Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop i Windows 2000

[es] :: Windows desktop :: Laptop i Windows 2000

[ Pregleda: 3954 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusantod
BMC System Engineer
Seavus DOO
BGD

Član broj: 46885
Poruke: 164
212.200.240.*

ICQ: 640997805
Sajt: www.moj-kuvar.in.rs


+1 Profil

icon Laptop i Windows 200030.09.2006. u 00:45 - pre 212 meseci
Imam problem, na laptopu imam windows XP i program za rad telefonskim centralama. Ali program nece da radi prijavljuje mi firmware version check error, a na drugom laptopu sa win 2000 radi bez ikakvih problema. Pa sam hteo da instaliram i na ovaj win2k ali na laptopu nemam flopy drive, vec samo DVD rom, pa me zanima kako da instaliram win2k a da ne koristim diskete kao bootup opciju?

Unapred zahvalan
Dusan T
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop i Windows 200030.09.2006. u 02:07 - pre 212 meseci
Diskete ti uopšte nisu potrebne, osim ako imaš neki specifičan HDD kontroler tipa SCSI ili SATA pa moraš na početku da podmećeš disketu. Da li si za instalaciju XP-a koristio diskete?
 
Odgovor na temu

dusantod
BMC System Engineer
Seavus DOO
BGD

Član broj: 46885
Poruke: 164
212.200.240.*

ICQ: 640997805
Sajt: www.moj-kuvar.in.rs


+1 Profil

icon Re: Laptop i Windows 200030.09.2006. u 07:03 - pre 212 meseci
Nisam, win XP mi je bootup-bilan cd a od win2k nije. tj. meni treba neko resenje kako da instaliram win 2000 na drugu particiju (HD-a na laptopu) i da mi pri tome ostane XP (vec sam radio sa viseoperativnim instalacijama tako da znam sta i kako oko podela particija i boot.cfg - samostalno prepravljam te fajlove iz dosa ili linux live cd-a). Posto nemam puno vremena, tacnije do ponedeljka treba da odradim ovo, meni treba resenje kako da butujem cd win 2000 pro koji inace nije butabilan bez onih njegovih 4 disketa koje pravis iz boot direktorijuma na CD-u (na laptopu nemam flopy drive, ali imam USB, LAN, DVD rom).
Ako neko ima resenje kako da napravim boot up za win 2000 sa USB-a to bi mi bilo najlakse resenje, ili gde da skinem sa neta image fajl boot-abilne 2000-rke (imam 768 adsl pa bi mi i link dobro dosao kao jedno od resenja).
Ja trenutno pokusavam da napisem neki skript ili autorun.inf i autorun.ini sa bootcfg i config fajlovima i da to narezem na cd pa da probam ali do tada bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci koja bi mi skratila muke.

Unapred zahvalan
Dusan T

[Ovu poruku je menjao dusantod dana 30.09.2006. u 10:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Laptop i Windows 200030.09.2006. u 23:38 - pre 212 meseci
Evo tri nacina, ali svaki podrazumeva rezanje CD-a:

1. Pokreni neki Hiren's i na njemu neku varijantu Fdisk-a sa podrskom za CD-ROM. Particiju na koju ces instalirati Win2000 formatiraj u FAT32 (posle instalacije ju mozes konvertovati u NTFS iz samog Win-a). Idi na CD i u folderu i386 pokreni "winnt.exe". Na zalost, ovakva instalacija ce trajati bar pet sati, pa bi bilo lepo da na taj Hiren's sprzis i "smartdrv.exe" koji ces pokrenuti neposredno pre "winnt.exe". U tom slucaju instalacija tece normalnom brzinom.

2. Taj instalacioni CD Win2000 ucini butabilnim. Treba ti npr. Nero Full, "Microsoft_Corporation.img" i jedan prazan CD.

3. A mozda najbrza i najbolja fora je da na drugom racunaru napravis one cetiri startup diskete, od kojih je samo prva butabilna. Sadrzaj tih disketa narezi na jedan CD koji ce biti butabilan (za ovo je dovoljan i Nero Express), tako sto ces sve fajlove sa svih disketa staviti u koren tog buduceg butabilnog CD-a, a u Floppy-u ostavi prvu disketu i cekiraj "Read boot disc in drive: A:\". Pokreni racunar sa CD-ROM-a, a narezani butabilni CD ce simulirati pokretanje sa Floppy-a.

To je prvo sto mi pada na pamet.

Napomena. Kako god da instaliras taj Win2000, vise neces moci da pokrenes WinXP. Ne ocajavaj. Pre bilo kakve akcije sa aktivne particije iz korena kopiraj negde na sigurno fajlove "ntdetect.com" i "ntldr". Nakon instaliranja samo vrati te fajlove u koren aktivne particije. Poenta je u tome da ce u toku instalacije Win2000 staviti svoje fajlove za butovanje sistema, a oni ne odgovaraju novijim sistemima. Zato ces morati te fajlove prepisati onima od WinXP-a koje si sacuvao. Cak i da ih ne sacuvas, mozes ih vratiti sa instalacionog CD-a WinXP-a.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Laptop i Windows 200030.09.2006. u 23:45 - pre 212 meseci
Ah, da...

Evo ti "smartdrv.exe" i "Microsoft_Corporation.img".

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusantod
BMC System Engineer
Seavus DOO
BGD

Član broj: 46885
Poruke: 164
212.200.240.*

ICQ: 640997805
Sajt: www.moj-kuvar.in.rs


+1 Profil

icon Re: Laptop i Windows 200001.10.2006. u 08:52 - pre 212 meseci

Hvala ti na ovim fajlovima, nesto slicno sam i ja uradio u toku jucerasnjeg dana. Pravio sam img fajl, taj koji si mi ti poslao, i jedino sto nisam znao je kako da podesim sve parametre za setup.msi i winnt32.exe. Ali ovo sto si mi poslao mi je vveoma pomoglo.

Sto se tice disketa i kopiranja na cd, to sam probao ali nece da ide, boot loader za floppy i cd-rom nisu isti, nesto zeza nece da proradi na taj nacin. Ali opet sam napravio potpuno bootabilan cd win2000, pravio sam replike na boot cd od win XP. Poredio sam instrukcije i pravio slicno za win 2000. Ali ovo mi je upalilo samo da mogu da iscitam sadrzaj cd-a, nisam uspeo da pokrenem automatski winnt.exe, probao sam rucno ali mi prijavio da ne moze da radi bez dosa. Sada resavam i taj problem.

U svakom slucaju hvala i tebi i drugima.

P.S. Ako neko zna kako i ima fajlove za boot sa USB flesha, hteo bih da proba i ovu varijantu.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Laptop i Windows 2000

[ Pregleda: 3954 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.