Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124481 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.06.2014. u 05:20 - pre 120 meseci
Citat:
Hedgehog: Paket je poslat preko UPS-a a meni samo ostaje da otvorim vino i pratim s vremena na vreme napredovanje pošiljke.


A kad stigne, posalji im s vremena na vreme e-mail da vidis do kog su datuma stigli. Imas adresu na http://www.engineersaustralia....us/migration-skills-assessment pod "Current assessment turnaround time".
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.06.2014. u 14:28 - pre 120 meseci
Voleo bih da se malo vise aktiviraju ljudi sa temom Novi Zeland...svaka informacija i iskustvo su dobrodosli.
 
Odgovor na temu

mao531

Član broj: 125631
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.06.2014. u 17:10 - pre 120 meseci
R-A-K

Ja sam prosao ceo proces za Novi Zeland i ceo njihov imigracioni sajt sam precesljao uzduz i popreko. Kada bih poceo da pisem mislim da bi to bilo jako dugacko ali sam zato spreman da odgovorim na svako konkretno pitanje.

 
Odgovor na temu

xxlxx
Sarajevo, BiH

Član broj: 232741
Poruke: 7
109.175.102.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.06.2014. u 17:46 - pre 120 meseci
Prije par mjeseci sam odlučio da pokrenem postupak aplikacije za imigraciji u Australiju, raspitao sam se oko termina polaganja IELTS-a i počeo sam se spremati za testiranje. Također sam na ovom forumu informisan i oko nostrifikacije diplome (završio sam arhitekturu) i već sam zvao fakultet oko izdavanja uvjerenja o ocjenama, nastavnom planu i programu. Kako imam 32 godine i 6 godina radnog staža nebi mi bio problem ni oko ispunjavanja bodovne norme, čak uz sponzoriranje neke od država bilo bi mi dovoljan i minimalan rezultat sa IELTS-a.
Međutim 1. maja sam izvučen na green card lottery za odlazak u Ameriku i od tada sam Australiju stavio u drugi plan. U Americi supruga i ja imamo rodbinu i prijatelje koji nas zovu da dođemo kod njih i koji nam žele pomoći dok se ne snađemo. U Australiji lično ne znam nikoga, tako kada bi otišli to bi moglom predstavljati problem u samom startu.

E sada sam u dilemi da li postupam ispravno. O Australiji sam mnogo čitao, gledao dokumentarne emisije, po forumima razgovarao sa ljudima koji su već tamo i stekao sam dojam da je to možda najbolja država za imigraciju i početak novog života za moju kćerkicu, suprugu i mene, kada smo već odlučili napustiti BiH. Mogao bih nostrifikovati diplomu i tražiti posao kao arhitekta. Socijalni i zdravstveni sistem su možda i najbolji na svijetu...
A opet u Americi imam ovo gore navedeno, ne bih morao prolaziti sve te procedure kao za Australiju. Država je isto dobra, tamo gdje su naši u Kansas City-u svi dobro žive, imaju dobre poslove, ja bih vjerovatno teže našao posao u struci bez polaganja razlike predmeta, ali vjerujem da bi se vremenom i to riješilo.
Kako smo dobili visok broj za intervju u Američkoj ambasadi 39xxx i termin će vjerovatno biti u junu/julu/avgustu iduće godine, dotle bih mogao provesti kompletnu proceduru za Australiju.
Pa ne znam šta da radim, da li je neko imao slična iskustva? Nikada nisam bio ni u jednoj od ove dvije države pa da imam neko lično iskustvo. Volio bih da donesem najbolju moguću odluku u životu, za Ameriku imam skoro sve završeno (ne znam da neko nakon izvlačenja nije dobio vizu za ulazak), a za Australiju po mom mišljenju imam veliku šansu za dobijanje vize. Unaprijed Vam hvala na bilo kojoj vrsti savjeta!
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.7.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.06.2014. u 23:23 - pre 120 meseci
Citat:
R-A-K: Voleo bih da se malo vise aktiviraju ljudi sa temom Novi Zeland...svaka informacija i iskustvo su dobrodosli.



Ja sam pisao celu detaljnu proceduru za NZ. Pitaj sta te konkretno interesuje.
 
Odgovor na temu

tokanovic
Loznica

Član broj: 278094
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.06.2014. u 16:53 - pre 120 meseci
>
 
Odgovor na temu

novajlijaX

Član broj: 323722
Poruke: 2



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.06.2014. u 20:55 - pre 120 meseci
Citat:
noskich:
Australija je po broju stanovnika mala zemlja tako da se imigraciona pravila i liste stalno menjaju, u proseku na svakih sest meseci, a i krace kada dodje do politickih promena u vladi. Tako da ljudi koji su dobili stalni boravak nakon toga postepeno sve manje znaju. Uopste nisam informisan o poslednjim promenama jer sam PR dobio pre cetiri godine, samo znam opste principe koji se uglavnom ne menjaju i gde da brzo nadjem informacije. Sticajem licih okolnosti imam iskustva sa studentskim vizama, useljenju na osnovu studija i sponzorisanjem partnera. Ali kako vreme prolazi sve vise se pitam da li ovde pomazem ili odmazem posto ne pratim vise sve to.

knyazs je na forumu sveza krv plus on ima iskustva sa useljenickom vizom van Australije o cemu ne znam nista. A ja cu svracati sa vremena na vreme dok sam u Australiji i dok se nadam se ne pojavi neko jos sveziji koji ce da preuzme. Cesto na poslu imam visak vremena pa svratim do foruma na ex-YU jezicima da odrzim znanje jezika posto ga ne govorim u Australiji uopste i malo razmenim informacije i iskustva. Ako kome koristi jos bolje.



Pozdrav! Zanima me ako neko zna, u svetlu ovog komentara da se pravila relativno cesto menjaju, i drugih komentara da uvek postoji rizik da se zanimanje za koje se opredelite skine sa liste, i ovih najnovijih promena gde su vraceni mnogi zanati poput kuvara, keramicara, zidara i sl. zanima me da li je neko pratio unazad koja su to zanimanja koja se nalaze na SOL spisku postojano, npr. nekih 5 uobicajenih zanimanja a koja NISU visokokvalifikovana dakle ne govorim o inzenjerima i doktorima specijalistima, vec o zanatima, a koja su tu uvek. Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.06.2014. u 06:54 - pre 120 meseci
za xxlxx:

Velike sanse za dobijanje vize nisu isto sto i dobiti vizu. Ako si vec resio da odes nekuda iz svoje zemlje, moj ti je savet ako si u mogucnosti, da pokusas bilo kuda gde imas sansu da dobijes vizu. Pa odes tamo gde dobijes prvu vizu. I u Americi i u Australiji ces lakse i brze da zaradis novac i da steknes radno iskustvo pa da predjes u neku drugu zemlju ako ti ta ne odgovara.


za novajlijaX:

autoelektricar, automehanicar - ta zanimanja se konstantno nalaze na tim listama trazenih zanimanja za mnoge zemlje (ne samo Australija) i to sigurno u zadnjih 10 godina, a mozda i vise za Australiju.
 
Odgovor na temu

novajlijaX

Član broj: 323722
Poruke: 2



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.06.2014. u 20:33 - pre 120 meseci
@Mehatronicar - hvala ti puno!
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.06.2014. u 21:38 - pre 119 meseci
Pozdrav ljudi,


gomila odgovora na moju gomilu pitanja je već ispisana na prethodnim stranicama.

Kontaktirao sam Future Aotearoa agenciju,tj Bojana Jankovica,deluje mi kao ok lik.

Jasno mi je oko cene koju on naplaćuje. Rolee hvala!

Ima li još kakvih iskustava sa ovom agencijom,istina jeste da je i meni rekao da ima gomilu rekvestova
Mislim ja mu ne sporim novac,svaka usluga ima svoju cenu,samo me interesuje koliko je pouzdan.

Po zanimanju sam zavarivač i želeo bih da odem u NZ,kažu da je manje stresan od AU ispravite me ako grešim.

Hvala svima koji mi mogu dati odgovor na pitanje koje me muči,pogotovu hvala ljudima koji su u prethodnim stranicama
ove teme već dali gomilu odgovora na pitanja koja sam imao.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.06.2014. u 01:38 - pre 119 meseci
U kom smislu manje stresan? Zavisi gde bi tacno ziveo.
I u Australiji imas gomilu sela, gradica i predgradja u kojima retko koga mozes da sretnes na ulici, a kola prodju na svakih pola sata. Cak i u Sidneju koji je najveci i `najstresniji` grad u Australiji na samo nekoliko kilometara od centra imas krajeve koji su takvi, samo kuce, nema saobracaja, dosta prirode. Naravno, ovi delovi blizu centra su ultra skupi, milionske kuce. Medjutim svugde po gradu ima mesta koja su ususkana, gde nema saobracaja, a samo su kuca do kuce. Ako je to ono sto trazis onda nema problema. Veci deo gradova cine bas takva uchmala predgradja. A ako ne bi grad onda opet imas sela i gradice.

Stres u smislu atmosfere nije problem, problem je stres u smislu finansija, posla, kredita i donekle transporta (ne bas sjajan javni prevoz i guzve na putevima).

Ubedljivo najveci problem i ovde i na NZ je cena nekretnina bilo da kupujes, bilo da iznajmljujes. To je stres. Da ti ide pola ili trecina plate na kredit ili rentu.



[Ovu poruku je menjao noskich dana 27.06.2014. u 03:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.06.2014. u 07:49 - pre 119 meseci
@Noskich

Prvenstveno mislim na problem zavarivanja na otvorenom,ogromna je razlika raditi na +44c i +35c

Uzgred, dugo godina sam u poljoprivredi na poslovima zavarivanja,pa mi je želja da se u
jednom trenutku samo sklonim na neku od mnogobrojnih farmi po NZ.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2014. u 11:04 - pre 119 meseci
Zvuci kao da nisi mnogo zahtevan i ako je zaista tako neces imati problema. Uzivaj na NZ.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.06.2014. u 08:35 - pre 119 meseci
Citat:
Poljoprivrednik:
Pozdrav ljudi,


gomila odgovora na moju gomilu pitanja je već ispisana na prethodnim stranicama.

Kontaktirao sam Future Aotearoa agenciju,tj Bojana Jankovica,deluje mi kao ok lik.

Jasno mi je oko cene koju on naplaćuje. Rolee hvala!

Ima li još kakvih iskustava sa ovom agencijom,istina jeste da je i meni rekao da ima gomilu rekvestova
Mislim ja mu ne sporim novac,svaka usluga ima svoju cenu,samo me interesuje koliko je pouzdan.

Po zanimanju sam zavarivač i želeo bih da odem u NZ,kažu da je manje stresan od AU ispravite me ako grešim.

Hvala svima koji mi mogu dati odgovor na pitanje koje me muči,pogotovu hvala ljudima koji su u prethodnim stranicama
ove teme već dali gomilu odgovora na pitanja koja sam imao.



Sto se tice Future i Bojana kao sto sam pisao kod njega ti je velika navala i on gleda samo sto vise da otalja posla. Mozda si mogao i sam da probas preko interneta da se aktiviras za trazenje posla, dodje poneko nas sto je nasao posao direktno na oglasima mada jeste tesko.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.06.2014. u 08:44 - pre 119 meseci
Sto se tice gde je manje STRESNIJE to sve zavisi zasta i od slucaja do slucaja. Nekome je mozda bolje u AU toplije zime i uglavnom manje kise, veca je i jaca ekonomija vece plate. Proslo leto u NZ nije prelazilo 25-26 stepeni mada sunce dosta jace przi nego u Srbiji, 25-26 kad si na suncu imas osecaj kao u srbiji kad je 32-33. Ja sam se preselio u Okland. Neznam kakav je gradski u AU ali ovde ako radis od 8 mozda mozes da iskombinujes da stignes sa gradskim, a ako pocinjes ranije da radis moras kolima.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2014. u 08:43 - pre 119 meseci
Evo i mene sa novim informacijama, nadam se da ce nekome pomoci:

IELTS - overall 8, ukoliko nekome treba bilo kakva informacija slobodno me pitajte.

Vetassess assessment - prijavljen 29/3, positive outcome 3/7. Malo vise od tri meseca. Krajem juna sam ih pitao mailom da li mogu da me obaveste o progresu i nakon par dana sam dobio pozitivan odgovor. Moja profesija je Recruitment Consultant, neophodno je imati min Bachelor i min 3 godine iskustva nakon kvalifikacija, posto u principu za Recruitment ne postoji ''highly relevant'' fakultet.

Od dokumenata sam poslao:
- Potvrdu o diplomi sa fakulteta, malo modifikovanu u skladu sa zahtevima vetassess-a (dodali su mi recenicu da nije moguce dobiti dodatak diplomi posto sam diplomirao pre 2005 i dodali su fond casova na tu potvrdu)
- transkript ispita
- Potvrdu od poslodavca (sa time sam se najvise mucio jer mi je bivsi sef tvrdoglav i mislio je da najbolje zna kako treba da se napise, tako da sam mu 6 puta vracao i molio da ispravi. Na kraju mi je poslao ''finalnu'' verziju sa pogresnim datumom prvog radnog dana, mada je proslo i tako u Vetassess)
-Kartu radnika - obracun svih plata, doprinosa i sl za 12 meseci u toke godine, poslao sam im za 3 poslednje godine
-4 izvoda iz banke na kojima se vide uplate iz firme, za svaku godinu po jedan od 2010-2013
-CV na engleskom
-2 fotografije za pasos overene u australijskom konzulatu - na poledjini pise ''true likeness of ..." i pecat ambasade
-pisano objasnjenje o overi dokumenata sa imenima i adresama overioca (sve sam overio u prvom i drugom sudu u BG)
-overenu fotokopiju pasosa

Sve naravno overene kopije i prevod na engleski. Aplicirao sam online, tako da sam za svaki dokument upakovao original, kopiju na srpskom i prevod na engleski u jedan pdf i poslao na njihov portal.

Sada sam spreman da apliciram za SS, s tim sto je recruitment ostao na listi samo u Darwin-u. Citao sam da oni uglavnom daju temporary regional vize 489, iako apliciras za PR 190, pa cu verovatno sacekati da vidim da li ce se recruitment pojaviti u nekoj drugoj drzavi, jer u slucaju da dobijem 489 morao bih tamo da zivim 3+ godine i samo tamo da radim.

Nadam se da ovo nekome znaci.

Pozdrav svima


 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2014. u 11:42 - pre 119 meseci
Kazes "neophodno je imati min Bachelor i min 3 godine iskustva nakon kvalifikacija"...

Ja sam konkretno diplomirala nekoliko godina nakon sto sam pocela da radim. Tacnije, radim vec 6 godina u struci (kod istog poslodavca), a diplomirala sam pre 2 godine. Da li ce da mi se prizna celopuno radno iskustvo ili samo ovih 2 godine? :S Inace, treba da saljem dokumentaciju u ACS.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2014. u 12:31 - pre 119 meseci
za ACS nisam siguran, ali mislim da je vec bilo razgovora na tu temu. Miroslav i Knayzas su, ako se ne varam, pisali detaljno o tome. Koliko se secam priznaju iskustvo samo nakon kvalifikacija.
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2014. u 12:50 - pre 119 meseci
Mislim da sam nasla... Na sajtu ACS za Required Relevant Work Experience pise:

2 years relevant work experience completed in
the last 10 years or 4 years relevant work
experience completed anytime in past work
history


To je valjda to?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.07.2014. u 09:29 - pre 119 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
Hedgehog: Paket je poslat preko UPS-a a meni samo ostaje da otvorim vino i pratim s vremena na vreme napredovanje pošiljke.


A kad stigne, posalji im s vremena na vreme e-mail da vidis do kog su datuma stigli. Imas adresu na http://www.engineersaustralia....us/migration-skills-assessment pod "Current assessment turnaround time".


Hoću sigurno, samo ću da im dam malo fore. S obzirom da im je pošiljka stigla pre 3 nedelje, da li je već trebalo da mi stigne CID (Contact ID)? Da li da ih cimam za to?


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124481 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.