Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!

[es] :: Laptopovi :: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!

[ Pregleda: 2943 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majanidza
Marija P.

Član broj: 117121
Poruke: 5
212.62.45.*



Profil

icon firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!12.10.2006. u 23:00 - pre 212 meseci
Potrebna mi je mala pomoc. Kupila sam laptop DELL 1300 Inspiron. Problem je u DVD drive-u NEC DVD+- ND-6650A. Vrlo sporo reze DVD-ove, otprilike sat vremena po jednom (i Verbatim 16x). Obicne diskove reze normalno, ali dosta pucaju. Drug mi je rekao da treba da flashujem drive. Upravo sam trazila po netu firmware za ovaj uredjaj, ali nijedan nije noviji, ili ja ne umem da pronadjem. Trenutna verzija koju imam sa ovim drive-om je 102c. Ako neko zna vise i moze da mi pomogne, neka se javi. Hvala puno unapred!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 07:58 - pre 212 meseci
Evo 103c....
ftp://ftp.us.dell.com/rmsd/NEC6650_v103C.zip
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 08:56 - pre 212 meseci
Ja to na Tvom mjestu nebih radio, ukoliko je laptop nov. Lijepo kontaktiraj ducan gdje je kupljen, oni bi trebali imati neku podrsku ili reklamacije pa ih pitaj najprije za savjet kako nebi izgubila garanciju flashiranjem.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 11:54 - pre 212 meseci
Jel' ja ovo nešto slabo kapiram, meni liči na najnormalnije ponašanje rezača koji je na PIO umesto DMA modu. Kakav firmware, to može da pomogne da rezač reže ili čita brže no što je predviđeno, ne da mu vraća osnovne funkcije.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 12:21 - pre 212 meseci
Hm...mislim da su dobre sanse da si u pravu...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 12:31 - pre 212 meseci
Iskreno i meni, ali opet vidis da obicne diskove snima OK brzinom.Drugo je pitanje sto znaci da "pucaju"

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!13.10.2006. u 17:28 - pre 212 meseci
Pa brzina običnih diskova se računa sa koeficijentom 8 pa ako ih reže 16x, onda je to kao DVD 2x a pošto još i pucaju ... a zašto Marija lepo ne proveri da li je ovo pa da onda dalje nagađamo? ;)
 
Odgovor na temu

majanidza
Marija P.

Član broj: 117121
Poruke: 5
212.62.45.*



Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!30.10.2006. u 21:56 - pre 211 meseci
Izvinite sto se nisam javljala, laptop je bio na popravci sve do sad. Uspela sam da ga pokvarim na kraju. Naime, radi se o pravoj gluposti. Skinula sam firmware i pokrenula, medjutim, nije hteo da flashuje DVD uredjaj, jer je navodno slave, a treba da bude master. Onda skinem program za pretvaranje slave-a u master. Nasla sam ih po uputstvu na internetu. Kad sam taj program pokrenula pao je sistem, i BIOS vise nije prepoznavao ni hard disk ni DVD writer. Tad sam ga odnela u servis na popravku, jer je jos na garanciji. Vratili su mi ga popravljen, ali s tim sto su zamenili DVD rezac i stavili novi NEC 6500a. Reze DVD-ove 4x i to bez problema, otprilike 20 min po disku.
Ono sto mene buni jeste to sto ne znam sta sam uradila ni sta se zapravo desilo. Da je bio u pitanju obican desktop lako bih sredila problem, ali laptop je ipak osetljiv, ali ja to nisam znala ili sam izgleda zaboravila kad sam se upetljala u sve ovo tako samouvereno. Mada pitanje je da li bi mi u radnji zamenili DVD da ga ja nisam unistila pre toga.

Sta ste mislili ovim, nije mi bas jasno:
Citat:
calexx: Jel' ja ovo nešto slabo kapiram, meni liči na najnormalnije ponašanje rezača koji je na PIO umesto DMA modu. Kakav firmware, to može da pomogne da rezač reže ili čita brže no što je predviđeno, ne da mu vraća osnovne funkcije.


Hvala svima koji su se javili i izvinjavam se sto se pre nisam javila!
 
Odgovor na temu

toroman
Srećko Toroman
www.wowd.com
Beograd / Banja Luka

Član broj: 52673
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: toroman.wordpress.com


Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!30.10.2006. u 22:40 - pre 211 meseci
Citat:
majanidzaOnda skinem program za pretvaranje slave-a u master.


Let me guess! Da li je moguce softverski pretvoriti slave u master? Da nisi skinula nesto 'maliciozno' da se strucno 'odrazim' ? ;)
Programeri su odgovorili na Hamletovo pitanje "Biti il ne biti?" :
0x2B | ~0x2B = 0xFF
(kao ono - ff - teško pitanje!)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!30.10.2006. u 23:14 - pre 211 meseci
Citat:
majanidza: Sta ste mislili ovim, nije mi bas jasno:
Pa mislio sam da proveriš u biosu i u device manageru da li je DVD rezač na DMA ili PIO modu. To i dalje važi pošto je u pitanju valjda 8x rezač pa nema razloga da ne reže tom brzinom.
Citat:
toroman: Let me guess! Da li je moguce softverski pretvoriti slave u master? Da nisi skinula nesto 'maliciozno' da se strucno 'odrazim' ? ;)
Moguće je, u pitanju su jumperless uređaji i postoje alatke koje menjaju master/slave setovanja.
 
Odgovor na temu

toroman
Srećko Toroman
www.wowd.com
Beograd / Banja Luka

Član broj: 52673
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: toroman.wordpress.com


Profil

icon Re: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!31.10.2006. u 08:10 - pre 211 meseci
Citat:
calexx: Moguće je, u pitanju su jumperless uređaji i postoje alatke koje menjaju master/slave setovanja.


Ha svasta! Nisam znao :) Hvala!
Programeri su odgovorili na Hamletovo pitanje "Biti il ne biti?" :
0x2B | ~0x2B = 0xFF
(kao ono - ff - teško pitanje!)
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: firmware za DVD drive na DELL laptopu - pomoc!

[ Pregleda: 2943 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.