Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oštetio mi se fajl skinut Download Accekerator-om

[es] :: Windows desktop :: Oštetio mi se fajl skinut Download Accekerator-om

[ Pregleda: 4130 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Oštetio mi se fajl skinut Download Accekerator-om02.08.2001. u 04:12 - pre 275 meseci
Imam jedan glup problem! Skinuo sam preko 'Dawnload Accelerator Plus' jedan program. Ali pre nego sto sam poceo da ga downloadujem nisam stavio path gde da ga snimi. Taj program SFX CAB archive, koliko se meni cini. E sada kada se downloadovanje zavrsilo DAP me je pitao gde da ga snimi, ali sam ja greskom, pored path-a gde da ga snimi stavio i ime kako se on zvao na maticnoj adresi sa koje sam ga skinuo 'platinum3516.exe'. Ali on ga je snimio kao DOS application. Pokusavo sam da mu promenim extenziju u rar, zip, cab, exe ... ali nista. Jedino ga RAR otvara ali ne moze da ga otpakuje prijavljuje, nesto kao da nije podrzan taj tip, a i on ga prepoznaje kao SFX CAB archive. Kako da resim ovaj problem. To je verovatno bio self extracting setup program koji je automatski pokretao instaliranje, ali izgleda da kada sam upisao ime gde da ga snimi on ga je snimio kao DOS application. Jel neko ima ideju?
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 17.10.2004. u 17:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.eunet.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.08.2001. u 11:24 - pre 275 meseci
prvo, ne widim razliku izmedju "MS_DOS aplikacije" i obicnog exe-a ..... to je sve isto .....windows bi trebao da ranuje i jedno i drugo sranjce ....
nakon svega kako si uopste uspo da napravis tu fantomsku MS_DOS aplikaciju .....
a drugo, ako je fajl corrupted il' sta vec .... onda re-downloaduj ......

ps: koliko ja znam DAP je uvek imao problema sa fajlevima >100MB. imaj u vidu to ...
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.08.2001. u 16:29 - pre 275 meseci
Ma, veruj mi da radim u Windowsu duze vreme, ali ovo mi se dogodilo u Win2000, a on ipak mislim drugacije tretira dos aplikacije. Taj fantomski program, prava rec fantomski, napravio sam samo sto sam dodao *.exe i sada kada je startujem on otvori konzolu i ... zatvori konzolu :( pri tom ne radeci nista. Samo da dodam kada je u pitanju neka SFX samoinstalirajuca arhiva onda se pojavi ikonica sa kompjuterom i kutijom disketa pored njega, e a ovde se kao ikonica pojavljuje samo jedan prozor, znaci tipicno za DOS aplikaciju. Sto se samo DAP-a tice program nije >100MB velik je 8MB
ali posto mi je veza Dial-up skidao sam ga 1h, zato se i libim da ga ponovo skidam. Greske u programu nema.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.08.2001. u 20:28 - pre 275 meseci
Ne kontam zasto najednostavniji rename iz *.exe u *.cab ne radi ?????????
Ako imas neki unix probaj iz njega mv -f *.exe *.cab
il dai shell pa se javi da vidimo sta se moze uraditi !!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!03.08.2001. u 00:14 - pre 275 meseci
Citat:
MoHicAn je napisao:
Ne kontam zasto najednostavniji rename iz *.exe u *.cab ne radi ?????????
Ako imas neki unix probaj iz njega mv -f *.exe *.cab
il dai shell pa se javi da vidimo sta se moze uraditi !!!


Jebote ovo je potreslo sve sto znam o Windowsu, ispizdelo me nacisto! Menjao sam u sve moguce extenzije a kada promenim *.exe u *.cab i pokusam da ga otvorim u WinZip prijavljuje da nije validna arhiva. Kazem do sada je jedino WinRar uspeo da ga otvori ali ne moze da ga otpakuje.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.eunet.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!03.08.2001. u 01:18 - pre 275 meseci
fajl je ostecen, ne pomaze nikakva magija .... re-download !!!

ps: ako vec koristis windows, uzmi neki normalan dl manager ( getrajt ) L;))
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.173.EUnet.yu



+5 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!03.08.2001. u 20:29 - pre 275 meseci
Citat:
m r v a je napisao:
fajl je ostecen, ne pomaze nikakva magija .... re-download !!!


Aleluja! tek sada čitam ovaj topic, i tek na kraju jedan normalan (logičan) odgovor. Show!
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Daddy
BL - RS

Član broj: 339
Poruke: 444
195.252.64.*

ICQ: 43776160


Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!10.08.2001. u 12:30 - pre 275 meseci
Mrva je u pravu! GetRight je medju najboljima.
~~d.m.a.v.~~
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!10.08.2001. u 13:42 - pre 275 meseci
Ako ve� pominjemo windows download menagere, daj onda da pomenemo i najbolji - Flash Get!

Probao sam sve, ali FG nema pravu konkurenciju.

Ne�to vi�e o samom programu - LINK

Download FG v0.93 - LINK

Aj' �ao
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!10.08.2001. u 23:09 - pre 275 meseci
Citat:
passanger je napisao:
Ma, veruj mi da radim u Windowsu duze vreme, ali ovo mi se dogodilo u Win2000, a on ipak mislim drugacije tretira dos aplikacije. Taj fantomski program, prava rec fantomski, napravio sam samo sto sam dodao *.exe i sada kada je startujem on otvori konzolu i ... zatvori konzolu :( pri tom ne radeci nista. Samo da dodam kada je u pitanju neka SFX samoinstalirajuca arhiva onda se pojavi ikonica sa kompjuterom i kutijom disketa pored njega, e a ovde se kao ikonica pojavljuje samo jedan prozor, znaci tipicno za DOS aplikaciju. Sto se samo DAP-a tice program nije >100MB velik je 8MB

ali posto mi je veza Dial-up skidao sam ga 1h, zato se i libim da ga ponovo skidam. Greske u programu nema.

Pozdrav.


Ne mozes tako da startujes .exe u windozetu2K. Prvo startuj command prompt (znaci konzolu sa shellom) pa tek onda startuj program odatle - iz komandne linije. Ako ti tamo ispise da nesto nije u redu onda skini ponovo taj fajl. Inace, start->run->ime_fajla.exe koji je conzolna aplikacija NE RADI u win2k (cak ni kad je u pitanju command.com)
NAjverovatnije je u pitanju neka losija sfx (recimo kao sto je PIMP ili nesto slicno)....

Zak McKracken
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!10.08.2001. u 23:15 - pre 275 meseci
Citat:
McKracken je napisao:
Inace, start->run->ime_fajla.exe koji je conzolna aplikacija NE RADI u win2k (cak ni kad je u pitanju command.com)

Daj covece, odakle ti to?
To jednostavno nije tacno....
 
Odgovor na temu

U--G
Hag - NL

Član broj: 623
Poruke: 379
*.speed.planet.nl

ICQ: 39908270
Sajt: www.radovac.com


Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!11.08.2001. u 08:10 - pre 275 meseci
E svasta....
Horror, and moral terror are your friends.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!11.08.2001. u 10:46 - pre 275 meseci
Citat:
McKracken je napisao:

Ne mozes tako da startujes .exe u windozetu2K. Prvo startuj command prompt (znaci konzolu sa shellom) pa tek onda startuj program odatle - iz komandne linije. Ako ti tamo ispise da nesto nije u redu onda skini ponovo taj fajl. Inace, start->run->ime_fajla.exe koji je conzolna aplikacija NE RADI u win2k (cak ni kad je u pitanju command.com)
NAjverovatnije je u pitanju neka losija sfx (recimo kao sto je PIMP ili nesto slicno)....

Zak McKracken


hehehe nasmeja me ko da koristim win od juce, hehehe ... anyway hvala ti sto si pokusao da mi odgovoris.

Za ostale imam jos jedan problem. Kako mi je vreme provedeno na internetu bitno (kao i svima posle skorasnjih poskupljenja) stalo mi je da ako barem sidam nesto da to bude brzo. E sada nabavio sam mali programcic, zove se ' Mr.Cool' on hvata ili rucno upises ftp server i koji fajl bi skinuo i on ti taj isti fajl posalje kao attachment u mailu. Sigurno je brze da ga skidam iz mog mailboxa. E sada to sam uradio sa programom avp - om. Koristim, posto je najpregledniji, outlook express. I onda mi je Mr.Cool poslao fajl koji sam trazio u 203 dela! No nema veze, za nekog to mozda i ima prednosti, da mu nebi zagusio box, ali problem je ovde sto je taj fajl bio zipovan, a on kada ga je razbio na 203 dela cini mi se kodirao ili tako nesto 'mime' ili 'UUcoding' i sada ne znam kako da najpre dekodiram, spojim i otpakujem taj program. Posto prvi put radim sa ovako necim, ne znam kako dalje, jel neko od vas ima ideju?
Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao passanger dana 08-11-2001 u 10:47 AM GMT]
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!11.08.2001. u 11:05 - pre 275 meseci
Ja sam ranije koristio slicne servise, ali problem je u stvari u Outlook Expressu (a bogami i normalnom Outlooku) - kod njih ne mozes da selektujes vise poruka i da izaberes File / Save As... - i tu je u stvari problem.

Mislim da Eudora to moze, ranije sam koristio Eudoru i znam da nisam imao problema sa gomilom delova jednog fajla.

Imaj u vidu samo da su UUencodovani fajlovi 33% veci od originala, kao i da mail serveri ponekad umeju da rade sporo. Mozda i usteda ne ispadne velika na kraju.

Posle kada spustis delove na disk, koristi nesto za spajanje, preporucujem Windows Commander (http://www.ghisler.com), on moze i to da radi.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!13.08.2001. u 02:08 - pre 275 meseci
Samo jedna preporuka sto se tice spajanja fajlova.

Znaci potrebno je prvo da svaki deo zapamtis na disk, i recimo dobijes deo.001, deo.002, deo.003, ..., deo.203

Zatim otkucas (naravno, konzola):
Code:

copy deo.001 final.zip
type deo.002 >> final.zip
type deo.003 >> final.zip
type deo.004 >> final.zip
...
type deo.203 >> final.zip


Naravno, preporucujem ti da napravis neki batch fajl za to (ili kucaj svih 203 reda), ili da koristis bash shell i cat komandu pomocu kojih bi to sve bilo mnogo jednostavnije:
Code:

# cat deo.* > final.zip


(Naravno, i bash shell postoji za Win32 - pogledaj CygWin)

Toliko o spajanju fajlova.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.10.2001. u 15:13 - pre 273 meseci
Citat:
passanger je napisao:


Citat:
McKracken je napisao:







Ne mozes tako da startujes .exe u windozetu2K. Prvo startuj command prompt (znaci konzolu sa shellom) pa tek onda startuj program odatle - iz komandne linije. Ako ti tamo ispise da nesto nije u redu onda skini ponovo taj fajl. Inace, start->run->ime_fajla.exe koji je conzolna aplikacija NE RADI u win2k (cak ni kad je u pitanju command.com)



NAjverovatnije je u pitanju neka losija sfx (recimo kao sto je PIMP ili nesto slicno)....







Zak McKracken








hehehe nasmeja me ko da koristim win od juce, hehehe ... anyway hvala ti sto si pokusao da mi odgovoris.






--> Ako se uzme u obzir kakvo si pitanje postavio moze se steci utisak da si nov ...



-->




Za ostale imam jos jedan problem. Kako mi je vreme provedeno na internetu bitno (kao i svima posle skorasnjih poskupljenja) stalo mi je da ako barem sidam nesto da to bude brzo. E sada nabavio sam mali programcic, zove se ' Mr.Cool' on hvata ili rucno upises ftp server i koji fajl bi skinuo i on ti taj isti fajl posalje kao attachment u mailu. Sigurno je brze da ga skidam iz mog mailboxa. E sada to sam uradio sa programom avp - om. Koristim, posto je najpregledniji, outlook express. I onda mi je Mr.Cool poslao fajl koji sam trazio u 203 dela! No nema veze, za nekog to mozda i ima prednosti, da mu nebi zagusio box, ali problem je ovde sto je taj fajl bio zipovan, a on kada ga je razbio na 203 dela cini mi se kodirao ili tako nesto 'mime' ili 'UUcoding' i sada ne znam kako da najpre dekodiram, spojim i otpakujem taj program. Posto prvi put radim sa ovako necim, ne znam kako dalje, jel neko od vas ima ideju?



Pozdrav.












Oznaci sve mailove.
Klikni forward (ili fw as attach - odavno nisam koristio Outlook)
Oznaci u otvorenoj poruci sve attach.-e i desno dugme (save as ili combine je slobodno)
ende...

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:15 PM GMT]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:30 PM GMT]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.10.2001. u 15:19 - pre 273 meseci
Citat:
Reljam je napisao:

Ja sam ranije koristio slicne servise, ali problem je u stvari u Outlook Expressu (a bogami i normalnom Outlooku) - kod njih ne mozes da selektujes vise poruka i da izaberes File / Save As... - i tu je u stvari problem.





Mislim da Eudora to moze, ranije sam koristio Eudoru i znam da nisam imao problema sa gomilom delova jednog fajla.





Imaj u vidu samo da su UUencodovani fajlovi 33% veci od originala, kao i da mail serveri ponekad umeju da rade sporo. Mozda i usteda ne ispadne velika na kraju.





Posle kada spustis delove na disk, koristi nesto za spajanje, preporucujem Windows Commander (http://www.ghisler.com), on moze i to da radi.






I posle ja pingvin....

Selektujes sve poruke...
Message forward...
Ondak mozes desno dugme na sve attachmente - combine ili save...


A ono za start->run>*.exe ni na jednoj mojoj masini ne radi (vise od 10 makina i sa razlicitih instalacija). MOzada sam naleteo na naku koja ne valaj :(

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:28 PM GMT]
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.10.2001. u 15:38 - pre 273 meseci
Citat:


--> Ako se uzme u obzir kakvo si pitanje postavio moze se steci utisak da si nov ...



Ako je pitanje ostavljalo takav utisak, onda me je stid ;)


Citat:

Oznaci sve mailove.
Klikni forward (ili fw as attach - odavno nisam koristio Outlook)
Oznaci u otvorenoj poruci sve attach.-e i desno dugme (save as ili combine je slobodno)
ende...

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:15 PM GMT]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:30 PM GMT]


Ali nije vise bitno ovo je stari post, kada sam koristio Outlook Express i onaj servis, sada koristim drugi mail client i ne koristim vise onaj servis, ali ipak ono sto si napisao, da se oznace svi ti mailovi i onda decode, u Outlook Expressu ne radi, ne samo sto ne radi nego i nema te opcije uopste.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao passanger dana 10-02-2001 u 03:39 PM GMT]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!02.10.2001. u 15:50 - pre 273 meseci
Citat:
passanger je napisao:
Citat:




--> Ako se uzme u obzir kakvo si pitanje postavio moze se steci utisak da si nov ...







Ako je pitanje ostavljalo takav utisak, onda me je stid ;)





Citat:


Oznaci sve mailove.

Klikni forward (ili fw as attach - odavno nisam koristio Outlook)

Oznaci u otvorenoj poruci sve attach.-e i desno dugme (save as ili combine je slobodno)

ende...



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:15 PM GMT]



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10-02-2001 u 03:30 PM GMT]




Ali nije vise bitno ovo je stari post, kada sam koristio Outlook Express i onaj servis, sada koristim drugi mail client i ne koristim vise onaj servis, ali ipak ono sto si napisao, da se oznace svi ti mailovi i onda decode, u Outlook Expressu ne radi, ne samo sto ne radi nego i nema te opcije uopste.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao passanger dana 10-02-2001 u 03:39 PM GMT]

'bat ga.. Odavno ne koristim Outlook (presao na Linux pre godinu dana) :) Inace se prvo uradi forward pa na otvorenoj poruci itd..... BTW. Upravo sam gledao i SAMO na masini na kojoj ja povremeno radim (W2K) ne radi run->ine.exe... ispo sam gloop :(((( omatorilo se valjda :(((




 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: GLUUUUPI i SMOTANI PROBLEM!15.10.2001. u 19:57 - pre 273 meseci
Citat:
MoHicAn je napisao:
Ako imas neki unix probaj iz njega mv -f *.exe *.cab
il dai shell pa se javi da vidimo sta se moze uraditi !!!


Ja sam već pričao o tome na linux forumu, ta mv komanda NE RADI i takav mass-rename se na unix-u mora odraditi shell scriptingom. Postovao sam i scriptu u linux forumu, potraži ako ti treba..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Oštetio mi se fajl skinut Download Accekerator-om

[ Pregleda: 4130 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.