Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Local Device Name is Already in Use

[es] :: Windows mreže :: The Local Device Name is Already in Use

[ Pregleda: 3406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sirmelle
Amer Zeherovic
Zenica

Član broj: 55413
Poruke: 4
*.rb-19.bih.net.ba.



Profil

icon The Local Device Name is Already in Use14.04.2005. u 12:29 - pre 231 meseci
Pozdrav svima,
Imam problem, do sada nerjesiv.

Imam Windows 2k Advanced Server SP4 i na istoj masini SQL Server 2000, Exchange Server i ISA Server. Svi klijenti su XP sa SP2.
Desava se sljedece:

Nakon odredjenog vremena klijenti pocinju da ispadaju, i to tako da ukoliko korisnik pokusa da pristupi nekom mapiranom mreznom drive-u dobije poruku o gresci:
An error occured while reconnecting to <ime servera\drive>
Microsoft Windows Network : The local device name is already in use
The connection has not been restored.


Ukoliko korisnik proba pristupiti mreznom drive-u koji nije mapiran dobije drugaciju poruku o gresci:
<ime servera\drive> is not accessible, you might not have permission to use this network resource. contact the administrator of this server to find out if you have access permissons.
the system detected a possible attempt to compromise security. please ensure that you can contact the server that authenticated you.


Ukoliko korisnik koristi program koji koristi neku bazu sa SQL servera dobija sljedecu poruku:
Cannot generate SSPI context

Log off i ponovni log on rijesi stvari neko vrijeme do ponovnog ispadanja.

Ima li pomoci?
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: The Local Device Name is Already in Use15.04.2005. u 02:08 - pre 231 meseci
a dali ti mreza radi u tom slucaju...maslim u smislu da te zajebava switch ili hub ili sta vec imas?...
 
Odgovor na temu

sirmelle
Amer Zeherovic
Zenica

Član broj: 55413
Poruke: 4
*.rb-19.bih.net.ba.



Profil

icon Re: The Local Device Name is Already in Use15.04.2005. u 09:13 - pre 231 meseci
Sve hardware-ske komponente sam odmah provjerio. I ja sam prvo pomislio na to. Cak sam mijenjao i mrezne kartice u racunalima i jednom skoro srusio server zbog toga...
Dakle mislim da je problem software-ske prirode.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: The Local Device Name is Already in Use

[ Pregleda: 3406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.