Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Combo box problem.....

[es] :: MS SQL :: Combo box problem.....

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zpokimica
Zoran Pokimica
Beograd

Član broj: 101163
Poruke: 38
212.62.53.*



Profil

icon Combo box problem.....02.10.2006. u 14:47 - pre 213 meseci
2 tabele,STUDENT i STATUS, od kojih je jedna sifarnik. Npr. STUDENT(StudentID,Ime, Prezime, godina rodjenja, StatusID) i sifarnik STATUS(StatusID, nazivStatusa). Ako bih to radio u ACCES-u, lako bi mi bilo da za STUDENT.OcenaID napravim combo-box, pomocu Lookup wizarda, ali ne znam kako da to uradim u SQL Serveru. Glavno, zelim da kad unosim podatke, da pomocu combo-box-a biram status (npr. "redovan" i "samofinansirajuci").
Dali se to uopste realizuje u samom SQL Serveru, ili se to kasnije realizuje kada pravim aplikaciju za pristup tim podacima?
Ako se to moze realizovati u SQL Serveru, zanimam me kako se to realizuje?
Napominjem da sam probao u ACCESU da napravim interfejs (adp-projekat) i da napravim formu za unos preko combo-box-a, ali mi ne ide iz problema sto mi se ne poklpaju tipovi podataka.....
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Combo box problem.....02.10.2006. u 15:21 - pre 213 meseci
SQLServer nije Access.
Takve stvari pravis u aplikaciji (koju pises u nekom jeziku npr. C#, VB, Delphi...) koja referencira tvoj Server.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Combo box problem.....03.10.2006. u 17:35 - pre 213 meseci
Citat:
zpokimica: 2 tabele,STUDENT i STATUS, od kojih je jedna sifarnik. Npr. STUDENT(StudentID,Ime, Prezime, godina rodjenja, StatusID) i sifarnik STATUS(StatusID, nazivStatusa). Ako bih to radio u ACCES-u, lako bi mi bilo da za STUDENT.OcenaID napravim combo-box, pomocu Lookup wizarda, ali ne znam kako da to uradim u SQL Serveru. Glavno, zelim da kad unosim podatke, da pomocu combo-box-a biram status (npr. "redovan" i "samofinansirajuci").
Dali se to uopste realizuje u samom SQL Serveru, ili se to kasnije realizuje kada pravim aplikaciju za pristup tim podacima?
Ako se to moze realizovati u SQL Serveru, zanimam me kako se to realizuje?
Napominjem da sam probao u ACCESU da napravim interfejs (adp-projekat) i da napravim formu za unos preko combo-box-a, ali mi ne ide iz problema sto mi se ne poklpaju tipovi podataka.....


Poki bre pa svrati da resimo taj problem...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Combo box problem.....

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.