Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!

[es] :: ISP :: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12985 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!03.11.2001. u 23:09 - pre 273 meseci
Postovani ISP-ovi,
Zamolio bih Vas da mi objasnite zasto je domaci saobracaj JADAN!!!
Da li je toliko skupo izmedju vas, napraviti peer i placati samo zakup telekomu od placanja spoljnog linka. Prema nekim saznanjima domaci saobracaj ucestvuje sa preko 40% ukupnog saobracaja.
Imate mogucnost da ustedite i ubrzate internet ali ne, vi to ne radite. Sto bi korisnicima bilo bolje? Zasto da korisnici nemaju ping 150 umesto 500-600 i vise ms.

Pozivam sistem administratore ako smeju da objave koje peer-ove imaju, koji bandwith i kolika im je zauzetost linka... ako ih nije sramota...

Pozivam ES-ovce da postujete podatke koje znate, da vidimo ko opstriura internet.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
195.252.78.*

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!04.11.2001. u 01:05 - pre 273 meseci
600 ms ping ??? Pa ja bi dao sve da imam toliki ping....
kod mene je ispod 2000 ping uspjeh !!!!! I evo dok ovo piserm bas mi pukla sada veza...koja ne moze trajati vise od 5 minuta...J**** ti telekom srpske i ove nase ispove !!!

I usput kad ce ono biti...ona vsat ?
With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!12.11.2001. u 07:09 - pre 273 meseci
Citat:
torbica je napisao:
Pozivam sistem administratore ako smeju da objave koje peer-ove imaju, koji bandwith i kolika im je zauzetost linka... ako ih nije sramota...


a ti zorane kao ne znash zashto je to tako ...
prvo .. dobiti poprechnu uopshte nije jednostavno ...
kvalitet te poprechne je u 90% jadan ...
oprema koja bi se koristila KOSHTA ... najelegantnije reshenje je da
se stavi bridge modem ... ... i vozi mishko ...

isto se javlja recimo kod AC.YU ... zbog svoje topologije ... malo je mnogo kompikovano (mrzi ih za te pare ...) uraditi security na nivou za to mrezu ... tako da se neki domaci provajderi PLASHE poprechne sa ac.yu ...

telefonije je imala totalno uzjebane svoje veze sa svojim mozgom ... a usput su hteli da naplacuju domaci saobracaj ... znachi ono .. server 2 client client client ... umesto .. client <-> client <-> client ... al nema veze ...
zato su sad ostali bez pola poprichnih veza ... :) ...

par razlichitih grupacija ljudi ... koji bi svi da bude neki fantomsko-famozni endzioovi (NGO ...) ... planiraju da naprave mreze wireless-a ...

da bi vama korisnicima svanulo ... moraju se ispuniti sledeci krijterijumi ...

-> brisanje odredbe o monopolu do 2005, da se brishe zabrana VoIP-a ... jer se time rasterecuju ATC-ovi ...
-> telekom ili da se totalno razbuca ili da se prestruktuira ... da postane javni servis ... a ne sretstvo prinude ...
-> da se izvedu mrzene tachke ... neshto kao telehouse ...
jedan u beogradu , jedan u NS, jedan u Nish ... znachi da se urade javne pristupne tachke koje ce medju sobno imati vishestruke 155.45 Mb/s ili 1Gb/s ter + 11Mb wirteless za nedaj boze ... i to povezano sistemo zwezda - prsten zwezda ...
svaka od mreznih tachka ( beograd.yu , novisad.yu , nis.yu (nish.yu) mora u svom lokalu da bude povezan sa ATC mrezom barem ali barem sa po 2*16 snopova optike ... zashto ... e pa da bi ping bio 10-50ms ... uvek i na svakom mestu ...
svaki provajder ima do svoje lokalne tachne jednu ili vishe paralelinih veza ... da ne moze da se desi kad komshija Djuri uvode liniju sluchajno secnu kabel ... :) ...

sace neko reci ... ma mnogo nam je to brzo ... NIJE ... onda je napravljenja infra struktura da ISP-ovi mogu ozbiljno da rade ... i zarade... :) ...
onda su u igri oni provajderi koji imaju da ponude sadrzaj ... content provider ... :) .. znachi pruzanje sadrzaja ... kao shto su raznorazne mlatimedije, VoIP ... svaki korisnik koji ima stalni IP moze da dobije i svoj lokal ... :))) .. verovali ili ne ... probali mi ovde u tehnicom-u ... pa kad hocesh da se chujesh sa komshija Mikom ... ti lepo njega na VoIP ..

itd... al da neduzim ja mnogo ... ;) ... potrebne su PARE!


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!12.11.2001. u 08:08 - pre 273 meseci
Nemesis je u pravu - za ADSL servise i ostale divote je neophodna ATM infrastruktura i veoma jak backbone, kao i ATM veza svakog provajdera na ATC-ove - tako se to radi u normalnom svetu. Takodje, 3G Wireless servis zahteva ovo pa ce se verovatno na tome poraditi u sledece 2-3 godine.

Koliko znam, u Beogradu su Alcatel centrale povezane vrlo brzim STM linkovima, ali je verovatno sve dimenzionisano tako da jedva izdrzi peak voice saobracaj ;) Infrastruktura postoji, bar u Beogradu, samo je treba unaprediti i dozvoliti IP paketima da idu kroz nju :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bashke

Član broj: 258
Poruke: 133
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!18.11.2001. u 17:42 - pre 272 meseci
ping je kod mene od 145ms do 160ms!!!!!!!
veza je jako stabilna (gotovo nikada ne puca!!), download je 3,5-4mb/s
i za divno cudo provajder je PTT!!!
We Are The Best Fuck The Rest
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!18.11.2001. u 17:45 - pre 272 meseci
3.5-4 mb/s?

Pa ti ili zivis u NOC-u PTT-a (mada kakvi su ne verujem da ni odatle moze da se postigne i 1 mb/s) ili si pogresio velicinu :) xexe

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!18.11.2001. u 21:24 - pre 272 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Koliko znam, u Beogradu su Alcatel centrale povezane vrlo brzim STM linkovima, ali je verovatno sve dimenzionisano tako da jedva izdrzi peak voice saobracaj ;) Infrastruktura postoji, bar u Beogradu, samo je treba unaprediti i dozvoliti IP paketima da idu kroz nju :)


ma kakava postojeca infrastruktura ... :) .. JEBO BAKAR ...
beograd treba proshpartati uzduzz i popreko sa optikom ... i to ne da se propusna moc meri u GB, TB itd .. neko u r ... to jest u poluprecniku debiljine snopa optichkih vlakana ... !:)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!18.11.2001. u 21:41 - pre 272 meseci
Pa Alcateli i jesu povezani optikom, ali propusne moci samo za voice razgovore - na zalost.

Ma za pocetak bi ATM 155 Mbits/s i prsten izmedju svakog provajdera resio sve probleme za sledecih 5 god :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!19.11.2001. u 01:57 - pre 272 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Ma za pocetak bi ATM 155 Mbits/s i prsten izmedju svakog provajdera resio sve probleme za sledecih 5 god :)


greshish ... :) .. elem ... 500 korisnika sa ADSL-om nek bude i 256 ili 512... nek nebudu svi 2MB ... :) .. pa je malo :))) ... poenta je da se bude CP [content provider] ... znachi da pruzas neki sadrzaj ... kao shto su TV kanali, movie on demand itd... :)) ...
veovao ili ne ... stvari kao shto je DOOOOBAR FTP ili NEWS mogu umnogome da oslobode spoljashnji link ... :)) ... itd... elem... 155Mb/s je taman da se pochne u neku izradu infrastrukture ... :))) ...
 
Odgovor na temu

mariobg

Član broj: 59356
Poruke: 323
*.beotel.net.



Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 19:25 - pre 230 meseci
Cuti kad je dzaba! Moj matori u Hrvatskoj placa 1 euro sat a ja ovde za 7 eura spavam na netu 20-24 dana...
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
*.net.t-com.hr.

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 19:47 - pre 230 meseci
7€???
Jeste li vi ludi
ja plačam 0,3€ po satu i to 7-18, a 0,1€ vikendom praznikom i 18-7
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 19:55 - pre 230 meseci
25€ mesecno 24/7 online 1024/256 ADSL .. izgleda jeftino.. al u japanu za te pare opticki kabl do kuce :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 20:18 - pre 230 meseci
hahaha ovaj je sampion... nakon cetiri godine odgovara na temu :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 20:24 - pre 230 meseci
Da, i to podatkom koji mi je jako sumnjiv:
Citat:
mariobg: Moj matori u Hrvatskoj placa 1 euro sat
O cemu se ovde radi?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!25.05.2005. u 20:28 - pre 230 meseci
Slazem se sa nemesisom, mada infrakstruktura je u svetlosnim godinama jos daleko od potrebne za to sto si naveo. Recimo, u Holandiji nakon sto su ljudi provalili News server, najveci provideri su morali da smanje broj konekcija sa 8 prvo na 4 (po IP adresi), zatim na samo jednu, a zatim i da smanje protok (sada je max 150 kbs po IP adresi)... Jednostavno nisu mogli da podrze to.

Sada nude (na ADSL linijama) all-in resenja... Tipa: Digi-TV, radio, internet, VoIP... I naravno, ako se sve uzme od istog ISP-a, onda sve to kosta recimo nekih 50-60 mesecno za 4 mbit liniju... Da ne pricamo o tome, da je sve na jednom racunu, da se sve preko web interface-a moze namestati i sl. Sledeci korak je video-on-demand, zatim video-fone itd...

Prema tome, moze, ali treba zaista veoma ozbiljna infrastruktura. E, sada, ako telekom produzi monopol...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!27.05.2005. u 13:42 - pre 230 meseci
Evo da ne otvaram novu temu, ovo sam malopre video na Sezamovom sajtu:

"Gigabit optika

Završeni su radovi na optičkoj vezi Sezama ka Internetu. Sezamu je sada na raspolaganju veza kapaciteta 1 gigabit koja će zadovoljiti planirani rast sistema."

Ako neko može da prokomentariše ovo pošto se ne razumem preterano, u smislu da li je to neki veliki ili mali pomak u odnosu na dosad i sl.
 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!27.05.2005. u 14:33 - pre 230 meseci
@Bryan Fury

satro ka INTERNETU.. kom internetu detalji please...
Kao kad bi ja rekao da imam vezu kapaciteta 7 gigabit-a ka internetu (a ono imam ka komsiji peri koji pruza usluge net-a max. kapaciteta od 100 Kb/s..)
Uzas..
 
Odgovor na temu

autarh
Beograd

Član broj: 15115
Poruke: 173
*.sbb.co.yu.

ICQ: 7780504
Sajt: www.serbiangamers.com


Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!27.05.2005. u 16:15 - pre 230 meseci
Citat:
Bryan Fury: Evo da ne otvaram novu temu, ovo sam malopre video na Sezamovom sajtu:

"Gigabit optika

Završeni su radovi na optičkoj vezi Sezama ka Internetu. Sezamu je sada na raspolaganju veza kapaciteta 1 gigabit koja će zadovoljiti planirani rast sistema."

Ako neko može da prokomentariše ovo pošto se ne razumem preterano, u smislu da li je to neki veliki ili mali pomak u odnosu na dosad i sl.


Vrlo prosto. Do sada su bili na Internetu preko parica, sada su se povezali na optiku. Optika ima kapacitet 1 Gbps, samo sto ih Telekom ogranici na kapacitet koji su kupili, sto je verovatno nekoliko desetina megabita.

U svakom slucaju je pomak u odnosu na parice, ADSL je cudo kako pravi protok :)
StormBringer
 
Odgovor na temu

vaske555
Milan Vasic
Stari Zednik

Član broj: 42246
Poruke: 79
62.108.120.*

ICQ: 287637844
Sajt: www.milanvasic.com


Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!12.06.2005. u 16:06 - pre 229 meseci
ja koristim wireless internet i download mi je 12-15mb/s
veza stabilna i nemam nikakvih problema, koristim flat rezim koji ima propusnu moc 128, i placam 15€ mesecno...
Vaske
 
Odgovor na temu

MuskoBre

Član broj: 20799
Poruke: 57
*.5.14.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!13.06.2005. u 13:16 - pre 229 meseci
12-15mb/s...Hm,jedino ako imas cijeli internet u lokalu,da ne kazem na disku:)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: DOMACI INTERNET - SRAMOTA!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12985 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.