Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena cd rom-a na laptopu?????

[es] :: Storage :: Zamena cd rom-a na laptopu?????

[ Pregleda: 4347 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlox
Slobodan Andjelkovic
Nish

Član broj: 52769
Poruke: 35
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 131790932


Profil

icon Zamena cd rom-a na laptopu?????07.03.2006. u 00:53 - pre 220 meseci
Imam stari laptop Dell Lattitude 510... crko je cd rom.. kontam da ili zamenim to ili da kupim externi(uzeo bi dvd rw neki). U jednoj firmi koju sam zvao rekli su mi da mi se vise isplati externi dvd-rw ... al to cuo je oko 150 eura.. e sad. interesuje me gde i za koju cifru mogu da se nadju dvd uredjaji za laptop.. i koji bi mogao da se ugradi u ovo moje chudo... aj ppl plz help.. vec se nerviram
NeUrOtIc InSiDe
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????07.03.2006. u 01:06 - pre 220 meseci
Citat:
zlox: externi dvd-rw ... al to cuo je oko 150 eura..

Sta bre 150 eura? Eksterna USB fioka 30 + DVDRW 45, sve zajedno 75. Mozda su mislili da ti treba 2 kom
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zlox
Slobodan Andjelkovic
Nish

Član broj: 52769
Poruke: 35
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 131790932


Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 00:38 - pre 220 meseci
aj reci mi gde to ima dvd rw externi za 45 eura.. odma da krenem i pesaka po nju... na par mesta ovde sam pitao.. 120-150 eura su externi.. isto toliko su mi rekli da ce da me kosta dvd rw za taj model laptopa... zvao neke servise u nisu i bg-u... gde je taj externi dvd rw za 45 eura? odma da se pakujem i da idem po njega...
ili mislis klasican dvd rw samo da se zakaci na usb fioku? to je moguce???
ako jeste pobicu polovinu servisera jer su mi rekli da tako nesto ne postoji...


[Ovu poruku je menjao zlox dana 08.03.2006. u 01:40 GMT+1]
NeUrOtIc InSiDe
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 01:49 - pre 220 meseci
Citat:
zlox: ili mislis klasican dvd rw samo da se zakaci na usb fioku? to je moguce???

Apsolutno. Cudi me da postoje ljudi koji to ne znaju. Servisere upitaj da li su nekad culi za 5.25" USB fioke, pa u slucaju da jesu obavezno ih upitaj da li imaju neku ideju cemu to sluzi. Kad se sklopi, izgleda otprilike ovako:

Povezuje se sa racunarom obicnim USB kablom a uz fioku dobijes i njeno sopstveno napajanje koje izgleda kao punjac za mobilni telefon samo duplo vece.
I cuvaj se trgovaca - mnogo vole da prodaju coveku nesto sto mu uopste nije potrebno po nekoj skupoj ceni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 02:15 - pre 220 meseci
Citat:
pctel: Apsolutno. Cudi me da postoje ljudi koji to ne znaju. Servisere upitaj da li su nekad culi za 5.25" USB fioke, pa u slucaju da jesu obavezno ih upitaj da li imaju neku ideju cemu to sluzi.
Meni ovo nije čudno, iz iskustva znam da recimo 90% tzv servisera ume da promeni neku karticu, da ubode kablove i da instalira typical windows. Sve preko toga izbegavaju a najlakše je da kažu da se to ne sme ili da je nemoguće. U svakom slučaju njihove mušterije znaju mnogo manje pa im se može.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 02:29 - pre 220 meseci
Da... sta da ti kazem, obicno mi serviseri mislimo da znamo dovoljno i da je za to sto znamo potrebna neka natprosecna inteligencija, medjutim ja sam upravo pokusao da radim robno knjigovodstvo i tako me glava zabolela od svih tih otpremnica, prijemnica, dostavnica, kalkulacija i nivelacija da sam konstatovao da je servisiranje racunara decja igra i jedan od naj jednostavnijih poslova na planeti koji zahteva jedva nesto vise znanja nego sto treba za sklapanje lego kockica... Sad ima par dana da se psihicki odmorim servisiranjem racunara, a za to vreme knjigovodstvom neka se pozabavi neko ko je u stanju da radi takve teze poslove... laku noc i sto bi rekli Ameri, "over&out".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 02:55 - pre 220 meseci
Pa šta sad, ti si se ovde negde prepoznao pa ti se ne sviđa moje mišljenje? Izgleda da me nisi uopšte razumeo, ne mislim da je servisiranje lak i jednostavan posao, naprotiv. Ovo se odnosi na pomenute servisere koji su rekli da ne postoji 5,25 rack ili externi DVD RW i slično. Možda je kod tebe drugačije ali znam ko se ovde bavi tim poslom i koliko znaju. Danas svaki klinac koji ume da ubode par kartica i da uđe u bios misli da je pc guru i tako se ponaša. Zbog takvih je i slabo cenjen taj posao a ljudi i dalje biraju komšijinog klinca da im sve džabe sredi umesto da daju neku kintu onome ko to stvarno ume da uradi. Tim poslom sam se bavio ... recimo 22 godine i mislim da mogu da procenim kako ko radi.
 
Odgovor na temu

zlox
Slobodan Andjelkovic
Nish

Član broj: 52769
Poruke: 35
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 131790932


Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 20:34 - pre 220 meseci
znaci ljudi spasili ste mi nekih 80 eura ovom informacijom.. od sutra cu da pocnem da zovem po gradu da vidim ko sta ima... ako nema da se pakujem za bg da uzmem to... (posto se vrlo cesto desava da ovde neceg nema.. pa da narucujem iz BG-a) ... ali za tu razliku. vala lepo cu da odsetam :)

imate skopsko od mene ;)
NeUrOtIc InSiDe
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zamena cd rom-a na laptopu?????08.03.2006. u 23:10 - pre 220 meseci
Citat:
calexx: Pa šta sad, ti si se ovde negde prepoznao pa ti se ne sviđa moje mišljenje?

Ma, gresis, bas naprotiv, svidja mi se tvoje misljenje i to sto sam rekao je krajnje ozbiljno, bez trunke ironije.
Citat:
zlox: ...ako nema da se pakujem za bg da uzmem to...

Vecina firmi salje postexpress-om, to izadje oko 200-250 din.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Zamena cd rom-a na laptopu?????

[ Pregleda: 4347 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.