Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123051 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.05.2010. u 00:51 - pre 170 meseci
Docice i taj maj :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.05.2010. u 16:49 - pre 170 meseci
http://www.immi.gov.au/skilled/general-ski...n/whats-new.htm

Temporary suspension of certain General Skilled Migration (GSM) applications – 7 May

The Australian Government has decided to temporarily suspend the acceptance of certain General Skilled Migration (GSM) visa applications. This temporary measure will begin on 8 May 2010 and is expected to remain in effect until the end of 30 June 2010.

The temporary suspension applies only to primary (main) applicants for the following visa subclasses:

* Subclass 175 – Skilled Independent (Migrant) visa
* Subclass 176 – Skilled Sponsored (Migrant) visa
* Subclass 475 – Skilled Regional Sponsored (Provisional) visa.

See:
Fact Sheet – Temporary Suspension of Certain General Skilled Migration Applications (Subclass 175, 176 and 475 only) ( 61KB PDF file)
Frequently Asked Questions – Temporary Suspension of Certain General Skilled Migration Applications (Subclass 175, 176 and 475 only) (110KB PDF file)
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.05.2010. u 18:04 - pre 170 meseci
E ovo me bas rastuzilo...:(
Valjda ce posle 30.juna na SOL listi biti nasih zanimanja...ili ce makar zadrzati "cook"...
hvala za info, danas sam svakako planirala posle posla da vidim sta ima novo od desavanja...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.05.2010. u 04:43 - pre 170 meseci
Zanimanja koja ce se najverovatnije naci na novoj SOL su na kraju ovog teksta ovde: http://paste2.org/p/764174
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.05.2010. u 10:23 - pre 170 meseci
znaci mrka kapa :(
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.05.2010. u 18:03 - pre 170 meseci
Po nezvanicnim informacijama koje cujem kuvari i frizeri nece biti na listi. S obzirom da ce nova lista biti znatno suzena, a cilj je formiranje liste koja dugorocno donosi najvise vrednosti Australiji, prednost ce imati profesije za kojima ne samo ima dosta traznje trenutno, vec se predvidja da ce biti deficitarne dugorocno plus za njih je potrebno dugogodisnje obrazovanje i obuka. Najveci broj zanimanja prema tome bice professionals.
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.05.2010. u 21:44 - pre 170 meseci
:(((((((
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.05.2010. u 14:01 - pre 169 meseci
Mozes da probas state migration plans. Svaka state i territory imaju posebne liste zanimanja koja im trebaju. Cuo sam da je ACT vec objavila svoj.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.05.2010. u 11:17 - pre 169 meseci
http://www.minister.immi.gov.au/media/medi...1-budget-10.htm

http://www.immi.gov.au/about/reports/budget/budget10/

Budget statement on migration numbers and targets:

The Government will sharpen the focus of the skilled migration program on areas of skills shortage but will maintain the current overall size of the migration program, the Minister for Immigration and Citizenship, Senator Chris Evans, said today.
The overall size of the migration program will remain unchanged with a total of 168 700 places, comprising a total skill stream of 113 850 places, a total family stream of 54 550 places and 300 special eligibility places.
The overall level of skilled migration will increase by 5750 program places. This includes an additional 9150 program places for employer-sponsored skilled migration and a decrease of 3600 places for general skilled migration. An additional 200 visas in the business skills visa category will also be offered.
There will be a reduction in the level of family migration by 5750 program places. Family migration visas will continue to be granted and family members can gain access to temporary visas to travel to Australia to visit family members.
'These reforms support the Government's policy to deliver a more demand-driven skilled migration program that meets the needs of the economy in sectors and regions where there are shortages of skilled workers,' Senator Evans said.
'This updated focus will help further assist employers by ensuring they have access to applicants with skills in high demand that cannot be met from domestic sources.
'Foreign skilled labour is an important driver of economic growth and contributes to increased productivity and labour force levels. It also benefits migrants by ensuring they have a job with a direct match to their skills on arrival in Australia.'
The Government has said for some time the migration intake would reflect the economic climate and it would help ensure employers could gain access to skilled professionals in industries still experiencing skills shortages.
The composition of the migration program will assist in delivering the Government's reforms designed to address shortages of highly skilled workers, such as healthcare, engineering and mining professionals who have an employer willing to sponsor them.
'Revising the mix of the skill stream of the migration program is critical to ensuring the reforms are effective,' Senator Evans said.
This will enable the skilled migration program to respond appropriately to changes in demand for skilled labour as the economy emerges from the global financial crisis.
These measures are part of the Rudd Government's commitment to strengthening our economy and securing our future.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 11:10 - pre 169 meseci
Zdravo noskich!
Voleo bih da cujem tvoje misljenje posto vidim da si dosta upucen u vezi AU.
Ovako stoje stvari:Imam 22god. student sam Elektronskog fakulteta u Nisu i studiram racunarstvo i informatiku,posedujem australisko drzavljanstvo i naravno imam i njihov pasos.konkretno zanima me da li je pametije da zavrsim faks pa nakon toga da idem za Australiju ili je bolje da odmah zapalim i tamo zavrsim njihov faks,posto imam dosta rodbine u Newcastle-u i ponudu da se preselim kod ujaka kod koga bih ziveo na neodredjeno,odnosno dok ja ne odlucim sam da se osamostalim.Zanima me tvoje misljenje sta je pametnije?Znaci da zavrsim faks ovde ili da u roku od par meseci zapalim za Au i tamo nakon godinu,dve upisem neki njihov faks,odnosno prvo TAFE pa nakon toga faks?Imam solidno znaje engleskog jezika.Stvarno bih ti bio zahvalan da mi odgovoris jer u poslednje vreme se dosta lomim sta je najpametnije da uradim.
Veliki pozdrav iz Nisa!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 15:00 - pre 169 meseci
Moj ti je savet da dodjes sto pre i da nadjes posao sto pre. Part-time, casual, bilo kakav.

Lokalni TAFE se vise ceni od srpskog univerziteta, a najvise se ceni iskustvo.

Istovremeno, ovde ces pre i u toku studija zaradjivati za razliku od Srbije. Za 3-5 godina imati 60-70 hiljada u dzepu ili ne velika je razlika.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 14.05.2010. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 15:29 - pre 169 meseci
Ma imam i vec ponudjen posao cim stignem mogao bih da pocnem za pocetak taj posao da radim,jer ujak ima svoj privatni biznis.Hoces da kazes da se tamo vise ceni TAFE nego diploma naseg fakulteta?i rodjaci su mi rekli da nase diplome bas nisu na ceni ali nisam znao da je bas takva situacija.
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 15:33 - pre 169 meseci
noskich nisam te razumeo sta si hteo da mi kazes kada si rekao da cu imati u dzepu kroz 3-5 godina 60 do 70k,mislio si na to da cu moci za to vreme da ustedim taj novac?
Od kada si ti u AU i cime se bavis?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 15:46 - pre 169 meseci
Da, dok studiras u Srbiji ne mozes prakticno nista da zaradis i ustedis, a ovde mozes.

2 godine, zavrsavam Master studije.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 16:09 - pre 169 meseci
Znaci u Srbiji si zavrsio osnovne studije? i zanima me kako ti se cini njihov nacin studiranja u odnosu na nas ako si u Srbiji zavrsio osnovne studije?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 17:09 - pre 169 meseci
U Srbiji i UK. Sta da ti kazem, zavisi od oblasti koju studiras. Nemam narocito pozitivno misljenje ni o nasem ni o njihovom obrazovnom sistemu. Ne bih sad da drvim zasto, ipak je to moj licni dozivljaj koji je poprilicno specifican.

Mislim da u sustini nema toliko velike razlike koliko neki pokusavaju da je predstave. Najlosija stvar kod nas je sto se rade zastarele stvari, insistira se na ucenju napamet ponekad i sto velikim delom studije nemaju smisla iz velikog broja razloga. Ovde se sve radi po sablonu koji moras da ispostujes (tipa uvod-razrada-zakljucak). Pokusavaju da daju praktican karakter tim studijama putem grupnih radova, prezentacija i slicno, ali mislim da je to neuspesno na kraju. Ali studije ovde imaju smisla posto mozes da nadjes posao posle i onda ta prica pocinje.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2010. u 19:00 - pre 169 meseci
Hvala puno na odgovorima noskich!
Imam jos samo jedno pitanje,da li cu moci da upisem TAFE ili njihov faks iako imam diplomu nase srednje skole?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2010. u 00:28 - pre 169 meseci
TAFE bi trebalo da moze. Univerzitet nisam siguran. Postoji nesto sto se zove foundation year i to je kao priprema za univerzitet kroz koju prolaze studenti iz odredjenih zemalja i odredjenih skola. Npr. Kinezi moraju to da odrade kako bi se upisali, ali ne npr. ako su zavrsili srednju u Hong Kongu. Malezijci isto zavisi od skole koju su pohadjali.

Videces kad se prijavis da li ce proceniti tvoju srednju kao odgovarajucu ili ces mozda morati da odradis foundation godinu dana.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2010. u 00:46 - pre 169 meseci
Znaci tvoj mi je savet da ovde prekinem sa faksom i da zapalim za AU i tamo nesto zavrsim,mislis da je to pametnije?Stvarno se puno dvoumim sta da uradim i ovih dana sam preokupiran tim pitanjem,sta je najpametnije...Dosta si mi pomogao tvojim odgovorima,hvala ti puno!Samo da ja jos skupim hrabrosti i to uradim.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2010. u 15:02 - pre 169 meseci
Jeste, dodjes sto pre, ponudu za posao imas, stan imas, samo da upises nesto. Sve bre imas, ne znam oko cega se premisljas. Ja sam dosao ovde bez da sam znao bilo koga, nisam znao gde cu spavati uvece nakon sto sam dosao ujutru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123051 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.