Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p

[es] :: Oracle :: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p

[ Pregleda: 1715 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:20 - pre 216 meseci
Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter protocol?
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:26 - pre 216 meseci
To ti je isto kao da kazes:"Doktore, evo boli me tu u stomaku, ajd me izlijeci...". Pa nek doktor pogadja sta ti je...

Kao sto bi te doktor pitao:"Je l' te boli ovdje? A ovdje? Kakve bolove imas tacno?" i sl. tako moram i ja tebe pitati: Koju gresku ti tacno ispise? Na koji nacin se pokusavas logovati (u SQL*Plusu? Sa Formsima?) ? Koji OS? Jesi probao tnsping tvoje instance? i td.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:29 - pre 216 meseci
U SQL*Plus-u naravno, username:scott, password: tiger, Host: prazno.
Prijavi gresku: no adapter protocol.
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:33 - pre 216 meseci
Koju ORA- gresku ti tacno ispise? Koji OS? I sta TACNO ukucas u SQL*Plusu?
Sta ti ispise tnsping tvojaDBinstanca ?

Pomozi nam da ti pomognemo.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:35 - pre 216 meseci
Greska je ORA-12560: PRotocol adapter error!
Gde se vidi tnsping i moja Dbinstanca?
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 14:46 - pre 216 meseci
tnsping je alat slican ping-u - npr. provjerava da li je server ziv i dostupan.

Evo ti primjer tnsping-a:
Citat:

C:\>tnsping ora92

TNS Ping Utility for 32-bit Windows: Version 9.2.0.1.0 - Production on 17-JUL-20
06 15:39:44

Copyright (c) 1997 Oracle Corporation. All rights reserved.

Parameterdateien benutzt:
C:\ORACLE\network\admin\sqlnet.ora


Adapter TNSNAMES zur Auflösung des Alias benutzt
Attempting to contact (DESCRIPTION = (ADDRESS_LIST = (ADDRESS = (PROTOCOL = TCP)
(HOST = 127.0.0.1)(PORT = 1521))) (CONNECT_DATA = (SERVICE_NAME = ora92)))
OK (60 ms)

C:\>

Pokusaj prvo podesiti enviroment varijablu ORACLE_SID:
Code:
C:\> set ORACLE_SID=tvojSID;

pa se onda probaj spojiti...

Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 15:14 - pre 216 meseci
Kada mu ukucam tnsping81 izbaci mi DOS prompt ali mi preko njega izbaci i za DIal Up konekciju, pa kad nju uklonim nestane i prompta, a ovo drugo(SET ORACLE_SID...) sam stavio ime mog kompa iz Network Identification i opet nista!!!
 
Odgovor na temu

dusanmiloradovic
Dusan Miloradovic
Abu Dabi

Član broj: 38080
Poruke: 45
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapt17.07.2006. u 15:49 - pre 216 meseci
ORACLE_SID ne treba da bude ime tvog racunara, nego ime instance, tj. baze. Idi u Control panel -> Administrative tools -> Services.
Tu treba da vidis servis koji pocinje sa "OracleService". Ono sto je posle toga je tvoj ORACLE_SID. Npr. kod mene na racunaru je to:
OracleServiceDUSTST, sto znaci da je moj ORACLE_SID DUSTST.
Proveri da li je startovan! Ako nije startuj ga.
Dakle, pronadji ORACLE_SID i probaj opet

Dusan
 
Odgovor na temu

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p17.07.2006. u 16:01 - pre 216 meseci
Komp mi je na Win98SE, tako da nemam Administrative Tools. Gde se to nalazi na 98-ici?
 
Odgovor na temu

dusanmiloradovic
Dusan Miloradovic
Abu Dabi

Član broj: 38080
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapt18.07.2006. u 07:43 - pre 216 meseci
Ne znam.... Ali tesko da ce ti raditi oracle na win98. Mozda je to uzrok greske

Dusan
 
Odgovor na temu

Dovlas
Melenci

Član broj: 101686
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p18.07.2006. u 14:15 - pre 216 meseci
Hvala Dusane, i ja sam se toga bojao, ali po svemu sudeci to bi trebalo da bude uzrok. Pre nedelju dana sam skinuo 2000 Profesional sa kompa, posto radim na Pentium III na 1MHz i vec mi je bio preopterecen, a Oracle sam dobio par dana. Puno hvala i Dejanu Topalovicu!
Pozzz!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Instalirao sam Oracle8i i ukucao scott tiger, host sam ostavio prazan, a on mi odgovara no adapter p

[ Pregleda: 1715 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.