Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[DJ-ing] CD player i mixeta za DJ

[es] :: Muzička produkcija :: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23747 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
82.114.95.*



Profil

icon [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ17.08.2006. u 12:35 - pre 215 meseci
Planiram da kupim neku opremu za DJ, nemam iskustva sto se tice te opreme, radio sam dve godine na kompjuteru sa programom VIRTUAL DJ ali sada planiram da kupim neku malo profesionalni opremu do 1300 evra. Sklopio sam neku konfiguraciju pa me interesuje misljenje nekog ko ime vise iskustva od mene. Cd player - Numark CDN88 , mixeta - Numark 5000 FX. Izabrao sam NUMARK jer sam cuo da je dosta dobra marka? Interesije me da li postoji neka bolja marka za mixetu i player koju bih mogao da kupim za otprilike 1300 evra.


Unapred zahvalan Aleksandar

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:30 GMT+1]
alex
 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ17.08.2006. u 23:52 - pre 215 meseci
Ne bih ti preporuchio da uzimash dual cd player. Razmisli vishe puta pre nego shto se odluchish za uzimanje opreme, raspitaj se na svim mogucim mestima, velika kolichina para da bih se ulozila na tako neshto, pogotovo kod nas. Ja bih ti recimo preporuchio da za te pare (ako uzimash kod nas) uzmesh pioneer cdj200 x2 i Numark DXM06
 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
82.114.95.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 10:55 - pre 215 meseci

Znaci da se fokusiram prvenstveno na CD playere, Pioneer CDJ 200 je stvarno strava, nasao sam u Sky Music po ceni od 495 evra. Sto se tice mixete reci mi koja je razlika izmedju mikseta i sta prvo da gledam kad kupujem. Reci mi molim te koja jos firma u beogradu radi sa tim stvarima i ako imas neku dobru adresu u vezi kupovine istih.

Aleksandar
alex
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 13:07 - pre 215 meseci
Online reklama neće moći tek tako. Preko PP se konsultujte.

Pogledaj malo Allen & Heath modele,

http://www.xone.co.uk/mixers.html

recimo...

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 13:29 - pre 215 meseci
Xone i Pioneerovi mixeri definitvno ne, jednostavno zato shto ti se ne uklapaju u cenu, recimo xone:92 koshta kao tvoj celokupni budzet... Takodje bih ti recimo preporuchio da sachuvash ili dodash josh malo i uzmish cetvorokanali mixer ako budesh u buduchnosti hteo da uzmesh neki EFX... Ne znam shta bih ti preporuchio, najbolje potrazi na DJ forumima razne informacije od korisnika pa ce ti biti jasnije. Kad smo vec kod kupovine kao shto reche ton_majstor necemo reklamirati, a bash necemo ni pljuvati mada bi mogli, recimo samo sky music poslednji obidji, ako te zanima josh neshto pitaj slobodno, pozdrav...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 14:07 - pre 215 meseci
Baš tako, ali ja prvo gledam da se kvalitetno popuni priča-nabavka, a A&H je tu blago rečeno... Majka!

Dečku nije mali budžet, a u cene ne ulazim bez preke potrebe! Šteta da je tako skupo!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
213.244.197.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 15:34 - pre 215 meseci

Recimo da sam se odlucio za Pioneer cdj200 playere jer mislim da je bas ono sto ja trazim ( nadam se da ne gresim) i mislim da je marka solidna. Ali sto se tice mixete tu ne znam sta da radim. Vi mi ne preporucejete Numark miksetu, ali koja bi mikseta bila kompitabilna sa gore navedenim playerom, a da recimo kosta oko 300 evra? Abstract rekao si mi da uzmem cetvorokanali mixer i EFX... Posto se ja stvarno ne razumem u te termine jer sam NOV u ovom poslu pa bih te molio da mi pojasnis malo termin EFX.


Unapred zahvalan Aleksandar
alex
 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 16:15 - pre 215 meseci
Za te pare Pioneer cdj200 je definitivno top, mozesh josh da vidish recimo Denon DN-S1000...
Nisam rekao da uzmesh cetvorokanalni mixer i EFX jel bi te to izashlo duplo skuplje, prochitaj josh jednom. Mixeta koju sam ti prepuruchio (Numark DXM06) je za te pare definitivno best buy, kada sam rekao EFX mislio sam na efektor tipa pioneer efx500, ali gore navedena mixeta vec ima efekte takodje i cdj200 ima, interesuje me koju muziku nameravash da "vrtish"? I nema tu kompatibilnosti ne mrze se pioneer i numark :)
Bez uvrede, ali mene brine da si ti malo previshe nov, rekao si da si koristio virtal dj, shto govori da si jedan od 1000 wanna be, jesi probao recimo Ableton ili traktor? Takodje nadam se da ne planirash da skidash muziku sa p2p programa koja je izuzetno loseg kvaliteta, da li imash neko ozvuchenje? DJing je izuzetno skup hobi pogotovo kod nas...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 16:33 - pre 215 meseci
Citat:
Abstract: Bez uvrede, ali mene brine da si ti malo previshe nov, rekao si da si koristio virtal dj, shto govori da si jedan od 1000 wanna be, jesi probao recimo Ableton ili traktor? Takodje nadam se da ne planirash da skidash muziku sa p2p programa koja je izuzetno loseg kvaliteta, da li imash neko ozvuchenje? DJing je izuzetno skup hobi pogotovo kod nas...


upravo ovo sam i ja hteo da te pitam. i ja sam počeo sa virtual dj-em, pa sam prešao na traktor. onda sam kupio mixetu i povezao komp na mixetu preko 5.1 kartice. dugo sam tako puštao čak i po većim žurkama dok nisam skupio pare za cd player. sad imam gemini dual cd player koji mi skuplja prašinu jer i dalje nosim samo komp i mixetu.

savetujem ti da nađeš nekog ko ima opremu kakvu bi ti hteo (ili sličnu) pa da odeš kod njega i probaš, a usput se i uživo raspitaš ako te još nešto zanima.
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
213.244.197.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 17:04 - pre 215 meseci

Jesam nov sto se tice takve opreme, ali sam radio dve godine u jednom kaficu na kompu. Sto se tice programa, radio sam u virtual dj, ali i u traktoru isto. Sto se tice muzike u pocetku sam radio samo Rock 'n Roll, znaci cisto amaterski rad. Moj dobar prijatelj je gazda kafica a posto sam ja inace muzicar ( sviram klavijature) a i sviram gore navedenu muziku tako da je sve to krenulo spontano. Malo kasnije sam poceo da radim i House i techno i tako da sam stigao do ovde. Planiram da se malo profesonalnije bavim ovim poslom jer je sada kafic u kome sam radio veliki Club pa tako posto vec imam siguram posao hteo bih i da imam malo profesionalniju opremu. Znaci uglavnom forsiram House i techno. Sto se tice muzike uglavnom sam skidao sa neta MP3 ( kao sto rekoh amaterski). Znaci ti mi preporucujes Pioneer cdj200 i Numark DXM06 za te pare? Da li se i ti bavis ovim poslom?

Pozdrav Aleksandar
alex
 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 17:26 - pre 215 meseci
Pa negde sam u istoj situaciji kao i ti, samo shto pratim EDM i sve u vezi sa njom vec godinama, tako da mi je malo lakshe, vidim da vec imash zasiguran posao pa je onda veoma ostvarivo to shto zelish uz neki povoljan kredit/lizing... Shto se tiche muzike, house i techno su veoma zastupljeni kod nas tako da ne bi bio problem da nadjesh hq trackove, cdj200 ima mp3 mode shto je "olakshica" samo pazi da ne bude ispod 192 kbps, jel ce se jako loshe chuti na nekom jachem ozvuchenju, ima josh dosta stvari koje bi trebao da znash, ali to cesh polako i sam naci kad i ako uzmesh opremu, pozdrav...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 17:27 - pre 215 meseci
ja radim kao dj. ali ne u nekom klubu ili kafiću, već idem po privatnim žurkama...

btw. baš me zanima kako zvuči r'n'r mix :)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 18:52 - pre 215 meseci

Naravno da nisam miksovao r'n'r vec sam pustao preko Winampa, a kasnije kada sam poceo da pustam drugu muziku koristio sam navedeme kompjuterske programe!!! Gde nabavljate muziku, mozete li mi dati neke adrese ali sa kim bi mogao da se povezem da kupujem muziku?
Pozdrav
alex
 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 19:04 - pre 215 meseci
https://www.beatport.com/ :)

To vidi i sam u tvom gradu ko se bavi masovnom piraterijom...

Javi shta si uradio/kupio, pozdrav...
 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ18.08.2006. u 19:42 - pre 215 meseci

Ok hvala puno na odgovorima,

Pozdrav
alex
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: CD player i mixeta za DJ19.08.2006. u 11:01 - pre 215 meseci
Citat:
alex888: Gde nabavljate muziku, mozete li mi dati neke adrese ali sa kim bi mogao da se povezem da kupujem muziku?


http://deejaymix.info/

ortak (buržuj) kupuje ploče i diskove, a ja to onda ripujem od njega... :))
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ03.09.2006. u 23:14 - pre 214 meseci
Lafe ako radis kod svog frenda koji ima veliki klub, pa zasto se on malo ne bi uhvatio za dzep pa istresao nekoliko hiljada evrica? Inace kod nas se tako radi(gazda kupuje opremu - pukni u pricu da je cobanski raditi na kompu...).

A ako ti hoces za svoju dusu preporucujem ti definitivno Pioneer CDJ200 ili neki noviji model od Pioneera recimo
CDJ 1000MK2. :)
A sto se tice mixeta... ima ih brdo pa recimo mozda bi ti bila OK neka Vestax, Numark... Pogledaj malo po net-u naci ces nesto za sebe. Moze ti i neko dovuci iz inostranstva...
Ja glasam i na ovom polju za Pioneer-a, ali samo uz podrsku gazde(tj. da on kupi za sebe, jer si ti kratak)

Poz

Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

MarcoMachievelli
Belgrade

Član broj: 104940
Poruke: 38
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ04.09.2006. u 10:30 - pre 214 meseci
Ma sad ti je Ableton hit,masa poznatih dj-eva prelazi na ovaj program,definitivno najbolja stvar za live-mixing.Ja se sad redje bavim dj-ingom,nema leba od toga ovde,a uopshte dj-ing ti je profesija koja je precenjena u odnosu na recimo produkciju, naravno mislim na elektronsku muziku.Osnove rada sa mikserom i plejerima shvatices i uci u shtos vec posle 2-3 nedelje, nema tu neke velike filozofije.Kad savladash to ostaje ti po meni danas tezi deo,a to je izbor stvari koje pushtati,i tu ti je danas akcenat,mnogo vishe nego na tehnickom delu.
Pri izboru opreme neces pogresiti ni izmedju Numarka ili Pioneer-a,to su jako dobre marke,ali problem je kod nas shto su cene preduvane,skuplje je i za 30%.Nije ti losh ni Vestax,ja sam skoro dobio PMC-37,mnogo je dobar.Izbegavaj Behringerove miksere,mnnnogo,mnnnnooogo su loshi.Ne bi ti loshe doshao i neki efekt procesor,ja imam Kaoss Pad 2,koristim ga dosta pri prelazima izmedju pesama,sad bi trebao da izadje i 3-ka,pa da ga odmah zgrabim.
I da evo ti dva korisna linka gde se mozesh informisati o opremi i plochama,i naravno neshto naruchiti :

http://www.juno.co.uk
http://www.djdecks.co.uk

 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
82.208.195.*



Profil

icon Re: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ05.09.2006. u 10:29 - pre 214 meseci
@ DjDrale CDJ 1000MK2 definitivno nije vishe "nov" model, shto vishe povukao se iz proizvodnje pre par meseci, zamenuo ga je naravno CDJ 1000MK3 koji bi ovde bio tachno koliko i njegov budzet... A i nemoj da te zavara da su cene jeftinije negde "napolju" (ako izuzmemo Americhko trzishte), jeftinije su samo oniliko koliki je standard veci u tim drzavama, hocu reci recimo odnos plata-cena opreme, kako neko kod nas sa prosecnom platom od 250eura pa priushti sebi to...

@ MarcoMachievelli Mala ispravka samo, Ableton nije predvidjen za live mix, i Djevi ga uglavnom koriste za svoje radio show emisije zbog finijih prelaza i ostalih stvari koje on nudi u odnosu na live act, od poznatijih Djeva koji koriste Ableton mogu samo izdvojiti recimo trenutno no1 dj na svetu Paul Van Dyka, ali njemu je specijalno nameshten na dva lap-topa, shto je totalno izveshtacheno, svi ostali koriste u kombinaciji sa vec postojacom opremom...
Takodje www.decks.co.uk nemoj ni da gledash jel su cene u funtama i izaci cete manje vishe isto kao i kod nas, a tu su josh i troshkovi dolaska i ostale zajebancije... Pozdrav...

 
Odgovor na temu

alex888

Član broj: 28161
Poruke: 12
82.114.95.*



Profil

icon Re: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ05.09.2006. u 11:04 - pre 214 meseci

Pregledao sam skoro sve opcije i na kraju se opet vratio na Pionner. Sto se tice playera definitivno je za sada Pionner CDJ - 200!!! A sto se tice mixera dvoumim se izmedju Pionner DJM - 400 i Numark DXM09. Sta vi mislite, ja sam vise na strani Pioneera ali nisam bas siguran u opcije koje pruza Numark u odnosu na Pionner ( konkretno za ova dva modela).

Pozdrav
Aleksandar
alex
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [DJ-ing] CD player i mixeta za DJ

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23747 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.