Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

[es] :: Linux :: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13886 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani01.09.2006. u 23:19 - pre 214 meseci
Posto najavljuju da izlazi za koi dan ,dal neko moze reci ,dal se moze nekako updateovat ,ili se mora install over again. Al ako se bash mora ,ima li neki nacin da se sve postavi kao sto mi je sada , znaci da sacuvam kao temu ,il tako nesto ,il prosto kopiram ceo fajl il sta vec .?



[Ovu poruku je menjao fade dana 03.10.2006. u 14:19 GMT+1]
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
212.200.97.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka01.09.2006. u 23:34 - pre 214 meseci
Može da se uradi update, a možeš i da uradiš backup /home/user, /etc, i još ponekih kritičnih direktorijuma, pa da ih vratiš posle fresh install. Kako god više voliš.
I pre nego što dobiješ 11-ticu, možeš da pogledaš uputstvo za upgrade koje se nalazi na prvom instalacionom disku.

p0z, Alek
-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka01.09.2006. u 23:47 - pre 214 meseci
Samo kopiranje /etc direktorijuma se, barem u mom slucaju, nije pokazalo kao najbolje resenje, jer se desava da noviji programi imaju drugacije opcije u fajlovima, pa onda ni sami fajlovi nisu regularni. Nije lose napraviti kopiju, pa onda samo neka podesavanja prekopirati. A /home se na zasebnoj particiji podrazumeva, mada je i tu bilo mnogo problema, konkretno kada su podesavanja za XFce u pitanju.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 11:40 - pre 214 meseci
meni je sve na jednoj particiji , mada backup /home na drugu particiju ,pa cp kad se slack instalira nebi bilo loshe reshenje ,
Da li cu morati ponovo konfigurishem xorg.conf ,jer sam prosli put izgubio ukupno oko 5 sati ,dok nisam nasao tacne informacije za monitor , ili cu jednostavno moci cp preko starog ?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 12:15 - pre 214 meseci
Samo ga prekopiraj, radice (najverovatnije ). Ja koristim xorg.conf koji je star oko 2god i radio je sa xorg-6.8, a sad i sa 7.1 (uz manje izmene).
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 16:23 - pre 214 meseci
A po cemu je ta 11 toliko ocekivana? Slack nece doneti nikakva znatna pobosljanja
cak i kada izadje verzija 21 a ne 11. Umensto da svoju energiju usmere u npr resavanje
jedinstvenog package sistema oni opet izbacuju polufabrikant koji ne donosi
nista znacajno.

hint:
pogledati changelog.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 17:39 - pre 214 meseci
Koji su to "oni" koji izbacuju "polufabrikant", i tko ti je rekao da Slackware nema jedinstveni package sistem? Lagali su ti.

Jesi shvatio pod kojom licencom se izdaje OpenBSD?
Da sam na tvome mjestu time bi se pozabavio, Slackware bi pustio na miru.
Medu neiskusnim clanovima foruma siris dezinformacije.


http://www.linuxquestions.org/...Y_SLACKWARE_WILL_ALWAYS_MATTER
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 20:17 - pre 214 meseci
koji pkgtool?
ili neki stupid util:
Swaret
slapt-get
SlackUpdate
Emerde
slackpkg
stratdate

Citat:

Slack doesn't even offer a dependency handler in its own brand of package management.


Ali nema veze :)
Citat:

'is how we like it'


sta je doneo novo novi KDE? novi xorg? wow i browser SeaMonkey kako vec REVOLUCIJA :)

hint:
http://www.openbsd.org/policy.html
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka02.09.2006. u 21:33 - pre 214 meseci
Mene zanima update ,sta nudi ovo ,ili ono ,mene ne zanima , meni je lakse staviti drugi ,nego se muciti sa kernelom zbog nekih modula koe nema 2.4.29 , kao i zbog kde-a .Ako vam je do svadje sta ko nudi , imate forum Advocacy.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 00:58 - pre 214 meseci
Citat:
_bl00dz3r0_: A po cemu je ta 11 toliko ocekivana? Slack nece doneti nikakva znatna pobosljanja
cak i kada izadje verzija 21 a ne 11. Umensto da svoju energiju usmere u npr resavanje
jedinstvenog package sistema oni opet izbacuju polufabrikant koji ne donosi
nista znacajno.

hint:
pogledati changelog.


Ala lupetas sine......
Sta ce novo doneti,ama bas nista-pa sta ti ja znam,Xorg 6.9(ljudi hoce da se drze proverene 6x grane,a ne da posto poto ubace 7.0),pa najnoviji KDE 3.5.4,XFce 4.3 i jos gomilu novog softvera....
I da-najnoviji 2.4.33 kernel po defaultu(naravno,moci ce da se instalira i 2.6.16 kernel koji dolazi u paketusa sve source-m)-opet se drze proverenih i stabilnih stvari-pogledaj svako Enterprise izdanje linuxa-skoro svi odreda imaju 2.4 kernel-mora da su i oni mutavi.....
E sto se tice manipulacije paketa-tu je pkgtool koji posao zavrsava kako treba,a i vrlo je jednostavan sto je poenta svega u Slack-u,i sto se mene tice,sto bi koji moj ubacivali razresavanje zavisnosti,to bi samo komplikovalo stvari-ovako je na korisniku da odluci koje mu stvari trebaju ili ne,a ne kao drugi distroi koji pored zeljenog paketa instaliraju tonu nepotrebnih stvari sve u cilju "razresavanja zavisnosti"
E i jos nesto-taj "polufabrikat" kako ga nazivas u startu dolazi sa Xine playerom i gxine frontend-om i svim kodecima koji su potrebni za multimediju-za razliku od Fedorica,SuSE-tica i kompanije koje te stvari nemaju,kao i svim potrebnim alatima za kompajliranje i kernel-source-om,kompajliranje koje na Slack-u ide kao od sale,za razliku od distroa koje sam pomenuo(a source ima da zatreba kada tad)....
I kao svaki normalan distro izlazi jednom godisnje kada sve bude spremljeno i ocisceno od bagova,a ne kao ostali koji izbacuju "polufabrikate" da upotrebim tvoj izraz,samo da bi se ispostovao deadline-koga briga za stabilnost i bagove?
I Slack ne pravi nikakav tim,vec jedan covek kome pomaze i nekoliko ljudi sa strane,sto moze da bude samo jos jedan plus,jer iza njega stoji mala i kompaktna grupa sto se odnosi i na kvalitet proizvoda....
Cega li se covek ovde nece naslusati....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 02:41 - pre 214 meseci
WoW gomile novog unstable softwera bring it on :)
Vazno da se minor version brojevi menjaju.
Koja su tu __bitna__ poboljsanja?
Zar nemozes sam spakovati slack based distro na njega nabudziti
najnoviji xorg kde itd?
slack je jedam simple dep hell. Probaj diguniti gomilu servera i servisa pa kad
uletis u carstvo zvano pkgtool , source install i dep hell ..:)
Da se razumemo nemam ja nista protiv slacka koristio sam ga godinama.
To mi je prvi distro prva ljubav ali jednostavno nista novo ni donosi
da bude "TOLIKO DUGO OCEKIVANA 11-ka".

Wow kompajliranje kernela eto ga tricky part :)
Zar ga jos jednostavnije nije kompajlirati na debianu npr.
Bas se pitam koliko im je meseci trebalo da ugrade xine i video codece
kladim se da su prestigli i M$ vistu :>
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 10:28 - pre 214 meseci
Hahaha-kako samo lupetas.....

Sta se vatas za Debian(Sarge),ima softver od pre nove ere-mislim kada sam video XFree 4.3(dva puta je sporiji nego Xorg u podizanju,tek podrsku za vise modela grafickih kartica da ne pominjem)i KDE 3.2 sa svojim bug-om prilikom unmount/eject CD-a kada se koristi 2.6 kernel i sto sam ja otpisao kao proslost,hteo sam da se najezim....
Tek da ne pominejm boot,majke mi,podize se sporije nego Fedora
Sve u svemu-dobar je za server i za nista drugo-zato i postoje distroi kao sto je Ubuntu,koji je,vidis,dobar za SVE....
Jao dependanacy hell-ja za ovih nekoliko godina nisam to iskusio na Slacku,jer instalacijom dobijas sve sto ti treba,sem OpenOffice-a,a paketa sam skinuo tusta i tma i nisam imao nikakvih problema,jer je sve sto cini jedan sistem vec tu,a tu je i source cije kompajliranje ide kao od sale,napravis i tgz paket i cao,sledeci put samo ga instaliras.....
Ko ti je kriv sto ne znas da koristis slapt-get(prijavljuje koji su paketi kom potrebni)i Swaret(ima dep check svlaci paket shodno tome)
A sto se kompajliranja tice probaj lepo to na SuSE-u,Fedori ili MDK-u pa ces videti kako ce se zavrsiti,dok kod Debiana moras da instaliras sve iz devel paketa da bi to bilo izvodljivo,kod Slack radi sve out-of-the-box.....
Plus mos' odmah da ga dignes kao server ili da ga koristis kao dekstop....
A da!Debian nema ni Javu pored svojih 14cd-ova,jer ljudi zaziru od komercijalnog softvera,mogao bi ja ovako do sutra da pricam sta valja a sta ne valja kod nekog distro-a....
Zato please,imam i pametnija posla nego da se raspravljam sa nadobudnim fanovima GNU(sobe) Debiana :-(

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 12:34 - pre 214 meseci
A zaasto koristis ubuntu ? :)
pa ubuntu je debian based.

Citat:

Sta se vatas za Debian(Sarge),ima softver od pre nove ere


U poslu kojim se ja bavim mnogo je bitnije imati sigurne i stable pakete nego cutting edge.
U svakom slucaju ako na deb zazelim hot softver isti mogu apt-getovati sa nekih third party
rapository-a.


Citat:

Ko ti je kriv sto ne znas da koristis slapt-get


Mene zanimaju samo in-system proizvodi a ne neki third party crap.
Wow prijavljuje pakete koji su potrebni , pa ce ti paketi za instalaciju tarziti svoje pakete i tako dok ne
otpadne kosa sa glave.

Citat:

Plus mos' odmah da ga dignes kao server ili da ga koristis kao dekstop....


a debian nemozes?

Citat:

Tek da ne pominejm boot,majke mi,podize se sporije nego Fedora


Zavisi od servisa kao i od mnogo drugih faktora. U biti ne rebootam svoje servere :)

kad ce slack da ima jedan

Code:

apt-get dist-upgrade


I da se razumemo ja uopste nisam nikakav debian zealot niti sta sl samo gledam realno na stvari.
Inace vise volim gentoo od debiana al ajd :)


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 13:14 - pre 214 meseci
Citat:
_bl00dz3r0_: A zaasto koristis ubuntu ? :)
pa ubuntu je debian based.



Vala nisam znao pa mi reci-ja pricam o Debian Sarge-u

Citat:

Zavisi od servisa kao i od mnogo drugih faktora. U biti ne rebootam svoje servere :)


Na Slack-u je skoro svaki servis iskljucen u startu,osim neophodnih(za razliku od Debiana),a na korisniku ostaje da ukljuci ono sto mu zaista treba....

Citat:

kad ce slack da ima jedan
Code:

apt-get dist-upgrade



Probaj swaret update ili slap-get update pa vidi da li ne radi nadogradnja na Current.....
Nego,kada ce Debian da ima rc organizaciju skripti(ko i svaki normalan unix like sistem)umesto SysV strukutre-kakav uzas...

Citat:
U poslu kojim se ja bavim mnogo je bitnije imati sigurne i stable pakete nego cutting edge.
U svakom slucaju ako na deb zazelim hot softver isti mogu apt-getovati sa nekih third party
rapository-a.


Citat:
Mene zanimaju samo in-system proizvodi a ne neki third party crap.


Upravo si kontrirao sam sebi u ovim izjavama samo da bi se napravio pametan-oh well....

Citat:
da se razumemo ja uopste nisam nikakav debian zealot niti sta sl samo gledam realno na stvari.
Inace vise volim gentoo od debiana al ajd :)


Ok,sve je to u redu-poenta je samo sto ti mene hoces da ubedis da je na Slack-u bilo sta komplikovano,a nije,jer je nasuprot sve vrlo jednostavno-sto je i poenta svega....
Gentoo?Neka hvala-treba m..a da mi se otegnu od instalacije i komapjliranja source-a,samo da bi se dobio 5s brzi boot-vise preferiram FreeBSD(ima lepo fini instaler k'o sav normalan svet)kombinaciju+binarne pakete(ima ih,naravno i Gentoo,ali svi njegovi korisnici ih gledaju kao jeres)
Neki ljudi izgleda vole da budu mazohisti i da kompajliraju KDE po tri dana da bi dobili 2s brze performanse....
PoZ!
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 13:30 - pre 214 meseci
uff, kakvi ste... ko mala deca...

@fade 0tr0w
skidam ja slack 11 kad izadje da probam, pa ti javljam dal ima neka update opcija...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 13:33 - pre 214 meseci
Citat:

Upravo si kontrirao sam sebi u ovim izjavama samo da bi se napravio pametan-oh well....


kako sam znao da ces se uhvatiti za ovo mmm :)
Posto ne razlikujes rec rapository i third party softver o cemu da pricamo?
Skidanje softvera sa nekih levih raposa nije isto sto i koriscenje nekih third party sranja.
Ja mogu i apache da skinem sa nekog levog raposa zar ne?

Citat:

Na Slack-u je skoro svaki servis iskljucen u startu,osim neophodnih(za razliku od Debiana),a na korisniku ostaje da ukljuci ono sto mu zaista treba....


Jel i onaj mysql sto izbacuje odmah gresku i Mysql ENDED hehe.

Citat:

Nego,kada ce Debian da ima rc organizaciju skripti(ko i svaki normalan unix like sistem)umesto SysV strukutre-kakav uzas...


Vidis neki bas smatraju da mu je to prednost :)
Zar nemozes da koristis update-rc.d?
A tek kako je prosto pisate init skripte pih :)
Sve je cisto i ako nesto zabrlja znas gde da trazis.

Citat:

Ok,sve je to u redu-poenta je samo sto ti mene hoces da ubedis da je na Slack-u bilo sta komplikovano,a nije,jer je nasuprot sve vrlo jednostavno-sto je i poenta svega....


E nemojmo biti komicni sada :) slack komplikovan? slack je za malu decu :)
Sve na njemu je veoma lako konfigurisati i zato sam ga i zavoleo , sve sto mi
je trebalo sam i namestio. Uopste ne shvatas poentu al kad porastes kasce ti se samo :>

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 14:40 - pre 214 meseci
koliko sam ja primertio, slacpkg je vec u slackware-current, sto znaci da ce biti u u 11ici
slackpk update; slackpkg upgrade-all, je sve sta treba, da se dobija current sistem (naravno pre toga izabrati mirror :))
mysql radi
dependencyji ne predstavljau neki veliki problem
napise prog da treba libzblj.so
ukucas slackpkg search libzblj.so
pa ti napise u kom paketu je
pa slackpkg install zbljtools
(a imas i swaret, koji to sam prati, ali se meni licno ne svidja)

da ne pominjem da sve radi bez problema out-of-the-box
lep, brz, stabilan, i da ne pominjemo da ima sve paketice lepo vanilla verzije (ukljucujuci i kernel) pa ne treba patchati sva ziva sranja, od kernela, pa do xpdf-a, da bi mogao sistem da radi normalno
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 14:56 - pre 214 meseci
Sve je to daleko iza debiana i nekog konacnog resenja.
Opet se sve svodi na budzenje :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 15:03 - pre 214 meseci
vazno da radi

na debianu hmm.. ako teras debian-stable, pa ako hoces nekoliko stvari novijih.. moras da updejtujes 3/4 sistema na debian unstable, da bi te stvari radile (licno iskustvo ispred par godina).. i na kraju teras debian unstable.. i ime samo kaze kako taj radi
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 15:09 - pre 214 meseci
Ti kanda mene zajebavas?
A u koju kategoriju spada softver na "levim" repozitorijumima kako ih zoves-aha cek da pogodim-third party
I sad ti hoces mene da ubedis sta je third party i da je SysV sistem skripit bolji-znas sta,nadji neki drugu budalu(a i mesto za spemovanje koje si ti i zapoceo),ja to nisam....
E i jos nesto za kraj-kada je Slack za malu decu,zasto onda ne trce svi ilome se da koriste njega-a?
Opet kontriras sam sebi-da odrastes trebas ti a ne ja-toliko

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13886 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.