Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)

[es] :: Video softver :: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)

[ Pregleda: 4137 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MTN1
Marko Kovacevic

Član broj: 116231
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 21:34 - pre 212 meseci
pozdrav svima!

nedavno sam na dar dobio snimku jednog koncerta na dvd-u. snimka je (po mome misljenju) radjena kao streaming sa satelita i zvuk je uradjen u AC3 formatu, i to jednokanalno (cuje se samo lijevi kanal). moja je zelja obraditi taj video snimak, urediti chaptere i menu po svojoj zelju, a najvise od svega hocu urediti zvuk tako da izlazi na oba kanala, i lijevi i desni (znam da to nema nekog smisla, dobivam dva identicna kanala, ali pri reprodukciji ljepse zvuci :D).
ja bih to htio uciniti ovako:

1.) izvuci zvuk pomocu nekog programa
2.) editirati ga u nekom editoru i snimiti u istom formatu natrag
3.) muxati vec postojeci video te novi audio file (ako je moguce bez dodatnog encodiranja/decodiranja kako ne bih izgubio na kvaliteti slike/zvuka)
4.) urediti chaptere
5.) napraviti novi menu
6.) snimiti na DVD

procedura je poprilicno slozena, znam, ali bih volio ovo uraditi ako je ikako moguce! znate li kojim alatom (ili alatima) mogu ovo uraditi te ima li smisla ovo raditi.

hvala svima unaprijed!
 
Odgovor na temu

sasa77ar
knjaz milos
Arandjelovac

Član broj: 66662
Poruke: 209
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.sasa77ar.co.nr


Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 21:47 - pre 212 meseci
Ulead DVD Workshop 2 za chaptere ( best )
Ulead DVD MovieFactory 4.0 Disk Creator za chaptere
DVD Audio Extractor za cupanje zvuka
neznanje je skuplje nego znanje
 
Odgovor na temu

MTN1
Marko Kovacevic

Član broj: 116231
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 21:50 - pre 212 meseci
hvala puno!
znas li mozda kakav dobar editor za AC3 fileove? nesto kao Sound Forge ili Cool Edit?
kojim programom mogu kasnije spojiti video i audio file u vob file?

hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

antihistamine
Bosanski Petrovac-BIH

Član broj: 45512
Poruke: 387
*.dlp258.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 21:51 - pre 212 meseci
mpeg video wizard
dvd lab
bilo koji od editora zvuka (audacity)
Antihistamine
 
Odgovor na temu

sasa77ar
knjaz milos
Arandjelovac

Član broj: 66662
Poruke: 209
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.sasa77ar.co.nr


Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 21:53 - pre 212 meseci



za spajanje ja koristim PowerDirector napravim mpeg file u dvd kvalitetu tamo imas stelovanja za to a posle za chaptere koristi workshop nadji oba prog i videces neces se pokajati
neznanje je skuplje nego znanje
 
Odgovor na temu

MTN1
Marko Kovacevic

Član broj: 116231
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)24.10.2006. u 22:03 - pre 212 meseci
hvala puno na odgovoru, ali sa Audacity ne mogu otvoriti AC3 file i editirati ga :(
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)13.12.2006. u 12:29 - pre 211 meseci
Jeste malo stara tema ali mozda zatreba nekome, ako si koristio Cool Edit Pro obavezno nadji Adobe Audition, verzija 1.5 je ok, 2.0 je Extra ali malo zahtevnija. To je ozbiljan wave editor + mixer sa 128 kanala, moze da se radi i 5.1 zvuk. Moja preporuka
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Obrada DVD-a (audio/video, chapteri, menu)

[ Pregleda: 4137 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.