Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sramota me je sto neznam ali..

[es] :: C/C++ programiranje :: Sramota me je sto neznam ali..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4304 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sramota me je sto ne znam ali..26.04.2003. u 18:25 - pre 255 meseci
Citat:
Znači hoćeš da kažeš da je super pisati neoptimizovan kod i da samo tako treba i dalje da se radi?

Ne vidim gde sam to rekao.
Treba jednostavno izvagati koliko dobivas optimizacijom a gubis na citljivosti/lakoci odrzavanja i obrnuto.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sramota me je sto ne znam ali..26.04.2003. u 18:40 - pre 255 meseci
Pa nisi direktno, ali podržao si Dragog Tatu koji je rekao da se optimizacija radi - NAJČEŠĆE NIKAD. Eno piše to još uvek par poruka iznad.

Ja samo sa takvom izjavom ne mogu nikako da se složim, i nisam za optimizacije po svaku cenu na svakom mestu. Ali GUI je sigurno nešto što bi moralo biti visokooptimizovano i brzo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sramota me je sto ne znam ali..26.04.2003. u 19:23 - pre 255 meseci
Gojko, nisam se uopšte osvrnuo na ono sto je DT napisao, nego na ono sto si ti rekao: po običaju, trešuješ MS i pritom često pričaš stvari koje veze nemaju ni sa temom a ni sa stvarnim svetom (ej bre.. gde ti je bila pamet kad si napisao da kompjuteri/programi danas nemaju vecu funkcionalnost.. auuu.. posle sam pomislio da namerno zezaš i zadirkuješ, pa sam se nasmejao sam sebi što sam se 'primio' ali sad vidim da je baš ono -- bedak).

Verovatno za primer optimizacije koda, za koju se toliko zalažeš, može da se uzme i sam ES koji je nedavno proradio sa novom, optimizovanom, verzijom skripte, ovaj hardvera :) Kriv je MS.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Sramota me je sto ne znam ali..28.04.2003. u 18:46 - pre 255 meseci
Auu, bre. Ovo će da završi u Advocacy, vidim ja.

Moj komentar se odnosio na sledeće: Peca je pričao o uštedi memorije kada se koristi char umesto int-a. Takva optimizacija po pravilu vodi do problema, a često ne daje nikakve rezultate, i upravo o tome govori članak na koji sam ostavio link. Primer sa GUI-jem koji je posebno iznervirao Gojka suštinski kaže da ne treba da potrošiš tri meseca na ubrzanje koje korisnik neće da primeti.

Ne pada mi napamet da tvrdim da je svejedno kako programi troše resurse. Međutim, treba imati na umu:

1) Dobre performanse se postižu pre svega dobrim dizajnom, a ne optimizacijama na nivou koda. Ako si izabrao dobre algoritme i strukture podataka, velika je verovatnoća da nikad nećeš imati potrebe za optimizacijom.

2) Prvo meri pa onda seci - nikad ne optimizuj kod dok merenjem ne utvrdiš gde je "bottleneck".

To je suština moje primedbe, a mislim i članka na koji sam ostavio link, a nikako shvatanje da su performanse "nevažne".
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sramota me je sto ne znam ali..28.04.2003. u 19:11 - pre 255 meseci
Verovatno se nismo dobro razumeli. Ono za funkcionalnost je preterano naravno, ali morao sam malo. ;) Možda pre stoji da je funkcionalnost porasla nesrazmerno malo u odnosu na ubrzanje hardvera, a sve to zbog loše pisanog softvera. Neoptimizovanog drugim rečima. Pod optimizacijom sam mislio da se smatra i dobar dizajn i algortimi, ne znam od kad se to odnosi samo na optimizaciju na nivou koda i brojanje instrukcija i vreme izvršavanja istih, na primer, ako to spada u code level optimizaciju.

A taj tekst protiv optimizacija i primer za GUI onda svakako nije jasno napisan. Pre će navesti budućeg programera da pomisli da ne treba uopšte brinuti o performansama. Mislim da nije dovoljno jasno naglašeno to što si ti sada izvukao - da ne treba gubiti vreme na optimizacijama koje se ne primećuju i ne donose nikakvu dobit.

Iako su moje prve poruke u ovoj temi malo neozbiljne i u šali, ovo već postaje obavezno. Da se na onako posećenom sajtu nađe takav članak, pa to razara omladinu ljudi.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Sramota me je sto neznam ali..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4304 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.