Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Scroll bar u boji

[es] :: Web dizajn i CSS :: Scroll bar u boji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8582 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Scroll bar u boji05.06.2003. u 12:04 - pre 254 meseci
Evo sve vise primecujem kako ljudi na sajtovima sve vise stavljaju u boji scroll iako ste u pravu, neki ga bas kicerajski naprave .............
Ja jos nisam menjao .......

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: Scroll bar u boji05.06.2003. u 23:54 - pre 254 meseci
Čim sam vio video temu znao sam da će mozilaši da se usprotive tome jer mozilla to nepodržava :)

hehehehe

Ja mislim da je to samo PLUS ako postoji ali naravno da mora da se vidi da je to scroller tj. da ima dobro izabrane boje. Pogotovo ovo mislim ako se radi o ifremu.

Mada u zadnje vreme kako sam počeo sve da radim po w3c obojene scrolere više nekoristim :)
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Scroll bar u boji06.06.2003. u 23:10 - pre 254 meseci
Citat:
bluesman:
Ja stvarno ne vidim nista lose u bojenju scroll-bara. Jedino lose je kada izaberu neke boje pa ne znas ni gde je thumb ni koliki je...

Loše je što se ne poštuju standardi.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.23.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Scroll bar u boji09.06.2003. u 13:52 - pre 254 meseci
Ako je nesto poboljsanje zasto ne ukljuciti u standard? :-)

Zar neko dok vozi postuje sve ogranicenja brzine na saobracajnim znakovima? Kada bi postovao sva ogranicenja nigde nebi stigao (ili bi svi ostali stigli pre tebe, sto je mozda jos gore)!
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Scroll bar u boji09.06.2003. u 14:11 - pre 254 meseci
Pa mnogi se ne slažu da je to „poboljšanje“, iz razloga koje sam već naveo.

Što se saobraćaja tiče, kada ti prekoračiš brzinu, ti i dalje vodiš računa o tome da „ne ugrožavaš bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju“, i to je osnovno merilo koje pratiš.

„Bojenje“ skrolbara nosi sa sobom preveliki rizik od zbunjivanja korisnika, i to po pitanju onoga što on očekuje da zna (npr. korisnik može da očekuje da će na samoj stranici nešto izgledati drugačije, ali svakako da ne očekuje da mu skrolbar izgleda potpuno drugačije).
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.127.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Scroll bar u boji10.06.2003. u 01:42 - pre 254 meseci
akcenat je na "svi ostali bi stigli pre tebe" :-)

Mnogo, bre, filozofiras, nauci da se opustis malo. :-))
IMHO fali ti dosta prakse jer ce mnogi klijenti bas na takve fore "otkinuti" jer ne znaju kako si to uradio, a dosta njih ce ti bas takve "sitnice" traziti jer su videli na nekom drugom sajtu. To sto ti pricas mozda je odrzivo samo u suvoj teoriji :-)

Ko se zbuni zato sto mu je scroll bar druge boje neka iskljuci racunar i ide da prodaje semenke na stadionu.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Scroll bar u boji15.06.2003. u 12:22 - pre 253 meseci
Citat:
tOwk:
Pa mnogi se ne slažu da je to „poboljšanje“, iz razloga koje sam već naveo.

Što se saobraćaja tiče, kada ti prekoračiš brzinu, ti i dalje vodiš računa o tome da „ne ugrožavaš bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju“, i to je osnovno merilo koje pratiš.

„Bojenje“ skrolbara nosi sa sobom preveliki rizik od zbunjivanja korisnika, i to po pitanju onoga što on očekuje da zna (npr. korisnik može da očekuje da će na samoj stranici nešto izgledati drugačije, ali svakako da ne očekuje da mu skrolbar izgleda potpuno drugačije).


Zar ne mislis da malo preterujes i sa stanovista dizajna i sa stanovista PR-a.Ja sam PR i znam da aposlutno to nema veze sa ocekivanjem vec sa prvim utiskom,a ako je prvi utisak dobar(a sto ne bi bio ako si pogodio boju) nema da se "zbuni".

thanks

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Scroll bar u boji15.06.2003. u 17:44 - pre 253 meseci
Citat:
WiseDog:
Zar ne mislis da malo preterujes i sa stanovista dizajna i sa stanovista PR-a.Ja sam PR i znam da aposlutno to nema veze sa ocekivanjem vec sa prvim utiskom,a ako je prvi utisak dobar(a sto ne bi bio ako si pogodio boju) nema da se "zbuni".


Ne znam, možda preterujem, ali je i „bojenje skrolbara“ takođe preterivanje. Uostalom, to i nije moguće uraditi (HTML i CSS to ne podržavaju), pa ne znam zašto se i brinem.

Što se tiče „prvog utiska“, ako bude bilo potrebno da skroluje neki tekst, baš me zanima da li će ga iz prve naći. Vodi računa o tome da skrolbar nije u svim operativnim sistemima isti, na istoj poziciji, istog oblika itd.

Suština je u sledećem: svako ko to „podržava“ radi na jednoj platformi i ima izgrađene predrasude o tome kako korisničko okruženje treba da izgleda na osnovu jednog, iz ko zna kojih razloga izabranog okruženja. Pošto se svi vi bavite „praksom“ (tj. računate da ako 85% ljudi koristi nešto, onda je za vaš posao nebitno onih 15%), onda razumem vaše stanovište (koje i dalje smatram pogrešnim).

Ja mislim da početnik na AtheOS operativnom sistemu zaslužuje da ga dodatno ne zbunjuje to što mu je „skrolbar nestao“ („utopio se u stranicu“).
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Scroll bar u boji15.06.2003. u 18:29 - pre 253 meseci
Pa da ne idemo mnogo daleko sa primerima, i početnik na Windows OS-u mora prvo da nauči čemu služe i kako se koriste osnovni widgeti, a scrollbar je jedan od njih. Svaka nekonzistentnost u izgledu interfejsa od aplikacije do aplikacije, od web stranice do web stranice može samo da ga zbuni.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Scroll bar u boji16.06.2003. u 14:36 - pre 253 meseci
To ste u pravu ...........

Da uci postepeno neke stvari da,ali o scroll baru da uci postepeno,pa za samo osnovni paket windows bi mu trebalo jedno 12 meseci, da ne govorimo o necemu sto iole vredi kao znanje ................. ???

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Scroll bar u boji16.06.2003. u 17:59 - pre 253 meseci
Potcenjuješ neznanje prosečnog korisnika Interneta. Pa znam užasno mnogo ljudi (još češće žena, izvinjavam se ali tako je) čije se korišćenje računara bukvalno svodi na klik na ikonu browsera, mail klijenta i tekst procesora. Oni su shvatili kako se koriste widgeti u tih par programa, i apsolutno ih NE INTERESUJE da ulože ni gram truda u savlađivanje ičega drugog. Znam da je tužno, ali veruj, tako je. I treba im više od 12 meseci da savladaju osnovne stvari u Windowsu, čak štaviše, mnoge koncepte ne savladaju nikad. Čudi me da moram ovo da vam uopšte objašnjavam.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Scroll bar u boji06.07.2003. u 02:43 - pre 253 meseci
Samo da dodam,
Opera isto dozvoljava bojenje scroll-bara al nije uključeno po defaultu...
Mada meni se više sviđa Opera-in scroll-bar.


~Say FiQ
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Scroll bar u boji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8582 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.