Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

977 Hot Stories

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: 977 Hot Stories

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10557 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon 977 Hot Stories06.02.2003. u 20:01 - pre 258 meseci
Ovde mozete postovati svoja iritirajuca, deprimirajuca i razveseljavajuca iskustva sa TK operaterima.

Sem sto cete olaksati svoju dusu za akciju osnivanja Udruzenja korisnika telekomunikacija je veoma bitno da se ukljucite sa konkretnim pricama.
Time dobijamo "meso" za kontakte sa medijima i zgodne citate u razgovorima koje cemo voditi sa veoma sirokim krugom sagovornika narednih dana.

Ukoliko zelite stvarno da pomognete da akcija uspe dajte uz pricu i sto vise konkretnih podataka (operater, mreza, kontakti sa zaposlenima, datumi i slicno). Ako moze i ime i geografsku lokaciju.

Haj'mo curice, haj'mo decaci.

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

spopovic
Slobodan Popovic
Beograd

Član broj: 3130
Poruke: 19
*.wireless.org.yu



Profil

icon Re: 977 Hot Stories06.02.2003. u 21:49 - pre 258 meseci
Evo, da otvorim sezonu sa nečim što nije Telekom Srbija - biće i za njih posle...

Dakle, korisnik sam Mobtelove post-paid usluge, biznis tarife i u mom korisničkom ugovoru piše da u pretplatu ulazi i usluga govorne pošte.

Račun mi je aktiviran 13. 4. 2001. i tada su mi rekli da nema tehničkih mogućnosti za govornu poštu, ali će šatro biti za koji mesec.

Danas, 6. 2. 2003. zvao sam opet call centar, javio mi se njihov kolega Ljubinko i objasnio kako "mogu da koristim govornu poštu, ali da budem uporan ako me odbija jer, eto, kapaciteti su mali a puno korisnika to koristi".

Epilog: ja pozovem tri puta, centrala me tri puta odbije. Ja preusmerim sve moje pozive na govornu poštu, centrala kaže ljudima koji zovu da nisam dostupan.

Na ponovni poziv call centru rekoše da znaju za problem, ali kao utešnu mogućnost kažu da makar dobijem SMS poruku kad god mi stigne neki promašen poziv. To, naravno, važi samo za nas post-paid korisnike. A i za nas sa zakašnjenjem od nekoliko sati.

"Treba da primate važne pozive, gospodine? Pa preselite se iz Srbije..."

Pozdrav, Slobodan


---
Slobodan Popović, tehnički direktor
Centar za razvoj Interneta
www.netcentar.org
Slobodan Popović, CIO
Media Works
http://www.mediaworks.rs
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: 977 Hot Stories07.02.2003. u 14:46 - pre 258 meseci
Spope, ne moras se seliti, samo predji na 064 :)

Kad smo kod bljak iskustava da pomenem, moju omiljenu temu, a to je spam koji nam salju mobilni operateri reklamirajuci pre svega svoje usluge ali i druge firme ukljucujuci i poznate spamove koje smo dobijali u vreme izbora...
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories07.02.2003. u 15:31 - pre 258 meseci
Brokeru mislim da si pogodio pravo u metu

Upljuvali smo se objasnjavajuci juce pojedinim novinarima da nismo razmazeni Internet ovisnici kojima nije jasno "... kakvo je ekonomsko stanje u zemlji i da je dobro da i ovo sto imamo kako - tako funkcionise..." vec da se pod objektivnim poteskocama prikrivaju nestrucnost, nemar i nerad pa i otvorene manipulacije.
Nasoj javnosti je malo teze da shvati da ima pravo da digne glas protiv pojava kakve je pomenuo Spop i sada ti.

Molim te da kada nadjes vremena postujes delove tvoje bogate kolekcije koji se odnose na 06... spam.

Neophodni su mreza, datum i sadrzaj poruke.

Ovo je sjajan primer onog aprotiv cega (pored ostalog) Udrzuenje treb ad adigne glas.

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

sasha.m

Član broj: 8102
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Re: 977 Hot Stories08.02.2003. u 13:55 - pre 258 meseci
Evo nešto i o 977. Toliko je mučno da sam se dao u potragu za bilo kakvim wireless rešenjem za net (a i za telefon ako je moguće) tako da je trag doveo do SWCN i do ovih foruma. Što je dobro;)

Kako je bilo pre problema...
Živim u Kaluđerici i pošto nije bilo mogućnosti da se prikačim na bakar, telekom je ponudio da tehničko rešenje izvede firma "RURALTEL". Inače dosta ljudi ovde ima njihovo tehničko rešenje. Koliko znam prenos se vrši preko FM uređaja. Znači "neki" wireless (voleo bih tačno da znam koji i da vidim da li je cena opravdana). U to vreme nisam bio upoznat sa tim tehnologijama i ćale je pristao da plati pozamašnu sumu da se to reši. Mogao sam da telefoniram a na net sam se kačio brzinom od 14.4K, što je mora se priznati jadno ali služilo je. Tako je to bilo jedno 4 godine.

Problemi...
Pre dva ili tri meseca počinju problemi koji se ogledaju u sledećem:
- prijatelji me zovu ali moj telefon ne zvoni. Provalio sam tako što me je neko pozvao na mobilni i pitao što se ne javljam kad sam kod kuće.
- pošto se prethodni problem često dešavao, počeo sam budnije da pratim stvar. Jednom me je prijatelj pozvao na mobilni jer se ne javljam na kućni telefon, setio sam se da odmah podignem slušalicu kućnog telefona i gle! Kućni telefon daje signal zauzeća, tj daje ga linija. Posle nekoliko pokušaja sa drugim tel aparatima sumnja je pala na telefonsku liniju.
- u toku razgovora prekine mi se veza i linija šalje signal zauzeća.
- podignem slušalicu i mesto normalnog signala imam signal zauzeća ili nikakav signal.

977...
Pomenuti problemi doveli su do toga da sam propuštao dosta (često važnih) poziva i ako sam bio kod kuće. Krajem novembra i u decembru 2002. stidljivo sam zvao 977 žaleći se na probleme. I ako su rekli da će rešiti nisu ništa uradili. Vremenom simptomi na koje sam se žalio postali su učestaliji tako da recimo moram po pola sata ako ne i više da čekam da ta "smetnja" nestane, ponekad mi razgovor bude prekinut posle minut dva pa onda opet čekaj dugoo, a ponekad u toku dana batalim skroz i da pokušavam. Posebno je ovo sve izraženo posle 11h čini mi se.
A 977 služba je naravno sve neljubaznija, posebno od kada sam se zainatio da ih zovem svaki dan. Vrhunac je bio kada je jedan od službenika 977 rekao nešto u stilu: "Šta bi ste vi iz Kaluđerice hteli? Hoćete brzo i eto. Na kraju nije to ništa strašno, čekaj dok ne proradi". C c c. A da opet pomenem, ovo rešenje je plaćeno najmanje 5 puta više nego što to ljudi plaćaju za tel. priključak. I tako bilo je tu i onih koji nisu želeli ni da saslušaju u čemu je problem, razgovora koje baš problem prekidao i sl. Za sve to vreme ekipa telekoma (sa terena?) me je samo jednom pozvala da im opišem kvar, i ni do danas niko nije odgovorio šta se dešava... Jel neko pomenuo nestručnost, neprofesionalnost, osećaj sigurnosti koji pruža monopol nad telekomunikacijama?

Šta sada reći?
Ili još bolje, šta sada učiniti? Ja ne znam, telekom se super zaštitio od nezadovoljnih korisnika preko šaltera i 977. Ne postoje druge instance osim pomenutih kojima se možete požaliti. Izgleda da nema kontrole ili želje da se kontroliše rad tih službi. A priznajte da bi bilo lepo da može da se dobije pismeni izveštaj o tome šta je ekipa telekoma učinila povodom važe žalbe, sa potpisima ljudi koji su proverili/otklonili problem. Ovako postoji samo moja(vaša) i njihova reč. Ne znam ovo da završim...

Jedan narod, jedna mreža, jedan provider -- Telekom
"Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer" -- Adolf Hitler
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: 977 Hot Stories08.02.2003. u 20:38 - pre 258 meseci
Citat:
Miloje Sekulic:
Molim te da kada nadjes vremena postujes delove tvoje bogate kolekcije koji se odnose na 06... spam.


Nazalost, nemam. Ne znam nacin da SMS poruke prebacim iz telefona u racunar :(
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.wireless.org.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories09.02.2003. u 21:11 - pre 258 meseci
mreza 064
datum 9. februar 2003.


Citat:

Postovani,
do 10.3. mozete besplatno preci sa prepaida na postpaid uz zadrzavanje istog broja i bonus poklon od 600 din saobracaja.
Dodatne informacije 064/789


eto Brokeru nasao sam nacin - kuckanje :)

Pozdrav Miloje

 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories11.02.2003. u 04:42 - pre 258 meseci
Zar je zaista potreban konkretan podatak o primljenim porukama?

Mobtel se bogami ne štedi, i neretko stižu poruke sa 063100100, bilo da se radi o kvizu („pošaljite SMS na 2020 da učestvujete u kvizu“), nekim nebitnim obaveštenjima i slično. Baš sam razmišljao pre neki dan (stigla je još neka poruka, ali već sam zaboravio koja) da im izričito tražim da mi ne šalju poruke koje me se ne tiču, ali sada je UTK tu da to uradi za mene ;)

Pozdrav

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories11.02.2003. u 05:00 - pre 258 meseci
I naravno, ne smem da zaboravim odlično iskustvo sa Telekomom, i to nedavno.

Pred Novu godinu (2003.) mi je prestala da radi jedna linija (negde oko 25. decembra, nisam siguran tačno). Svo pozivanje Telekomovih službi nije pomoglo, pošto su „praznici, nema dostupnih službi“, i sve se to odužilo na nekoliko (čitaj: 5–10) dana posle Nove godine.

A problem je bio što su komšije imale smetnje na liniji, pa su u toku popravke na „stubu“ (tako zovu priključno mesto, gde naravno korisnici ne smeju ništa da diraju) lagano uklonili još jednu „smetnju“: nisu povezali moju liniju. Zaboravio sam da pogledam račun da vidim jesu li mi naplatili „dolazak ekipe“.



Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories11.02.2003. u 13:55 - pre 258 meseci
Ovo nije Hot nego Horror prica
http://www.elitesecurity.org/tema/20353

Radi se o ideji Telekoma da izjedacni tarife cime bi minut razgovora u lokalu skocio sa 0.18 na oko 0.45 dinara.

Lako cete izracunati kako ce se to odraziti na duzinu vaseg boravka na net-u.

Tuzni pozdrav
Miloje

 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories12.02.2003. u 00:39 - pre 258 meseci
Takodje, postojala je ideja da se ukine jeftina tarifa posle 21h, tako da bi tokom celog dana vazila skuplja...Na srecu, oba predloga su odbije na sastanku danas :))))
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 977 Hot Stories12.02.2003. u 00:44 - pre 258 meseci
kako si tako siguran?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: 977 Hot Stories12.02.2003. u 00:58 - pre 258 meseci
Ako već postoji tema http://www.elitesecurity.org/tema/20353 nije mi jasno zašto to komentarišete ovde?
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories12.02.2003. u 01:12 - pre 258 meseci
Citat:
zombie / DDG:
kako si tako siguran?



Cuo sam na vestima veceras...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 977 Hot Stories13.02.2003. u 14:06 - pre 258 meseci
Da ne bude sve tako crno, koliko operatera nudi besplatan Conference Call?

Koliko puta vam se desilo da koristeći Telekomovu fiksnu telefoniju dobijete priliku da razgovarate u četvoro? Ili bar troje? ;)

Znači, ipak nešto i korisno od tog Telekom-a.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

brankom9
Markovic Branko
Beograd

Član broj: 8247
Poruke: 2
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: 977 Hot Stories14.02.2003. u 08:20 - pre 257 meseci
O nestrucnom i monopolskom radu Telekoma mozemo da pricamo do sutra. U zadnjih par godina jedino im je bilo vazno da jure evropske cene usluga, dok je evropski kavalitet zaboravljen. Ja sam povezan preko parice tako da mi je internet konekcija 14400 bps( parica je uredjaj koji od jedne linije napravi 4 te su konekcije ogranicene na 14440). Nemam dvojnika ali mi treba od 5 min. do 30min. da se konektujem, ukoliko se ne iznerviram. Kao i svi ovde na forumu ja sam za ukidanje dvojnika i slicnih nepravilnosti. Jedino resenje je uvodjenje digitalnih centrala. Mislim da dosta ljudi zeli telefonski broj i da bi Telekom uvedjenjem novih brojeva uspeo da poveca zaradu ali makar i da odrzi ove cene(bilo bi logicno da sa povecanjem korisnika Telekom obori cene).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: 977 Hot Stories14.02.2003. u 10:49 - pre 257 meseci
Mislim d abi ovde trebalo iznositi samo argumentovane slucajeve, jer koliko sam razumeo ova diskusija je pokrenuta radi preduzimanja konkretnih akcija. Lamentiranje o tome kako neko ne moze da sekonektuje na net i da to Telekom moze da mu ocas posla resi tako sto ce da postavi novu centralu je besmisleno.

Naravno, da treba da se ide na to da se modernizuju centrale i infrastruktura, ali valjda je jasn oda je to proces koji traje i MNOGO kosta. Telekom je skoro izneo neke svoje planove da basu Beogradu u dobroj meri izvrsi modernizaciju.

Napadnimo ih tamo gde zaista to ima efekta: na neposlovnost, nepostenje, bezobrazluk. i slicno...
 
Odgovor na temu

brankom9
Markovic Branko
Beograd

Član broj: 8247
Poruke: 2
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: 977 Hot Stories15.02.2003. u 10:18 - pre 257 meseci
Sta ce ti veca nepravilnost od uzimanja para za normalnu liniju a davanje 1/4 linije, uz to sto treba da nadjes vezu da bi dobio i to.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: 977 Hot Stories15.02.2003. u 11:05 - pre 257 meseci
To vec jeste dobra tema i u sutini treba dabude jedan od vaznijih ciljeva udruzenja: da se postave neki kriterijumi na kvalitet telekomunikacionih usluga.
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: 977 Hot Stories16.02.2003. u 20:13 - pre 257 meseci
Ovo stvarno postaje sokantno - verovatno je ovo vec objavljeno na ES-u, ali mislim da i ovde mora da se nadje

http://www.internodium.org.yu/...gDisplay.php?id=20030216015138

[mod's note] prenosim poruku, izvorno objavljenu na internoj listi Udruzenja ISP. Sto da Slobi nabijamo posetu ?

This is a forwarded message
From: Slobodan Sokic <sokic@www.yu>
Date: Saturday, February 15, 2003, 11:38:16 PM
Subject: [Isp] Ko je sledeci?

===8<==============Original message text===============

Postovane kolege,

Zeleo bih u ime MEMODATA internet provajdera da vas obavestim o najnovijem neprijatnom iskustvu koje smo doziveli od Telekoma Srbija.

Nekima od Vas vec je poznato da od prosle nedelje su pocela ometanja poprecnih vodova beogradskim internet provajderima od strane Telekoma Srbije. Nama je 9. februara u 14 casova prestala da radi interna veza izmedju nasa dva cvorista (POP-a). Posle prijave kvara Telekom nas u ponedeljak 10. februara obavestava da je sto se njih tice veza u redu uz napomenu da oni garantuju brzine do 9600 b . Veza je do prethodnog dana radila 2Mbps.

Sledeceg dana 11. februara u 10 casova iznenada je prekinuta poprecna veza do jednog od nasih najvecih korisnika - Kompanije Vecernje Novosti. Merenjem smo utvrdili da je doslo do fizickog prekida. Prijavili smo kvar veze Telekomu i posle nepunih 15 minuta dobili odgovor da je doslo do kvara na regleti u Glavnom razdelniku (Katiceva 1 kvar je odmah otklonjen. Merenje je pokazalo da je veza uspostavljena ali modemi na poprecnoj vezi i dalje nisu radili. Na ponovnu reklamaciju ponovljeno nam je da Telekom garantuje brzine prenosa podataka samo do 9600 bps. Pre "kvara" veza je radila na brzini 1 Mbps.

Danas (subota 15. februar) Telekom izlazi u susret nasem korisniku Kompaniji Novosti, poziva montere i tehnicare JUPAK-a, ljudi dolaze od kuca i daje se USMENI nalog da se hitno uspostavi poprecna veza od Kosovske 26 (Kompanija Novosti do JUPAK-a Katiceva 18 Telekom Srbija), i da Kompaniju Novosti prikljuce na Internet Telekoma. Pojavljuje se ekipa koja uspesno uspostavlja poprecnu vezu i link brzine 1 Mbps. Cela operacija je gotova u roku od dva sata !!! Aktivno ucesce su imali Zoran Bacanovic, Zoran Perovic i Dusan Pejdic.

Svi su srecni i zadovoljni. Telekom dobio novog velikog korisnika, a Vecernje Novosti ponovo imaju internet.

Ovo Vam pisem u zelji da ako se i Vama uskoro nesto slicno dogodi, budete spremni da to shvatite i prihvatite kao deo poslovne politike rukovodstva Telekoma Srbija.

Idemo dalje.

--
Slobodan Sokic
E-mail: sokic@www.yu , or
[email protected]
http://www.memodata.net
======================
MEMODATA Computers
TEL: +381 11 663-484
FAX: +381 11 3670744
Mobile phone: +381 63 243422



Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: 977 Hot Stories

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10557 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.