Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL internet na Mandrivi 2006

[es] :: Linux :: ADSL internet na Mandrivi 2006

[ Pregleda: 2906 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alchemi5t
Osijek,HR

Član broj: 46029
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon ADSL internet na Mandrivi 200625.02.2006. u 13:01 - pre 221 meseci
Prije par dana sam instalirao Mandrivu 2006. Totalni sam pocetnik i nemam blage veze ista raditi u linuxu.
Imam ADSL modem ZyXEL Prestige 660RU combo, dakle i ethernet i USB adapter. Pa bih vas molio ako mi mozete objasniti postupak instalacije i podesavanja internet konekcije.
Inace za pristup internetu treba koristiti DHCP protokol, DNS host name i IP adresu treba preuzimati sa servera.

[Ovu poruku je menjao Alchemi5t dana 25.02.2006. u 16:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alchemi5t
Osijek,HR

Član broj: 46029
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200627.02.2006. u 19:02 - pre 221 meseci
Pa dajte ljudi nije valjda da nitko ne zna ovo podesiti???!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200627.02.2006. u 23:24 - pre 221 meseci
Nemam Mandrivu, ali povremeno koristim PCLinuxOS, koji je varijanta Mandrive. U njemu postoji neki njegov kontrolni centar za razna podesavanja, pa tamo postoji i nesto tipa "pravljenje nove network konekcije" ili "editovanje postojece". Tu garantovano imas i to za ADSL. Buduci da koristis DHCP onda je to najlakse za podesiti. Jedino sto ces negde morati uneti su tvoje korsnicko ime i password.

Mala napomena: najcesce se korisnicko ime unosi ovako: korisnicko_ime@naziv_provajdera - na primer [email protected] da bi tamo neki program znao gde da te usmeri. Ovo nije uvek slucaj, ali onda obicno pise, kod unosenja korisnickog imena "nemojte upisivati ime provajdera" a postoji druga rubrika za unosenje tog imena.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.43.eunet.yu.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200604.03.2006. u 18:56 - pre 220 meseci
Mandrivu2006 ja imam i koristim je ona ti je malo cudan Linux sve lepo radi ali zpinje po malo na podesavanjima za internet nije samo.Ali pomoci cu ti koliko mogu.Uloguj se kao root pa u control centar,izaberes Internet podesavanje on te pita kakvu konekciju hoces izaberes ADSL pa ubaci podatke na kraju imas tri pitanja na prvo gde te pita odgovori sa Yes a to je da dozvolis korisnicima da se konektuju tj. kad nisi ulogovan kao root pa onda ide pitanje da li da se konektuje kada se sistem digne to izaberi po svojoj volji i na kraju test konekcije.Ako nesto nije u redu javi se ponovo
 
Odgovor na temu

potajaco
Aleksandar Potajac
Banja Luka

Član broj: 48034
Poruke: 40
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200605.03.2006. u 13:56 - pre 220 meseci
nisam siguran da ces uspjeti na mandrivi ..
naime adsl zahteva mppe a mandriva to nema u sebi, bar koliko ja znam ..
imas skinuti patch pa rekompajliraj kernel ..
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200605.03.2006. u 15:14 - pre 220 meseci
Citat:
potajaco: nisam siguran da ces uspjeti na mandrivi ..
naime adsl zahteva mppe a mandriva to nema u sebi, bar koliko ja znam ..
imas skinuti patch pa rekompajliraj kernel ..

U cemu je stvar? Da li se radi o nekom specijalnom ADSL-u ili sta? Licno sam isprobao brojne distribucije Linuxa i u vecini njih ADSL radi nesmetano, pa bi me cudilo da ne radi u Mandrivi koja je vrlo prijateljski orijentisana prema korisnicima. Kao sto sam vec naglasio, u PCLinuxOS-u, koji je skoro rodjeni brat Mandrive, to radi. Tu treba imati u vidu da on dolazi na samo jednom CD-u, pa bi se moglo ocekivati da Mandriva ima vise programa od njega, a ne manje.

"ZyXEL Prestige 660RU-T1 USB, 1 x Ethernet ADSL Modem / Router. All-in-one ADSL Ethernet & USB Combo Router. Ideal for first time ADSL users. ..." ovo mi je izbacio Google a slaze se sa mnogim misljenjima o ruterima i ADSL, rade takoreci sami, odmah, sto na zalost, nisam imao prilike da proverim jer imam obican ADSL Ethernet modem, bez rutera.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Borovic
Stefan Borovic
Beograd

Član broj: 80154
Poruke: 204
*.eunet.yu.

Jabber: borovic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: ADSL internet na Mandrivi 200605.03.2006. u 16:42 - pre 220 meseci
Zdravo.Ja sam kupio ZyXEL Prestige 600 Series adsl router sa ethernet portom i radi odlicno.Naim na komandnoj liniji ukucaj netconfig i prati upustva.(ne znam da li ovo dolazi uz Mandrivu ali vredi pokustai).Srecno!

[Ovu poruku je menjao Borovic dana 05.03.2006. u 17:42 GMT+1]
n
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: ADSL internet na Mandrivi 2006

[ Pregleda: 2906 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.