Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Tab Orderom forme.

[es] :: Access :: Problem sa Tab Orderom forme.

[ Pregleda: 2965 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vule82
Ilija Vukadinovic
Batajnica

Član broj: 113690
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem sa Tab Orderom forme.25.12.2006. u 18:01 - pre 210 meseci
Imam mali problem koji i nije toliko bitan ali me nervira jer ne znam zbog cega se desava. Problem je vezan za tab control forme.
Redosled koji je naveden u tab orderu forme je sledeci:
IdFizickogLica,ProdajaSubform,PlacenaSuma

Sama podforma ProdajaSubform ima sledeci redosled tabova:
Sifra,NazivArtikla,JedMere,Kolicina,Popust


Kad se krene sa radom(prvi krug) redosled tabova za kompletnu formu je sledeci:
IdFizickogLica,Sifra,NazivArtikla,JedMere,Kolicina,Popust,PlacenaSuma

Problem nastaje kad se "tabovanje" nastavi sledeci krug(Cycle property forme je Current Record) jer je redosled tabova:
IdFizickogLica,Popust,PlacenaSuma...........i tako u krug.


Stvarno ne znam gde bi mogla biti greska i razlog ovakvog "ponasanja" programa.

Ako neko ima neku ideju...jer ja stvarno nemam.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.25.12.2006. u 20:50 - pre 210 meseci
Redosled u tab orderu forme koliko vidim sadrži i stavku o podformi, što je u redu. Ono što ne vidim i što verovatno čini grešku jeste veza forme i podforme. Drugim rečima trebalo bi da ti se forma zasniva na jednoj tabeli (zaglavlje), a podforma na drugoj tabeli (stavke). Te dve tabele moraju biti povezane relacijom odnosno primarni ključ tabele zaglavlja mora biti povezan sa prenesenim ključem stavki i to jedan prema više. Na nivou formi u dizajn modu Obratiti pažnju na osobine : Link Child Fields i Link Master Fields u propertisu za podformu. Te osobine mora da budu popunjene onako
kako je postavljena relacija izmedju tabela. Recimo :
Link Child Fields DokumennID
Link Master Fields DokumentID
Drugim rečima tebi svaka instanca tabele stavki mora da ima informaciju o tome kome dokumentu pripada.

Ukoliko ipak insistiraš na jednoj tabeli, onda sve uradi u istoj formi (podforma ti netreba), tako što ćeš za polje koje se ponavlja (u tvom slučaju IdFizickogLica) koristiti sledeći kod na događaj AfterUpdate :

Private Sub IdFizickogLica_AfterUpdate()
Me![IdFizickogLica].DefaultValue = Me![IdFizickogLica]
End Sub

Na taj način će ti Access nuditi prvi put uneseni broj fizičkog lica sve dok ga ti ne promenič ili ne zatvoriš formu.


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 25.12.2006. u 22:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vule82
Ilija Vukadinovic
Batajnica

Član broj: 113690
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.25.12.2006. u 23:17 - pre 210 meseci
Evo kako izgleda forma:



Problem koji sam opisao je na slici. Znaci u prvom prolazu se unese artikal i sve je ok. U sledecem prolazu se prolazi kroz prazan zapis podforme i to je ok. Prakticno u trecem prolazu fokus je na fizickom licu i umesto da se fokus prebaci na sifru on se vraca na popust.

Mozda je zato sto je u pitanju prazan zapis?? Ako je to, kako onda da nateram da se postavi fokus na sifru???

Postoji i veza izmedju podforme i forme. To je polje idprodaje(na formi je to auto number), odnosno za svaku vrednost idprodaje na glavnoj formi se prikazuje sadrzaj podforme, tako da sa te strane mislim da je sve u redu.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.26.12.2006. u 07:26 - pre 210 meseci
Evo ti kod na događaj "Ulazak u podformu". Kad god se uđe u podformu prvi fokus će biti na koloni Sifra. Ovo bi trebalo da ti pomogne, mada mislim i dalje da je koren problema na drugom mestu.

Code:


Private Sub Prodaja_subform_Enter()
    Me![SIFRA].SetFocus
End Sub



Ako ne pomogne okači primer.mdb sa tabelama i formom vezanim samo za taj problem, pa da vidim šta je po sredi.
 
Odgovor na temu

vule82
Ilija Vukadinovic
Batajnica

Član broj: 113690
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.26.12.2006. u 08:45 - pre 210 meseci
Nije pomoglo! jbg. mdb je uploudovan na linku.



[Ovu poruku je menjao vule82 dana 26.12.2006. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.26.12.2006. u 14:48 - pre 210 meseci
jbg.mdb ???????? Našao sam samo db1.mdb spakovan sa Rarom. Ne može da se iskompajlira.Verovatno usled nedoslednih prepravki. Dakle i kad bih pronašao grešku ne bih mogao da ispravku proverim. Što se tiče modela podataka, mislim da ne može u jednoj tabeli kolona ProdajaID da bude AutoNumber, a u drugoj samo Number i da budu povezane relacijom. No možda i nisam u pravu. Jedno je sigurno da na forumu govoriš o koloni Sifra, ja ti pošaljem parče koda i ti ga bukvalno zalepiš na formu, a ne promeniš. U modelu naziv ni jedne kolone ne odgovara nazivu Sifra. I onda naravno da ne pomaže. Savet : radije vreme troši na razvijanje sopstvene aplikacije, a od drugih kradi ideje, nego što prepravljaš i prevodiš tuđu aplikaciju.

Ne zameri ako izgleda grubo. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vule82
Ilija Vukadinovic
Batajnica

Član broj: 113690
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Tab Orderom forme.26.12.2006. u 19:59 - pre 210 meseci
Ne razumem ovakve reci. Ako nemas neki konstruktivan komentar na moj problem onda se uzdrzi daljih postova.
Sta ja radim i kako to ja radim nije predmet ovog topica. Inace se zahvaljujem na pruzenoj pomoci. Problem je resen.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem sa Tab Orderom forme.

[ Pregleda: 2965 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.