Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za Host i guest podesavanja? Pomoc... Ne radi mi nista

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc za Host i guest podesavanja? Pomoc... Ne radi mi nista

[ Pregleda: 2349 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Pomoc za Host i guest podesavanja? Pomoc... Ne radi mi nista17.07.2006. u 11:27 - pre 216 meseci
Dakle o cemu se radi. Instalirah VMware moj OS je XP Profesional. Na virtuelnu masinu sam instalirao isto XP Proffesional. I posle instalacije su mi se u network connections pojavili "VMware Network Adapter VMnet1" i "VMware Network Adapter VMnet8" i pored njih moja LAN konekcija za internet (koristim SBB cable preko mrezne). E sad mi nista nije jasno?

Naime, kako da podesim da se Virtuelna masina i XP vide?
Ko mora da bude Admin-host? Recimo da hocu da host bude Moj kompjuter ne virtualni, i da se na njega 'nakace' virtualne masine.

Znam da je ovo bilo, ili neko slicno pitanje ali jos uvek mi nije jasno, probao sam kao nesto da podesim ali nece, nema pinga.

Moja podesavalja su i kod obe sam cekirao "VMWare bridge protocol" (nisam siguran da li ovo treba ili ne)

1. VMware Network Adapter VMnet1

192.168.0.1
255.255.255.0

2. VMware Network Adapter VMnet8

192.168.0.128
255.255.255.0

Ima i trecu LAN konekciju to je SBB.

Nije mi jasno sta su ustvari ove dve konekcije koje je napravio VMWare. Ali da ne duzim ako neko moze da mi objasni kako da podesim ovde dve na mom kompjuteru i kako da podesim na Virtualnoj masini da se vide bio bih zahvalan.

Veliko hvala,
Djordje
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc za Host i guest podesavanja? Pomoc... Ne radi mi nista

[ Pregleda: 2349 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.