Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

977 Hot Stories

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: 977 Hot Stories

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10573 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: 977 Hot Stories20.02.2003. u 21:30 - pre 257 meseci
Decembar 2002.

Zvao ja 977...

Operater> Da?

Ja> Dobar dan, vec pet dana ne mogu sa mog broja da dobijem broj 360-2500 (tehnicom dial-in). Stalno mi vraca zauzeto i tako je u bilo koje doba dana ili noci.

Operater> Pa?

Ja> Pa problem je u tome sto je bukvalno sa bilo kog drugog broja moguce dobiti taj broj iz prve u bilo koje doba dana i noci.

Operater> Pa?

Ja> Pa ja ne mogu samo sa svog broja da dobijem taj broj!

Operater> Pa mozda je zauzeto.

?!?!

Ja> Sa druge strane ima bar 30 ulaznih linija i nemoguce je da su sve zauzete npr u sest ujutro. A i ako su zauzete onda ne bi mogao taj broj da se dobije sa bilo kod telefona a ne samo sa mog.

Operater> Evo sad cu da proverim.

... posle dva minuta ...

Operater> Pitala sam kolegu i on kaze da to nije do nas. Te linije ne odrzavamo mi nego oni. (verovatno je mislila na tehnicom)

Ja> Kako je moguce da vi ne odrzavate telefonske centrale i linije kad u ovoj drzavi jedino vasa firma ima pravo da poseduje telefonske centrale, vodove i sl?

Operater> Ne znam ja to, morate njima da se obratite.
 
Odgovor na temu

darkside
Vladimir Mitrovic
Vracar Beograd

Član broj: 7454
Poruke: 73
*.ptt.yu

ICQ: 145634382


Profil

icon Re: 977 Hot Stories23.05.2003. u 17:41 - pre 254 meseci
xexe, ovo mu dodje kao internet verzija 'medju nama' rubrike iz politike...
evo mog problema,
pre 10+ godina u zgradu koja je do ulice, samim tim ispred mog dvorista i kuce, doselio se xy (x je od uticajan, y od pun para). prilikom renoviranja stana prebacio je telefonsku liniju sa moje kuce, koja je isla normalno, na zgradu pored (tako mu je bilo lakse da sebi uvede telefon).
elem, sta se sada desava, kabl je razapet od moje kuce do te zgrade, sto je razmak od nekih 30 metara, pri cemu je razlika u visini 3 sprata (ugao je preko 60 stepeni). zbog uticaja vetra i "elementarnih nepogoda" (kisa, grad, sneg, poplava koje deluju na kabl, na svake dve godine se desi da lem oslabi i linija se prekine.
popravka toga nije veliki problem, zahtevala bi malo dobre volje i mozda sat vremena posla.
977...od dana kada pukne veza majstorima treba bar 3-4 dana da dodju, preganjanja, objasnjenja da je to njihova greska i da treba da je isprave, pet puta zakazuju pa se ne pojave (podsecam, kabl je na drugoj zgradi, do njih se dolazi kroz prozor WC jednog od stanova, samim tim treba organizovati i druge ljude i moliti ih da budu kuci).
naravno uvek slusam sledece price:
"pa sta ste mu radili?"
"pa ne mozemo mi odmah da dodjemo, sacekajte da ponovo ispitamo liniju"
"da li ste sigurni da je to to"
"evo sledeci put kada dodjem" majstor xy (ovog puta xy jer nije bitno koji je, svaki to isto kaze) "cu da vam ga popravim"
"znate ja radim i privatno..."
a biser nad biserima, koji ne znam da li predstavja glupost operatera, ili bezobrazluk je:
"pa mi smo jutros probali da vas nadjemo, ali se niko nije javljao" (!!!)
hvala

Vladimir Mitrovic
student iz Beograda
i am NOT your father!
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: 977 Hot Stories

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10573 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.