Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

voziti auto na strane table

elitemadzone.org :: AutoZone :: voziti auto na strane table

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29869 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mile1990
Mile Vicic
Amerika

Član broj: 108648
Poruke: 1
221.224.33.*



Profil

icon Re: voziti auto na strane table04.09.2006. u 21:40 - pre 214 meseci
Citat:
Nabukodonosor: A zasto ne?!


zato sto ventura vozi samo najbesna kola i on ne zna za ova manje besna
flejmuje forum svakom porukom. ako koristis pretragu ima da vidis da je vozio
najnoviji porse pre koju godinu i da je reko da je s***** bmw kabrio.
malo pre toga je prosio po internetu za porse od ljudi
sad je spao sa konja na magarca ali i dalje ima mocan auto golf 5
isto ima golf kao sto je imao i porse ali samo sa tatom sme da ga vozi
e za njega nije auto od 700 evri njega mrzi da kuca za 700 evri

a ivan nek uveze skoljku pa nek prepakuje na neki ovde sto ce kupi za male pare rashodovan
i ima super auto za malo para
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: voziti auto na strane table04.09.2006. u 21:51 - pre 214 meseci
Hmmm, pa nemacki auto od 700 eur kod nas neka kosta 2000 eur.

Znaci "ustedeces" 1300 eur.

A u stvari neces ustedeti nista, jer ces sve potrositi kazne i putarinu za godinu-dve :) (ako te ne uhapse i ne oduzmi vozilo u medjuvremenu).

Zaboravi carinski prekrsaj, ti bi vozio neregistrovan auto, bez osiguranja. To je vec ozbiljan prekrsaj.

A razlika izmedju auta od 700 eur i od 2000 eur, u Srbiji, nije neka drasticna.

Da uzmes auto od 10-15k eur pa da kazes da si ustedeo gomilu para. Ovako... puno muke malo koristi.

[Ovu poruku je menjao hecky dana 04.09.2006. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
195.252.86.*



+2 Profil

icon Re: voziti auto na strane table04.09.2006. u 23:28 - pre 214 meseci
Osiguranje moze i ovde da se plati ako je zeleni karton istekao, to je 1. sto policajci traze da vide.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: voziti auto na strane table04.09.2006. u 23:45 - pre 214 meseci
Sta odem u DDOR i oni ce da mi osiguraju nemacki auto?! Malo mi je to sumnjivo.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: voziti auto na strane table04.09.2006. u 23:50 - pre 214 meseci
kad procitam kakve sve peripetije mogu da dozivim sa autom na strane table,eee prosto mi muka. sto nekih kombinacija,a ni jedna nije sigurna.rekoh...bolje jeftiniji auto,a legalan,nego bolji,pa posle problemi samo!
i ovi ljudi,koji voze automobile na cg table,ukoliko ne odobre preregistraciju,sta ce da rade sa njima?
da ih vrate u crnu goru,da ih nekom prodaju za dzabe u bukvalnom smislu reci,jer ce ih crnogorci ucenjivati,pa ce golfa 4,prodavati za 1000 evra!!!!
strasno se nerviram,zbog ovih nasih zakona u srbiji!!!!!!!!!!
crnogorci uvoze automobile koje hoce godiste,u bosni je pretpostavljam slicno,samo kod nas je ovako,kako je!!!!!!!!!!!
prosto da covek poludi!
pa bar da imamo neku mocnu auto industriju,nego imamo onu jadnu i bednu zastavu,koja je skroz pukla,i nema nista,osim sto miskovic iz delte,pakuje onu domacu verziju "punta".
srbija ionako nema razloga da stiti domacu auto industriju,kad je u bukvalnom smislu reci i nema!!!!!

sto da bude jednostavno,kad moze da bude komplikovano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 00:49 - pre 214 meseci
Citat:
ivanv100: ovi ljudi,koji voze automobile na cg table,ukoliko ne odobre preregistraciju,sta ce da rade sa njima?

Ne, ljudi ce jednostavno da postanu Crnogorci. Samo odes u Crnu Goru, regulises boravak, kazes da ti je ponizajuce da budes Srbin i za par dana/nedelja postao si Crnogorac. Tada je auto sa CG tablama jedino sto smes da vozis. To je 100% legalna varijanta, pa ako ti odgovara onda izvoli. Mada, sad mi pade na pamet, ne moraju ni da postanu Crnogorci, dovoljan im je stalni boravak u CG. Takodje ako ti odgovara Bosna, pretpostavljam da nije neki narocit problem otici tamo i prijaviti boravak. Ide se bez pasosa, samo licna karta i u principu bi trebalo da je dovoljno da odes u njihovu policiju i kazes "evo, ja dosao" i oni moraju da ti upisu boravak. Mislim, mozda i ne moraju, ali je u njihovom interesu da znaju ko je gde, a ne da imaju neke tako fantome za koje ni ne znaju da su se tu doselili, tako da ce sa zadovoljstvom pristati da te evidentiraju. Ljudi koji voze auta sa stranim tablama su uradili upravo to - ako svaki treci drzavljanin Srbije zivi van Srbije, zasto bi ti bilo cudno sto svaki deseti auto ima strane table? Narocito u sezoni godisnjih odmora. Dosli ljudi malo da obidju svoje. Mozda je neko nesto i falsifikovao, ali realno takvi se mogu pripisati statistickoj gresci. Za CG da i ne govorimo - Crna gora ima vise svojih drzavljana u Beogradu, nego tamo.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 01:39 - pre 214 meseci
@mile1990: Ti stvarno nemas pametnija posla nego da mlatis po forumu?


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 01:44 - pre 214 meseci
Citat:
Ne, ljudi ce jednostavno da postanu Crnogorci. Samo odes u Crnu Goru, regulises boravak, kazes da ti je ponizajuce da budes Srbin i za par dana/nedelja postao si Crnogorac

Da, a onda ce kod kuce da ima status stranca i "privilegije" kao i svaki stranac. Pitam se kako ce uzme kredit ili nesto slicno. Sve zbog auta od 2000 eura. Ma da...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 10:10 - pre 214 meseci
@Nabukodonosor
Pa, sto bi rekao moj deda, ne moze i jare i pare. Ili onu drugu - ko ne plati na mostu, platice na cupriji. Sigurno je da ce da bi dobili ta prava zrtvovati neka druga prava. Inace, ako si hteo da kazes da to nece raditi, varas se, ja poznajem nekoliko njih koji su vec u proceduri. Cak i sto se mene licno tice, ne bi mi bio problem da budem drzavljanin Crne Gore, jer i ovako se ne trudim da iskoristim mnoga svoja prava ovde - ne uzimam kredite, ne zanimaju me banke, pare drzim "u slamarici", ne koristim usluge zdravstvenih, obrazovnih i pravosudnih institucija, kad bolje razmislim nemam nikakvih kontakata sa drzavom izuzev placanja poreza, tako da mi ne bi smetalo da budem ni drzavljanin Nigerije a kamo li Crne Gore. Jedini razlog sto to nisam uradio - ne vidim cemu sve to cimanje oko promene drzavljanstva. Eventualno mozda zato sto je Srbija uvek nekako na vetrometini politickih zbivanja a Crna Gora u zavetrini, tako da ce drzavljani CG imati vecu slobodu kretanja dok ce drzavljani Srbije jos dugo biti gledani kao neko ko kolje, ubija, krade, laze i ne kupa se. Za Crnu Goru vecina planete nikad nije ni cula, dok je Srbija jedna od naj poznatijih drzava, na zalost uglavnom poznata po losem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 11:05 - pre 214 meseci
ma nismo mi losi uopste,kao narod! nego smo mnooogo glupi!
auto,koji kod nas kosta 10000 evra,u nemackoj je 6000 !!!!
bog te jebo,ko da imamo standard svedjana!!!!!
a ljudi rade za platu od 200 evra!!!!
pa nam tako u stvari,uvoznici kojekakvih polovnih automobila iz nemacke,dodju kao neki sverceri!!!!!!
gle,kakav apsurd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kupujemo automobile preko,i preprodajemo ih u srbiji,bar za 30% uvecanu cenu!!!! hahahah...
ko da mi imamo standard nemaca,a nemci nas!!!!!
u skole obavezno uvesti predmet "logika" !
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 11:22 - pre 214 meseci
Citat:
ivanv100: kupujemo automobile preko,i preprodajemo ih u srbiji,bar za 30% uvecanu cenu!!!!

Nije samo 30%. Cena + transport + carina + PDV podigne cenu za minimum 50%, jos uvoznik da zaradi 20%, dodjosmo do 70%, tehnicki pregled, osiguranje takse i porezi 10%, sve u svemu samo da sednes da vozis kosta 80% vise od cene koja je u inostranstvu. Verovatno ces pozeleti da se vozis jeftinije - na plin, to je jos minimum 15%, trebace ti patosnice, trokut, sajla, sijalice, prva pomoc i slicne sitnice sve ukupno 5%, znaci tacno dupla cena je sasvim realna.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 12:03 - pre 214 meseci
Dadzbine za uvoz kola u UK su:
- 17.5% porez
- 10% carina

Verujem da je slicno u ostatku EU.

U EU su polovna kola jeftinija jer:
- ljudi ne zele da voze slupana-popravljena kola (pa su drasticno jeftinija)
- ruke majstora su skupe, te je jeftinije voziti noviju auto jer se po pravilu manje kvari
- veci standard, pa cena auta brze opada
- fabrike automobila su vecinom u EU, pa nema carine

Iz prilozenog, vidi se da nasa drzava ne namece nesto posebno visoke dadzbine na uvoz vozila.

Kod nas su kola skupa, iz prostog razloga: nismo u EU . Takodje, nizak standard odrzava visoku cenu starih auta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.237.166.*



+7177 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 12:14 - pre 214 meseci
Citat:

Da, a onda ce kod kuce da ima status stranca i "privilegije" kao i svaki stranac. Pitam se kako ce uzme kredit ili nesto slicno. Sve zbog auta od 2000 eura. Ma da...


Koji je problem da kao stranac u Srbiji uzmes kredit ako zadovoljavas iste uslove (stalni prihodi i sl..)? :-)

Osim toga, Srbija je jedna od onih zemalja gde na zalost stranci, pa i drzavljani sa boravkom u inostranstvu, imaju vise privilegija od drzavljana rezidenata :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: voziti auto na strane table05.09.2006. u 13:28 - pre 214 meseci
Gostoprimljiv narod, sta ces...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.csd.plymouth.ac.uk.



+1 Profil

icon Re: voziti auto na strane table06.09.2006. u 16:09 - pre 214 meseci
Citat:
hecky: Dadzbine za uvoz kola u UK su:
- 17.5% porez
- 10% carina

Verujem da je slicno u ostatku EU.

U EU su polovna kola jeftinija jer:
- ljudi ne zele da voze slupana-popravljena kola (pa su drasticno jeftinija)
- ruke majstora su skupe, te je jeftinije voziti noviju auto jer se po pravilu manje kvari
- veci standard, pa cena auta brze opada
- fabrike automobila su vecinom u EU, pa nema carine

Iz prilozenog, vidi se da nasa drzava ne namece nesto posebno visoke dadzbine na uvoz vozila.

Kod nas su kola skupa, iz prostog razloga: nismo u EU . Takodje, nizak standard odrzava visoku cenu starih auta.


takodje ovde [u UK] su polovna kola jako jeftina jer imaju volan na 'pogresnoj' strani u odnosu na ostatak Evrope.

npr. Nemci znaju da mogu da uvale njihove polovnjake lako u centralnoj/istocnoj Evropi.

s druge strane, ne vidis mnogo UK polovnjaka na beogradskim ulicama.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
*.pool212171.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: voziti auto na strane table06.09.2006. u 18:27 - pre 214 meseci
mislim sve se moze dok te ne uhvate. Mene, medjutim, zanima kako ti mislis da vozis austrijska kola, imas nekoga ko ce ti pokloniti ?
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: voziti auto na strane table06.09.2006. u 22:06 - pre 214 meseci
ko da mi pokloni? alo,bre,nemam nikog tamo! lepo stavim pare u dzep,odem kod ovih sto prodaju automobile na strane table....i eto...gotovo.
tako sam ranije razmisljao....
medjutim,posle ovih korisnih saveta sa foruma,ne pada mi napamet.
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
*.pool212171.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: voziti auto na strane table07.09.2006. u 20:11 - pre 214 meseci
e sad malo stani da ti objasnim.

Prvo ti kad kupis kola na Zapadu moras ili da ih prevedes na sebe (to ne mozes posto nisi rezident) ili da ih odjavis u svrhu izvoza (gubis Zapadne table a to ti neces). Prema tome jedini nacin je da zamoli nekoga da ti da auto da se malo vozikas.

Inace ti si verovatno redak primer coveka koji zeli da kola registruje na Zapadu a vozi u Srbiji. Srbija je zbog niskog osiguranja raj.
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: voziti auto na strane table07.09.2006. u 20:56 - pre 214 meseci
Pa nije bas... ovde posaljes u DVLA staru saobracajnu (u okviru koje postoji formular za promenu vlasnika) i za nedelju dana ti stigne nova postom. Znaci ne traze ti nikakav ID.

Sve u svemu, sa stranim tablama ti je kao da nosis veliki natpis na autu koji kaze "ZA POLICIJU: IMA PARA, ZAUSTAVLJAJ"!

Jedina svetla strana je sto ne moras placati parking tikete .
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.67.*



+6455 Profil

icon Re: voziti auto na strane table07.09.2006. u 22:58 - pre 214 meseci
Ljudi koji voze na strane table u Srbiji obično mnogo ne brinu o 'formalnostima' poput važeće registracije, da li je auto ukraden sa istom tom registracijom itd...

Recimo zapišite 5 Italijanskih registracija koje vidite u gradu, i onda ih ukucajte na ovaj sajt:
http://coordinamento.minintern...pub/ver2/SCAR/cerca_targhe.htm

garantujem vam da ćete na sajtu pronaći 4 od 5 ;)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: voziti auto na strane table

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29869 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.