Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124511 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2012. u 09:34 - pre 146 meseci
Hvala Dušane, ovako nešto sam i ja čula od nekih svojih prijatelja. AKo sve bude kako treba idem sa porodicom u Istočni Sidnej bliže obali.A za ostalo smo spremni-posao, učenje, borba itd. Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2012. u 13:17 - pre 146 meseci
U principu se slazem sa Dusanom uz dve dopune: nije samo dovoljno hteti da vredno radis vec treba imati i srece prvo naci posao, a zatim naci dobar posao (dobar drugar mi radi kao pekar, sest dana nedeljno, prekovremeno neplaceno i sve to na minimalcu vec oko 3 godine) i drugo pominjani istocni Sidnej i stanovi u blizini obale - cene najjeftinijih dvosobnih stanova se krecu od 550 hiljada pa na vise. Tako da mi njegov savet da se zivi u tom kraju deluje naivno iako izgleda dobronameran.
Sve navedene zarade ovde su bruto, racunajte 25-30% porez, prosecna plata neka je recimo 60 hiljada. Uz visoke troskove zivota ko planira da odmah uleti u stan sa pogledom na okean i parkira novi auto u garazu morace to zadovoljstvo da otplacuje 20-30 godina posto ce na kraju isplatiti dupli iznos kredita koji je podigao. Naravno, ako uopste bude u mogucnosti da dobije kredit.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2012. u 22:52 - pre 146 meseci
Citat:
dusan-l:
Lose: par godina iza britanjije i amerike po tehnologiji.


U kom smislu? Sto se najnovijih trendova, cena ili infrastrukture tice?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2012. u 02:15 - pre 146 meseci
Mahom infrastruktura - zbog velicine zemlje i niske gustine naseljenosti neprofitabilno je svuda modernizovati infrastrukturu, isplati se to raditi samo u Sidneju, Melburnu i Brizbenu manje-vise.
Cene takodje - malo trziste, malo igraca -> visoke cene.
Trendovi djene djene, definitivno Australija nije pokretac trendova vec imitator. Ko hoce da se bavi nekim ultrainovativnim research and development ovo verovatno nije zemlja za njega, tj. bolje bi uslove imao negde drugde...
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2012. u 10:44 - pre 146 meseci
Ipak pretpostavljam da su i manji gradovi ( oni u koje se mora ici kada se dobije state sponsorship ) valjano pokriveni kakvim-takvim broadband intenetom, 3G mobilnim mrezama, kablovskom TV ili IPTV-jem. Ili mozda gresim?

Cene i izbor tehnike ne mogu biti gori nego u Srbiji... A ni R&D nivo u firmama i na univerzitetima.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2012. u 11:24 - pre 146 meseci
Gresis. Ne mogu se porediti zaba i konj. Manjkavosti su utvrdjene u poredjenju sa ostalim razvijenim zemljama. Mada ako hoces bas da poredis sa Srbijom customer service ovde je na istom nivou. Tehnologija za pojedinacne potrosace na slicnom. A cene su skoro uvek 10-30% vise od americkih. Zato sada kada je nas dolar ojacao svi zivi porucuju online iz US.


[Ovu poruku je menjao noskich dana 30.04.2012. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2012. u 16:44 - pre 146 meseci
Nisam primetio da neko prica o state sponsorship, o cemu se tu radi?
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2012. u 09:11 - pre 146 meseci
Citat:
Milan1239: Nisam primetio da neko prica o state sponsorship, o cemu se tu radi?


Npr: http://www.migration.wa.gov.au...ges/AboutStateSponsorship.aspx

Donosi 5 poena vise i ubrzava proces. Losa strana je sto moras dve godine da provedes u odabranoj drzavi.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.05.2012. u 16:26 - pre 145 meseci
Noskich
Da li možda znaš koliko najranije pre početka semestra mogu da dobijem vizu i odem?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.05.2012. u 00:02 - pre 145 meseci
Cim ti se odobri viza mozes da udjes u zemlju.
Na australijskim vizama pise do kada viza traje i kada najkasnije mozes da udjes u zemlju sa tom vizom, a ne pise kada najranije mozes doci. U prinipu mozes uci istog dana kada dobijes vizu...
 
Odgovor na temu

_gamer_
Sarajevo

Član broj: 303331
Poruke: 2
80.80.32.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.05.2012. u 21:28 - pre 145 meseci
Pozz za sve zanima me kako bi se mogao zaposliti u Australiji,drzavljanin sam BIH,imam 22 godine i zavrsenu srednju masinsku skolu.
 
Odgovor na temu

klmnopq
Beograd

Član broj: 302276
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.05.2012. u 06:50 - pre 145 meseci
Jedini nacin da se ode legalno sa odredjenim zanimanjem jeste da si na njihovoj listi trazenih zanimanja, da imas radno iskustvo koje potvrdjuje tvoju profesiju i da imas odlicno znanje engleskog jezika.
Ako imas blisku porodicu tamo, takodje je moguce po principu spajanja porodice da odes. Naravno i brak je opcija, kao i da ulozis velike pare tamo, pa da na tom principu ostanes.

Pogledaj sve sto te interesuje na sajtu:
www.immi.gov.au

Ukoliko hoces da ides ilegalno, mozda je bolje da se odlucis za USA, gde su manje rigorozni prema ilegalcima.
--31392086-2030706579-1337925014=:18906--
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.05.2012. u 19:23 - pre 145 meseci
Noskich, desava li se tu recimo da dodje stranac i zavrsi Uni (IT sektor na primer) i na kraju svega ne uspe da ostane u Australiji.
I koliko otprilike traje pronalazenje posla za programera koji je tek zavrsio uni ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.05.2012. u 15:23 - pre 145 meseci
Sve zavisi. Postoji verovatnoca da neko ne nadje posao jer diploma ne garantuje isti; medjutim neko ko zapinje iz sve snage do svog maksimuma, ima visoke ocene, pohadjao je dodatne obuke, ucestvovao na internshipovima, radio dzabe ili za sitne pare part-time, sirio je mrezu poznanstava i ume da se prezentuje i uzivo i na druge nacine (CV, LinkedIn, blog), a nema ocekivanja da ce odmah dobiti 100K platu i rad je da radi za malo novca u pocetku - takav da ne nadje posao verovatnoca je manja.
Opet kazem sve zavisi i od srece, u periodu kada zavrsis u kakvom je stanju ekonomija, kakva su imigraciona pravila... ne postoji konkretan odgovor na to pitanje za sve, previse je varijabli. Meni je trebalo 2-3 meseca od diplomiranja do zaposljavanja full time u struci. Medjutim ja sam imao srecu da dobijem PR ultra brzo - manje od mesec dana nakon prijave.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 31.05.2012. u 03:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

klmnopq
Beograd

Član broj: 302276
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.06.2012. u 14:29 - pre 144 meseci
Noskich,

Da li možeš možda da mi odgovoriš šta misliš o sledećoj strategiji koju smo žena i ja osmislili za odlazak u Australiju?

Naime, žena ima oko 8 god radnog iskustva kao Office manager, koje se trenutno traži samo u WA (u kojoj mi žena ima tetku) i ACT, a trenutno sprema IELT za koji su joj potrebne 7-ice.
Naravno ne znamo koliko će njeno zanimanje biti traženo posle 1.jula, pa ja paralelno sa njom spremam IELTS i plan mi je da upišem u Februaru 2013. na Queensland University of Technology jednogodnišnje studije Graduate Diploma in Business (Professional Accounting), gde bih imao neku podršku da se snađem u početku, pa bi se kasnije i moja žena priključila. Žena već ima priznato zanimanje od VETASSESS-a, pa se nadamo da bi u tom slučaju možda mogla lakše da nađe posao.
Razmišljamo da ako bijemo bitku na dva fronta, veća je verovatnoća da će jedna opcija upaliti, a ako upale obe opcije ja bih čim završim studije naravno došao u državu, ili teritoriju gde bi ona imala PR.
Naravno jasno mi je da je ukoliko ona uspe da obezbedi PR to bila najbolja opcija, ali me zanima koje su moje šanse posle jednogodišnjih studija da ostanem tamo sa njom ukoliko ne dobije? Naravno spreman sam da radim i ako me bace u sred neke pustinje i u početku ću biti zadovoljan i sa značajnije manjom platom. Spraman bih čak bio i da možda nastavim studije ukoliko ne bih našao posao posle prve godine, ali bismo za to morali ipak i da zaradimo neke pare tamo.

Bio bih ti zahvalan ako bi mogao da mi odgovoriš na još par pitanja.

Da li moja žena može na moju studentsku vizu da radi full time?
Koliko posle okončanja studija bih imao fore da nadjem posao?
Koja je šansa za ostanak legalno u AUS posle studiranja?
Da li možda znaš kakva je prođa za računovođama u AUS?

Pre svega, hvala ti puno na dosadašnjem tvom pisaniju što po domaćim, što po međunarodnim forumima i nadam se da te nisam "udavio" sa ovoliko pitanja
Nadam se da ću i ja (ukoliko budem uspeo da se sa ženom snađem tamo) moći makar nekome da pomognem na način kako si ti pomogao mnogima.

Pozdrav i hala još jednom.


 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.06.2012. u 06:50 - pre 144 meseci
Kao student da bi dobio PR moras zadovoljiti tri uslova: studije su minimum diploma (ne moze certificate i slicno ispod diplome), studije moraju trajati minimum dve godine i na kraju studije moraju biti relevantne za deficitarnu profesiju koju nominujes i akreditovane od odgovarajuceg tela.

Da li moja žena može na moju studentsku vizu da radi full time? Za master studije znam 100% da moze, za diplomu nisam siguran.
Koliko posle okončanja studija bih imao fore da nadjem posao? Ako studiras dve godine imas pravo na graduate vizu nakon diplomiranja koja traje makar godinu dana ako nesto nisu promenili.
Koja je šansa za ostanak legalno u AUS posle studiranja? Zavisi od mnogo faktora, prvenstveno od toga sta studiras, a zatim i od uspeha na studijama, mogucnosti da radis uporedo i srece da nadjes posao kao i od imigracionih pravila koja se stalno menjaju.
Da li možda znaš kakva je prođa za računovođama u AUS? Potraznja postoji, ali jako mnogo ljudi studira racunovodstvo. Poznajem dosta diplomaca koji nisu mogli da pronadju posao nakon studija u racunovodstvu sto opet ne znaci da svi tako prolaze.

 
Odgovor na temu

Maja.subotica
Subotica

Član broj: 304167
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.06.2012. u 22:00 - pre 144 meseci
Zdravo svima!
Htela bih da podelim sa vama svoje iskustvo u au ambasadi za verenicku vizu i imam jedno pitanje pa ako iko ista zna,svaki odgovor mi puno znaci.Naime danas sam imala razgovor i bila sam naravno sva u panici,jer nisam znala sta me ceka...prvih par minuta mi je bilo strasno,ali odmaho posle toga sam se opustila i prica je tekla sat vremena i dvadeset min...ako nekoga interesuje sta su me pitali konkretno neka slobodno pise,da ne pisem ceo razgovor,jer ima dosta:-)
E sada...rekla mi je konzularka,sto me je totalno sokiralo !!!!, da ceo proces traje od osam do dvanaest meseci,a od sledece godine do sesnaest!uzas!znala sam za opciju od dva do dvanaest meseci da se ceka...pa ako imas srece,pomislila sam,mozda dobijes i u dva meseca...
- da li je neko aplicirao za ovu vizu prosle ili ove godine?sta su vama rekli?i ako ste je dobili,koliko ste cekali?
Pozdrav Maja.
 
Odgovor na temu

Astrid_16
Beograd

Član broj: 284258
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.06.2012. u 00:53 - pre 144 meseci
Ne brini :) Ja sam tacno pre godinu dana podnela aplikaciju za verenicku vizu i isto tako mi je receno da je za obradu vize potrebno vreme u trajanju od 6 do 8 meseci ili slicno, a meni su je odobrili vec u oktobru, za nesto manje od 4 meseca...

[Ovu poruku je menjao Astrid_16 dana 15.06.2012. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Maja.subotica
Subotica

Član broj: 304167
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.06.2012. u 18:34 - pre 144 meseci
Hvala astrid_16 na odgovoru,hvala puno.
Uffff sada mi je mnogo lakse! Mada opet i to mi je puno vremena za cekanje pa sam se odlucila za jednu opciju...da odem na turisticku vizu u au,mogu samo na tri meseca,i ako u tom periodu mi odobre vizu odem u neku susednu zemlju i opet udjem u au na prospectiv marriage da li znate da li je to moguce?i koja je to susedna zemlja gde ja mogu otici,a da je blizu au i da nam za tu drzavu ne treba viza ili da nisu neke strasno jako peripetije...i kako mogu da mi ubace u pasos vizu,gde treba da idem...?ja se izvinjavam ako se vec pisalo o ovoj temi,ako vam nije tesko u kratkim crtama da mi objasnite.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.06.2012. u 20:28 - pre 144 meseci
Singapur i Papua Nova Gvineja su ti dve najblize Australiji za koje nam ne treba viza...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124511 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.