Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upis podataka iz jedne u drugu bazu

[es] :: Baze podataka :: Upis podataka iz jedne u drugu bazu

[ Pregleda: 2234 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djenka1984

Član broj: 111928
Poruke: 20
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Upis podataka iz jedne u drugu bazu31.10.2006. u 13:21 - pre 212 meseci
Imam jedan problem,
izvrsio sam sql upit na jednoj bazi (u pitanju je sumiranje nekih kolona), e sad hteo bih da te podatke insertujem u drugu bazu koja bi imala iste te kolone dok ostale kolone koje nisam obuhvatio sql upitom imale bi neke default vrednosti.to bi hteo da se izvrsava u samom programu pritiskom na neko dugme.
Znaci meni treba funkcija koja insertuje podatke iz Query-ja koji se odnosi na jednu bazu u neku drugu bazu.Inace koristim firebird baze i delphi.
Hvala unapred na odgovorima
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Upis podataka iz jedne u drugu bazu31.10.2006. u 13:37 - pre 212 meseci
1. Mesas pojmove kao sto je baza podataka i tabela baze podataka.
2. Sta ti u stvari treba daj malo vise informacija, hoces celu tabelu da kopiras, da li trebas vise puta to isto da uradis? Budi malo precizniji.
Mozda bi najlakse bilo da napises stored proceduru u tvojoj bazi koju ces posle pozvati iz delphi programa.
RTFM
 
Odgovor na temu

djenka1984

Član broj: 111928
Poruke: 20
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Upis podataka iz jedne u drugu bazu31.10.2006. u 13:54 - pre 212 meseci
SQL upit mi se izvrsava nad tabelom1 iz baze1 ,meni je potrebno da se ti podatci iz SQL upita insertuju u bazu2 tabelu1.
baze 1 i 2 su identicne sto se tabela i polja tice.
Recimo taj sql upit uradice sumiranje odredjenih polja iz baze1.tabele1 groupy by neko polje.
Meni je potrebno da se te sume i to polje po kome se vrsio group by insertuju u bazu2.tabelu1.(posto su kako sam vec rekao polja tih tabela identicna).
Nadam se da sam sad bio jasniji.
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Upis podataka iz jedne u drugu bazu31.10.2006. u 18:24 - pre 212 meseci
Najjednostavnije sto mi pada napamet:
Prevuces dve konekcije na formu (ne znam koje komponete za pristup koristis) namestis da ti jedna gadja jednu bazu druga drugu. Prevuces neki Query objekat, namestis mu konekciju da gadja prvu, ukucas select koji ti treba. Prevuces neki komand objekat koji moze da izvrsava sql-komande, dodelis mu drugu konekciju. Ukucas mu sql npri
Insert into tabela2 (prva,druga) values (:prva, :drugi)

Na klik dugmeta otvoris konekciju1 napunis taj query, ovoris drugu konekciju, iteriras kroz tvojkveri za svaki slog i dodeljujes parametrima tog tvog insert querija vrednosti npr. tvojaKomanda.Parameters[0].Value := tvojQuery.Fields[0].Value i tako za svako polje koje hoces da insertujes, izvrsis tvoju komandu koja insertuje pre zavrsetka iteracije.
Nadam se da sam ti nesto pomogao.
RTFM
 
Odgovor na temu

djenka1984

Član broj: 111928
Poruke: 20
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Upis podataka iz jedne u drugu bazu31.10.2006. u 22:49 - pre 212 meseci
havla na odgovoru.
mislim da sam uspeo nekako da izvedem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Upis podataka iz jedne u drugu bazu

[ Pregleda: 2234 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.