Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3G podešavanja, problemi u radu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G podešavanja, problemi u radu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 89083 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu23.06.2007. u 00:08 - pre 204 meseci
Citat:
Hahahah, pa koje crno jeftino. 5 din/Mb eeeeej crna zemljo.

Pa kad pogledas prethodne ponude...
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=80
1KB (kilobajt) podataka koje korisnik prenese iznosi 0,04 dinara za post-paid korisnike i 0,05 dinara za pre-paid korisnike.
Pa ti sracunaj koliko dobijes za 5 dinara... ajde da budem digitron: 0,05*100 = 5 dinara, tj. 1KB * 100 = 100 KB za 5 dinara.
Za 3g je isto:
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3433
ali doduse imas tarifni dodatak koji ispada jeftiniji..

Malo bolji je mt:s za gprs (pricam prepaid), ali samo za TOKI tarifu:
TOKI: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2100
GPRS prenos podataka, za 100 kB 3,00 3,54
TIPI:http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2101
GPRS prenos podataka, za 100 kB 5,00 5,90
LAKI:http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2102
GPRS prenos podataka, za 100 kB 5,00 5,90

Za postpaid bel je 0,04+pdv po KB, u mybel 0,02+pdv, itd itd., imas postpaid extra dodatak pa vidi koliko to kosta, a imas i posebno i 3gnet pakete sa sve data karticama pa vidi i to koliko kosta. A i pritom to sto je covek naveo je 5 din/MB samo za najskuplji paket...

A sto se tice VIP-a, nesto se mislim da ce biti "tresla se gora, rodio se mis" - malo sam skeptican da ce cene biti toliko razlicite, mozda 10-20% nize, maksimalno.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

-=Caesar=-
Bgd

Član broj: 5805
Poruke: 5
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Problem sa Prepaid 3G internetom na N73ME!23.06.2007. u 05:36 - pre 204 meseci
Pozdrav svima,
posle cesljanja velikog dela foruma i dosta vremena izgubljenog sa "priucenim" osobljem call centra Mts-a (koje me ubedjuje da ce sve da se resi resetartovanjem telefona?!?),evo da se obratim i vama pa se nadam da ce mi ovde neko naci resenje za problem.
Elem, imam Nokiju N73 ME skidanu sa Tim mreze
softver je prebacen na Balkansku verziju za ME i izvrsen update na najnoviju verziju firmware-a.
Sve parametarske poruke sam sacuvao itd..
Video poziv mi radi "normalno" (ako izuzmemo onoliki lag i artefakte ali ajd..)
ali internet ni da cuje
preko edge-a hoce da se konektuje (na 3g mondo), naravno onda Real Player kaze da nemam dovoljan bandwith za strimovanje.
kada mi se telefon prikaci na 3G (ful domet) i hocu da se konektujem na net (Services) javi mi "packet data:packet data connection not available" i ostaje samo blank ekran brauzera.
Ovo se desavalo i pre nego sto sam "modovao" firmver (zbog toga sam i uradio update)
i da, ne znam da li je bitno.. Sim kartica mi je jos od pre Isusa Hrista ('98).
eto,hvala unapred!
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Prepaid 3G internetom na N73ME!23.06.2007. u 18:05 - pre 204 meseci
Imam isti problem, ali na telefonu Nokia N70. Kad god telefon predje na UMTS (ispod merača jačine signala se pojavi 3G) internet neće da radi, uz poruku "Packet data connection not available".
Da li neko zna o čemu se radi?
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa Prepaid 3G internetom na N73ME!23.06.2007. u 19:37 - pre 204 meseci
Ja sam imao problem sa time 1. marta u Nisu na telenor mrezi. Video call je radio, ali packet data saobracaj ne. Vec kasnije tog dana sve je radilo.

Oni treba da srede to u svojoj mrezi, tj 99% da je problem u mt:s-u.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu26.06.2007. u 07:11 - pre 204 meseci
Pozz,


Nakon primljene poruke o aktivaciji 3G servisa telefon mi je "poludeo" (Nokia E61). Nista vise ne radi kako treba,
nema teorije da se konektujem, saljem i primam mailove, a o streamingu da i ne govorim.
Stalno mi se javlja poruka Packet data connection not available (-4145).
Verujem da se radi o podesavanju AP-a
ali nema teorije da provalim u cemu je problem. Telefon je u Dual modu.

Prethodno je sve radilo savrseno.

Ima li neko ideju sta se desava?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu26.06.2007. u 10:52 - pre 204 meseci
mt:s ima problema sa prepaid korisnicima koji su se prijavili za 3G, jer jos nisu sve podesili, pa u 3G mrezi nije moguce koristiti packet data servise... Za sad probaj da prebacis telefon u GSM mod, i da pokusas da se konektujes.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Gosovic
Sasa Gosovic
Beograd

Član broj: 24224
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu30.06.2007. u 18:25 - pre 204 meseci
Za prepaid korisnike

Na P990i postoje tri podesavanja za mrezu:

GSM only
3G only
GSM + 3G

Ako postavite 3G only onda se pojavi ikonica 3G Attached, mozete da primete video pozive, ne mozete ili vrlo tesko mozete sami da zovete video pozive (za sada) i ne rade nikakve konekcije za internet.

Ako postavite GSM only onda nema nista od video poziva, signal je bolji, imate sve internet konekcije (gprswap, gprsinternet i 3gmondo) a ako se nakcite preko konekcije 3gmondo onda imate i mogucnost da pristupate 3G sadrzajima (gledanje tv-a i kamera) - ovo je neki 3G preko GSM-a, da ne poverujes.

Ako postavite GSM + 3G onda je to najgora situacija jer ce telefon sam da odabere mod koji mu dune i najcesce je onaj koji vama manje odgovara.


 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa Prepaid 3G internetom na N73ME!02.07.2007. u 13:45 - pre 204 meseci
Pozz,

Ja imam slican problem na Nokia E61 telefonu. Sve je savrseno radilo dok nisam
dobio registraciju prepaid 3G servisa. Od tada u dual modu nista ne radi osim slanja poruka i razgovora.
Pri konekciji na net ili ucitavanju e-maila konstantno se javlja poruka

Packet data connection not available...

Kada telefon prebacim u GSM mod sve radi OK. Ovo vec strahovito pocinje da me nervira
kao i Telekomovo objasnjenje da je 3G za prepaid u beta-fazi ( a lepo su za aktivaciju uzeli 350din i to za nesto sto ne radi).
Ima li ideja sta raditi, cekati da sve to jednog lepog dana proradi, uraditi update softvera telefona
ili nesto drugo....

Danko_C
 
Odgovor na temu

-=Caesar=-
Bgd

Član broj: 5805
Poruke: 5
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa Prepaid 3G internetom na N73ME!04.07.2007. u 08:43 - pre 204 meseci
Oni stvarno nisu normalni, sada mi radi 3G ali za GPRS (iako prebacim na mts Wap itd..) javlja poruku packet data not available, i kada ga prebacim na GSM isto je.Prakticno, osim njihovog "Fantasticnog" 3G monda nista drugo ne mogu da koristim?!
Nemam reci za MT:ASS
 
Odgovor na temu

-=Caesar=-
Bgd

Član broj: 5805
Poruke: 5
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu04.07.2007. u 09:42 - pre 204 meseci
Citat:
Gosovic: Za prepaid korisnike


Ako postavite GSM only onda nema nista od video poziva, signal je bolji, imate sve internet konekcije (gprswap, gprsinternet i 3gmondo) a ako se nakcite preko konekcije 3gmondo onda imate i mogucnost da pristupate 3G sadrzajima (gledanje tv-a i kamera) - ovo je neki 3G preko GSM-a, da ne poverujes.


Malo si pogresio. Tacno je da moze da se udje u 3G mondo ali nista osim gledanja kamere ne radi. Jer za strimovanje ti ipak treba 3G konekcija. Isto tako nece raditi ni Video Call,sto je i logicno. Onda se postavlja pitanje,zasto bi neko dao 350 din i stavio telefon na GSM only. Nazalost, MT:ASS je toliko bezobrazan da jedino sto pre paid korisnicima ostaje je da se odjave sa tog 2.5G-a
 
Odgovor na temu

Gosovic
Sasa Gosovic
Beograd

Član broj: 24224
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu04.07.2007. u 10:25 - pre 204 meseci
Znam da je cudno ali evo sad sam opet isprobao. Stavim na GSM only, nestane ikonica za 3G, poboljsa se signal i kad odem na mondo preko APN-a 3Gmondo i radi i TV i kamere. Evo sad sam pustio B92.

Sada ta ista konekcija (3Gmondo) radi i u 3G only modu sto je i logicno ali pre par dana nije radila. Morao sam da predjem u GSM da bi radila.

Medjutim, mene i dalje jedna sitnica nervira. Ne rade mi stare konekcije 'gprswap' i 'gprsinternet'. Probao sam i u 3G i u GSM modu. Bez njih ne mogu da skidam mail, ne radi messenger i ne mogu da odem ni na jedan sajt osim monda (jer konekcija 3gmondo dozvoljava pristup samo na mondo sajt). Ovi u korisnickom servisu me ubedjuju da stare konekcije normalno, da skinem nove profile preko broja 4777. I ja naravno skinem nove profile (koji su isti kao i stari) ali nece da rade.

 
Odgovor na temu

mr.paja
Beograd

Član broj: 117622
Poruke: 2
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu04.07.2007. u 10:41 - pre 204 meseci
Isti problem sa istim telefonom :), zvao sam korisnicki servis, ljubazna devojka me je ispitivala da li je podeseno sve kako treba ..... i tako to ..... i nakon jedno 10 min. cekanja i price zakljucise da mora da nesto ja nisam podesio kako treba (pa se ti raspravljaj i objasni da nisu u pravu)...... Naravno kada prebacis da radi samo na GSM sve fercera ok.

P.s. Ma bitno je da su mi skinuli pare, e sad ko mi je kriv sto sam im verovao kada je pisalo da usluga radi ...
 
Odgovor na temu

mr.paja
Beograd

Član broj: 117622
Poruke: 2
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu04.07.2007. u 10:49 - pre 204 meseci
Evo posle ovog posta prebacio sam opet na dual, da vidim ima li sta novo, i sada sve fercera !
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu07.07.2007. u 21:42 - pre 204 meseci
Pozz,

Nakon brisanja svih postojecih AP-a i slanja novih podesavanja od
strane korisnickog servisa, konfigurisanja istih.....telefon je proradio.
Sada radi OK u dual modu.


Danko_C
 
Odgovor na temu

buz
Novi Sad

Član broj: 149946
Poruke: 20
195.252.100.*



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu27.08.2007. u 07:54 - pre 202 meseci
Ni meni neke stvari nisu bas najjasnije.. 3G koliko deluje interesantno, toliko lose radi. Imam P990i i 3g radi, samo tv je spor i ni video pozivi nisu bas korisni. I nije mi jasno sto ne moze da se koristi internet, sem MONDA- koji ne sluzi nicemu. Dali ima neki nacin da se preko 3G surfuje po net-u?
 
Odgovor na temu

rjovica

Član broj: 67028
Poruke: 63
*.beobug.com.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu29.09.2007. u 22:26 - pre 201 meseci
Interesuje ma kako mogu da podesim nokiu 6280 za telekom 3g?
 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
*.adsl-3.sezampro.yu.

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu29.09.2007. u 23:05 - pre 201 meseci
Pa jesi prepaid ili postpaid???
za prepaid Posalji poruku PRIJAVA na 734 ( 299 + pdv za mesec dana koriscenja )
za Postpaid PRIJAVA, na broj 733 (99 +pdv)
kad posaljes ovo za aktivaciju dobijes u roku od 24h potvrdu i parametre!




Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu31.10.2007. u 11:04 - pre 200 meseci
Iz nekog razloga pregled sadrzaja na 3G mondo je moguc samo ukoliko ste na 3G mrezi. Ukoliko telefon "ispadne" i predje na GSM, mt:sh vam ne dozvoljava dalji prenos podataka (tj streaming). Ako na telefonu u podesavanjima mreze imas mogucnost da zakljucas telefon da koristi samo 3G, mozda ti i uspe, jer pretpostavljam da imas slab signal, pa ti telefon predje na GSM.

Nesto ovako:

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

avaxxx
Novi Sad

Član broj: 89028
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu11.11.2007. u 17:31 - pre 200 meseci
Moze li neko da mi pomogne? Imam Sony Ericsson K600i i ne zelim da koristim 3G mrezu. Podesio sam u opciji search mode : manual, ali svaki put kada dodjem na neko mesto u Novom Sadu gde ima 3G signal, on mi strahovito oslabi da ponekad budem i nedostupan. Odaberem standardnu MTS mrezu ali mi telefon nakon nekoliko sekundi ponovo ukljuci 3G. Da poludis! Ima li neko slican problem?
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: 3G podešavanja, problemi u radu16.11.2007. u 09:34 - pre 199 meseci
Imam nokiu n70
Kupio sam post paid paket bel 100 kod mts-a.
Pokusavam da podesim 3g da bih mogao na primer da gledam TV kanale: RTS, SOS, B92,ali ne ide.
Zvao sam njihov korisnicki centar. Rekli su mi da ce usluga biti aktivan za 24h i da cu dobiti 2 konfiguracione poruke. Naravski uslugu su aktivirali,ali ja poruke nisam dobio. Zvao sam ih jos 2 puta da mi posalju poruke ali nista. Zato sam seo sam da podesim. Nasao sam na sajtu MTS-a parametre

3G podešavanja
Ime konekcije: mt:s 3G
Pristupna tačka - APN: 3Gmondo
User: mts
Password: 064
Home URL: http:://wap.mts064.telekom.yu
Protocol (ako traži vaš telefon): HTTP
IP adresa: 172.017.088.198
Port (ako traži vaš telefon): 8080

ubacio sam ih u moj telefona i podesio sve kako je zahtevano. Odem na njihov sajt izaberem TV kanal B92, startuje se RealPlayer i izbaci mi poruku 'unable to connect to server.not enough bandwith. check in network settings'
Bio sam u opciji RealPlayer settings-connection-network tu sam kao default access point stavio mt:s 3G, zatim sam u option-advanced settings u opciji UMTS bandwidth stavljao prvo maksimalnu vrednost, a zatim i vrednost koju preporucuje mts 384kbps(napomena automatska konfiguracija ne postoji vec samo ponudjene vrednosti i user defined). Takodje iskljucio sam u RealPlayeru Proxy,ali nista.
Ima li ko kakvu ideju kako ovo da resim. Da mozda nije stara verzija mog RealPlayer-a s60.28.16.01D. mada ja ne verujem. Da li mozda ne treba staviti drugi player koji podrzava streaming i koji mi preporucujete.
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 3G podešavanja, problemi u radu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 89083 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.