Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a22.01.2003. u 17:19 - pre 257 meseci
Spremam se za takmičenje iz informatike pa pošto sam saznao da u Smederevu (gde će takmičenje biti) imaju Turbo C za učenike koji rade u C-u (i Tubo Pascal za pascal), zanima me da li postoji razlika između ovog kompajlera i mingw gcc-a, i da li su standardne biblioteke (stdio.h, stdlib.h, math.h...) iste, tj. da li su funkcije iste i u ovima koji idu uz mingw i uz Borland-ov Turbo C. Takođe, da li iko zna kako radi Borland-ov debugger, i odakle mogu da skinem to čudo ili samo neko uputstvo jer sam navikao da radim sa GNU alatima a ne bih voleo iznenađenja te vrste. Dosta je što nemam blage veze ;)...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a22.01.2003. u 18:33 - pre 257 meseci
nije dosta! morash da imash i hendikep (nepoznavanje pravih alata ;)
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a22.01.2003. u 22:11 - pre 257 meseci
cisto osnovne stvari su iste ali recimo socketi i bilo sta vezano uz mrezu se bitnije razlikuje ...
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a23.01.2003. u 16:21 - pre 257 meseci
ok, to je dobro... Za takmičenje mi treba ideja i neke standardne math i I/O funkcije. E sada da li neko ima neki toutorial o korišćenju debugger-a.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a23.01.2003. u 16:40 - pre 257 meseci
Citat:
Go! X:
.......Takođe, da li iko zna kako radi Borland-ov debugger, i odakle mogu da skinem to čudo ili samo neko uputstvo jer sam navikao da radim sa GNU alatima a ne bih voleo iznenađenja te vrste. Dosta je što nemam blage veze ;)...


Koliko sam ja upoznat Borland je neke kompajlere proglasio za besplatnim i mogu da se skinu sa njihovog sajta( Turbo C/Pascal mislim da su postali free ).
probaj na http://community.borland.com/ prijavljivanje je besplatno i tamo potrazi

trazi pod sekcijom:museum

Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li ima razlike između gcc (mingw) i borland-ovog kompajlera iz Turbo C-a

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.