Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!

[es] :: Video softver :: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7117 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.jed.isu.net.sa.



+2 Profil

icon Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!19.01.2007. u 19:50 - pre 210 meseci

Pozdrav svima! Pokusavam da napravim jedan DVD za drugara i imam stvarno dobrih ideja što se tiče menija, muzičke podloge u meniju, slika, videa, itd... i evo DVD Architect 4 me oduševljava opcijama i izgledom! Pročitao sam veći deo Help fajla i imam jos neki Manual u PDF formatu tako da sam u toku šta sve može da se uradi.
Ali nastaju problemi: izgleda da nisam dobro razumeo koji fajlovi zahtevaju rekompresiju. Naime, ubacio sam neka 3 podmenija sa pozadinama, 1 video fajl kao uvod u MPEG2 formatu koji mi je snimila TV kartica (28 MB), 1 muzičku pozadinu menija u WAV formatu koja se ponavlja (12,6 MB) i 1 MP3 pesmu (3,4 MB) (samo ovoliko fajlova testa radi). Kada odem na File/Optimize DVD... tamo mi kaže da svi fajlovi zahtevaju rekompresiju a "Estimated size" - predviđena video veličina je 8765 MB tj. 187% DVD diska od 4,7 GB (što mi ne ulazi u glavu)!!! Ako odem na File/Make DVD pa Prepare DVD, Error koji mi se pojavi je:
"No extra content folder can neither contain the prepare folder, nor be contained by the prepare folder." - bez obzira koji folder postavim za odredjenu namenu (ako sam dobro skontao)... I dalje ka rezanju DVD-a ne mogu...
Nego da ne dužim, ako znate u čemu ja pravim greške ili imate neku www adresu za jedan normalan tutorijal, molim vas POMOZITE. Takođe, ako su meni potrebni dodatni softveri za pripremu medija, molim vas da ih navedete.
PS. Imam ogromnu volju za DVD Architect-om pa ga ne bih menjao!

Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!19.01.2007. u 23:56 - pre 210 meseci
Architect je odličan ali, moraš pripremiti fajlove tako da On ne radi rekompresiju. Znači da svi mpeg fajlovi moraju biti istog bit rejta i odvojena slika i zvuk. Zvuk mora biti ili wav ili ac3, mp3 prebaci u ac3. Ako ti je zvuk u mpeg fajlovima nakod demuxa mpg audio konvertuj ga u ac3. Izbegavaj da Architect radi rekompresiju jer zna da se desi Out of Sync...
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.jed.isu.net.sa.



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!20.01.2007. u 00:16 - pre 210 meseci
Hvala na prvih par smernica... Sad sam u potrazi za propratnim softverima za pripremu video i audio medija!

PS.
Ima li negde TUTORIAL za Sony DVD Architect?

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 20.01.2007. u 03:29 GMT+1]
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!20.01.2007. u 09:07 - pre 209 meseci
U principu možeš napraviti DVD i od video fajlova različitih bitrate-ova i uopšte različitih parametara, ali onda ih moraš staviti u zasebne VTS-menije (VTS - Video Title Set). Tada treba da kreiraš i glavni, VMG-meni (VMG - Video Manager), koji je za nivo viši od svih VTS-menija i koji će sve te VTS-menije obuhvatiti.
Naravno, možeš i kao što ti je Cile rekao, da ih sve rekomprimuješ da budu istih parametara pa da ih sve staviš pod jedan isti VTS, ako ti je tako jednostavnije. Samo, vodi računa da svaka rekompresija dovodi i do gubitka kvaliteta, a i do gubitka vremena.

Citat:
Cileinteractiv: Zvuk mora biti ili wav ili ac3, mp3 prebaci u ac3. Ako ti je zvuk u mpeg fajlovima nakod demuxa mpg audio konvertuj ga u ac3.
DVD-video standard za audio, pored LPCM i AC3, dozvoljava i MPEG1(layer2), ali pretpostavljam da si preporučio konvertovanje MPEG1(layer2) u AC3 zbog nekompatibilnosti (ili loše kompatibilnosti) pojedinih DVD-plejera sa MPEG1(layer2) formatom?
Meni se jednom desilo da sam drugaru snimao neki video u kome sam zvuk stavio da bude upravo taj MPEG1(layer2) i posle mi se žalio da mu se u reprodukciji s DVD-plejera čuje nekakav pucanj na svakih 5-10 min. Posle konverzije u AC3, sve je bilo OK. Od tada zvuk na DVD snimam isključivo u AC3...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!20.01.2007. u 09:16 - pre 209 meseci
Propratni softver ti je Vegas (video zapisujes kao mpeg-2 , bitr const 6000 , DVD Pal Separate streams , pa ton posle demuxa vratis na timeline pa ga zapisujes kao AC-3 a izvorni obrises da bi ti se pojavio AC-3 fajl u exploreru ) onda editujes sve u Arhitektu . Malko pretrazi po Video forumu naci ces jos neke pojedinosti , a tutorijale imas na Sony sajtu a za Vegas imas i na Forumu . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!21.01.2007. u 22:26 - pre 209 meseci
@Daniel011

Predložio sam konveziju jer Architect podržava samo LPCM i ac3, sve ostale rekompresuje u ac3.
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!22.01.2007. u 17:59 - pre 209 meseci
Cile, mozes li da mi malo pojasnis;
pucala mi je glava od ovih formata ali sam se pomocu www.doom9.org i WinAVI video konvertera skontao! Mada, treba mi opet malo pomoci; kada pomocu TMPGEnc-a ili MPEG VIDEO WIZARD-a spojim MPV video i odgovarajuci AC3 audio, Architect mi to uvazi i to je OK!
Ali mozs li mi reci zasto DVD Architect nece da uzme poseban audio AC3 format, dakle kad hocu da ubacim neku pesmu prebacenu iz WAV-a ili MP3-a u AC3 pod bilo kojim bitrate-om i sa 2 kanala pomocu BeSweet-a? Jednostavno DVD Architect taj, ma bilo koji AC3 format ne prepoznaje a WAV prepoznaje!? A WAV mi je ogroman... Kada odradim konverziju u AC3, dobro je uradjena jer mogu da je slusam preko nekog DVD plejera, ali Architect ga ne prepoznaje!?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!22.01.2007. u 19:38 - pre 209 meseci
Uhh, to mi je sad nejasno. Konvertovao sam mpa i wav u ac3 i u BeeSweet-u i u Forge-u i nisam imao problema. Audio fajlove u ac3 formatu sam posebno ubacivao "ispod" videa jer sam im davao drugačija imena od video fajlova, sve je funkcionisalo. Ako dobro shvatam tvoje pisanje, ubacuješ spojen zvuk sa slikom, izbegavaj to i koristi odvojene strimove i sliku kao mpv a zvuk kao ac3 a Architect će uraditi njihvo spajanje pri kreiranju VOB fajlova i stukture DVD videa.
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!22.01.2007. u 22:38 - pre 209 meseci
Hvala na odgovoru, nego ja sam bio presrecan kada sam video da mi Architect konacno odobrava format videa koji sam dobio u kome su spojeni audio i video stimovi, mada sam svuda procitao da u Architectu treba raditi sa odvojenim strimovima... samo sto ja to jos nisam izpraktikovao. Prokljuvicu i to; nesto mi govori da sam negde na nekom forumu procitao da najpre u glavnim podesavanjima Architecta treba namestiti rad sa odvojenim strimovima, a ja to nisam jos nasao... Idem da vezbam i da mozgam...
Hvala jos jednom! Javicu o rezultatima...
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!23.01.2007. u 03:19 - pre 209 meseci

Jedna stvar;
da li je VEGAS neophodan? Posto ga ja nemam...
Uspem da dobijem potrebne formate za DVD Architect-a Ali mi ovo sa AC3 nije jasno; da li su VEGAS i DVD Architect na neki nacin povezani pa su neophodni jedan drugom?
"If you are using the MainConcept MPEG-2 encoder in Vegas softvare, use..." da, treba da se namesti u pocetnom podesavanjima na:
"PAL video stream" ili "PAL Widescreen video stream" ako se koriste PAL MPEG video fajlovi, odnosno,
"NTSC video stream" ili "24p NTSC video stream" ako se koriste NTSC MPEG video fajlovi.

U DVD Architect 4 opcijama, ja imam da odaberem sledece:
- NTSC (720x480)
- NTSC (704x480)
- NTSC (352x480)
- NTSC (352x240)
- NTSC Widescreen (720x480)
- NTSC Widescreen (704x480)
- PAL (720x576)
- PAL (704x576)
- PAL (352x576)
- PAL (352x288)
- PAL Widescreen (720x576)
- PAL Widescreen (704x576)

Ja za sta god da se odlucim, DVD Architect ne prepoznaje AC3, tako da mi ne dozvoljava da za audio stream postavim ovaj format, dok WAV dopusta. Uglavnom odaberem PAL (720x576).


.......................................................................................


Evo uspeo sam, AC3 radi!!!
WinAVI-jem sam odradio konverziju jednog malog fajla u DVD, i dobio bas ono sto DVD Architect trazi, a posle Demux-a sam dobio MPEG (MPV) i AC3 fajlove; e u ovom AC3 fajlu je bila razlika od svih ostalih AC3 fajlova koje sam ja dobijao pomocu BeSweet-a. Moje AC3 fajlove Architect nije prihvatao jer su bili pogresne frekvencije, 44100 Hz, (sto je u BeSweet-u namesteno po default-u pa nisam dirao, a Manual i Help DVD Architect-a ovo ne naglasavaju) i to Architect ne vidi, vec AC3 mora biti 48000 Hz i bitrate-a 64-448 kbps.
Da sam samo znao za tu frekvenciju...
Evo sad nema problema... Ako nesto zakoci, javljam se!
MNOOOOOGO HVALA SVIMA NA USMERAVANJU I POMOCI !!!


Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!23.01.2007. u 20:19 - pre 209 meseci
Malo si ga zakomplikovao a lepo sam ti preporucio Vegas u kome uradis kako sam ti napisao u mom postu i nema razmisljanja ko ce koga prepoznati . I taj AC3 iz Vegasa ti se na kucnom bioskopu cuje na svim zvucnicima (naravno to nije onaj filmski ton 5.1 ) . Naravno da Arhitekt odlicno radi sa fajlovima iz Vegasa koje pripremis pre uvoza u njega . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!24.01.2007. u 00:16 - pre 209 meseci

Verujem Deks007 da je tako, ali nemam uplacen internet da bi skinuo VEGAS posto ga nemam ni od ranije... Verujem da je to prava stvar i zna se sta je cemu svrha!
Sad imam novi problem; svaki put kada u DVD Architect-u unesem Video i Audio fajlove, i kliknem na Timeline, desi se CRASH! Do tada, pre klika na Timeline, sve radi kako treba. Windows me pita ono standardno "Report Error" dok se u pozadini nastavlja Building Peaks video formata. Svejedno, i kad se zavrsi Building Peaks, ne mogu da nastavim sa radom, Architect se ugasi. Proverio sam da li se to desava zbog audija ili videa ubacujuci ih posebno pa klik na Timeline, ali sam siguran da se to desi zbog videa.
To znaci da ne mogu da pravim Chapter-e...
Moj OS je cini mi se zadovoljavajuci: Intel Celeron CPU 2,4GHz, Windows XP SP2, 512 MB RAM, 80 GB HD
Postoji li nacin da ga nekako obuzdam dok to radi da se ne bi srusio?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!24.01.2007. u 14:44 - pre 209 meseci
Resio sam problem Update-om u verziju 4.0a, ali instalacija verzije 4.0a preko 4.0 ne resava problem, vec se mora uraditi kompletna deinstalacija prethodne verzije, pa cista instalacija 4.0a.
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!31.01.2007. u 00:32 - pre 209 meseci
Ponovo ja...
Kada narezem DVD, i pustim ga na kopjuteru, sve je u redu i sve se vidi, dok je na TV-u malo drugacije; slika sa svih strana izlazi iz okvira TV ekrana tako da mi se npr. BACK button koje je na dnu ekrana vidi samo do pola. Da li je to do TV-a, mada sam probao da na TV-u nesto podesim ali nisam nista nasao, ili se mora namestati u Architectu neka vidna povrsina na TV ekranu posto, kazem na kompu je sve u redu? Gde se ovo podesava? Moze li mi neko pomoci?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!31.01.2007. u 19:26 - pre 209 meseci
Imas opciju u Arhitektu da kada ukljucis Preview kliknes na View Safe Areas ( sa desne strane daljinca ) pa onda namestas dugmice da neprelaze okvir . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!31.01.2007. u 23:42 - pre 209 meseci
Hvala deks007, to je OK, napravio sam probu na jednom TV-u da vidim dokle smem ici a da bi to bilo na TV-u. Sada bi najbolje bilo kada bih mogao jednim klikom na nesto da uradim "Apply all work to Safe Areas" posto mi je projekat poprilicno detaljan i obiman, ali to ne postoji. Nema veze, mogu da ispomeram dugmice, tj. linkove, ali ne kontam kako da mi se slika koja je postavljena kao Background uklopi u Safe Areas. Kada odem na "Crop and Adjuct", tu nemam pojma kako da ikako smanjim sliku da bi bila manja od Workspace-a, npr. da je uklopim u Safe Areas. U "Crop and Adjuct" uspevam samo da zumiram u odnosu na Workspace... Isto vazi i za video klipove, kako ih uklopiti u Safe Areas?
Unapred hvala...
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!02.02.2007. u 23:03 - pre 209 meseci

Uuuuhu huuuu... Ja sam zesce dosadan...
Procenite sami...

Da bi mi se slika koja je postavljena kao Background uklopila u Safe Areas, morao sam sve linkove da obrisem (pre toga ih sacuvao pomocu COPY), uklonim Background, pa tu istu sliku da unesem na Workspace pomocu Insert Graphic i onda da je Crop and Adjuct-ujem da bi mi bila u Safe Areas i cela kasnije vidljiva na TV-u. Nakon toga sam samo sa PASTE vratio sve linkove.
Moze li mi neko reci kako da video klipove uklopim u Safe Areas, posto ovako za tih 10% izlaze sa svih strana iz okvira ekrana TV-a?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!02.02.2007. u 23:48 - pre 209 meseci
Kako ćeš ih uklopiti sada kada treba da kreiraš DVD video i kada si završio editing. A to se inače i ne radi. Safe Area postoji da pri titlovanju videa i izradi DVD menija slova ne bi "curela" sa ekrana. Sory, bolje zaboravi na to.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!03.02.2007. u 23:20 - pre 209 meseci
I ja sam taj - pravi početnik za Sony DVD Arcitect, ali sam shvatio svu moć ovog programa.
Moj problem je nešto uži od navedenih i odnosi se editovanje video materijala ( u mpg2 formatu ) primenom crop funkcije. Video snimak preko Leadtek TV kartice na vrhu do pola ekrana ima isprekidanu liniju (otpilike: _ _ _ _ _ ) debline oko mm, što po malo više bode oči. Editovanjem tu liniju isključim - praktično smanjim sliku za taj mm i pokrenem autirzaciju, i tu preće glavni problem - renderovanje materijala od jendog sata traje najmanje 2,5-3 sata.
Pitanje: da li to tako treba da bude ili ja zabrljam ili propustim nešeto da uradim - u čemu je problem i zašto to toliko traje ( inače, kad taj isti materijal autorizujem pre Ulead dvd moviefactoriy to traje 17-18 minuta, kvalitet ništa ne zastaje za prethodnim.
Pozdrav, Mikoni
P.S. zaboravio sam da napomenem da Ulead ne dopušta gore naznačenu vrstu editovana ( crop-ovanje )
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!03.02.2007. u 23:45 - pre 209 meseci
Ne treba da te čudi, to što traje 17-18 minuta za video materijal od jednog sata je sasvim sigurno direct copy, tj. prosto kopiranje bez rekompresije. Zato je i prirodno da tada nema gubitka kvaliteta. Pri odsecanju gornje linije ili bilo kakvom smanjivanju slike, video materijal mora proći kroz rekompresiju i tada je sasvim normalno da obrada traje 2-3 puta duže od trajanja samog materijala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Početnik u koriscenju "Sony DVD Architect" - POMOZITE!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7117 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.