Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baze podataka u opstinama

[es] :: Enterprise Networking :: Baze podataka u opstinama

[ Pregleda: 2877 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladenm
sabac

Član broj: 97283
Poruke: 4
212.62.58.*



Profil

icon Baze podataka u opstinama06.06.2006. u 14:49 - pre 217 meseci
Zanima me odakle ljudi koji rade u opstinama skidaju nase izvode iz maticnih knjiga, drzavljanstva i sve te podatke. Na kom principu rade te baze. Ako neko zna odgovor na ovo neka se napise po nesto..... ja imam jos puno pitanja u vezi ovoga :)))
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Baze podataka u opstinama06.06.2006. u 16:26 - pre 217 meseci
Kako mislsi skidaju? Pa oni su ih uneli u racunar u svoju bazu podataka. Baza ko baza.
U principu, ti podaci su tajni.
 
Odgovor na temu

mladenm
sabac

Član broj: 97283
Poruke: 4
212.62.58.*



Profil

icon Re: Baze podataka u opstinama06.06.2006. u 21:30 - pre 217 meseci
Mislio sam da su ti podaci negde uploadovani na internet.... tako da mozes da dobijes svoj izvod i ako si u uzicu, a ti si iz subotice. Znaci da li to moze tako ili to ne izlazi iz tvoje opstine i ne mozes da ga izvadis ako si negde van svog grada. I kako bi moglo da se dodje do tih baza, a da ne obijas svoju opstinu :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Baze podataka u opstinama06.06.2006. u 21:41 - pre 217 meseci
Ne moze jos uvek, ima par opstina koje omogucavaju da preko interneta narucis dokument koji ti treba, a najavljeno je da ce biti napravljen jedinstveni inforamcioni sistem svih drzavnih sluzbi tako da ce se ne jadnom mestu moci doci do svih potrebnih dokumenata.

Kao sto rekoh, svi ti podaci spadaju pdo tajnu, zasticeni su i zakonom o privatnosti, tako da nikada nece biti javno dostupni (mada, ima slucajeva da su neke drzavne ali i privatne firme od drzave dobijale te podatke, najsveziji je slucaj RTS-a, za cije potrebe je privatna agencija dobija bazu podataka o gradjanima i firmama kako bi ih nasilno proglasili pretplatnicima).

Drugim recima, samo mozes da sanjas da do tih podataka dodjes.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Baze podataka u opstinama06.06.2006. u 23:39 - pre 217 meseci
Izvodi iz maticne knjige rodjenih i maticne knjige umrlih su jedini nepromenljivi dokumenti o nekoj osobi. Zato pristup tim informacijama mora biti strogo kontrolisan, a to moze najbolje da ucini sama opstina koja ih je i zavela. Ako pritom imamo na umu da je onaj prvi dokument ujedno i osnov za drzavljanstvo...???... U sustini, sta npr. opstinu Pirot boli uvo za nekog da li je rodjen u opstini Savski venac ili u opstini Palilula. Oni ne moraju ni da znaju da postoje te opstine 300km od njih. I obrnuto.

Imam utisak da se u nasim drzavnim institucijama plase racunara i njihove navodno lake zloupotrebe, pa sam misljenja da jos jedno izvesno vreme nece biti jedinstvene baze. Bar ne dok administratore i inzenjere budu placali na nivou srednje skole. Pa i kad budu postojale te baze, neko ce ipak npr. u Pirotu po zahtevu iz Subotice morati da zaviri u onu veliku, debelu, prasnjavu knjigu... za svaki slucaj... Mnogo smo, bre, inertna drzava!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Baze podataka u opstinama

[ Pregleda: 2877 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.