

Kinezi u svetlu njihove ekonomske expanzije imaju jedan lep izraz-GUANSHI.Deder ti pljuckaj po onima koji su zahvaljujuci tome doshli do pozicija.




.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 18:00 - pre 209 meseci
@Braker,

Ma ja sam uveren da je Lesli braove video samo na filmu i u preradjenoj formi u mesari.

Pre ce biti da je on zivi dokaz u koliki se moderni socijalni in-vivo eksperiment Srbija pretvorila :( Citava jedna generacija ljudi koji su odrasli u suludom sistemu koja se odjednom susrela sa civilizacijom - nastao je totalni sok, neki su se jako brzo osavremenili i dostigli nivo ostatka kontinenta na kome zive - a neki (po meni manjina), kao Lesli, su nasli utociste u svojim glavama, i to u nekom imaginarnom svetu kakav verovatno ni tada u vreme u koje je smesten nije postojao i koji predstavlja svojevrstan trademarkovani prkos pravcu u kojem se svet krece ;-)

Veliki Big Brother ...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.180.*



+2 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 18:46 - pre 209 meseci
@Dimkovic
Sure.
Ipak neka nama Lesli-ja (molim da se ime u vidu da imenica oznachava jedninu)
Kako bi se drugachije bavili tom poremecenom ekonomskom (ne)kulturom.Podrazumevajuci pod kulturom verovanja,vrednosti,zhivotne stilove,norme i ochekivanja.Mozhda opet citiram,ali sam zaboravio koga:)
Zabluda i provokacija ovde ne priliche ali ne mogu da ih ne spomenem.;)

@alkion
Mislim da smo doshli do tachke gde prepoznajemo zloduh-a;)


.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 19:20 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac: @kelja
Nemoj molim te da spominjes i citras Bukovskog, posto ga definitivno nisi razumeo. Kreni od Koelja i sl. autora...


Elem...ovo je vec licno...to da li cu i kada da pominjem i citiram(ili parafraziram) Bukovskog(ili nekog drugog autora) je iskljucivo moja stvar tako da ti necu uslisiti molbu. :)

Btw,ti si ,pretpostavljam, neki opasan autoritet u svetu knjizevnosti kad mozes samo na osnovu jedne recenice da zakljucis to kako nisam razumeo Bukovskog?!?Da li bi ti mogao bolje da mi pojasnis njegovo delo?Imas li neki esej o njemu(originalan rad,posto cenim da ti je Bukovski uza specijalnost???)

A sto se tice Koelja...tog zadovoljstva cu se ipak lisiti, a pravila foruma i zelja da ne lock-uju temu me sprecavaju da ti adekvatno odgovorim.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 20:14 - pre 209 meseci
Citat:
braker: Vidish Leslie jedan dosta slozhen proces koji apostrofirash (a i ne razumesh) traje malo duzhe (i slozheniji je) od ciklusa uzgoja tovljenika.

Vidis, mi koji uzgajamo tovljenike znamo da taj vas proces ama bas nista ne valja ako mu temelji ne valjaju i ako se baziraju na grbom i kusom. Mi svinjogojci kazemo da je kus petao pile dovijeka, i da sto se grbo rodi vreme ne ispravi, pa tako i sistem koji se bazira na lopovima i na lopovluku nista drugo ne moze da izrodi osim lopova i degenerika. Stavise, pokazuje se da je procenat stanovnistva koji ne moze da izgura dan bez antidepresiva direktno srazmeran duzini trajanja tog vaseg procesa. Tako da je meni to nesto sumnjivo, pa ako bi mogli da mi objasnite, a siguran sam da bi i drugi voleli da znaju sta ce da bude kad dodje ta vasa svijetla buducnost. Ako nista drugo, mozda bi neki voleli da kupe akcije tih fabrika koje proizvode te antidepresive, koji ce nam trebati u velikim kolicinama kad postanemo normalno drustvo, je li, sledeci u 21 veku u Srbiji te vase uzvisene vizije bazirane na drustvenim dogadjanjima u zapadnoj Evropi i Americi sa kraja 18 i pocetka 19 veka.
Citat:
braker:Eh da,blokirash li puteve ovih dana zahtevajuci da vlada otkupi trzhishne vishkove svinjara?Ili tvoji braovi 'ranjeni organskom hranom nisu pogodjeni zlom koje se zove trzhishna ekonomija?Ipak je to trend,trazhena roba.Mis'im,ne znam,a kad neshto ne znam ondaK pitam!

Moje rechi...tudje rechi...Hm,znash kako,na ovom polju sam poklonik aposteriorizma,ooops,pardon-opet ćumeska strana rech.Dobro,onda ovako:...sam poklonik (nastavljam zamenjujuci sa:)metode zakljuchivanja koja uzima u obzir neko znanje,dostignuce ili pojam,koji su rezultat utemeljen na iskustvu odnosno stvoreni na proverenim chinjenicama.
Vidish kako ćumeska strana rech ponekad mozhe da zameni gotovo 2 reda texta.

Da ne pominjem teorijske nakaze koje nastaju kada se posle dnevnih svinjogojstvenih poslova chovek pochne baviti "svojerechnim" rushenjem temelja pojedinih drushtvenih nauka.

Da si drustveni naucnik to sam odmah video, time automatski i nelezileb i neparazit, posebno ovde u nasoj zemlji, a evo sad u tvom stilu odgovor na ovo odozgo i na slicna mudrovanja. Je li brakeru, kako ide cedjenje akni u cumezima? Moze li se? Ima li se proaktiva? A kako stoji stvar sa suljevima? I jos bih nesto da te pitam. Je li, zasto su svi buntovi protiv onoga i sistema mu (koji je ovaj isti sistem) pocinjeli na tehnickim fakultetima, a ne kod vas drustvenih? Mene je to bas cudilo u to vreme. Pa to je bio vas fah i prvi ste trebali da se bunite, po meni, cim ste tako pametni i razumete se u te sistema, a ne da cekate ove sa tehnickih fakulteta, pa kad oni sve zapocnu, vi se tad ubacite sa vasim mislilastvom i stranim recima i izrazima, pa izigravate idejne vodje. Jedva su vas za usi izvlacili iz tih cumeza u kojima mislite, da kazete koju protiv njega i njegovog sistema. Ne sve vas, nego vecinu, a ista je situacija i sada. Tamo kod vas drustvenih je zmijarnik od raznoraznih patriota i slicnih iskota i suludih ideja, kao sto su ove o podrsci arijevcima i uspesnim poslovnim ljudima. Koje su vam to fore? Ja znam, a znas li ti? Hint, razumem te ja, moras da se uklapas u sistem tako drustveno naucan kakav si, koji god da je, jer van njega ne postojis. Zato drustveni mislioci moraju da brane one koji finansiraju taj njihov sistem, jer ako ih oni ne finansiraju, misliocima motika ne gine. A oni motiku ne vole i gade je se. Razumem ih ja, nije lako to.
Citat:
braker: Kinezi u svetlu njihove ekonomske expanzije imaju jedan lep izraz-GUANSHI.Deder ti pljuckaj po onima koji su zahvaljujuci tome doshli do pozicija.

Eh, lolo jedna mislilacka. Ko vas ne zna skupo bi vas platio. Mislio si da necu da nadjem sta je to? Pa kaze.

Citat:
The Chinese have a concept called Guan-shi. My wife, who lived in Taiwan for a couple of years, introduced the word to me and translated it roughly as the English idiom "I'll scratch your back if you scratch mine". Ironically, this is a term that carries a certain negative assumption in the United States*, because it hints at cronyism, back-room deals, and most importantly, the lack of a formal exchange of money. Bartering, the immediate exchange of goods without the transfer of cash, likewise has this stigma, because it implies that the two principals in the transaction are making an arbitrary exchange of items (or services) of value without having a legal entity determine the values of this transaction.


* a i sire

Pa to sve vreme radim, pljuckam po onima koji rade taj guan - shi u Srbiji, i rade ga na balkanski nacin. I sta ce ti opet te strane reci, kad se to ovde kaze ruka ruku mije, ili imal' mene tune, tj koliko sam bre ja tu dobar, to kad bizmismeni rade bizmis. U cemu je onda problem to sa tim pljuckanjem? Strah te da ne ostanes bez finansija za to tvoje mislilastvo ako ovi tvoji odu u zatvore ili im se oduzme posteno stecen kapital? Ili pravis razliku izmedju ovoga Kostunice i kompanije sto na njih aludiras i ovih po kojima "pljuckam"? Ja ne vidim nikakvu razliku. Meni je sve to ista bagra. Ne zna se ko je gori od njih. Da li ovi arijevci iz kabineta sto misle, ili oni arijevci sto uvoze bofl robu pa je preprodaju kao prvoklasnu.

Sve to nema veze, nego kud se dedose lezilebi? Ja prosetah ulicama zagledajuci kuce, primetih da skoro u svim tim kucama zive porodice sa vise generacija, ali lezilebe ne videh. Sta cemo sad?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 21:06 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pre ce biti da je on zivi dokaz u koliki se moderni socijalni in-vivo eksperiment Srbija pretvorila :( Citava jedna generacija ljudi koji su odrasli u suludom sistemu koja se odjednom susrela sa civilizacijom - nastao je totalni sok, neki su se jako brzo osavremenili i dostigli nivo ostatka kontinenta na kome zive - a neki (po meni manjina), kao Lesli, su nasli utociste u svojim glavama, i to u nekom imaginarnom svetu kakav verovatno ni tada u vreme u koje je smesten nije postojao i koji predstavlja svojevrstan trademarkovani prkos pravcu u kojem se svet krece ;-)

Veliki Big Brother ...

Ne bih se ja sa ovim slozio. Ni sa ovim o manjini, u cemu te demantuju rezultati izbora, ne ovih, nego svih od 1990 pa do sada, sa posebnim osvrtom na izlaznost, kao i na razloge tog bojkota. A to je ogromno gadjenje zbog nekaznjenog i enormnog lopovluka aminovanog od vlasti. Vi legalisti to zovete "prvobitna akumulacija kapitala" , ali ljudi znaju sta je u stvari to, i pored tih vasih termina kojima racionalizujete lopovluk. Vi to u stvari radite zbog onog brakerovog guan - shi - ja. I vi ste tu dobri onoliko, pa morate da branite to, sta cete, morate, mogu sefovi da vam se naljute. Ne slazem se ni sa ovim o eksperimentu in vivo. Kad tako kazes, ispada da su sad neki, ko zna koji, ovde u Srbiju pali sa Marsa, pa na silu vrsili nekakav socijalni eksperiment, dok se stanovnistvo opiralo koliko je moglo i njima i eksperimentu. Istina je uvek negde tamo ;) U ovom slucaju, istina je da su te "komunisticke" ideje autenticne srpske ideje, koje su u srpskom narodu oduvek, a osnovna ideja komunizma se samo poklopila sa tim srpskim idejama. To je razlog zbog koga su Srbi jedan od svega par naroda koji su odusevljeno prgrlili komunizam, i posle drugog svetskog rata, a boga mi i pre, kad je partija zabranjivana da ne bi pobedila na izborima. Naravno, to se posle sve degenerisalo zbog nesvrsenosti ljudskog bica (koje su kamen temeljac tog vaseg sistema, a ko drukcije kaze klevece i laze) , komunizam je propao, ali su te iste ideje i dalje ostale u srpskom bicu. Sto pre to ukapirate bolje za vas. Nemojte da ste tako zadrti. I neki "vasi" tvrde kako u tim vasim "procesima" moraju da se uzimaju u obzir navike, obicaji i vrednosti jednog naroda, i da ne moze to da bude isto kod svih, automatski, po "aposteriorizmu" . Ne mora da znaci da je ono sto je bilo dobro za Dzoa krajem 18 i pocetkom 19 veka u Engleskoj i Americi, automatski zbog "aposteriorizma" dobro i za Peru u Srbiji u 21 veku. A vi "srpski intelektualci" ne, nego po obicaju, odete negde, vidite nesto tamo, ili procitate neke teorije, i onda opali po zlim Srbima gedzama lezilebima i parazitima koji zive sa roditeljima i ne razumeju vas genije, isto kao u pismima Arcibalda Rajsa pre 100 godina. Pa dokle bre vise?
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 21:19 - pre 209 meseci
Posle pet godina pracenja kojekakvih foruma kao gost naterali ste me da se registrujem.

"Sve srećne porodice
Liče jedna na drugu,
Svaka nesrećna porodica
Nesrećna je na svoj način"
-DOSTOJEVSKI-

Probao sam obe te vase varijante (sa roditeljima, bez roditelja), za razliku od vecine koja je naklonjena iskljucivo jednoj ili drugoj opciji, cak sam bio u situaciji sa zeninom familijom, i za svo to vreme nisam pronasao idealnu.Radim dva posla, pa preme tome nisam u klasi "lezilebovica". Sad sam u svom stanu od 35 kvadrata, ja i zena, ne mogu da se normalno krecem u njemu, al je moj i ponosan sam na to, mogu da se razgacim kad god pozelim ( i supruga isto).
Ali se setim i moje momacke sobe u roditeljskoj kuci koja je bila otprilike iste kvadrature kao moj stan. I dvorista od osam ari sa travom . I ulice ispred kuce gde sam bukvalno odrastao. I zalim za tim. Ali snaja-svekr(i)va nije funkcionisalo i reseno selidbom. Prvo u tazbinu na neko vreme, dok stan bude useljiv. To je jos manje funkcionisalo sad zbog zet-tast odnosa. No ni to nije bilo bez dobrih strana (tastina sarma je haos) , vise njih. Ali zarad mira u familiji opet selidba u iznajmljeni stan, podsecanja i na dobre i na lose trenutke . I nista od ovog nije bilo ni crno ni belo nego najbolje sto mi se desilo, jer je iznelo na povrsinu
sta je moj put, a to je moja zena koja je jedina svo to vreme bila uz mene i ja uz nju. I svako iskustvo koje ti ucvrsti vezu neprocenjivo je pa bilo ono sa roditeljske, tazbinske ili neke trece strane. Ipak je to osoba koju sam izabrao za ceo zivot i koja ce biti tu i kad roditelja vise ne bude. I to je ono sto treba da se gleda , i taj zgubidan koji je zadovoljan sa 150 ojra i pivcetom gresi samo sto smanjuje sebi mogucnost za normalnu vezu koja treba da da decu kao krajnji ishod i nikakve kule i gradove, ferarije i ostale trice. Ipak smo pre svega vrsta i kao takvi smisao postojanja je nastavak vrste i nista vise. Kako ce ko do tog krajnjeg cilja doci, nebitno je. Sve ostalo je stvar ukusa i nista vise. I ne treba vise gubiti vreme na raspravu oko toga.

Live and let die
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
91.143.221.*

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)07.02.2007. u 21:37 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  U ovom slucaju, istina je da su te "komunisticke" ideje autenticne srpske ideje, koje su u srpskom narodu oduvek, a osnovna ideja komunizma se samo poklopila sa tim srpskim idejama. To je razlog zbog koga su Srbi jedan od svega par naroda koji su odusevljeno prgrlili komunizam, i posle drugog svetskog rata, a boga mi i pre, kad je partija zabranjivana da ne bi pobedila na izborima. Naravno, to se posle sve degenerisalo zbog nesvrsenosti ljudskog bica (koje su kamen temeljac tog vaseg sistema, a ko drukcije kaze klevece i laze) , komunizam je propao, ali su te iste ideje i dalje ostale u srpskom bicu. Sto pre to ukapirate bolje za vas.


Srbi su u dobar, posten, vredan i cestit narod. Problem je nastao kada je u mutnim vremenima dopusteno pogresnim ljudima da se istaknu i postanu neko. Sve je skrenulo sa puta i jos uvek pokusavamo da se vratimo na pravi tok. Neke vrednosti treba negovati a neke iskorenjivati- kod nas su pogresne vrednosti dolazile u prvi plan (citaj: komunizam)...

Ovo sto si ti napisao je...ne znam sta.. ali definitivno bih voleo da sto manje ljudi misli sto i ti...

Ja sam Srbin, nacionalista, znam svoje pretke zadnjih 400 godina, ali se to uopste ne uklapa sa verzijom Srbina iz tvoje kvotovane poruke.. Hvala bogu...


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112434 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.