Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GUI programiranje u Linuxu

[es] :: Linux :: GUI programiranje u Linuxu

[ Pregleda: 3690 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kruzer

Član broj: 919
Poruke: 46
*.panet.co.yu



Profil

icon GUI programiranje u Linuxu03.02.2003. u 02:29 - pre 258 meseci
Zanima me koje to alate i jezike koristite za razvoj GUI aplikacija pod Linuxom?
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: GUI programiranje u Linuxu03.02.2003. u 19:06 - pre 258 meseci
To je malo šire pitanje iz prostog razloga što postoji priličan broj alata i API -ja za GUI programiranje pod linux-om. Meni lično se svidja Qt (koja je baza KDE desktopa) jer nalazim da je vrlo sličan Microsoftovom MFC-u za windows (čak je čini mi se i lakši za korišćenje), ali tu su i GTK (koristi se u gnome), TK kao proširenje za Tcl jezik, a za one malo zahtevnije može da se proba i sa X api-jem (sa kojim nisam ništa probao ali se svi slažu da je težak za učenje i rad i sada se malo direktno koristi).

Sve u svemu Qt je odličan za početak i verovatno će zadovoljiti sve tvoje potrebe, podržan je dobrim alatima i jedina mu je mana što nije pod GNU licencom tako da ako hoćeš da izdaš nešto komercijalno mora da se plati licenca (ako izdaješ pod GNU licencom i učiniš svoj kod dostupnim ovo nije ptrebno).

Inače kompjuter biblioteka je izdala knjigu osnove linux programiranja koja te može uputiti u većinu alata i programskih jezika koji se koriste (ali te neće naučiti naprednije stvari u vezi GUI programiranja), a dokumentacija ne net-u za sve ove alate je vrlo obilna.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: GUI programiranje u Linuxu

[ Pregleda: 3690 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.