Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restartovanje racunara stetno ili ne

elitemadzone.org :: TechZone :: Restartovanje racunara stetno ili ne

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16907 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 03:02 - pre 216 meseci
Citat:

Lose si informisan ali to nije strasno, i 90% ljudi je neinformisano.

Nema potrebe za resetovanjem kada nema potrebe. Ako te neka instalacija programa "tera" na reset, razlozi su druge vrste, a ne kao vitamin za kompjuter.

E, drugi je problem "jaki" programi, a "slabe" makine. To je stvar ovdasnjeg mentaliteta, i malo piraterije. Potrosi se 400 evra na Pentijum cetiri, "u fullu", printer i skener, naravno, komsija ima "sve programe", narezace mi disk...pa se nesrecni Fotosop nadje u celeru sa 256 rama i nekom karticom "sa TV izlazom", a tada nastaju problemi..

Poz.


Prokleti mentalitet zbog koga srpska banda nece da kupi skuplji komp. A jos zlikovci nece da rade u DOSu...
I molim te sta znaci ovo " ako te neka instalacija tera na reset, razlozi su druge vrste, a ne kao vitamin za kompjuter"??? Ima li ova recenica smisla u bilo kojoj dimenziji svemira?

Inace, reset se radi da bi RAM bio obrisan, jer mnoge aplikacije ne "ociste" zauzet prostor ni nakon gasenja. Naravno da je potreban, zar mislite da to dugme stoji na racunarima od prvih primeraka do danas samo da bi vas naterali da sjebete komp?
De si Deda...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 15:55 - pre 216 meseci
Citat:
Inace, reset se radi da bi RAM bio obrisan


Moze to i bez reseta :)
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 17:06 - pre 216 meseci
Aplikacije koje te teraju da resetujes komp rade to iz vrlo jednostavnih (i potrebnih) razloga.

Kada se instalira ona registruje svoje dll -ove (biblioteke). I windows jednostavno nije u stanju da zna za njih do resetovanja kada pokupi lokacije svih njih i time omoguci aplikaciji da ih nesmetano pozove.

Ovo je pojednostavljen prikaz, i samo jedan od razloga. Ranije je to bilo mnogo vaznije nego sada kada vecina aplikacija moze da se instalira bez resetovanja, ali nekim je to i dalje potrebno (posebno antivirus i raznim drugim zastitnim programima koji zavise od integracije sa sistemom).



Pozdrav
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 17:46 - pre 216 meseci
Da. Windows je takav sistem gde je za mnoge stvari neophodan restart, da bi
novine bile uredno registrovane i vidljive na nivou masine ili usera.

Ovde se mogu videti neke (poznate) Registry lokacije:
http://windowsxp.mvps.org/Startup.htm
...na primer RunOnce sekcija, ciji upis (putanja do nekog na primer EXE-a) ce biti
samo jednom izvrsen i nakon toga uklonjen. To je nesto kao za registrovanje onih
DLL-ova ili neke zavrsne operacije na uspostavljanju integriteta svih aktivnih
komponenti.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 19:31 - pre 216 meseci
A zasto vezujete restart za win platformu?
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 19:57 - pre 216 meseci
A sta mislis "strucnjak" ima linux, podesen...:), ko to instalira, ne postavlja pitanja o nasilnom resetu.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 20:16 - pre 216 meseci
A i u linux-u ne bi imao potrebu da restartujes sistem osim u slucaju novog kernela - sve ostalo se se moze pojedinacno srediti. A za ostale sisteme (bsd, macos) ne bih znao.
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 21:01 - pre 216 meseci
Citat:
sasa022: Moze to i bez reseta :)


Ma moze malo sutra... Kad ja krenem da renderujem neke gluposti u svakom frejmu, a treba to da se uradi samo jednom, da vidis kako posle gasenja programa nece ni mozila da se digne po pet minuta... Jednostavno, napravis milijarde objekata koji nemaju dobar destruktor, pa ti to resi bez restarta ako mozes. Ja bih se kladio da nije moguce, ali mozda ne znam caku :))
De si Deda...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 22:00 - pre 216 meseci
@DjoleReject
A koliko % ljudi radi takve zahtevne poslove ?
I da - postoje neke cake,ali ipak soft reset je "lakse" resenje...
Mnogo,mnogo cesce se masina optereti "glupostima" koje nisu ni blizu po zahtevnosti kao poslovi koje pominjes....


Cini mi se da odlazimo u off
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 22:38 - pre 216 meseci
Pa pazi sale, nije to jedini problem sa gusenjem kompa. Meni se desilo da crtam u korelu neke gluposti i da nakon nekog vremena nece da uradi copy/paste. Ugasim program, otvorim ga opet, a ono i dalje ne radi... Kad ugasis program, on te pita da li zelis da ostavis clipboard za druge aplikacije, a bez obzira sta ti odgovoris - on ga ostavi! I sad ti imas problem zauzetog RAMa, koji ne mozes nikako drukcije resiti nego resetom (ako postoji drugi nacin, ti me obrazuj). A ako nekome treba dokaz da maltretiranje kompa u tom smislu ne donosi neki pakao, pa jel` vam treba drugo svedocenje od momka koji je na prosloj strani prepricao svoja iskustva u drzavnoj firmi. I ne treba ti on, pogledaj sam, pa reci... Stvarno nema mesta paranojama sa polomljenim hardovima i smakom sveta zato sto si resetovao komp. Mislim, ko to veruje, nije mu problem ni da poveruje da save opcija u wordu unistava racunar (autror Z.R. ;).
Evo predlog za sve: ovog trenutka iscupajte komp iz struje, pa opet utaknite. Upalite ga, pa sami vidite sta mu fali... Jel da da nije nista? E, pa onda da prestanemo da zvucimo k`o Bantu crnac pred space shutleom i da ne pravimo budale od sebe... (ovim ne mislim na tebe sasa, znam da to nisi mislio)

Pa ***ote, ja sam se naunistavao svacega dok nisam empirijski dokazao da nesto moze/ne moze. Mobilni telefon sam lemio, pa je radio jos godinu dana... Probajte sve, ti troskovi kad nesto sjebete su mnogo manji nego da ostanete zatucane ovce koje ne smeju da pipnu 5V napona da ne poginu. Niko se nije naucen rodio, ali niko nije ni naucio verujuci sarlatanima...
De si Deda...
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne24.07.2006. u 22:40 - pre 216 meseci
I uopste nisam odgovorio coveku... Naravno da ces pokusati "lepo" da resetujes kad moze, ja pricam o situacijama kad se sve zaglavi.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 13:02 - pre 216 meseci
Ti si djole u fazi kada mislis da znas, ali ti je sve nepovezano. Malo si "brz", i sa plitkim razmisljanjima, i sa citanjem tredova.

Uspori mallo, smanji pritisak u glavi, procitaj pazljivo, i ako ti nesto nije jasno (a pokazao si da ti nije jasno), lagano sroci pitanje. Nece ti niko nista, mozda nesto i naucis.

Poz.


P.S. A "magarece iskustvo" tipa cupanje kablova iz zida ti nije za pohvalu. Bolje da unapred znas sta bo moglo da se dogodi ili ne dogodi, pod kojim uslovima i zasto.
Cisto da ne bi probao, mozda, da "letis".
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.67.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 17:09 - pre 216 meseci
Pa ti si meni sad samo rekao da sam neizivljena budala, a nikakav doprinos mom obrazovanju nisi dao. Ako ja i jesam budala (ovo necu iskljuciti:) onda je valjda red da pored primecivanja istog problema kazes i TACAN odgovor na postavljeno pitanje.

A sto se tice same materije, procitao sam pokoju knjigu o hardveru, ali ne mogu se smatrati expertom bilo koje vrste. Ono sto ja pricam je da sam mnogo puta bio u situaciji da moram komp iscupati iz struje (ako to nisam uradio 100 puta, nisam ni jednom, doduse na nekoliko razlicitih kompova + ovde racunajte ceste nestanke struje), i based on that expirience mogu reci da svi koji se toga plase ko vampir luka preteruju!!! Sad bih ja voleo jedno predavanje o tome sta npr. radi hard disk kad mu potpuno ukines napajanje i kako je izvedena ta zastita (a u praxi je dokazano da postoji, jer da ne postoji desilo bi se to cuveno padanje glava i mozda eksplozija u stilu Schvarzenegerovog filma).

P.S. I reci sta ti imas utisak da ja nisam lepo procitao i isparavi konkretnu glupost
P.P.S. Stekni malo "magareceg iskustva" i nije tako lose. A onda daj svoja PRAKTICNA iskustva, pa pobij argumente coveka koji je radio na odrzavanju.
P.P.P.S. Nema potrebe za napusavanjem, ja se slazem da imam gomilu toga da naucim, ali ti mi previse zvucis kao neko ko ZNA, a iz iskustva znam da takav stav garantuje neucenje nicega novog.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 17:58 - pre 216 meseci
Citat:
Eto to je moje pitanje da li je cest restart racunara nepovoljan po njegov rad. (mislim na rucno restartovanje a ne na neki kvar)

Mislim da je decko mislio na ovo:
PC koristim nekoliko puta dnevno po par minuta do sat-dva. Znam u toku dana da ukljucim i iskljucim komp normalnim putem na turn off po desetak puta. Po meni, to je mnogo bolje nego da mi komp bude ukljucen svo vreme. Nikad nisam imao havariju nikakve vrste zbog ovoga.
 
Odgovor na temu

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
62.240.7.*



Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 18:16 - pre 216 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Znam u toku dana da ukljucim i iskljucim komp normalnim putem na turn off po desetak puta. Po meni, to je mnogo bolje nego da mi komp bude ukljucen svo vreme. Nikad nisam imao havariju nikakve vrste zbog ovoga.


Knjige iz elektronike kazu obrnuto. Racunar spada u takvu elektroniku koja ne voli pali-gasi koliko god to zvucalo daleko od zdravog razuma. Dakle ako racunar koristim tri-cetiri puta u toku dana ne gasim ga. Mozes na primer ugasiti samo monitor (zbog trafoa) a ostaloj elektronici "godi" da radi.

;)
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 18:55 - pre 216 meseci
Ali ne godi mom racunu za struju.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne26.07.2006. u 22:42 - pre 216 meseci
Za djoleta:

Citat:"I molim te sta znaci ovo " ako te neka instalacija tera na reset, razlozi su druge vrste, a ne kao vitamin za kompjuter"??? Ima li ova recenica smisla u bilo kojoj dimenziji svemira?" Kraj citata.

Ko li je ovo napisao??? Poznavalac?

Kako da ne razumes tekst, a procitao si nesto, a ja ti na ovo nisam ni odgovorio (vec drugi, pa da ne ponavljamo pricu), ali da si instalirao neki program, mozda ozbiljniji, ili igricu, odgovor bi ti se sam nametnuo. Ali tebi je nejasno, nije u tvom svemiru, a delis savete.


Ponovo ti kazem, ako razumes, razumes, ne donosi prebrze i neosnovane zakljucke. Iskustvo ne pomaze puno, u ovoj oblasti, posto svakodnevno pristizu noviteti, tako da je neophodno stalno ucenje.

Da pojasnim, ili...

Da pojasnim, nemoj ni jednog trenutka, u svom delu svemira, da pomislis da nisam i dalje "u toku" ako sam vec do sada to bio.


Poz.
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne27.07.2006. u 00:46 - pre 216 meseci
Citat:"I molim te sta znaci ovo " ako te neka instalacija tera na reset, razlozi su druge vrste, a ne kao vitamin za kompjuter"??? Ima li ova recenica smisla u bilo kojoj dimenziji svemira?" Kraj citata.

Ajde genije sad mi objasni sta je smisleno covek hteo da kaze ovim??????
Evo kratkog komentara:
Ako te neka instalacija tera na reset, znaci da ti komp nije dovoljno jak! Ovo je prva konstatacija koja valjda ima za poentu poruku da kupimo jace kompove!? E pa, bas ti hvala druze, da nismo podsecani nikad ih ne bi pazarili.
A i tebi moram reci jednu stvar: ili kaki, il` se skloni sa solje!
Znaci - ili reci nesto pametno na temu, ili nemoj da ti se govoranija svode na "ti si budala" price. Do sada si samo meni rekao da sam budala (mozda i jesam, ali to tebe ne cini ni milimetar pametnijim), a od tvoje pameti ni traga ni glasa.

I dalje cekamo tvoju prvu pametnu na ovu temu, jer je do sada ne videsmo...
De si Deda...
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne27.07.2006. u 01:00 - pre 216 meseci
Citat:
Kako da ne razumes tekst, a procitao si nesto, a ja ti na ovo nisam ni odgovorio (vec drugi, pa da ne ponavljamo pricu), ali da si instalirao neki program, mozda ozbiljniji, ili igricu, odgovor bi ti se sam nametnuo. Ali tebi je nejasno, nije u tvom svemiru, a delis savete.

E na ovo ne mogu da odglumim hladnocu!
Pa ako proveris moje postove, doci ces do zakljucka da skidam 100 GB gluposti mesecno. Na sve te gluposti mislim da imam slobodu da kazem da sam instalirao po koji zajeban program. Da ne pominjem da cu za tri dana ici u Egipat od para koje su zaradjene iskljucivo od "budzenja" tudjih sistema i pisanja za PC-press (nista znacajno).
Pre bih umro, nego se hvalio tako nekvalifikovanim poslom kao sto je "budzenje", ali jednostavno me vuces za jezik...

Citat:
Ponovo ti kazem, ako razumes, razumes, ne donosi prebrze i neosnovane zakljucke. Iskustvo ne pomaze puno, u ovoj oblasti, posto svakodnevno pristizu noviteti, tako da je neophodno stalno ucenje.


A ovo je, predpostavljam, komentar strucnjaka...
Koji to noviteti pristizu??? Koja je to nova tehnologija unutar PC-ja kojoj ti svedocis u zadnjih tri-cetiri godine????? O cemu laprdas majstore, ili pokusavas da zvucis pametno bez grama pokrica???

Citat:
Da pojasnim, ili...

Da pojasnim, nemoj ni jednog trenutka, u svom delu svemira, da pomislis da nisam i dalje "u toku" ako sam vec do sada to bio.


Poz.


Sta ti nama pricas svo ovo vreme? Da si u toku? ...Bravo!!! Da si pametan i nacitan??? Bravo X2!!! Da li si dao neku info koja je ikome ikada trebala u zivotu??? NE!!!

Pa onda ne napusavaj ljude bez veze!
De si Deda...
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Restartovanje racunara stetno ili ne27.07.2006. u 01:14 - pre 216 meseci
Zaneh se u raspravi sa covekom, a nisam ni rekao sta bih na ovoj diskusiji voleo da cujem (jer me itekako zanima):

1) Sta se desava kad odredjena aplikacija zavrsi svoj rad, a nesto ostane u RAMu? Kako Windows sredjuje koristenje te memorije? Da li je moguce da svojim zauzecem memorijskog prostora zauzmete RAM koji ostane zauzet posle gasenja te aplikacije i kako do`akati tome???

2) Koji procesi brinu o sistemskoj memoriji i sta se desava kad zafali? Neke osnovne stvari ne mozete oduzeti od sistema, bez obzira koliko se trudili, jer sve pada kad se ukinu, ali pitanje je koje mozete??? Kako se resava "bezobrazna" aplikacija koja samo guta?

3) Kako hardverski (elektronicarski gledano) reaguju pojedine komponente kad im se ukine dotok struje? Uzimajuci u obzir sav delay koji omoguci napajanje???

Ovo su pitanja na koja je trazen direktan odgovor, a ne sterilna teoretisanja. Ocekujem da neko sa dobrim potkovanjem iz teorije ima odgovor na njih, a na njega ce dobiti respect, koji se ne osvaja jednostavnim "ti si budala" luzerskim konstatacijama...
De si Deda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Restartovanje racunara stetno ili ne

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16907 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.