Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Viseznacne f-je?

[es] :: Matematika :: Viseznacne f-je?

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Viseznacne f-je?20.10.2006. u 11:55 - pre 213 meseci
ii i-i je razlicito od 1. Zato je to u stvari mnozenje skupova, koje nije definisano. Ono sto mene zanima je sta vi matematicari mislite o viseznacnim f-jama. Dal se slazete da se uopste nesto naziva f-jom iako to u potpunosti ne odgovara definiciji f-je na koju smo svi navikli. Naime ovde se jedan element slika u skup elemenata.
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Viseznacne f-je?23.10.2006. u 17:34 - pre 212 meseci
Iz kompleksne stepene funkcije mozes da izdvojis regularnu granu tj. da "skratis" oblast definisanosti i da u toj oblasti funkcija nebude viseznacna e sad za neke f-je mozes da izdvojis konacno regularnih grana a iz nekih (kao sto je Ln) beskonacno. Viseznacna f-ja nije isto sto i funkcija upravo zbog toga sto je viseznacna.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

reni90

Član broj: 63380
Poruke: 38
*.PPPoE-1797.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Viseznacne f-je?03.02.2010. u 14:15 - pre 172 meseci
Moze li mi neko dati definiciju jednoznacne i viseznacne funkcije trazio sam ali nigdje da nadjem, znam samo definiciju Realne Funkcije jedne realne promjijenljive.
Ali ne znam viseznacna i jednoznacna sta su?
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Viseznacne f-je?03.02.2010. u 14:35 - pre 172 meseci
Citat:
petarm: Dal se slazete da se uopste nesto naziva f-jom iako to u potpunosti ne odgovara definiciji f-je na koju smo svi navikli. Naime ovde se jedan element slika u skup elemenata.


Da si položio npr. Algebru 1, Matematičku logiku ili Diferencijalne i integralne jednačine, znao bi da jeste. Npr. je rešenje sistema diferencijalnih jednačina , gde je vektor. Dakle, rešenje sistema je funkcija koja za rezultat ima vektor, što je slično skupu (samo sa dodatnom relacijom ekvivalencije).

Najopštije, funkcija je trojka , gde je skup uređenih parova (operacija), su skupovi i .

Naravno, niko ne brani da budu skupovi skupova, pa da budu skupovi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Viseznacne f-je?

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.