Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv

[es] :: Wireless :: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv

[ Pregleda: 4357 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv20.06.2006. u 13:57 - pre 217 meseci
Ima jedan komsija kod mene pustio mrezu, ( omni 15 dB i ap 17 dB), e sad problem je nastao kad je drugi komsija kupio ap i sektorku i pustio mrezu, ja sad uopste ne vidim onog prvog komsiju, kada sa mojim apom skeniram wireless. Znaci kad se pojavio ovaj drugi komsija ja uopste ne vidim ap prvog komsije. Ne znam sta da radim, mozda bi trebala da radi brusilica i da osecem njegovu sipku. Da li neko moze da mi pomogne? Samo da napomenem da ovaj drugi komsija koristi mikrotik, mozda on koci onaj prvi ap tj. signal od prvog ap-a. Apeovi rade nezavisno jedan od drugog tj. nisu bridzovani
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 00:05 - pre 217 meseci
A da ih lepo zamolis da promene kanal tad nadam se nebi trebalo da bude problema. Nek imaju jedno 3-4 kanala izmedju i bice ok. Mislim da je toliko dovoljno da cak i u G ne ometaju apsolutno jedan drugog, mada ako je na tom microtiku budzena snaga kartice ili koriscen pojacivac :( zzzzzzzzzzzzzz

Probajte sa kanalima 90% ce da radi ok.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 01:06 - pre 217 meseci
Snaga kartice od tog drugog komsije je ja mislim 100- 150 mW nisam siguran da li je 100 ili 150 i sektorka 63.1mW. A ovaj prvi komsija ima ap 50.1mW i omni 31.6 mW. Mislim da ovaj drugi mnogo seje signala i nabudzio je snagu pa ometa onog prvog. Sta ti mislis Bukovski da li sam u pravu. Kanali su 1 i drugi ap na 8smom kanalu. Pa smo probali 13 i 8 ali nista se ne desava.
 
Odgovor na temu

VMedic

Član broj: 84138
Poruke: 34
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 01:26 - pre 217 meseci
To nece da upali...jedan je potpuno maskirao drugog...jedino da oba imaju istu snagu i da razmaknu kanale...inache,budzenje pojachavachima ne vodi nikuda,gube svi...
Znachi...drugi komsija mora da SMANJI snagu emitovanja...
P O Z
P.S: Ovaj drugi komsija je malo bezobrazan... zbog ovakvih stvari je i predvidjena maximalna snaga uredjaja koji rade u ISM delu spektra...ipak,to se naravno ne poshtuje...
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 02:51 - pre 217 meseci
pa ko pominje pojacivace? i bas sam i reko da razmaknu kanale ? citas ti ceo post ili samo protrcis? Nesto mi je tu sumljivo ako je razmak od 9 kanala kako to da ti bas uopste nemas nikakav signal? Nesto tu nije uredu. Ma ok i 100mw i sektorka i sve al opet sve je moguce. Vidi ako mozes da probas da stavis karticu u krov komp ( mozda moras i na krov ) pa net stumbler pa postuj SS ovde. Ili pokusaj da malo bolje usmeris antenu pa sve otpocetka.
poz
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 07:53 - pre 217 meseci
Ako su ti obijica blizu, moguce je da je ovih 150 mW previse i da smeta u tvom prijemniku cak i ako se nalazi na tako udaljenom kanalu.
mozes probati da uzmes neku vise usmerenu antenu pa gadjas tog slabijeg komsiju (signalom, ne antenom), tako da ce ona istovremeno slabije primati tog drugog i mozda ti se signal tako iznivelise da otcepi prijemnik.

Uvek mozes da dodjes kod tog komsije koji smeta i skrenes mu paznju da smeta, posto je njegova obaveza da ne smeta.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv21.06.2006. u 10:06 - pre 217 meseci
@strale

Ako vec imas mogucnosti, proveri da AP nije u Invisible modu, neki AP imaju i tu mogucnost. Ako ne, onda je rasipanje na nekom od njih veliko.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 00:20 - pre 217 meseci
Brokeru drugi komsija je udaljen 500M a prvi 100M. Probo sam sa prvim komsijom da menjam kanale ali to nije uspelo jer ja i dalje njega ne vidim, nego ovaj drugi komsija sigurno je pregazio sa svojim signalom tj. jacinom signala prvog komsiju i ja zato njega ne vidim. Moja antena je jagica sam sam je pravio i to sam se dobro uvezbo. Ovaj drugi komsija planira da pusti net ali ne samo fizickim licima nego i opstini Surcin ubrzo. Rekao sam mu da promeni kanal ili da smanji snagu ali nece ni da mrde sa osmog kanala niti da smanji snagu, kaze da ga je bas briga sto ja ne hvatam signal od ovog prvog, jer on ima posla sa mrezom i netom i nema vremena da se bavi tim nepotrebnim stvarima. Ovo je stvarno bezobrazluk!

Obrazlozenje: Na ovog prvog komsiju se kace 2 korisnika ja i jos jedan, ja nemam signal a ovaj drugi korisnik ima, pa sam razmotrio situaciju, ja imam cist vidik do prvog i drugog komsije, a ovaj drugi korisnik ima cist vidik do prvog komsije zato sto mu prozor okrenut prema apu prvog komsije ali nema cist vidik do ovog drugog komsije zbog zidova i fasade kuce. Znaci drugi komsa se kurcira mnogo.
probao sam i u g modu i B modu ali ne vredi, ometa i g i b.

Da napomenem da taj drugi komsija vrlo malo zna o wirelessu, a misli da sve zna.

Mislio sam da kupim pojacalo i povezem ga na ap prvog komsije i da pregazim signal od drugog komsije?
Ili da kupim pojacalo i povezem ga na moju antenu?
Ili da sa nekim programom ometam signal drugog kosije?

Da li mogu nekako da se izborim sa tim bezobrazlukom?

Ako neko moze da mi pomogne kako da se izborim sa tim?
 
Odgovor na temu

VMedic

Član broj: 84138
Poruke: 34
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 01:17 - pre 217 meseci
Citat:
pa ko pominje pojacivace? i bas sam i reko da razmaknu kanale ? citas ti ceo post ili samo protrcis? Nesto mi je tu sumljivo ako je razmak od 9 kanala kako to da ti bas uopste nemas nikakav signal? Nesto tu nije uredu. Ma ok i 100mw i sektorka i sve al opet sve je moguce. Vidi ako mozes da probas da stavis karticu u krov komp ( mozda moras i na krov ) pa net stumbler pa postuj SS ovde. Ili pokusaj da malo bolje usmeris antenu pa sve otpocetka.
poz

Sta ti je bre covece...NE VREDI RAZMICANJE KANALA jer je jedan signal MNOGO jachi od drugog i TACHKA...ako bi slabiji stavio pojachavach, onda bi opet stavio i ovaj drugi i tako u nedogled...
Ja sam odmah rekao da je jedan od njih bezobrazan,jer imam iskustva sa takvim likovima koji maskiraju ostale AP-ove....dakle ne donosi prebrze zakljuchke ko chita a ko ne chita postove... i smiri se malo...niko se tebi i ne obraca...

@Strale
Problem je sto oba AP-a kache tvoju antenu u maximumu...probaj malo da pomeras antenu OD jacheg ka slabijem AP-u i vidi da li ce slabiji makar da se pojavi...nisu valjda oba u istoj liniji...
Resenje je tesko naci,jer bezobrazluku se samo bezobrazlukom moze doskochiti...(ma
izrokajte pojachavach pa nek se komsija pushi , a kad predje zakonom propisanu snagu, onda ga prijavite i zdravo ....:p)
P O Z
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 01:31 - pre 217 meseci
@ *** stfu


Epa posto je tolko bezobrazan vi namerno uradite isto bar nece moci da zaradjuje pare a onda ce doci pameti i uraditi ono sto treba. Sto vi da budete fini kad on nije? A ako i posle svega i dalje zeza onda...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 10:50 - pre 217 meseci
Ako je covek bezobrazan onda imas mnogo opcija, s obzirom da ne moras da se prema njemu ophodis obzirno. Ipak ga prvo upozori da to sto radi nije legalno i da moze da ima posla sa zakonom, mada ce pre imati problema sa ljudima kojima smeta.

Inace mi zvuci neverovatno da neko sa 500m moze da kod tebe napravi tako jako polje da ne mozes da vidis drugi AP, a kamoli da uspostavis vezu, a da radi s tom snagom koju si naveo. Mozda vas je malo slagao kakvu opremu ima.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.ns.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 12:55 - pre 217 meseci
Citat:

Inace mi zvuci neverovatno da neko sa 500m moze da kod tebe napravi tako jako polje da ne mozes da vidis drugi AP, a kamoli da uspostavis vezu, a da radi s tom snagom koju si naveo. Mozda vas je malo slagao kakvu opremu ima.


Stvarno cudno da ne mozes na 500m da se konektujes, ja na krovu imam kantenu na 2 metra od omni antene gde je AP i sa tom kantenom se konektujem na drugi AP koji se nalazi na 700m i radi sasvim fino ali naravno kanali su razmaknuti. Ako su kanali blizu onda mi dolazi do pucanja ali od kad su razmaknuti jedan na 6 drugi na 13 radi sasvim ok.


Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 13:06 - pre 217 meseci
Npero nisi me razumeo kod ovog drugog komsije sto je udaljen 500M mogu da se zakacim bez problema, a kod ovog pvog sto je udaljen 100M njega upste ne vidim. Mislim da ce morati da radi pojacalo, da pokusam da ga prikacim na moju antenu jel bi mogao onda da uhvatim taj slabiji signal? Sta mislite na to?
Brokeru kad dodje zakon kome da se obratim da ga tuzim?
Ma najbolje da ja napravim AMOS antenu i da prikacim pojacalo i da ga ometam to bi bilo najbolje, ja imam AP da li mogu sa apom da ga ometam ili moram da imam PCI karticu.
Jel neko zna sa kojim programom mogu da mu ubijam pakete ili tako nesto slicno da ne moze da mu vrsi funkciju sektorka.
Brokeru da li bi mogao sa kantenom da uhvatim signal prvog komsije, koliko ja mislim ona je usmerenija od yagi
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 14:03 - pre 217 meseci
Kantena ima veci ugao zracenja od Yagi. Uzmi neki grid ili namesti antenu tako da signal od toga sto te pokriva bude zaklonjen nekom zgradom ili tako nesto, da ga maksimalno oslabis.

Pravila foruma ne dozvoljavaju da ti objasnjavamo kako da nekoga ometas, za to moras da se snadjes na drugi nacin.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.broadband.blic.net.



+54 Profil

icon Re: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv22.06.2006. u 18:05 - pre 217 meseci
Što se tiče propisa, možeš odma da ga prijaviš, jer koristi externu antenu, što nije dozvoljeno. Isto tako iz tih razloga može i on tebe da prijavi :( . Igranki nikad kraja ...
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dva ap-a rade ali jedan je nevidljiv

[ Pregleda: 4357 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.