Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

restartovanje racunara

[es] :: Windows desktop :: restartovanje racunara

[ Pregleda: 6339 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chemical brother

Član broj: 26031
Poruke: 55
*.etfbl.net.



Profil

icon restartovanje racunara27.03.2006. u 18:02 - pre 219 meseci
Imam problem s racunarom, koji naime ne mogu otkloniti. Kad ga startujem i pokrenem nekakve aplikacije, npr. bilo koja jaca igrica, nekakav player, ...., nakon gasenja aplikacije, racunar se restartuje. Pri novom startovanju, naravno, Windows XP mi salje poruku o "serious error". Proba sam mijenjati drajvere i bez efekta. Sta raditi?

PS. Ovo mi se desava samo pod Windows-om, dok pod Linux-om racunar normalno radi.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: restartovanje racunara27.03.2006. u 19:38 - pre 219 meseci
1. pogledaj > start > control panel > administrative tools > Event viewer pa vidi jel' windows tamo uspeo da zapise koji program / drajver / sta vec pravi probleme;
2. skini neki program za proveru RAM memorije, moguce da je ona losa i obara sistem;
3. ako si overklokovao CPU -- vrati ga u fabricko stanje;
4. ako nista drugo ne pomogne, reinstalacija windows-a i sledeci put instaliraj samo ono sto ti treba, a ne sve sto ti dodje pod ruku ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: restartovanje racunara22.04.2006. u 11:57 - pre 219 meseci
Duze vreme imam problem sa restartovanjem sistema (Windows XP). Na plavom ekranu (smrti) se uvek spominje win32k.sys. Zanimljivo je to sto sam otkrio kako mogu da izazovem restartovanje. To se postize tako sto se u PlanPlus-u 2003 klikne bilo gde na mapu i drzeci pritisnut levi taster misa prave brzi kruzni pokreti. Tada se opet javlja obavestenje o gresci koja je izazvana fajlom win32k.sys.

Ono sto sam tek pre par dana primetio je da su na konektoru za napajanje ploce pinovi koji daju +5 VDC pocrneli. Inace, zamenjena je RAM memorija (PQI 512 MB, 400 MHz), zamenjena je i graficka (sada je ATI Radeon 7500, 128 MB), zamenjen je i hard disk (Samsung 80 GB). Ostale komponente koje nisu menjane su ploca Gigabayte GA-7VA, procesor AMD Athlon 2400+ (radi na 2000 MHz) i napajanje (doslo uz kuciste,no name, 300 W). Sistem sam vise puta iznova instalirao. Probao sam XP i sa SP1 i sa SP2.

I jos nesto za kraj. Primetio sam da napon +5V ima vrednost +4.49V, a kako opterecenje procesora raste tako se napon smanjuje. Za zauzetost CPU od 100% napon je +4.25V. Da li je to normalno?

Moje pitanje je da li iz svega ovoga mogu slobodno da zakljucim da je neispravno napajanje uzrok restartovanja racunara ili je mozda nesto drugo u pitanju? Hvala.

 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: restartovanje racunara22.04.2006. u 17:48 - pre 219 meseci
Pre pola sata sam probao sa drugim napajanjem i opet isti problem sa PlanPlus 2003.
Probao sam i sa drugim memorijskim modulom i to drugog proizvodjaca i u drugom slotu i opet ista situacija.
Krug se polako suzava i preostaje mi jos CPU i ploca...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: restartovanje racunara22.04.2006. u 18:02 - pre 219 meseci
Jesi probao taj Plan plus na drugom racunaru, mozda je do windowsa?

Probaj da odradis neki test za graficke kartice na svom racunaru. Neki od 3dmarkova 2001/03/05 bi bili dobri za test.
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: restartovanje racunara23.04.2006. u 00:03 - pre 219 meseci
Da, instaliran je na drugim racunarima ali ni jedan nema problema sa restarovanjem. Nisam probao onu foru sa brzim pokretanjem misa.

Probacu sa nekom novijom verzijom 3DMark, pa cu javiti sta je bilo.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: restartovanje racunara23.04.2006. u 01:36 - pre 219 meseci
Citat:
mikaso:...Ono sto sam tek pre par dana primetio je da su na konektoru za napajanje ploce pinovi koji daju +5 VDC pocrneli... i napajanje (doslo uz kuciste,no name, 300 W)...

I jos nesto za kraj. Primetio sam da napon +5V ima vrednost +4.49V, a kako opterecenje procesora raste tako se napon smanjuje. Za zauzetost CPU od 100% napon je +4.25V. Da li je to normalno?

Moje pitanje je da li iz svega ovoga mogu slobodno da zakljucim da je neispravno napajanje uzrok restartovanja racunara ili je mozda nesto drugo u pitanju? Hvala.


Ako je sve ovo tacno, nemoj da trazis dalje. Nominalne vrednosti napona +5V krecu se u rasponu od 4,75-5,25V i sve ostalo je neregularno. Pocrneli pinovi ukazuju na garave ili korodirale kontakte a i jedno i drugo je pogubno za sve ostalo u racunaru. PRVO sredi to, pa tek onda sve ostalo. U protivnom, desice ti se da menjas zadnje ono sto je prvo trebalo zameniti, a bez ikakvih rezultata.
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
213.244.197.*

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: restartovanje racunara23.04.2006. u 11:50 - pre 219 meseci
Unimerom sam proverio napon +12V i imao sta da vidim. Napon se krece od +12.89V do 13.02V. Inace, te vrednosti mi pokazuje i BIOS i Everest. Sto pre moram da se otarasim ovog kung-fu napajanja!

[Ovu poruku je menjao mikaso dana 23.04.2006. u 12:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: restartovanje racunara

[ Pregleda: 6339 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.