Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje procmail-a.

[es] :: Linux :: Podesavanje procmail-a.

[ Pregleda: 2243 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Podesavanje procmail-a.19.02.2003. u 14:30 - pre 257 meseci
Prvo, ne znam da li ovo ide u ovu oblast, ali nisam nasao nista bolje.
Znam da bih mogao da procitam uputstvo za procmail (procmailrc?), ali sad stvarno nemam volje i vremena za to - tako da ako ima dobra dusa da mi napise:
1) liniju kojom cu mail ZA odredjenog usera (npr. TO:[email protected]) da posaljem u /dev/nul (ili bese null/?) i koja je modifikacija za obrnuti slucaj, znaci mail OD nekog da posaljem u /dev/nul
2) liniju kojom cu da bouncujem mail ZA odredjenog usera nazad. Dakle, ako se recimo preusmerava [email protected] na [email protected], da filtriram nezeljene adrese (npr [email protected] da propusta, a [email protected] da vraca posiljaocu i/ili da ga prosledjuje u /dev/nul

Nadam se da nisam zahtevan, i, takodje, nije mi hitno. Hvala.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Podesavanje procmail-a.19.02.2003. u 15:33 - pre 257 meseci
Trebalo bi da procitas procmail uputstvo, jer ce verovatno neko umesto tebe to da uradi.

$ man procmailex

1) Evo su ti dva do bola jednostavna procmail recepta

Code:

:0
* ^TO.*[email protected]
/dev/null

:0
* ^From.*[email protected]
/dev/null


To stavi u /etc/procmailrc i radice ti za ceo sistem, dok ako stavis u korisnicki $HOME/.procmailrc onda ce samo raditi za tog korisnika.

2) Ovaj problem je poprilicno lose resavati sa procmail-om, jer ce tvoj mail server u svakom slucaju primiti postu. Najbolje je da sam mail server (recimo sendmail) odbije tu poruku sa "No such user here".

Za sendmail je to krajnje jednostavno uraditi. Otvoris /etc/mail/virtusertable, gde definises virtualne adrese i dodas sledece:
Code:

[email protected]  user1
[email protected] user2
@domain.com    error: unknown user or no such user


# makemap hash virtusertable.db < virtusertable
# /etc/init.d/sendmail restart

Server ce primati postu samo za [email protected] i [email protected], za sve ostalo ce vracati posiljaocu s porukom "No such user here".

Easy as that!

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Podesavanje procmail-a.19.02.2003. u 16:29 - pre 257 meseci
Hvala Alex,

ma nesto me mrzelo da gledam kako to bese, a i man mi uvek da pogresno(tj. ja trazim pogresno, man procmail, man procmailrc, nigde primera.. a ovo sa ex bas samglup i nisam se setio).

U svakom slucaju, posto nisam administrator tog domena, vec sam hteo samo za moj $HOME da podesim, tu si mi pomogao...
A oko bouncovanja sam zeleo da nateram spamere koji dosadjuju na jednu adresu @ sf.co.yu da im se vrati mail... a kao sto rekoh, to je samo virutuelna adresa koja se prosledjuje, hteo sam da pomocu procmaila to regulisem ako nije komplikovano, ali nema veze mogu i da idu na /dev/null . A problem je nastao jos pre nekoliko godina kad sam bio "bolji" sa procmailom, pa sam razlicite adrese @ sf.co.yu prosledjivao narazlicite druge e-mail adrese (nesto sam se zanosio oko e-mail forwarding-a, pa mi to dosadilo posle, pa se zaboravilo "kako to bese sa procmailom"...).

Hvala u svakom slucaju ;)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Podesavanje procmail-a.19.02.2003. u 18:28 - pre 257 meseci
Citat:
alex:
Trebalo bi da procitas procmail uputstvo, jer ce verovatno neko umesto tebe to da uradi.

$ man procmailex

1) Evo su ti dva do bola jednostavna procmail recepta

Code:

:0
* ^TO.*[email protected]
/dev/null

:0
* ^From.*[email protected]
/dev/null


To stavi u /etc/procmailrc i radice ti za ceo sistem, dok ako stavis u korisnicki $HOME/.procmailrc onda ce samo raditi za tog korisnika.

2) Ovaj problem je poprilicno lose resavati sa procmail-om, jer ce tvoj mail server u svakom slucaju primiti postu. Najbolje je da sam mail server (recimo sendmail) odbije tu poruku sa "No such user here".

Za sendmail je to krajnje jednostavno uraditi. Otvoris /etc/mail/virtusertable, gde definises virtualne adrese i dodas sledece:
Code:

[email protected]  user1
[email protected] user2
@domain.com    error: unknown user or no such user


# makemap hash virtusertable.db < virtusertable
# /etc/init.d/sendmail restart

Server ce primati postu samo za [email protected] i [email protected], za sve ostalo ce vracati posiljaocu s porukom "No such user here".

Easy as that!



Hm da ali on oce kolko sam ja razumeo da vrati postu sa nekih levih domena koji spamuju jedan njegov domen !!!

To sto si ti napisao moze prosto da se sredi dodavanjem samo svog domena u rcpthosts i onda ce smtp da odgovara relaying denied il kako vec za hostove koji nisu u rcpthosts !!!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Podesavanje procmail-a.20.02.2003. u 11:17 - pre 257 meseci
Mohican, nisi bas morao celu moju poruku da citiras samo da bi odgovorio s dve recenice.
Citat:

Hm da ali on oce kolko sam ja razumeo da vrati postu sa nekih levih domena koji spamuju jedan njegov domen !!!


Takodje je dovoljno u /etc/mail/access (ukoliko je rec o sendmail-u) dodati liniju za "te leve domene" koji spamuju njegov domen:
Code:

domen.com 550 Back off! Spam!


Time ce se sav mail poslat sa tog domena odbiti pre primanja.

Citat:

To sto si ti napisao moze prosto da se sredi dodavanjem samo svog domena u rcpthosts i onda ce smtp da odgovara relaying denied il kako vec za hostove koji nisu u rcpthosts !!!


No shit, wonder boy.. Ja sam napisao slucaj gde postoje virtuelni domeni, procitaj ponovo moju poruku. U slucaju gde se na masini hostuje vise mail domena, virtuelni korisnici su a must, jer ce u drugom slucaju i korisnik pera i zika primati email za sve domene hostovane na tom serveru.

Uz to, nisi bas najbolje razumeo sta je covek hteo, pa prema tome ponovo procitaj njegovu poruku.

Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Podesavanje procmail-a.

[ Pregleda: 2243 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.