Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mreznom

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa mreznom

[ Pregleda: 3752 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buck0
Pancevo

Član broj: 100678
Poruke: 14
*.panet.co.yu.



Profil

icon Problem sa mreznom05.08.2006. u 08:28 - pre 215 meseci
Imam jedan problem sa umrezavanjem.Pokusali smo ja i moj drug da se umrezimo,i povezali kablove,namestili adrese itd.Ali ne mogu da se nadju ,tj.uopste se ne traze.Kod mog druga svetli mrezna,ali kod mene ne svetli,u uputstvu pise da treba da svetli.Windows je SP1 kod oba kompa.Drugi kazu da imam problema sa maticnom.Maticna je Gigabyte GA-K8VT800 (2.0).Da li neko zna kako da resim ovaj problem?
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 10:10 - pre 215 meseci

A da li ste koristili crossover kabl?
 
Odgovor na temu

buck0
Pancevo

Član broj: 100678
Poruke: 14
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 10:43 - pre 215 meseci
Nemam pojma.Neki njegov drug mu je dao kabal,kaze da se vec povezivao tako.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 10:49 - pre 215 meseci
Pogledaj ovaj link, pa vidi da li je kabl dobar.

http://www.makeitsimple.com/how-to/dyi_crossover.htm
YU2MP
 
Odgovor na temu

buck0
Pancevo

Član broj: 100678
Poruke: 14
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 11:10 - pre 215 meseci
Jeste.Mislim da je problem sto mrezna ne svetli,kao da nije ukljucena,a nadje je u windowsu.
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 11:30 - pre 215 meseci
Pogledaj i ovu sliku:

http://ftp.ipsyn.net/pub/mirrors/cabling/T568B_scheme_opt.jpg

Pogledaj pazljivo krajeve tog kabla. Ako ti je kabl kao na ovoj dole slici ukrsten (crossower) onda je problem na ploci.

Imao sam bas skoro isti problem i to isto na Gigabyte plosi. Jednostavno je odjednom prestao da radi taj mrezni port i da svetli spolja kao sto bi trebao (posle 2 godine sasvim normalnog rada), dok mrezni cip radi kako treba i normalno se instalira drajver i prepozna mreznu jednostavno taj port spolja kao da nema kontakt i sta god da ukljucis kao da nije ukljucen nikakv mrezni kabl. Dodao sam mu novu mreznu karticu i radi bez problema. To bar nije skupo 5-10 eur.

 
Odgovor na temu

buck0
Pancevo

Član broj: 100678
Poruke: 14
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 11:46 - pre 215 meseci
To je taj kabal,nego ja sam maticnu uzeo pre mesec i po dana,nemoguce da ne radi posle toliko malo vremena.
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Problem sa mreznom05.08.2006. u 12:58 - pre 215 meseci
Da, deluje neverovatno, ali desava se... Kao sto sam i rekao na ovom racunaru na kome se to desilo nije nista bilo dirano 2 godine. On je samo stajao, bio umrezen i nije pipnuto nista. Da smo bar jos koji put vadili i stavljali mrezni kabl pa da kazem mozda smo odlemili port na ploci medjutim on je stajao i radio 2 godine bez pipanja i od jednom prestao da radi i prestale su da svetle te lampice.

Cini mi se ako se ne varam da ta lampica mora da se upali cim ubodes bilo kakav kabl i bez dizanja sistema i drajvera a na nekim plocama i kada je ugasen racunar. Ako nece da se upali najverovatnije je do ploce i jedino sto mozes je da probas da je zamenis.

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Problem sa mreznom14.08.2006. u 01:42 - pre 215 meseci
Citat:
DeX-Force:
Cini mi se ako se ne varam da ta lampica mora da se upali cim ubodes bilo kakav kabl i bez dizanja sistema i drajvera a na nekim plocama i kada je ugasen racunar. Ako nece da se upali najverovatnije je do ploce i jedino sto mozes je da probas da je zamenis.

Tacno tako. Na vecini integrisanih i PCI mreznih kartica svetli cim ubodes kabl (pod uslovom da je napajanje ukljuceno u struju i prekidac na ON i da je na drugoj strani isto tako, bio to switch, router ili neki drugi komp/mrezna kartica).

Te integruse izgleda na novijim maticnim plocama lose prave pa crkavaju... verovatno ih napajanje sprzi/napon. Imao sam slucaj u jednoj firmi od 20-ak kompova na 10 je bila srpzena samo integrusa... sve ostalo radi normalno na plocama... uzas kako su osetljive.


 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa mreznom

[ Pregleda: 3752 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.