Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije mi jasno kako se stvara .class fajl

[es] :: Java :: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl
(Zaključana tema (lock), by hyle)

[ Pregleda: 3387 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
217.65.192.*



+253 Profil

icon Nije mi jasno kako se stvara .class fajl11.12.2006. u 20:08 - pre 210 meseci
Mislio sam da je za to dovoljan wordpad/notepad. Iskucam kodove u wordpadu pa fajl imenujem u .class ali djavola, jcreator ga ignorise kad treba da spakuje .jar fajl a cavaj decompiler isto nesto brljavi, ne prepoznaje ga verovatno. Ima li to neke veze sa samim sadrzajem .class fajla? Mora li da bude bas bez ijedne greske ili se to tako ne pravi? Konkretno mislim na j2me
 
0

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.com
Via: [es] mailing liste



+64 Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl11.12.2006. u 20:18 - pre 210 meseci
:P
kada "iskucas kodove" u notepad=u onda treba da "kompajlujes program".
zato ti treba javac.exe

skni jdk pa kucaj u cmd
Code:

javac ImePrograma.java


ako sve bude ok videces .class file u istom folderu gde ti je .java file

nn
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
217.65.192.*



+253 Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl12.12.2006. u 09:23 - pre 210 meseci
Aha! Pa sad je meni jasno zasto mi cavaj kuka za nekakav .java fajl. A ja se cudio kakva java, niko mu ne pominje javu, hocu da mi otvori .class fajl. Javac.exe se ne pokrece, a taj cmd javlja da ne razume komandu. Vidim ja da ce ovde ucenje jezika biti najlaksa stvar. Mnogo komplikuju brate, jednostavne stvari komplikuju. Tako sam se pre nekoliko dana namucio da pronadjem kako se sklapa .jar fajl. Ja ocekivao ono, normalno, "Izaberi folder" "Napravi JAR", al glupost, isto trazi nekakve komande. I onda sam najlakse to odradio sa jcreatorom. Mozda bi pomoglo ako mi kazes kako da napravim taj TOOL u jcreatoru. U prvom polju znam kako da ga uputim na javac.exe a sta se upisuje u druga dva polja? I daj jos malo detalja, sta treba da sadrzi folder na koji bih ga eventualno uputio, da li da fajl koji ispisem nazovem .class? Da jos jednom napomenem da se radi o MIDlet aplikacijama, za mobilni
 
0

Zoran Milosevic

Član broj: 2558
Poruke: 76
89.216.127.*



Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl12.12.2006. u 12:53 - pre 210 meseci
auhhh, sta pokusavas? decompiling? ili...
hmmm, mozda ti malo ucenja jave stavi do znanja da je sve to jednostavno!
ako pokusavas da "prepravis" neciji programcic/igru za mobilni procitaj malo:

http://www.javasvet.org/resource.do?id=72

a zatim i ovo:

http://www.javasvet.org/resource.do?id=45
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
217.65.192.*



+253 Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl12.12.2006. u 14:04 - pre 210 meseci
Pa ne bas, mada bi mi dobrodoslo, jer kad nesto izmenim, tacno bih znao sta sam uradio kada tu aplikaciju pokrenem. To bi bilo korisno za ucenje. A reci cu vam sada tacno sta sam hteo. Sto se tice ovog prvog linka sto si mi dao, oni primeri java koda, hteo sam da ih pretvorim u .class, dodam jedan manifest i napravim .jar, da bih video kako to sve izgleda jer ne mogu tek tako da ukapiram sve ono, moram da vidim sta se desava. To je jedini tutorijal koji bas onako dobro objasnjava. E, ja prepisao kodove u notepad i nije mi jasno kako da nazovem taj textualni dokument i u koji folder da ga bacim i sta sve treba da se nalazi u tom folderu. I kako da ga pretvorim u PRAVI .class fajl. Nije bitno sada da li ja pokusavam nemoguce, bitno mi je da znam sta treba uraditi kada se iskucaju kodovi, da fajl postane pravi .class. A izmena je laka, jer kad ja izmenim .class i kazem "SAVE", on ostaje .class i nema problema. Znaci nikakvo otvaranje/zatvaranje .jar datoteke, to znam, samo stvaranje .class fajla. I bice mi lakse ako mi se objasni da to uradim sa JCREATOR-OM
 
0

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
80.93.248.*



+1 Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl12.12.2006. u 17:09 - pre 210 meseci
Citat:
nemnesic: :P
kada "iskucas kodove" u notepad=u onda treba da "kompajlujes program".
zato ti treba javac.exe

skni jdk pa kucaj u cmd
Code:

javac ImePrograma.java


ako sve bude ok videces .class file u istom folderu gde ti je .java file

nn


Citaj sta ti je covek lepo napisao !!!

Da bi dobio .class file moras da kompajliras kod ispisan u nekom text processoru (NotePad, JCreator ...)

Prati korake iz nemesic-ovog posta i neces imati problema !
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
0

hyle
Perica Milošević
Belgrade

Član broj: 30030
Poruke: 150
82.117.206.*

Sajt: www.linkedin.com/in/peric..


+4 Profil

icon Re: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl12.12.2006. u 17:17 - pre 210 meseci
Konkretan odgovor si dobio. Ako hoćeš da naučiš stvarno da programiraš u Javi onda ćeš morati mnogo da čitaš, to ne može na brzaka.

Možeš početi odavde: Java Programming Tutorial, Common Problems (and Their Solutions), a i kod nas na forumu imaš par početničkih tema.
 
0

[es] :: Java :: Nije mi jasno kako se stvara .class fajl
(Zaključana tema (lock), by hyle)

[ Pregleda: 3387 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.