Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123126 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.05.2010. u 17:11 - pre 169 meseci
Pa ne znam kako je bilo pre, ja knizicu imam kod sebe. Mozda jer sam sluzio civilno. Probaj da neko iskopira pa da se overe kopije kod ovlascenog prevodioca.
 
Odgovor na temu

nastasja770

Član broj: 260501
Poruke: 6
93.107.13.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.05.2010. u 19:06 - pre 169 meseci
Pa ne znam zbog cegaje moj muz morao da je odnese tamo, jer sam pricala sa jos nekim ljudima kojima je knjizica isto kod kuce... Neka, probacemo , pa kako god :) hvala ti u svakom slucaju :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.05.2010. u 12:10 - pre 169 meseci
Po izvestaju jednog imigraconog agenta u koga imam poverenja sa seminara koji je DIAC uprilicio izgleda da nece biti novog bodovnog sistema do kraja godine. Kakav ce biti sistem prioritizacije jos se ne zna, niti se precizno zna koji ce biti zahtevi za assessment profesije.

Medjutim, ovo je zaista vrlo znacajna vest o bodovnom sistemu i mislim da je mnogim aplikantima sada pao kamen sa srca.

Kompletan izvestaj:

http://www.pomsinoz.com/forum/migration-is...sm-changes.html

Summary from DIAC Exposition on Skilled Migration Changes Sydney 31 May

Key presenters are Peter Speldewinde and Katherine Whitehead.

General Skilled Migration

Overall the framework will be relatively unchanged, ie on 1 July there will be a SOL and a new list of occupations sponsored by the states which will be as broad as the ENSOL but no broader and most likely half way between the old SOL and the new SOL.

There will be no new points test until the end of the year, if at all, and equally no capping and ceasing if at all until then. The use of the capping and ceasing power will be more likely if there is another economic downturn.

Future changes will most likely not be telegraphed - they explained that in before the September 2007 changes there were 32000 offshore applications instead of the usual 6500 - apparently most of them in unwanted occupations. Therefore the suspension of offshore GSM applications on 8 May was to avoid a "spike" in an otherwise bloated program. So best to apply when eligible as DIAC is capable of implementing a freeze without notice, particularly while they've got an oversupply of applications.

The new SOL will have some minor alterations as Skills Australia used the unrevised version of ANZSCO - must have been some red faces over that one, but there will be no substantive changes to the new SOL as published on 17 May.

All pre-September 2007 applications all about to be ceased as announced in February; such applicants, if they have valid skills assessments, are of course entitled to lodge a second application funded by the refunds they will receive.

The cap and cease legislation is still a Bill - that is, an unenacted legislative proposal not yet with the force of law - and while it does sound as though the legislation will be enacted, and implementation will be determined according to occupation, English and age criteria, there was no indication that it would actually be applied to any particular category of existing applications unless there was some sort of economic downturn. No mention at all of cooks and hairdressers today.

Clear that they're going to reduce overall GSM numbers anyway. Apparently the alternative - employer sponsored visas - require less verification because employers want to avoid the sanctions for misfeasance and are subject to other government controls in any event.

Changes to the ENSOL and 457 occupation lists will be direct translations to ANZSCO at this stage with no substantive changes. The Department will issue a "convergence" or "concordance" list confirming ASCO equivalencies.

Pre-July skills assessments will remain valid depending on the convergence/concordance list and relevant eligibility list, eg new SOL or ENSOL.

There will be a revised Ministerial direction concerning the priorities to be applied in General Skilled Migration but no details were provided.


ENS/RSMS.

There is a current ENS/RSMS Review. Issues include English language, market salaries, exceptional circumstances, regional occupation list, Worker Protection Act framework etc. Timing currently not determined. Interesting 457 statistics were presented (being distributed separately) which will apparently inform planned ENS developments as well as future 457 reforms. Looking at sponsor accreditation, registered employment authorities (replacing regional certifying bodies) and training benchmarks (still unresolved - "some way off").


Labour Agreements

Clear now that semi-skilled applicants (ASCO chapters 5-7) are only able to go through Labour Agreements.

DIAC is now generating template industry agreements for the Labour Agreement visas - eg snow industry workers, bilingual tour guides, mining operations, meat industry - for employers to "sign up to". This, and other procedural reforms, should make the process of compliance easier.


State Migration Plans

Plans will specify the occupations and the number for each occupation. DIAC is verifying each state's methodology for determining occupations and numbers. Only occupations on the ENSOL can be on an SMP. And according to Katherine earlier, the ENSOL won't change yet. Says that the SMPs are not the solution to a state having negative demographic growth. Many states have higher language, experience and other requirements than DIAC requirements. Each state will have 100 "off-plan" places (but still no broader than ENSOL). The plans will be four-year rolling plans reviewed annually. Expecting a reasonable amount of stability.

Answering questions Peter Speldewinde suggests that we may one day see the end of GSM for independent (unsponsored) applicants.


ANZSCO Concordance

Confirms that all DIAC systems now going to ANZSCO. Mentions that occupations in ANZSCO Major Groups 1-3 are "skilled". Will post the "convergence/concordance" on their website. Accepting ASCO skills assessments for GSM as long as the occupation is in the new SOL, according to the concordance".

Cheers,

George Lombard
__________________
Migration Agent Registration Number 9601056
george[at]austimmigration[dot]com[dot]au
www.austimmigration.com.au
 
Odgovor na temu

nastasja770

Član broj: 260501
Poruke: 6
93.107.9.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.06.2010. u 18:20 - pre 169 meseci
Noskich, mnogo hvala na svezim informacijama ! Polako pripremamo dokumenta, nije na odmet da se na vreme krene
Pozdrav!

PS - muz je dao svoju vojnu knjizicu u odsek , zato sto je pre 10 god napustao Srbiju i odlazio u Irsku. Sada, nema sanse da se ista izvadi odatle , samo moze da se dobije papir, kao potvrda kada i eventualno gde (mada to ne moraju ni da napisu) je sluzio vojsku....
 
Odgovor na temu

aguesty7

Član broj: 262442
Poruke: 1
212.200.65.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.06.2010. u 16:54 - pre 168 meseci
Ljudi, pozdrav svima, nadam se da ce mi neko pomoci sa ovom dilemom u vezi vize za Australiju...
Zanima me da li je moguce dobijanje neke vrste radne vize preko poslodavca (koji moze formalno da sponorise ili samo da pokaze zainteresovanost za zaposljavanje - sta god bilo bolje za datu situaciju) tako da se ne ostvari nikakav formalni ugovor koji podrazumeva duzinu rada u firmi, platu i ostalo, vec da "zaposleni" moze da ode tamo i potrazi novi posao (a posto vec ima radnu vizu mogao bi zvanicno da bude zaposlen u nekoj drugoj firmi, preko normalne plate a ne preko sponozrstva) ili je to nemoguce? Da li se radne vize odrzavaju iskljucivo na sponzorisanju poslodavca koji kada ukine sponzorstvo, kandidat mora da trazi novog??
Prema podacima o Temporary Business (Long Stay) - Standard Business Sponsorship (Subclass 457) mi se cini da je to nacin funkcionisanja. Da li znate neki drugi nacin ili tip vize preko koga je to mouce?
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

DB9
aleksandar madic
nis srbija

Član broj: 262508
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.06.2010. u 17:44 - pre 168 meseci
cao ljudi nadam se da ce neko pomoci,vidim da je dosta toga napisano na prethodnim stranama,jako puno korisnih informacija. naime ja i devojka(buduca supruga) zelimo da se preselimo u australiju. ja imam 25,ona 24 godine. ona je apsolvent uciteljskog fakulteta,pre toga je zavrsila visu oedagosku,ja sam saobracajni tehnicar. imamo olaksavajucu okolnost sto su njeni rodjaci u australiji vec 20 godina i imaju sve papire pa tako da oko garantnih pisama nece biti problem. zanima me koja je procedura da zajedno odemo tamo,cuo sam svakave price da mora prvo ona da ode pa da se ceka 2 godine pa da ja odem ali to je za nas neprihvatljivo. ti rodjaci kazu da se njena struka bas trazi a ja bi verovatno radio neki fizicki posao zato sto nemam zavrsen faks. znaci interesuje me ukratko sta vi mislite o toj situaciji i ukrtako da li je izvodljivo ili ne? sta nam treba i koja je procedura? hvala unapred.
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.06.2010. u 11:16 - pre 168 meseci
Citat:
iskljucivo na sponzorisanju poslodavca koji kada ukine sponzorstvo, kandidat mora da trazi novog


Da 457, i nema muvanja sve se potpisuje sve se ugovara.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

tihi_vjetar
zaposlenik,firma
Banja Luka

Član broj: 262783
Poruke: 2
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.06.2010. u 02:19 - pre 168 meseci
pozdrav, nov sam na forumu a zanima me kako sa porodicom otici na novi zeland (ja, supruga i sin) koja viza bi nam trebala, moze li sa turistickom na tri mjeseca pa naci posao tamo i ostati? gledo sam onaj imigracioni sajt NZ ali nigde nisam video neku vrstu porodicne vize.
Bolje je ispasti budala nego iz aviona.
Nesvadjaj se sa budalom, ljudi mozda
nece uociti razliku.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.06.2010. u 11:06 - pre 168 meseci
Finalizovana pravila za 4 kategorije a u vezi sa novom SOL listom:

http://www.comlaw.gov.au/ComLa...BE00DC2F66895CA25774A0013D89E/$file/10026LI.pdf
 
Odgovor na temu

DB9
aleksandar madic
nis srbija

Član broj: 262508
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.06.2010. u 13:47 - pre 168 meseci
Citat:
DB9: cao ljudi nadam se da ce neko pomoci,vidim da je dosta toga napisano na prethodnim stranama,jako puno korisnih informacija. naime ja i devojka(buduca supruga) zelimo da se preselimo u australiju. ja imam 25,ona 24 godine. ona je apsolvent uciteljskog fakulteta,pre toga je zavrsila visu oedagosku,ja sam saobracajni tehnicar. imamo olaksavajucu okolnost sto su njeni rodjaci u australiji vec 20 godina i imaju sve papire pa tako da oko garantnih pisama nece biti problem. zanima me koja je procedura da zajedno odemo tamo,cuo sam svakave price da mora prvo ona da ode pa da se ceka 2 godine pa da ja odem ali to je za nas neprihvatljivo. ti rodjaci kazu da se njena struka bas trazi a ja bi verovatno radio neki fizicki posao zato sto nemam zavrsen faks. znaci interesuje me ukratko sta vi mislite o toj situaciji i ukrtako da li je izvodljivo ili ne? sta nam treba i koja je procedura? hvala unapred.
Citat:
DB9: cao ljudi nadam se da ce neko pomoci,vidim da je dosta toga napisano na prethodnim stranama,jako puno korisnih informacija. naime ja i devojka(buduca supruga) zelimo da se preselimo u australiju. ja imam 25,ona 24 godine. ona je apsolvent uciteljskog fakulteta,pre toga je zavrsila visu oedagosku,ja sam saobracajni tehnicar. imamo olaksavajucu okolnost sto su njeni rodjaci u australiji vec 20 godina i imaju sve papire pa tako da oko garantnih pisama nece biti problem. zanima me koja je procedura da zajedno odemo tamo,cuo sam svakave price da mora prvo ona da ode pa da se ceka 2 godine pa da ja odem ali to je za nas neprihvatljivo. ti rodjaci kazu da se njena struka bas trazi a ja bi verovatno radio neki fizicki posao zato sto nemam zavrsen faks. znaci interesuje me ukratko sta vi mislite o toj situaciji i ukrtako da li je izvodljivo ili ne? sta nam treba i koja je procedura? hvala unapred.


bas niko?!?!?!?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.06.2010. u 14:52 - pre 168 meseci
DB9 evo da ti ja odgovorim.

Mogu oni da ti salju sve garancije u svetu ako ne mozes da ispunis uslove za vizu. Tako da prvo sajt imigracionog pogledas sta mozete da da ispunite tj za koju vizu imate sanse da dobijete resenje. Ako cete ici preko nje ona mora da overi diplomu + radno iskustvo kod odredjenog akreditacionog tela koje cete opet naci na SOL-u.

Posle ako mozete da se uklopite negde pitajte sta treba hoce ljudi da pomognu ali moras da pitas tacno pitanje na koje i mozes da dobijes odgovor.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2010. u 02:35 - pre 168 meseci
Australian Computer Society je finalizovao nove kriterijume za skills assessment:

http://www.acs.org.au/index.cf...show&conID=skillassessment
 
Odgovor na temu

x-com
YU

Član broj: 23045
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2010. u 08:39 - pre 167 meseci
Imam svoju firmu i radim prodaju i servis racunara ali ne znam ako je problem to sto moj posao nije u struci koju sam zavrsio. Kao inzenjer graficke tehnologije trebalo bi da se uklapam na 233914 (ANZSCO) - Engineering technologist ail ne znam ako cu dobiti pozitivan odgovor jer nemam radnog iskustva u toj oblasti. Jedino moje iskustvo je strucna praksa iz srednje skole - opet graficar.

Neznam ako postoji mogucnost da aliciram za 342313 - Electronic equipment trades worker obzirom da mi to deluje kao nesto najslicnije onome cime se trenutno bavim a donosi i 60 bodova. Vidim da ovde ima dosta ljudi koji su dobro upuceni pa ako je neko imao slicnu situaciju voleo bi da mi pojasni kako i da li moze da se dokaze da sam da kazem rano poceo da radim privatno u sopstvenoj firmi. Dakle, da li je dovoljno dokazati da imam firmu bez obzira na skolu koju sam zavrsio sa radnim iskustvom ili bi trebalo aplicirati za moju struku i objasniti da sam radio privatno i da zbog toga nemam radnog iskustva. Sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2010. u 11:26 - pre 167 meseci
Citat:
Jedino moje iskustvo je strucna praksa iz srednje skole - opet graficar.


Izvini ako pogresim (posto nisi spomenuo faks) ali na osnovu recenog ja sam zakljucio da je tvoj nivo obrazovanja srednja graficka skola? ANZSCO lista ti se uglavnom odnosi minimum na bachelor iliti 3godoisnji nivo viseg/visokog obrazovanja tako da nisam siguran da mozes bilo kakve bodove dobiti za srednju skolu.

A ne znam ni koja te konkretno viza interesuje?


Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

x-com
YU

Član broj: 23045
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2010. u 11:41 - pre 167 meseci
Zavrsio sam srednju a zatim i visu graficku. Posle zavrsenih studija nije bilo posla pa sam otvorio sopstvenu firmu tako da imam skoro 8 godina iskustva u firmi ali ne u oblasti grafike jer radim sa racunarima. Sa druge strane stoji mi zavrsena visa skola ali bez radnog iskustva jer se nisam zaposlio u struci... Interesuje me postoji li nacin da u ovakvoj situaciji uradim nesto?

Koliko sam shvatio za inzenjera mi treba IELST sa ocenom ne manjom od 6 u svim testovima, skolovanje i najmanje 12 meseci radnog iskustva u poslednja 24 meseca. Za TRA mi treba formal training u svim pathway-ima dokazivanja (900 sati min) kao i radno iskustvo.

Postoji li nacin da apliciram za neku od viza? U principu mi nije toliko bitan tip vize samo da kasnije postoji mogucnost dobijanja permanent resident-a. Ima li neko ideju ili je u slicnoj situaciji kao i ja a da je pokusao? Prvenstveno me interesuje da li je moguce da dobijem vizu na osnovu radnog iskustva posto mi nije problem da dokazem da sam sposoban za obavljanje tog posla?
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2010. u 12:32 - pre 167 meseci
Citat:
Postoji li nacin da apliciram za neku od viza?


Ja sam u slicnoj situaciji bez iskustva u struci, a ne vidim kako bih "upakovao" radno iskustvo koje nema veze sa nekim zanatom vec sa marketingom. TRA uglavnom zanimaju majstori a ne prodavci. Tako da mozda bi trebao da kontakiras TRA ili nekog agenta i da objasnis tvoju specificnu situaciju pa da ti oni preporuce pathway. Pri cemu kad si rekao "prodaja i servis racunara" mislim da je za TRA bitnije je koliko imas iskustva sa servisom nego sa prodajom. Bitno je "pakovanje" u kojem ces im dati dokaz o tvojim vestinama.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

LET
Software Developer
Beograd

Član broj: 264624
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.07.2010. u 13:44 - pre 167 meseci
Pozdrav svima

Eto i ja sam se zainteresovao za odlazak u Oz. Pazljivo sam procitao i proucio celu temu (trebalo mi je 2 dana).
Na osnovu informacija koje sam ovde dobio krenuo sam u prikupljanje potrebne dokumentacije za skill assesment. Posto sam ja IT-jevac moj assesment radi ACS. U njihovom prospektu FormPASA1.0(General) za pribavljanje referenci od poslodavca pise sledece: full and detailed description of the nature and content of your work. Ja sam to nabavio od sadasnje i bivse firme i za svako radno mesto imam opis od jedno 4-5 recenica.
E sad moje pitanje je: Da li je to dovoljno, posto vidim da su neki pisali strane i strane.
 
Odgovor na temu

Sakall80

Član broj: 256779
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.07.2010. u 21:08 - pre 167 meseci
Noskich zanima me jedna stvar ako mozes da odgovoris kad se ukljucis Inace imam zavrsenu srednju skolu za auto elektricara i samo godinu dana iskustva u tome inace imam 7 godina radnog staza svo to vreme sam radio na gradjevini inace Radio sam u bolnici na izgradnji metalnih zidova i plafona i kao moler i gipsar pa me zanima dali bih prosao sa tim u australiji mislim da dobijem stalnu vizu i koja bi sema najbolje pasovala za mene i moju zenu inace imamo i dvoje dece pozdrav nadam se da ces mi odgovoriti evo linka da vidis sta sam radio mozda i znas dali se tako nesto trazi tamo http://www.javor-vojvodina.co.rs/reference.htm ovo nije reklama za firmu da me neshvate administratori pogresno nego samo da moze da se vidi posao koji sam radio i izvinite ako deluje kao reklama vi obrisite jos jedno izvinjenje administratorima
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.07.2010. u 07:55 - pre 167 meseci
S obzirom da je tesko naci poslove ciji opis jasno stavlja do znanja da je firma spremna da sponzorise mislim da ce ovaj sajt nekima biti od pomoci: http://www.sponsorshipaustralia.net
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

DreamOmen
Nije Bitno
Student

Član broj: 265437
Poruke: 3
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.08.2010. u 19:06 - pre 167 meseci
Pozdrav svima, nov sam na forumu i imam par pitanja u vezi odlaska u Australiju. Završio sam studije i zadovoljavam, trenutne, zahteve za potrebna zanimanja i znanja, ali ne znam da li mi je potrebno radno iskustvo pre odlaska, ili je to samo preporučljivo. Može li neko da mi ovo odgovori?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123126 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.