Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!

[es] :: Windows aplikacije :: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!

[ Pregleda: 4760 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!14.10.2006. u 13:54 - pre 212 meseci
Hteo bih da napravim bootabilan DVD za instalaciju XP-a. Znaci isti sadrzaj sto je na setup cd-u da bude na dvd-u samo da dvd bude bootabilan kao i cd. Mogi ce piatati zasto bih to radio, iz prostog razloga jer mi labtop neca da cita CD samo DVD diskove pa mi je hitno potrebno da bi podigao windows!
Citao sam ovde na forumu da je potrebno napraviti .iso image i onda taj image otvoiti nerom i narezati na DVD, sada me zanima da li ispravno mislim i koji program da koristim za kreiranje iso imagea (ako moze URL).

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 14.10.2006. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!14.10.2006. u 17:35 - pre 212 meseci
Citat:
Miladinovic: neca da cita CD samo DVD diskove pa mi je hitno potrebno da bi podigao windows!
Citao sam ovde na forumu da je potrebno napraviti .iso image i onda taj image otvoiti nerom i narezati na DVD, sada me zanima da li ispravno mislim i koji program da koristim za kreiranje iso imagea (ako moze URL).

..........dobro si pročitao a evo malo podsjetnika



- Mogućnost da spržite BOOT CD medij na Hard Disk ( čija datoteka će zadržati kompletnu strukturu bootabilnog CD medija ) Kasnije tu ISO datoteku možete spržiti na CD medij i imate je za rezervu. ( e sada netko se pita što će mi to kada mogu kopirati CD na CD, Pa zamislite da nemate istog momenta prazan CD medij a prijatelj Vam može posuditi bootabilni CD medij na samo 10-tak minuta i nikada više nećete moći doći u posjed tog CD-a. E onda Vam ovo može poslužiti.)
- U koliko imate neki BOOT CD na kojem se nalazi npr: program koji je zauzeo 150 MB a Vi bi ste na taj CD dodali još neke svoje programe cca 200 MB ali da zadrži strukturu boot CD-a ( pomoću programa ULTRA ISO ili EAZY CD-BOOT) pa da to sve smiksano i dalje bude bootabilno. E i tu ćete moći iskoristiti ovu radnju.
- itd.... itd....


Za ovo trebate slijedeće:
- ISO image datoteku koju želite spržiti na CD. Znači naziv datoteke sa nastavkom ISO ( *.iso ili *.nrg)
- Prazam CD medij
- Instaliran program Nero Burning ROM

KORAK 1
Umetnite prazan CD medij u Vaš CD-rom
Pokrenite program Nero Burning ROM

KORAK 2
Sa tekstualnog izbornika RECORDER selektirajte BURN IMAGE

KORAK 3
Selektirajte "Image datoteku (*.nrg, *.iso, *.cue)".

KORAK 4
Na novo-otvorenom prozoru treba Vam se pojaviti u lijevom dijelu ikona CD image a na desnom dijelu izaberite karticu BURN.
Kliknite na gumb Burn

prenešeno sa : Windows XP Tips&Tricks IC Forum Kako spržiti ISO image upotrebom Nero Burning ROM sa screnshotovima

 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!14.10.2006. u 18:48 - pre 212 meseci
znaci mogu prvo nerom napraviti .nrg image i onda je sprziti na dvd
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!14.10.2006. u 20:40 - pre 212 meseci
http://www.elitesecurity.org/t190220
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!15.10.2006. u 09:02 - pre 212 meseci
Citat:
Miladinovic: znaci mogu prvo nerom napraviti .nrg image i onda je sprziti na dvd

............datoteku *.iso možeš izraditi sa programom ULTRA ISO ( ili nekim sličnim ).

Umetneš bootabilni CD od Windowsa i pomoću ULTRA ISO programa kopiraš windowse tj. izradiš ISO datoteku na hard disk.
( ako želiš u istom programu možeš dodavati ostale programe da bi ti u toj datoteci ISO bilo ono što nisi imao na CD-u od windowsa, no to moraš malo proučiti kako jer sam to davno radio pa se ne sjećam ).

Kada si izradio tu datoteku nazovimo je windowsDVD.iso onda je pomoću Nere spržiš na DVD medij i tada će ti DVD biti bootabilan .
Ja sam tako ( pomoću Ultra ISO i Eazy Boot ) napravio boot CD na kojem mi se nalaze Windowsi, ERD commander, WinUltimateBOOt, Hiren itd..

Kada butam sa CD-a imam na početku izbornik i biram što ću pokrenuti.

Ako nećeš ništa dodavati na Boot CD jednostavno od CD-Windowsa napravi ISO datoteku i pomoću Nere je sprži na DVD i to je to što si želio.

Citat:
xtcctxxtc: Hmm ajde dajte objasnite kako napraviti ISO Bot cd da je butabilan
tako da mozze dicci system sa njeg i da taj isti tako dignuti system vidi

...evo upravo sam na neki način objasnio

Citat:
NTFS particije. aLI DA SE NE KOPIRA CCITAV INSTALACIJSKI CD OD WIN-XP-A

.........pa sam je tražio da napravi boot DVD windowsa , ne vidim razloga da ne kopira cijeli CD od windowsa

Citat:
ako se napravi BOOT CD od win 98 startne diskete ona necc vidjeti NTFS

.......što će mu uopće ta disketa kada ima Neru. A u njegovom prvom postu piše da ima "BOOTABILAN CD Windows XP"
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Setup XP DVD (bootabilan) Hitno!!!!!!!

[ Pregleda: 4760 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.