Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3G podešavanja, problemi u radu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G podešavanja, problemi u radu

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 88890 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu16.11.2007. u 13:07 - pre 199 meseci
Uz "MTS 3G" profil, treba da imaš i "MTS streaming" profil
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu17.11.2007. u 00:04 - pre 199 meseci
Da li negde nanetu postoje podesavanja za taj profil rucno. Ocigledno je da ovi likovi iz mts-a imaju problema da mi posalju konfiguracione poruke. Dakle ja sam na sajtu mts-a nasao podesavanja za 3g i to radi,ali nigde nisam nasoa za streaming.Bio bih ti zahvalan kad bi mogao da me uputis gde mogu da nadjem ta podesavanja
Hvala
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dialup.neobee.net.



+21 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu17.11.2007. u 01:37 - pre 199 meseci
Nemam 3G telefon ali otprilike ovako:

Connection name: MTS streaming
Data bearer: Packet Data
APN: 3Gmondo
User: mts
Password: 064
Homepage: None

Network type: IPv4
Phone IP address: automatic
DNS adress: automatic
Proxy serv. address: None
Proxy port number: 0 (None)


Podesi i Real Player:

1. Options / Settings / Connection / Proxy: No

2. Options / Settings / Connection / Network:
-Default access point: MTS streaming
-Online time: Unlimited
-Lowest UDP port: 6970
-Highest UDP port: 32000

Javi ako je pomoglo...



 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu17.11.2007. u 09:29 - pre 199 meseci
nam pomoci ista poruka mi se pojavljuje. Moguce je da u mestu odakle sam nema 3g. u gornjem uglu gde mi stoji znak za signal nema 3g
 
Odgovor na temu

Dragan Krstevski
Beograd

Član broj: 161480
Poruke: 418
*.ikomline.net.



+3 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu22.11.2007. u 09:35 - pre 199 meseci
Posalji poruku koja glasi,3g,na 4777,i dobices parametre.pozdrav,javi ako uspe.
Galence
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
89.216.236.*



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu09.12.2007. u 16:37 - pre 198 meseci
Citat:
gogi100: Moguce je da u mestu odakle sam nema 3g. u gornjem uglu gde mi stoji znak za signal nema 3g

Sam si dao odgovor na originalno pitanje! Ukoliko si u zoni 3G signala, u gornjem levom uglu kod indikatora jačine će ti stajati 3G...
Citat:
gogi100: ... i izbaci mi poruku 'unable to connect to server.not enough bandwith. check in network settings'

Dokaz više da nisi pokriven 3G mrežom...

Evo šta piše na MTS veb sajtu:
"Usluge 3G tehnologije dostupne su u sledećim gradovima:
Beograd, Novi Sad, Niš, Subotica, Kruševac, Kragujevac, Čačak, Užice, Kraljevo, Ćuprija, Paraćin, Požarevac, Smederevo, Bor, Kopaonik, Zlatibor, Pančevo, Vrnjačka banja, Sombor, Zaječar, Sremska Mitrovica, Jagodina, Leskovac, Novi Pazar, Šabac, Vršac, Vranje, Kikinda, Pirot, Zrenjanin, Gornji Milanovac, Valjevo, Aranđelovac i Inđija."
Naravno, da bi imao 3G signal, nije dovoljno biti samo u nekom od ovih mesta nego i u blizini stanice koja ga omogućava! Uglavnom je u pitanju centar sa bližom okolinom :-)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Duche
Dusan Cekanovic
Novi Sad

Član broj: 40119
Poruke: 21
89.216.107.*



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu15.12.2007. u 22:48 - pre 198 meseci
Da se na dovezem na ovaj problem oko k600i / K608i i 3G mreze, isto mi se desava. Ili sam cesto nedostupan ili kad ubacim pripaid karticu koja nema 3G ispise mi da nema mreze!!! I nedostupan sam prakticno stalno. KOji softver da nabacim da resava ovaj problem?
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
195.252.79.*



+11 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu17.12.2007. u 21:58 - pre 198 meseci
Parametri za 3G uslugu

Connection name: mts 3g (ili slicno kako ko hoce)
Data bearer: Packet Data
APN: 3gmondo (moze i veliko G)
User: mts
Password: 064
Homepage: http://wap.mts064.telekom.yu

Network type: IPv4
Phone IP address: automatic
DNS adress: automatic
Proxy serv. address: 172.017.088.198
Proxy port number: 8080


Podesi i Real Player:

1. Options / Settings / Connection / Proxy: No

2. Options / Settings / Connection / Network:
-Default access point: mts 3g (ili slicno kako ko hoce)
-Online time: Unlimited
-Lowest UDP port: 1024
-Highest UDP port: 65535





Pozdrav
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

aallmm
1, 2,
Beograd

Član broj: 178371
Poruke: 5
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu12.04.2008. u 12:17 - pre 194 meseci
Na prepaid-u sam juce SMS-om aktivirao 3G...sve je proradilo kako treba, ali kada sam hteo dalje od Mondo-a nisam uspeo - stizala je poruka da posto koristim APN:3GMondo mogu samo na Mondo...

OK, odem u podesavanja i izaberem mts gprs APN koji mi je ostao, ali i dalje ista poruka...posaljem SMS STOP da deaktiviram 3G i stigne poruka da ce ga deaktivirati posle 30 dana.

Potpuno sam izbrisao APN:3GMondo i imam samo mts gprs APN u podesavanjima koji je i aktivan, ali i dalje ista stvar - kada probam dalje od MONDO-a, kaze da ne mogu jer koristim APN:3GMondo...zvao sam 789, kaze da prepaid moze samo na Mondo, a na konstataciju da je juce radio ceo internet sve dok nisam aktivirao 3G operatorka je rekla "mora da se nesto poremetilo" :(

Da li je moguce da:

1. malo bolja varijanta: tek po isteku tih 30 dana kada me "otkace" sa 3G-a cu moci normalan GPRS da koristim kao pre aktiviranja
2. ocajna varijanta: sta je bilo od GPRS-a bilo je...moja kartica ce moci samo po Mondu da "luduje"
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu12.04.2008. u 15:00 - pre 194 meseci
Citat:
aallmm:imam samo mts gprs APN u podesavanjima koji je i aktivan

Za APN stavi gprswap (bez razmaka, kao što sam i napisao). A možeš proveriti i da li su ti ostali parametri ok.
Mt:s podešavanja za gprs možeš pogledati na http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22450
 
Odgovor na temu

aallmm
1, 2,
Beograd

Član broj: 178371
Poruke: 5
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu12.04.2008. u 18:59 - pre 194 meseci
Citat:
enthusy: Za APN stavi gprswap (bez razmaka, kao što sam i napisao). A možeš proveriti i da li su ti ostali parametri ok.
Mt:s podešavanja za gprs možeš pogledati na http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22450


sve je tako namesteno...nisam uopste menjao gprs apn, samo sam dodao 3g apn...i sada kada sam i izbrisao 3g apn, nece full gprs da radi preko izabranog apn-a koji je tu godinama stojao i radio.

ne znam kako su resili to oko 3g-a, ali izgleda da su aktiviranjem usluge moj broj prebacili na taj 3g access point stagod ja radio...zapravo, ista su podesavanja za IP adresu, port i slicno i za gprs i za 3g - ne znam zasto su to tako uradili. Moguce je da ce kroz 30 dana jednostavno da me "degradiraju" na gprs apn i onda ce sve biti kako treba.

ostaje nejasno zasto naprednija usluga koja se dodatno placa smanjuje mogucnosti - dok nisam imao aktiviran 3g lepo sam mogao da surfujem po celom netu, sada sa 3G samo po Mondo portalu...totalno bezveze :(
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu12.04.2008. u 20:52 - pre 194 meseci
Bilo je i ranije prica po forumu da se takve stvari desavaju na mt:s prepaidu ako se aktivira 3G.

Ako moze neko da potvrdi ili demantuje ovo bilo bi odlicno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 00:39 - pre 194 meseci
@aallmm: Koji telefon koristiš? Verovatno ti je ostalo negde u posebnim opcijama još uvek upisan taj APN.
APN se podešava u telefonu, operater nema veze s tim...
Pretplata za 3G uslugu je druga stvar, koja opet nema veze da li ti je telefon uopšte pravilno podešen ili ne...

Za pristup Mondu (Konekcioni profili "MTS GPRS WAP MMS", ili "3GMondo") se koristi APN: gprswap i proxy server: 172.17.88.198

Za ostalo surfovanje se koristi APN: gprsinternet bez proxy servera

GPRS, 3G, MMS, Wap, Internet, Email, Java, Streaming - podešavanja parametara
 
Odgovor na temu

aallmm
1, 2,
Beograd

Član broj: 178371
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 10:10 - pre 194 meseci
Citat:
Catch 22: @aallmm: Koji telefon koristiš? Verovatno ti je ostalo negde u posebnim opcijama joÅ¡ uvek upisan taj APN.
APN se podešava u telefonu, operater nema veze s tim...
Pretplata za 3G uslugu je druga stvar, koja opet nema veze da li ti je telefon uopšte pravilno podešen ili ne...

Za pristup Mondu (Konekcioni profili "MTS GPRS WAP MMS", ili "3GMondo") se koristi APN: gprswap i proxy server: 172.17.88.198

Za ostalo surfovanje se koristi APN: gprsinternet bez proxy servera

GPRS, 3G, MMS, Wap, Internet, Email, Java, Streaming - podešavanja parametara


Ipak je do MTS-a i pretplate na 3G...danas, 24h nakon deaktivacije 3G usluge se sve vratilo na staro - imam normalan net i izvan MONDO-a, a nemam livestream koji sam imao dok je bio aktivan 3G - ja ama bas nista nisam radio vise na podesavanjima u odnosu na juce kada nije radilo.
Znaci, kada je aktivan 3G dalje od MONDO-a ne moze uz objasnjenje da je tako za korisnike APN: 3GMondo, a sada kada je deaktiviran 3G onda sve radi i van Mondo-a, radi i MONDO a pri pokusaju livestream-a ide objasnjenje da je to samo za korisnike APN: 3GMondo

Telefon je LG U8330...APN: gprswap i proxy server: 172.17.88.198

Znaci, nevolja je na prepaid-u sto je isti proxy i za wap i za 3G i onda ako je aktivirana 3G usluga jednostavno ne pustaju dalje od MONDO-a bez obzira na izabrani APN na telefonu.

Srecom, nisu cekali 30 dana da mi deaktiviraju 3G kao sto je pisalo u poruci, nego manje od 24h...

Ipak, ostaje nejasno zasto aktivacijom 3G korisnik nema sve sto je imao PLUS livestream i videocall...kako sada stvari stoje, u pitanju je ili/ili...moj glas ipak za GPRS wap jer u livestream-u postoje 3-4 TV stanice, spotovi i live kamere...a "obican" GPRS to ne dozvoljava ali zato npr. te live kamere postoje u vidu slika koje se azuriraju na svakih 30sec, a spotovi i 3-4 TV stanice ipak ne mogu da zamene npr. mogucnost pristupa GOOGLE-u i ostalim wap sadrzajima na netu
pukao sam tih 200din za aktivaciju, nije mi zao - video sam sta ima, ali zato se vracam na staro i necu vise placati 200din/mesecno tu uslugu
 
Odgovor na temu

aallmm
1, 2,
Beograd

Član broj: 178371
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 10:47 - pre 194 meseci
Citat:
aallmm: ...danas, 24h nakon deaktivacije 3G usluge se sve vratilo na staro



aaaaa...opet ne moze - dakle, ne diram nista u podesavanjima, a MTS "tumaci" cas da pristupam preko APN:3GMondo cas preko APN:gprswap
mislim da je sve do toga sto im je isti proxy, pa onda kako sistem "zakljuci" da li imam pravo ili ne na 3GMondo...uzas

Inace, ako probam da izbegnem proxy (izaberem u podesavanjima u telefonu "TCP without proxy" umesto "TCP with proxy"), onda me ne pusta nigde...

Gde probah uopste ovaj 3G ;(
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 11:13 - pre 194 meseci
Mts 3g. hahahahahahahahah da li oni znaju sta je obican gprs???

Ako koristite gprs,3g onda je naj bolji telenor, ili vip koji i ako koristi
mts b.s. jako dobro radi...
zzviktor
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 13:30 - pre 194 meseci
Citat:
aallmm: aaaaa...opet ne moze - dakle, ne diram nista u podesavanjima, a MTS "tumaci" cas da pristupam preko APN:3GMondo cas preko APN:gprswap
mislim da je sve do toga sto im je isti proxy, pa onda kako sistem "zakljuci" da li imam pravo ili ne na 3GMondo...uzas :((

Nekako imam utisak da tebi nisu baš najjasniji pojmovi oko toga šta je konekcioni profil, a šta pristupna tačka (APN) (!?!)
"APN: 3Gmondo" - ne postoji!
Konekcioni profil "3Gmondo" koristi APN: gprswap
Konekcioni profil "MTS Internet" koristi APN: gprsinternet

"3Gmondo" i "MTS Internet" su samo nazivi profila, koji mogu biti i drugačije imenovani, ono što je bitno su postavke (APN, proxy, username, password, homepage...) za kako-god-ih-zvao konekcione profile...

Na raznim telefonima sam to podešavao i to uvek radi kada se pravilno podesi...
Automatska podešavanja generisana SMS porukom od strane operatera, obično ne rade baš na svakom telefonu, posebno ne na telefonima koji su "skinuti" sa inostranih mreža (prisutni inače u ogromnom broju na našem tržištu)...

PS
Donji komentar je više u kategoriji uobičajenog "trolovanja" po forumu, nego korisnog saveta ;)
Citat:
zzviktor: Mts 3g. hahahahahahahahah da li oni znaju sta je obican gprs???
Ako koristite gprs,3g onda je naj bolji telenor, ili vip koji i ako koristi mts b.s. jako dobro radi...

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 14:45 - pre 194 meseci
Kolega Catch22, moracu da te ispravim malo:

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22404
Citat:
3G podešavanja

Ime konekcije: mt:s 3G
Pristupna tačka - APN: 3Gmondo
User: mts
Password: 064
Home URL: http:://wap.mts064.telekom.yu
Protocol (ako traži vaš telefon): HTTP
IP adresa: 172.017.088.198
Port (ako traži vaš telefon): 8080


APN 3Gmondo postoji, i koristi se za pristup 3G sadrzajima na mondo wap portalu.

Na mt:s mrezi postoje jos dva APN-a koje mogu da koriste obicni korisnici, a to su: gprswap (omogucava pristup wap proxy serveru mt:s-a i preko njega je moguce otvarati mondo i ostale wap stranice) i gprsinternet (omogucava pristup celokupnom internetu direktno ali ne omogucava pristup mt:s wap proxy serveru pa samim tim nije moguce otvoriti mondo portal).

Sad imam utisak da pri aktivaciji 3G usluge za prepaid korisnike dolazi do toga da vise nije moguce normalno koriscenje gprswap i gprsinternet APN-ova. Zasto je to tako to treba pitati ljude u mt:s-u.


Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 15:50 - pre 194 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kolega Catch22, moracu da te ispravim malo:

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22404


APN 3Gmondo postoji, i koristi se za pristup 3G sadrzajima na mondo wap portalu.


U pravu si... pomenuti "APN: 3Gmondo" se koristi isključivo za pristup 3G Mondo sadržajima, a ostali se definišu u opcijama wap i ostalih browsera (ako postoje u telefonu) i trebalo bi da rade bez ikakvih problema ako je sve pravilno upisano... Neki profili se upisuju sa definisanim "home page", a neki bez... (isto važi i za proxy)

 
Odgovor na temu

aallmm
1, 2,
Beograd

Član broj: 178371
Poruke: 5
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu13.04.2008. u 19:23 - pre 194 meseci
Citat:
Catch 22: ... pomenuti "APN: 3Gmondo" se koristi isključivo za pristup 3G Mondo sadržajima, a ostali se definišu u opcijama wap i ostalih browsera (ako postoje u telefonu) i trebalo bi da rade bez ikakvih problema ako je sve pravilno upisano... Neki profili se upisuju sa definisanim "home page", a neki bez... (isto važi i za proxy)


Upravo je problem u tome sto ne radi...dakle, do aktiviranja 3G usluge sam koristio APN gprswap i radilo je sve korektno...nakon aktiviranja 3G usluge sa u setovanjima telefona dodao novi APN:3Gmondo i u podesavanjim browser-a novi profil u koji sam uneo proxy IP 172.017.088.198 a kao Access Point definisao APN:3Gmondo. U tom trenutku sam u telefonu imao 2 APN-a i profila u browser-u...kada sam video da kada koristim APN:3Gmondo i odgovarajuci profil u browseru ne mogu dalje od Mondo-a, samo sam se vratio na profil u browser-u koji sam dotada i koristio a koji se kaci na APN:gprswap, ali sam i dalje dobijao istu poruku od MTS-a da posto koristim APN:3Gmondo ne mogu dalje od Mondo-a.

Pomislio sam da je telefon negde zaglavio na APN:3Gmondo i potpuno sam obrisao APN:3Gmondo i profil u browser-u, tako da je u telefonu ostalo samo ono sto je godinama pre toga i stojalo i radilo - gprswap.
Ali i dalje sam dobijao poruku da posto koristim APN:3Gmondo ne mogu na net!

Deaktivirao sam SMS-om 3G i stigao je SMS da ce mi usluga biti deaktivirana za 30 dana (zasto?).

Ono sto je najcudnije je sto danas, koristeci APN gprswap i profil u browser-u koji koristi ovaj Access Point, ponekad mogu da odem npr. na Google, a ponekad mi napise opet ono cuveno da posto koristim APN:3Gmondo ne mogu dalje od Mondo-a...i to se desava bukvalno u minut razlike - sada prodje, minut kasnije ne moze.

Bojim se da je problem u tome sto je u oba slucaja proxy IP 172.017.088.198 i da sistem pusta "filtrira" saobracaj samo prema informaciji da li odredjen korisnik ima ili nema aktiviranu 3G uslugu...tako da ce verovatno sve da mi se vrati u normalu tek kada mi definitivno istekne 3G usluga - nakon 30 dana (i dalje ne razumem zasto ne mogu da je deaktiviram kada hocu, novac za ceo mesec je vec skinut sa racuna aktivacijom pa im je to onda svejedno).

A najveca enigma je zasto su to tako napravili da kada se korisnik "upgrade"-uje na napredniju uslugu kao sto je 3G u odnosu na GPRS, gubi mnogo vise nego sto dobija...

Da li postoji na forumu prepaid korisnik sa aktiviranom 3G uslugom, a da moze da promeni profil i da preko APN:gprswap ide dalje od Mondo-a, a zatim da se "vrati" na 3G koristeci APN:3Gmondo?

Samo da napomenem da mi je tehnicka podrska MTS-a ljubazno rekla da prepaid korisnici bilo sa 3G uslugom bilo samo sa GPRS uslugom ne mogu dalje od Mondo-a, ali nisam imao zivaca da se ubedjujem da je preko GPRS-a sve lepo radilo do aktivacije 3G-a...ocigledno je ideja operatorke bila samo da me otkaci konstatacijom da je normalno da mogu samo na Mondo sta god koristio jer sam prepaid ;(
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G podešavanja, problemi u radu

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 88890 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.