Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baze podataka iz opstina

[es] :: Baze podataka :: Baze podataka iz opstina

[ Pregleda: 3342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladenm
sabac

Član broj: 97283
Poruke: 4
212.62.58.*



Profil

icon Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 14:54 - pre 217 meseci
Da li neko zna kakve baze se koriste u opstinama. To se odnosi na nase izvode iz maticnih knjiga i drzavljanstva. Odakle oni to skidaju .....
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.sap-ag.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 15:19 - pre 217 meseci
Mnogi jos uvek sa police :) (tu sleduje :(, al nema veze)
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 20:06 - pre 217 meseci
Mogu ti preneti svoja iskustva, jer ja imam komercijalna resenja za lokalne samouprave. Ne postoji jedinstveno resenje propisano od strane drzave, vec se sve svodi na parcijalna resenja, razlicita od opstine do opstine. Postoje opstine koje sve i dalje vode samo u knjigama (inace, vodjenje podataka u maticnim knjigama je obavezno i primarno - ne verujem da ce se to ukinuti), neke opstine su ulozile u softver koji im zamenjuje pisacu masinu, neke su na to jos i dodale online preuzimanje zahteva od gradjana, a vrlo mali broj njih je to izveo u nekoj integralnoj varijanti.
Dakle, osnovna baza podataka su ogromne knjizurine pisane rucno od pre II svetskog rata pa do danas, a od opstine do opstine mozes naici na razlicite implemetacije na razlicitim DBMS-ovima: od Clipper-a do Oracle-a.
 
Odgovor na temu

mladenm
sabac

Član broj: 97283
Poruke: 4
212.62.58.*



Profil

icon Re: Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 21:38 - pre 217 meseci
Recimo u mom gradu knjige zamenjuje softver. Jel to znaci da bi se doslo do tih baza mora se uci na taj racunar u opstini i kopirati cela baza. Zar ne postoji neko drugo resenje recimo da oni u opstini imaju te podatke uplodovane negde i da bi se doslo do toga samo ti treba covek koji tamo radi da kaze adresu.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 21:45 - pre 217 meseci
To je bash malo vjerovatno. Ne znam odakle bi njima bila potreba da takve podatke stavljaju na net, ne vidim svrhu. Drugo, to su privatni podaci a ne javno dostupni i oni imaju odredjenu odgovornost. Zasto bi ti mogao da znas kad sam ja rodjen, gdje sam rodjen, ko su mi roditelji i slicno?
Ne, nije tako jednostavno.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Baze podataka iz opstina06.06.2006. u 21:59 - pre 217 meseci
Ne znam sta pokusavas, ali koliko vidim ti bi hteo da dodjes do tih podataka iz samo tebi poznatih razloga. Kao sto je misk0 rekao, ti podaci su privatni i niko osim radnika u opstinskoj upravi tj. maticara ne bi smeo da ima pravo pristupa takvim podacima. Kao sto sam ti rekao, kod vodjenja maticnih knjiga je obavezan upis u odgovarajuce knjige rucno, a druga kopija moze biti u nekom elektronskom obliku, ali se mora na kraju svake godine predati MUP-u zakljucena .... Imas gomilu zakona i uredbi koji uredjuju ovu problematiku, ali poenta je da ne moze "svaka shusha" da vidi bilo cije privatne podatke, a kamoli da ih poseduje (sto bi ti izgleda zeleo)

Dakle, u tvom gradu softver ne zamenjuje knjige, vec se samo koristi kao druga kopija. Svi osnovni upisi, kao i naknadni upisi i zabeleske se prvo upisuju u maticne knjige rucno, a zatim kroz softver (ako postoji). Ti si pobrkao izdavanje izvoda sa vodjenjem maticnim knjiga, a izdavanje izvoda je (kao sto ime kaze) samo vadjenje odredjenih originalnih podataka iz maticnih knjiga (kljucne reci: odredjeni, originalni).

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 06.06.2006. u 23:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Baze podataka iz opstina

[ Pregleda: 3342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.