Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

[es] :: Linux :: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13902 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 15:18 - pre 214 meseci
sa swaretom mozes i linuxpackages.net da ubacis medju repose, pa da skidas programe odande :)
ali opet.. levi repo, je levi repo.. nema veze ciji je :P
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 21:22 - pre 214 meseci
Svasta decko se previse nervira :)
Vidis kako mulaz lepo iznese sta ima da kaze.
Budi malo kulturniji nisu svi slack manijaci.

Citat:

A u koju kategoriju spada softver na "levim" repozitorijumima kako ih zoves-aha cek da pogodim-third party


Covece mislio sam na nezvanicne rapose gde se moze naci noviji softver za deb , a ne rapose
sa third party softverom shvati.

Ja pokusao tebe da ubedim da je SySV bolji ? gde pise?
Ja sak rekao da NEKI smatarju to za prednost a uopste nisam naveo ni prednosti ni mane
takvog rasporeda skripti.
Covece prestani da shvatas licno. Vidim da si nalozen na slack po tvom sigu tako
da nemoras nista mi da mi govoris.
Ko ne trci? haha pa kao "koristi slack bices cool" fc , mdk i sl je njesra jel se
"sve namesta preko GUI-a" budi cool koristi dialog boxe i slack.

word :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 22:30 - pre 214 meseci
slack je ql zato sto je ejdnostavan, brz i stabilan
linuxpackages.net je nezvanican repo gde se moze naci noviji software za slack (koristim tvoje reci) :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 22:34 - pre 214 meseci
Citat:
_bl00dz3r0_:
Budi malo kulturniji nisu svi slack manijaci.


Ili Debian manijaci.....

Citat:

Covece mislio sam na nezvanicne rapose gde se moze naci noviji softver za deb


I third party softver...

Citat:

Covece prestani da shvatas licno. Vidim da si nalozen na slack po tvom sigu tako
da nemoras nista mi da mi govoris.


Ja nisam nalozen nego koristim ono sto mi odgovara

Citat:

Ko ne trci? haha pa kao "koristi slack bices cool" fc , mdk i sl je njesra jel se
"sve namesta preko GUI-a" budi cool koristi dialog boxe i slack.


Sto je najzlosnije to je ziva istina-kada se porede sa Slackom(i ne samo njim)najobicnije su djubre....
Vidis da si u pravu...

A sto se kulture tice-nauci da koristis interpunkcijske znake....

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 22:49 - pre 214 meseci
Slackov sendmail ima rupcagu, cak sta vise dobija se root.
Ne znam stvarno ko je u zabludi da je slack komplikovan, IMHO slack je najjednostavnija i najcistija distribucija.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 22:53 - pre 214 meseci
Citat:

U svakom slucaju ako na deb zazelim hot softver isti mogu apt-getovati sa nekih third party
rapository-a.


Kad moram sam sebe da quotujem.
Pise ukoliko zelim neki cutting edge software da cu koristiti nezvanicne repose.
Ili da ponovim?

Pise ukoliko zelim neki cutting edge software da cu koristiti nezvanicne repose.
Nadam se da je bilo dovoljno jasno :)

Citat:

Ili Debian manijaci.....


Ja uopste nisam deb manijak cak sta vise mislim da linux sux big time :)
Ali to vec nije tema za ovaj forum.
Posle godina rada na svemu i svacemu stekao sam uvid i moc razlicitih distribucija.

Ja sam se samo pitao po cemu je ta 11-ka toliko dugo ocekivana? :)



Citat:

Ne znam stvarno ko je u zabludi da je slack komplikovan, IMHO slack je najjednostavnija i najcistija distribucija.


U potpunosti se slazem. Sve od instalera do configanja je simple&stupid.
Ne tako prosto kao GUI/RPM/idiot-proof distribucije al mnogo lakse nego gentoo npr.

Citat:

Slackov sendmail ima rupcagu, cak sta vise dobija se root.


Tesko da Mladen gleda sigurnostne aspekte distribucija cim ga smaraju stable&stare verzije
debian paketa :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka03.09.2006. u 23:33 - pre 214 meseci
Citat:
_bl00dz3r0_: Ja uopste nisam deb manijak cak sta vise mislim da linux sux big time


Po cemu linux sucks?
Voleo bi da cujem neke argumente,ali sada ozbiljno(i prijateljski)pitam....
Pretpostavljam da mislis da je BSD bolji-to je istina,ali ja to sebi jos ne mogu da priustim,jer sam na dial-up-u,doduse imam hard modem,i ubih se od sporosti samo azurirajuci port stablo preko CVS-up-a,tek svlacenje bilo kojeg vec paketa da ne spominjem...
Kada budem nastekao pristojan link jednog dana to ce biti moj definitivni izbor-ne smara sa instalacijom kao Gentoo,a(dosta) bolji za odrzavanje i koriscenje od svog klona i bilo kojeg linux-a....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 04:55 - pre 214 meseci
Pa linux sam po sebi sux jer se radi zbrda na dole, sve je skarabudzeno a da ne pricam o tome kako pola stvari radi samo na jednom kernelu i sto stalno nesto nije kompatibilno sa necim.
Dobro opet ovisi za sta linux sux, ja drzim linux kao router ili kao server i radi super, zadovoljava potrebu, dzabe je a radi sasvim solidno i ima solidan uptime.

Dok na polju desktop okruzenja linux je djubre kakvog nema, cak i je windows mnogo bolje odradjen posebno posle winXP edicije koja je sredila glavne rupcage u win sistemu, mada po meni najbolje desktop okruzenje je Mac OS X al to je vec druga prica.

Linux je super dok treba da zadovolji neke male potrebe i neke sitne sisteme a ako krenemo da pricamo o vecim projektima i o ogromnim sistemima tu Linux nema sta da trazi. Tako da je Linux najbolje resenje za stvari koje sam naveo gore jer je pritom i besplatan a i pokazao se sasvim solidan za te stvari i tu nema bolje.

Ne znam zasto se jos vode diskusije ovaj je bolji od ovog i tome slicno, svaki OS ima neke prednosti i mane, neki vise a neki manje, sto se tice distribucija tu je ista prica neka je bolja za ovo neka za ono, sve zavisi od potrebe korisnika a i stvar je ukusa i navike.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 10:52 - pre 214 meseci
Citat:
Posle godina rada na svemu i svacemu stekao sam uvid i moc razlicitih distribucija.

Nista ti nisi koristio i pojma ti nemas.

Citat:
Ja uopste nisam deb manijak cak sta vise mislim da linux sux big time :)

Uvijek isto, godinama neke prazne price no nikad argumentirano, bacis udicu tu i tamo nikad ne argumentiras te tvoje smjele tvrdnje pa se vratis pod drugim nickom.

Najobicniji trol.
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 11:28 - pre 214 meseci

Citat:
staticInt: Pa linux sam po sebi sux jer se radi zbrda na dole, sve je skarabudzeno a da ne pricam o tome kako pola stvari radi samo na jednom kernelu i sto stalno nesto nije kompatibilno sa necim.
Dobro opet ovisi za sta linux sux, ja drzim linux kao router ili kao server i radi super, zadovoljava potrebu, dzabe je a radi sasvim solidno i ima solidan uptime.


Drugim recima mu fali standardizacija-konacno jedan covek da kaze da mu linux radi solidno posao,a ne kao gomila Unix/BSD korisnika koja odmah vice da je linux sux i djubre od koda(kao da su oni gledali svaku liniju koda i sami ih pravili pa mogu da tvrde tako nesto)

Citat:

Dok na polju desktop okruzenja linux je djubre kakvog nema, cak i je windows mnogo bolje odradjen posebno posle winXP edicije koja je sredila glavne rupcage u win sistemu, mada po meni najbolje desktop okruzenje je Mac OS X al to je vec druga prica.


Vidis ovde se ne slazem-linux je odlican za desktop,narocito je napredovao ovi proteklih par godina,sto je za svaku pohvalu-ne kazem da moze da zameni Win u svim segmentima profesionalne primene-ali je odlican za kucnu upotrebu i svakodnenvne poslove,uobicajene poslove,sto da se ne lazemo,interesuje jedno 90% vlasnika racunara,a sa druge strane je odlicno resenje i za profesionalnu primenu-recimo programiranje,baze podataka,administraciju mreza i sve sto je vezano za net,jeftina platforma za npr 3D rendering,cluster sistemi,matematicki i meterolski proracuni...itd

Citat:

Linux je super dok treba da zadovolji neke male potrebe i neke sitne sisteme a ako krenemo da pricamo o vecim projektima i o ogromnim sistemima tu Linux nema sta da trazi. Tako da je Linux najbolje resenje za stvari koje sam naveo gore jer je pritom i besplatan a i pokazao se sasvim solidan za te stvari i tu nema bolje.


Upravo tako...

Citat:
staticInt: Slackov sendmail ima rupcagu, cak sta vise dobija se root.
Ne znam stvarno ko je u zabludi da je slack komplikovan, IMHO slack je najjednostavnija i najcistija distribucija.


Kakvu rupu?Od kad-pre pet godina?Koja verzija Slacka i Sendmaila?Nikad nisi cuo za nove verzije programa/kernela koje,eto pazi mogu da se instaliraju i zamene onim sto ti ne odgovara?

Citat:
_bl00dz3r0_: Tesko da Mladen gleda sigurnostne aspekte distribucija cim ga smaraju stable&stare verzije
debian paketa :)


S tim sto zaboravljas da nove verzije paketa donose i ispravke sigurnosnih propusta i jos mnogih stvari....
Pa lepo koristi "stable" izdanje i druzi se sa poropustima i bagovima,koji su u nekoj novoj verziji ispravljeni,ali eto to je u svemogucem Debian-u etiketirano kao "unstable"
Zaboga pa cak i OpenBSD koji puca pre svega na sigurnost koristi prilicno sveze verzije paketa(KDE 3.5.2 recimo...)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 11:30 - pre 214 meseci
Sav text u ovom postu namenjen je korisniku _bl00dz3r0_:


Dacu ti jedan savet:

Brate mili ako neshto u zivotu ne razumesh, nemoj da pljujesh po tome ili nedaj boze da iznosish tvoje zakljuchke o tome.
Toliko!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 11:48 - pre 214 meseci
Svasta das ljudima milion argumenata oni ce po svom :)

Citat:

FreeBSD is a complete operating system maintained by a core team; Linux is a kernel maintained by Linus Torvalds. Linux is not a complete operating system. It is a kernel. As mentioned in the section on Windows, the kernel is the core of the operating system. It controls the flow of data through the system, managing device drivers and networking, and keeping the system running while you run your applications in the foreground. The various companies that sell Linux distributions take the Linux kernel and package it with a bunch of other programs designed to work with Linux. Because each company has its own idea about what should be included in a distribution, you may find that a program you had available on one Linux system does not exist on another Linux system (although you could download and install it). This fact can also cause dependency problems when upgrading Linux


quote iz fBSD knjige koji govori dosta toga :)

neuro rider :
koji deo tacno ne razumem?
pogledaj svoje teme vidim imao si dosta problema sa slackom.

Citat:

Drugim recima mu fali standardizacija-konacno jedan covek da kaze da mu linux radi solidno posao


Zar sam ja rekao da mi neradi posao? imam vise servera na debianu sa solidnim uptime
i za sad rade ok. Ali sve to moze i bolje uvek moze...

Citat:

odmah vice da je linux sux i djubre od koda(kao da su oni gledali svaku liniju koda i sami ih pravili pa mogu da tvrde tako nesto)


Ne nisam gledao svaku liniju verovacu na rec OpenBSD kontributorima i komiterima :)

@anxrc
o cemu smo pricali prosle 2 strane? :)
Koji nick imam ih dva ovaj i bloodzero koliko ja znam.
Mozda ti znas za jos neki nisam upucen.
Nalog blood je blacklistovan davnih dana.
Naravno ja sam previse lame za linux to je visi stupanj razvoja
ja sam jos na windozi :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 12:03 - pre 214 meseci
neuro rider :
koji deo tacno ne razumem?
pogledaj svoje teme vidim imao si dosta problema sa slackom.


E DA SI TI MENI ZIV I ZDRAV, PA UBUDUCE DA POCHNESH I DA CHITASH I PRATISH FORUME KAKO TREBA!!!

TO SU, ZA TVOJU INFORMACIJU, BILI ODGOVORI NA TUDJE PROBLEME, NAZALOST OPET NISI U PRAVU!!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 12:11 - pre 214 meseci
A sad vidim sorry na brzaka sam pogledao naslove tema.
A koji deo to nerazumem nisam shvatio?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 12:21 - pre 214 meseci
Pa onaj ko ne voli Slack, uglavnom ga nije shvatio!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 12:23 - pre 214 meseci
Haha cekaj nevolim ni mandrivu ni fc ni win jel to znaci da ih nisam shvatiio
i da je problem u meni? :)

Jel ti volis windows ili ga samo nisi shvatio? jel volis bsd ? ili ga samo nisi shvatio?
Jel volis djuvec ili ga samo nisi shvatio? :)

I vi narode ne citate :)
Jel sam lepo napisao da sam vise godina koristio slack , ali prosto ima
mane kao i svaka distribucija nista novo.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 12:59 - pre 214 meseci
E jebiga, pa ja sam prichao o Slack-u a ne o djuvechu ili $winjdow$u!!!

Bash zbog toga shto si ga koristio me i plashish!!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 13:01 - pre 214 meseci
Oces reci da je to najsavrseniji OS na svetu? :)
Vidim daje golemi doprinos linux market share-u :)

Ne shvatas ti da ne mrzim ja slack niti sta slicno samo
sam naveo njegove mane. Koje uz to ima i debian naravno
nista nije savrseno.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 13:15 - pre 214 meseci
Citat:
neurorider: Pa onaj ko ne voli Slack, uglavnom ga nije shvatio!


mala ispravka:
OPnaj ko ne voli Slak, neka ga ne upotrebljava, i neka ne nervira nas, koji ga upotrebljavamo
bloodzero ili ko vevc: ako hoces, koristi windowse, boli me ...., ali ne pricaj da je slack s*****, samo zato sto ti nekoliko stvari smeta. I meni smeta par stvari na debianu, zato sam i na slacku, ali jos uvek nisam isao po svim zivim forumima, samo da pljujem po debianu

Rupa u sendmailu? hack me! :)

neko (ne znam vise ko) je napisao da je slack najjednostavniji i najcistiji Linux distro:jeste, tako je.. zato ga i volim :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka04.09.2006. u 13:19 - pre 214 meseci
Amin!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slackware i čuvena dugo očekivana 11-ka --- IZASHLA , download linkovi na zadnjoj strani

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13902 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.