Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hibridni habovi...

[es] :: Enterprise Networking :: Hibridni habovi...

[ Pregleda: 4358 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.podgorica.cg.yu



+32 Profil

icon Hibridni habovi...17.11.2003. u 22:52 - pre 248 meseci
Kada kazu mreza je bazirana na BNC kablovima, to znaci ustvari na koaksijalnim kablovima, zar ne? I naravno terminatorima, NIC sa BNC dzekom i sl.?
Dali je podesavanje softvera za tu mrezu isto kao podesavanje softvera za Ethernet sa twisted pairs i ost., dakle IP adrese da budu dobro postavljene i uobicajeni protokoli?
Dali i za takve mreze postoje habovi, svicevi i ost.? Ako postoje dali ima i hibridnih, dakle, za prikljuckom za koaksijalni + twisted pairs...?
Dali ovdje kod nas moze takodje da se kupe takvi uredjaji?

Unaprijed se zahvaljujem na svakoj pomoci!
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Hibridni habovi...18.11.2003. u 00:49 - pre 248 meseci
Pod bnc obično podrazumevaju tanki koaksijalni (10base2).

Što se tiče kompjutera, sve isto podešavaš, vrtiš tcpip na tome bez problema, drugačije su kartice i drajveri ali dalje gore ti je transparentno.

POSTOJALI su uređaje kakve si spomenuo, i hibridni, multiport repeateri (hub u stvari) sa bnc/utp priključcima, pa bridge-vi između ova dva tipa mreža, ali ne verujem da iko više to proizvodi, matora je tehnologija. Ako i ima nešto, to je ili matoro ili polovno.
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.podgorica.cg.yu



+32 Profil

icon Re: Hibridni habovi...20.11.2003. u 22:52 - pre 248 meseci

OK, ali pazi ovako. Posto sam vidio na ovom forumu da je neki momak pravio mrezu za neku banku u BGDu segmenti mreze su bili povezani tim uredjajima. Pored toga vidim da su u dosta kompanija dijelovi mreze povezani tim kablom. Znaci kako bih ja drugacije povezao dvije mreze udaljenosti nekih 400 m (znaci cuo sam da je najbolje sa 10BASE5 valjda se tako zove..debeli koaksijalni)?

Hvala unaprijed.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.net.yu



+18 Profil

icon Re: Hibridni habovi...21.11.2003. u 22:26 - pre 248 meseci
Tek je NIC za debeli koaksijalni tesko naci. NIC treba da ima AUI port, a posle ti treba transceiver na koji se kaci 10base5 (debeli koaksijalni kabl - RG-213). Te kartice su mogle da se nadju na buvljaku. Inace sa 10base5 kablom mreza moze da se rasiri do 500 metara (nisam probao). Probaj wireless. Kupis 2 wireless kartice od po 50 eura i resi si problem.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Hibridni habovi...22.11.2003. u 00:08 - pre 248 meseci
MixMaster:

Ma jok, na 400 metara za ozbiljnu primenu - optika.

Ne znam stvarno gde bi sad našao 10base5 opremu, kao što reče kolega u prethodnoj poruci.
 
Odgovor na temu

Velja_Bg

Član broj: 13850
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Hibridni habovi...28.11.2003. u 23:06 - pre 248 meseci
Citat:
MixMaster:

OK, ali pazi ovako. Posto sam vidio na ovom forumu da je neki momak pravio mrezu za neku banku u BGDu segmenti mreze su bili povezani tim uredjajima. Pored toga vidim da su u dosta kompanija dijelovi mreze povezani tim kablom. Znaci kako bih ja drugacije povezao dvije mreze udaljenosti nekih 400 m (znaci cuo sam da je najbolje sa 10BASE5 valjda se tako zove..debeli koaksijalni)?

Hvala unaprijed.

Sve je to lepo i krasno, ali kao što znaš BNC je zastareli tip umrežavanja/kabliranja gde svi paketi i svi računari idu preko jedne zajedničke magistrale - koaksijalnog kabla. Ako se on negde prekine - pada cela mreža koju on čini. Ako su pare stvarno veliki problem onda ok, debeli BNC (10base-5) bi ti rešio problem i malo bi se polomio oko nalaženja takve opreme pošto je to baš baš staro.

Eventualno možeš da uzmeš 2 x 200 metara običnog 10base-2 BNC kabla i da staviš ripiter između i da dobiješ 400m preko BNC-a i povežeš te 2 mreže, ali tu protok neće ići preko 2-3 Mbps ako je baš opterećena mreža.

Ako ima makar nekih para u budžetu za tu mrezu onda bhi postavio 400m optičkog vlakna bez problema. Još bolje ako ti mrežna oprema na oba kraja podržava optiku pa to samo utakneš u optički (SX ti je najbolji i najjeftiniji, LX i ZX su za veće razdaljine) port i to sve radi savršeno. Ako ne podržava nije problem - staviš media convertore sa optike na UTP na oba kraja i dalje ih priključiš na UTP svičeve postojeće mreže. To je stvarno najbolje, najbrže i najpouzdanije rešenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Hibridni habovi...

[ Pregleda: 4358 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.