Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121529 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2010. u 13:04 - pre 170 meseci
Pozdrav svima!
Nova sam na forumu kao i uopste u celom procesu dobijanja iseljenicke vize za Au..Moj muz je kuvar sa 10 god iskustva, a od toga 5-6 upisano u radnu knjizicu..ja sam diplomirani industrijski menadzmer (ekonomski smer) i iskustva u svojoj struci imam ne puno tj. najvise sam radila kao Administration & Accounting Assistant i kao Economic Analyst (u toku studija a i po zavrsetku), a takodje imam zavrsenu i visoku poslovnu skolu (preduzetni menadzer) ali nikako ne mogu da se definisem na SOL listi (kao Economist) tj. nemam dovoljno iskustva u prethodnih 24 meseca (12 meseci). Da li da moj suprug bude glavni aplikant (ja sam bolja u engleskom ali krenuo je sa pripremama za IELTS) ili jada budem glavni aplikant? Ako bi isli preko njega, tj. slali dokumente u TRA na assesstment da li onda je to dovoljno tj. moju diplomu (u slucaju da dobijemo vizu) nosim tamo sa sobom i nostrifikujem? Ne razumem pravi nacin tj. sta je najpodesnije..
Izvinjavam se zbog duzeg mail-a, cini mi se da cu sve posle lakse samo dok definisem ovaj pocetak

Hvala unapred! Pozdrav!

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2010. u 01:21 - pre 170 meseci
Nemoj nista da radis dok se ne pojavi nova SOL lista krajem meseca.
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2010. u 10:54 - pre 170 meseci
Verovatno ja trazim na nekom pogresnom mestu informacije..ali ne mogu da nadjem najavu promene za SOL listu..gde da nadjem tu informaciju kada ce biti promena?

Hvala za info!
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
91.148.92.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2010. u 16:42 - pre 170 meseci
Mozda ce ovo biti interesantno za one koji idu u Australiju na turistickoj vizi pa kad tamo banu da traze posao. Cuo sam od zene iz Australije koja je dugogodisnji imigracioni specijalista da je bilo slucajeva da odbiju ljudima ulazak u zemlju jer su im na carini nasli materijal vezan za zaposljavanje (CV, diplome itd.). Neverovatno, ali zena nema razloga da me laze.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2010. u 16:49 - pre 170 meseci
http://www.immi.gov.au/skilled...lled-migration/whats-new.htm#q
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2010. u 19:08 - pre 170 meseci
Da, to sam videla ali koliko razumem promene se ocekuju od druge polovine 2010?
Doduse, dok se pripreme dokumenta taman je to...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2010. u 02:28 - pre 170 meseci
Lista ce biti najavljena krajem meseca, a promene sredinom godine. Ovde je jul pocetak nove finansijske godine tako da ce verovatno biti od tada.

Kada budes videla listu znaces da li ti vise odgovara da se prijavis po starom ili novom. Ako je po starom sto pre posaljes prijavu da stigne pre jula, ako je po novom posaljes u julu.

U svakom slucaju uvek je dobro imati dokumenta spremna sto bi rekla moja uciteljica iz osnovne "kao zapeta pushka".



[Ovu poruku je menjao noskich dana 19.04.2010. u 07:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Malbera
Beograd

Član broj: 257631
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2010. u 12:35 - pre 170 meseci
Da, u pravu si, tako nekako sam i mislila. Taman dok se udam i skupim pare
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2010. u 13:21 - pre 170 meseci
Ja bih hteo na Island ali kako?Kako doci do posla tamo ali unapred ,preko neke agencije ili kako vec pa na osnovu toga dobiti vizu?poz
 
Odgovor na temu

dookieart
Aleksandar Doban
Smederevo

Član broj: 251882
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2010. u 16:07 - pre 170 meseci
Postvani,
idealno mesto za informacije! Pa rekoh sebi da "izvucem" i ja neku! Posle visemesecnog razmisljanja definitivno smo supruga i ja odlucili da "zapalimo" sa nasom decom.
Interesuje me odlazak ili ti imigracija u Australiju! Imamo tri cerkice, srednju skolu oboje, ja u "rukama" tri zanata od kojih imam samo iskustvo nemam diplome. Sta, kako, za gde znamo! Imam prijatelja u Australiji koji bi me odmah zaposlio kod njega u firmi i pomogao za pocetak da stanem na noge! Interesuje me neko iskustvo vase sa ovakvim slucajevima i mogucnost odlaska, koja viza i sta od papira, za test znam da treba da se polaze! Inace imam dvojno drzavljanstvo, help?
 
Odgovor na temu

artistry
Luledzija Ljiljana Anja
sminker
Novi Sad,Srbija

Član broj: 257814
Poruke: 2
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2010. u 17:04 - pre 170 meseci
Nova sam na forumu pa bih molila neke savete i koja vrsta vize za Australiju nam je najbolja varijanta jer bismo hteli otici kao porodica zajedno sa decom,suprug je automehanicar i ima dosta iskustva u tome i rada,ja sam sminker i radim negu lica ali nisam nigde prijavljena,ja znam dosta dobro engleski,deca su prvi i cetvrti razred i 3 godine su oboje u sportu i imaju odlicne rezultate kao sportisti.....molim bilo kakav savet i informaciju da li sa ovim zanimanjima i dvoje dece uopste imamo bilo kakve sanse otici,ja imam 38 godina a suprug 37....unapred se zahvaljujem svima....
Luledzija Ljiljana Anja
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2010. u 01:41 - pre 170 meseci
Ne znam sta da kazem nekome ko postavlja pitanja o Islandu na temi o Australiji i ljudima koji pitaju osnovne stvari bez da su procitali prethodne postove u ovoj temi.

Ako ne zelite da ulozite bilo kakav licni napor u proces imigracije onda platite imigracionog agenta. Ovde se daju saveti ljudima koji su prvo sve ucinili sto je bilo u njihovoj moci pa zapali u corsokak, a ne onima koji hoce sve sazvakano.
 
Odgovor na temu

artistry
Luledzija Ljiljana Anja
sminker
Novi Sad,Srbija

Član broj: 257814
Poruke: 2
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2010. u 07:25 - pre 170 meseci
Ja se izvinjavam ako sam postavila glupo ili neumesno pitanje....nisam ni pomislila da je odlazak,sva organizacija i sve ostalo tako lako i da se ne ulozi nikakav napor i nisam imala nameru da dobijem sve na gotovo jer u zivotu nisam nista nikada dobila ni postigla bez prethodnog zrtvovanja i truda.....pitala sam samo za neke informacije jer sam pokusala otvoriti neke stvari na australijskom sajtu i procitati ali mi ne otvara mnoge informacije,htela sam saznati koja zanimanja su sada potrebna tamo i koliko se boduju jer sigurno postoje neke nove informacije posto se to stalno menja.....inace skupljamo vec neka dokumenta i ucimo jezik oboje.....imam dvoje dece i dok jos mogu zelela bi da zbog njih uradim sve sto mogu,da radimo bilo sta samo da oni imaju buducnost.....hvala vam
Luledzija Ljiljana Anja
 
Odgovor na temu

maa2008
masanikolin
novi sad

Član broj: 258098
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.04.2010. u 08:33 - pre 170 meseci
Da li ima neko ko trazi iseljenicku vizu na osnovu srodstva- viza 115? da li je potrebno polaganje IELTS?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.04.2010. u 11:59 - pre 170 meseci
Ljudi, ako niste u stanju da odete na http://www.immi.gov.au i nadjete informacije o vizi koja vas zanima pre nego sto se pojavite ovde sa specificnim pitanjima vezano za vas slucaj, ali tek nakon sto sve procitate tamo, onda imigracija nije za vas.
 
Odgovor na temu

maa2008
masanikolin
novi sad

Član broj: 258098
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.04.2010. u 22:52 - pre 170 meseci
moze neko da mi pomogne!
Zelim da odem u australiju sa porodicom(sa muzem i malim detetom)tamo imam ujaka koji je australijski drzavljanin.
On bi me spozorisao.ovde imam kucu koju bih prodala.Za koju bih vizu mogla da apliciram posto se ne snalazim najbolje na onom immi sajtu.

Svaka pomoc dobro dosla

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

NadjaS
Nadja Pojatar
zc valjevo
Valjevo

Član broj: 258332
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.04.2010. u 10:43 - pre 170 meseci
Pozdrav svima,ponajviše Noskich-u....i jedna molba,
istina da smo tek na samom pragu citanja i skupllanja informacija vezano za odlazak u Australiju.
Ja sam lekar,radim vec godinu dana na neonatologiji,suprug mi je masinski inženjer,imamo sina.
Zanima me kako funkcioniše postupak vezan za moju struku s obzirom da mi nikog nemamo u Australiji.Ja bih se sigurno doškolovavala tamo,ali opet ne znam kako funkcioniše....nemam predstavu kako stvari izgledaju u Au vezane za medicinu.
Svaka reč,svaka informacija bila bi od velike pomoći...hvala puno
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.04.2010. u 12:39 - pre 170 meseci
O medicini ne znam nista detaljno posto nije moja struka.

Treba da informacije potrazite na sajtovima State/Territory Medical Board, znaci svaka drzava ima drugacija pravila.
Ono sto sam nezvanicno cuo je da biste morali sve iznova, da zavrsite kompletne studije opet jer su nase nepriznate.
 
Odgovor na temu

NadjaS
Nadja Pojatar
zc valjevo
Valjevo

Član broj: 258332
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.04.2010. u 11:34 - pre 170 meseci
Hvala u svakom slucaju na trudu!!!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2010. u 06:51 - pre 170 meseci
Objavljivanje nove SOL liste je odlozeno. Na sajtu pise da ce biti "u toku maja".

http://www.immi.gov.au/skilled...lled-migration/whats-new.htm#q
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121529 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.