Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124514 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

naranjito
IT Admin
Banka
Beograd

Član broj: 324088
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.07.2014. u 23:14 - pre 119 meseci
Citat:
mao531:
R-A-K

Ja sam prosao ceo proces za Novi Zeland i ceo njihov imigracioni sajt sam precesljao uzduz i popreko. Kada bih poceo da pisem mislim da bi to bilo jako dugacko ali sam zato spreman da odgovorim na svako konkretno pitanje.




Pozdrav mao531,

Obradovao me je tvoj post da imaš dosta iskustva sa tematikom Novog Zelanda pošto se preko 90% teksta i tema na ovom forumu odnosi na Australiju.
Imam ja nekoliko pitanja za imigraciju na NZ.
Supruga (38 godina) i ja (39 godina) smo izuzetno zainteresovani za ovaj poduhvat i ovo vidimo skoro kao jedinu šansu da našoj deci omogućimo bolju budućnost odnosno da ih sklonimo iz ovog beznađa koje je svakim danom, malo po malo, sve gore.
Ono što nas zanima je sledeće:
Imamo troje dece, 9, 6 i 3 godine. Oboje smo zaposleni poslednjih 12-13 godina u istim firmama, ja radim u banci a poslednjih 9 godina kao podršaka i menadžment ebanking aplikacija a supruga radi u DB-u. Ona ima diplomu Ekonomskog fakulteta a ja Saobraćajnog, što mi je po Bolonji priznato u rangu mastera.
"Čisti" smo odnosno nikad nikakav problem sa zakonom nismo imali.
Novi Zeland nam je već duže vreme takoreći opsesija, priroda, mala naseljenost, mala stopa nezaposlenosti a i deluje mi nekako mirno i normalno.
Ovog proleća smo polagali IELTS, ja imam overall 7,5 a ona 6. Konkurisali bismo za resident visa, ja bih bio nosilac pa me zanima kakvo je tvoje mišljenje o našim šansama i uopšte onome što nas čeka u tom postupku. Kolike su šanse kompletnih porodica (naročito petočlanih) za ovu varijantu, ako znaš. Da li su deca olakšavajuća ili otežavajuća okolnost u ovoj priči? Znaš li koje su stavke koje nam trebaju i šta sve treba da "jurimo" i sa čim je najbolje početi?
Hvala ti unapred na odgovoru.

 
Odgovor na temu

naranjito
IT Admin
Banka
Beograd

Član broj: 324088
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.07.2014. u 23:26 - pre 119 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
R-A-K: Voleo bih da se malo vise aktiviraju ljudi sa temom Novi Zeland...svaka informacija i iskustvo su dobrodosli.



Ja sam pisao celu detaljnu proceduru za NZ. Pitaj sta te konkretno interesuje.



Pozdrav rolee,

na tvoj post sam naišao malo pošto sam video to što je mao531 pisao i što sam ga pitao pa su moja pitanja u suštini ista, možda ti imaš neki drugu sugestiju odnosno svako mišljenje i pomoć mi je dobrodošla jer mi se ovde ne ostaje, prvenstveno zbog moje dece. Ne smem ni da zamislim kakvo ih beznađe čeka za 10-15 godina kada budu trebali da počnu da grade svoje živote

Hvala ti unapred.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 03:53 - pre 119 meseci
Zdrava i prava deca rastu u Srbiji. Ne razumem zasto je to tolikoooo tesko izgraditi zivot tj zasto ce biti tesko za 10 15 godina?
Neradnici nece izgraditi nista ni u americi. Kod nas ima manje beskucnika od USA.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 07:06 - pre 119 meseci
Za naranjito:

Pogledaj ovde:
http://skillshortages.immigration.govt.nz/

Ako nadjes tvoje ili zenino zanimanje, onda planiraj nesto za NZ. Ako nema zanimanja - nema vize. Gledaj i za srednju skolu. To sto imas priznat master, ovima ovde na NZ nista ne znaci. Oni nece da ti ga priznaju. Nisi ga dobio u zemlji sa kojom imaju sporazume o priznavanju zanimanja (ako si zavrsio skolu u Srbiji). Mene i moju zenu jos zezaju sa tim priznavanjem diploma (master iz elektronike). Daju ti da si zavrsio skolu ali bez zanimanja (u odluci ti ne navedu zanimanje - generic). A za bivanje ti traze konkretno priznate diplome sa zanimanjem. I onda ti traze da zavrsavas kurseve ovde da bi bio u rangu njihovih diploma (a ako fizicki nisi prisutan ovde, ne mozes ni da zavrsis kurseve). Mislim da Australija mnogo lakse priznaje nase diplome - to sam video iz postova ovde na forumu.

Dolazak na NZ ti je najlaksi ako ti neko garantuje posao ovde u skladu sa zanimanjem koje je gore na listi. Onda ne proveravaju nista previse (ni diplome ni jezik) i dobijes brzo radnu vizu. Pa tek onda kada provedes neko vreme ovde mozes da dobijes bivanje itd.

Koliko imas dece, mislim da uopste nije problem kod dobijanja vize (za radnu vizu).

I ja i rolee smo dosli na NZ na radne vize sa srednjom skolom.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.12.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 08:02 - pre 119 meseci
Citat:
naranjito: Pozdrav rolee,

na tvoj post sam naišao malo pošto sam video to što je mao531 pisao i što sam ga pitao pa su moja pitanja u suštini ista, možda ti imaš neki drugu sugestiju odnosno svako mišljenje i pomoć mi je dobrodošla jer mi se ovde ne ostaje, prvenstveno zbog moje dece. Ne smem ni da zamislim kakvo ih beznađe čeka za 10-15 godina kada budu trebali da počnu da grade svoje živote

Hvala ti unapred.


Svako ima svoje razloge gde bi vise voleo da ode ali ako ti je zanimanje na listi mozes da konkurises i za AU. Znam neke sto su bili u AU pa dosli na NZ iz raznih razloga ali imao dosta njih koji su iz NZ otisli u AU. 3/4 NZ drzavljana koji zive u inostranstvu zive u AU. Konkretno u prvim godinama covek slabo ima neke valjde od prirode i raznih lepota dok se malo nesredi i privikne na novu sredinu. To sto imate 3 dece nije problem za dobijanje vize mozda je ovde problem uklopiti malo radno vreme i skole i vrtice.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.12.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 08:05 - pre 119 meseci

69 Facts About New Zealand
by megame
69 Facts About New Zealand

1. The kea, a bird native to NZ, is known for pulling windscreen wipers off cars and eating the strips of rubber from windows.
2. The longest place name in the world is Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu, a hill in Hawkes Bay.
3. No part of the country is more than 128km (79 miles) from the sea.
4. In the scene of Star Trek: First Contact, where we see Earth from space, Australia and Papua New Guinea are clearly visible but New Zealand is missing.
5. Wellington is the southernmost capital city in the world.
6. Only 5% of NZ’s population is human- the rest are animals.
7. NZ is the least corrupt nation in the world (tied with Denmark), according to the Corruptions Perception Index.
8. New Zealand has more Scottish pipe bands per capita than any other country in the world.
9. Blue Lake, in Nelson Lakes National Park, has the clearest water in the world.
10. New Zealand is home to the world’s smallest dolphin species.
11. There are no land snakes, native or introduced, in NZ.
12. New Zealand has three official languages: English, Māori and New Zealand Sign Language.
13. In 2008, TripAdvisor named Milford Sound (pictured below) the world’s top travel destination, based on an international survey.






View this image ›

Wikipedia Commons
14. Organised commercial bungee jumping first began in New Zealand.
15. The first man to climb Mt. Everest, Sir Edmund Hillary, was a Kiwi.
16. The lowest denomination in NZ currency is the 10 cent piece.
17. More people die in New Zealand each year playing lawn bowls than scuba diving.
18. NZ is home to more species of penguins than any other country.
19. In 1893, New Zealand became the first country to give women the right to vote.
20. Auckland is one of the most affordable cities in the world to live in.
21. One in three Auckland households own a boat.
22. The Māori name for NZ, Aoetaroa, means ‘land of the long white cloud’.
23. In 2013, NZ legalised same-sex marriage.
24. Lake Taupo was formed by a supervolcanic eruption 26,000 years ago. The dust from the eruption could be seen in modern day China.
25. New Zealand is home to the giant weta, the heaviest insect in the world. It is heavier than a sparrow and looks like a giant cockroach.
26. Baldwin Street, in Dunedin, is the world’s steepest street. The road has a gradient of 1 in 2.86 at its steepest section, a 38 per cent grade.






View this image ›

commons.wikimedia.org
27. 15% of NZ’s population are Māori.
28. New Zealand is similar in size to the UK, but only has a population of about 4 million (compared to 63 million in the UK).
29. About one third of the country is protected national park.
30. NZ was voted the world’s best country in 2007 and 2008 by Wanderlust magazine.
31. Pelorus Jack was a dolphin who guided ships through dangerous and rocky waters around NZ in the early 1900s.
32. There are only two countries in the world where drug companies are permitted to advertise to the public: New Zealand and USA.
33. Kiwi Nancy Wake was the Gestapo’s most wanted person during World War II. She once killed a SS sentry with her bare hands.
34. More people live in Auckland than in the whole of the South Island.
35. The logo for the Royal New Zealand Air Force is a kiwi- a flightless bird.
36. In the Lord of the Rings films, the beer drunk on camera was a custom NZ brew called ‘Sobering Thought’.
37. The filming of these movies pumped around $200 million into the country’s economy. The New Zealand government even created a Minister for Lord of the Rings, to ensure the most money could be made from the films.
38. In 1996, a man broke into a radio station in Wanganui and took the manager hostage, demanding that they play the Muppet song “Rainbow Connection”.
39. Two NZ rescue dogs were taught to drive a car around a track, in order to prove the intelligence of shelter animals.
40. The Kiwi badminton team name was ‘The Black Cocks’, but after a year, had to change it due to complaints.






View this image ›

upload.wikimedia.org
41. In 1990, the NZ prime minister appointed a National Wizard.
42. Rugby player Wayne Shelford got his scrotum ripped open mid-game in a bad tackle. He was taken off the field with one testicle LITERALLY hanging out, got stitched up on the bench and continued the game.
43. NZ high schools and universities are permitted to keep a pound of uranium or thorium for educational purposes. However, there is a $1 million fine if it explodes.
44. There is a giant carnivorous snail living in the South Island.
45. From 1867 to 1927, the government planed ahead for shipwrecks by building supply-filled huts on remote islands.
46. There is a clock in Dunedin which has been running since 1864, despite never having been wound since it was made.
47. Gisborne airport has train tracks running across the middle of the runway. Quite often, trains and planes have to stop until one moves out of the way.
48. NZ had a 58% casualty rate in World War I.
49. Kiwifruit were originally called Chinese gooseberries.






View this image ›

Flickr: takver
50. New Zealand is one of the only countries to have two national anthems- God Save The Queen and God Defend New Zealand.
51. Ninety Mile Beach is actually only 90 kilometres long.
52. Moa birds were native to NZ, but are now extinct. They were 12 feet tall and weighed about 230kg.
53. The man who pioneered plastic surgery, Harold Gillies, was a Kiwi.
54. As was Baron Ernest Rutherford, who was the first man to split an atom. He also discovered (and named) the proton.
55. New Zealand is the only country in the world where all the highest positions have been simultaneously held by women: In 2006, the Queen, the Governor-General, the PM, the Speaker of the House of Representatives and the Chief Justice were all women.
56. The national sport of NZ is rugby union.
57. There are no nuclear power stations in New Zealand.
58. In 2008, Henry the tuatara became a father for the first time at the age of 111. (A tuatara is a reptile native to New Zealand.)
59. New Zealand is the only country with the right to put Hobbit-related images on its currency.






View this image ›

Flickr: flissphil
60. New Zealand was the last habitable land mass to be populated.
61. Three quarters of New Zealanders living overseas are in Australia.
62. 94% of all prisoners in NZ are male.
63. The only land mammals native to NZ are bats. The rest were introduced by Maoris and Europeans.
64. In 2007, the NZ courts banned a couple from naming their child 4Real. In the end they named him Superman.
65. New Zealand produces 100 kg of butter and 65 kg of cheese each year per person.
66. Earlier this year, after losing a poker bet, a New Zealand man legally changed his name to Full Metal Havok More Sexy N Intelligent Than Spock And All The Superheroes Combined With Frostnova. The 99-character name was almost denied because the legal limit is 100 characters.
67. NZ has banned all television advertising on Good Friday, Easter Sunday, ANZAC Day, and Christmas Day.
68. Niue, a self-governed island of NZ, has images of Pokemon on its legal tender coins. There is also a limited collection of coins with images from the Star Wars films.
69. There are more vending machines in Japan than there are people in New Zealand.

megame | 2. July 2014. at 11:20 | Categories: Uncategorized | URL: http://wp.me/p16lAT-4D
Comment See all comments Like
Unsubscribe to no longer receive posts from Zivkovic Family Blog.
Change your email settings at Manage Subscriptions.

Trouble clicking? Copy and paste this URL into your browser:
http://izivkovic.wordpress.com...02/69-facts-about-new-zealand/
Thanks for flying with WordPress.com
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 08:08 - pre 119 meseci
Citat:
Drivee:
Zdrava i prava deca rastu u Srbiji. Ne razumem zasto je to tolikoooo tesko izgraditi zivot tj zasto ce biti tesko za 10 15 godina?
Neradnici nece izgraditi nista ni u americi. Kod nas ima manje beskucnika od USA.


Kratka verzija odgovora:

Ukoliko ne možeš nikome da pomogneš, nemoj ni odmagati i uzaludno trošiti prostor na forumu.


Duža verzija odgovora:

Ako si se ti snašao u Srbiji na pošten način, verujem da ti je dobro ali nisu svi preduzimljivi, snalažljivi, borbeni,... kao ti. Ne znam da li imaš dece ali ako si ikada bio u situaciji da ti posao zaista treba jer bračni partner ne radi, deca idu u školu a kredit za stan stiže redovno na naplatu, znaćeš o čemu pričam. Nekad jednostavno ne možeš da izađeš i kolotečine i onda se hvataš za bilo koju drugu granu.

Da, slažem se, mogu se normalna deca uzgajati i u Srbiji ali bojim se da si promašio web-sajt za komentare. Prilično sam uveren da da ovaj forum dolaze ljudi koji su već isprobali sve opcije u životu i rešili da svoje snove potraže negde drugo.

Možda je i istina da u USA ima više beskućnika nego u Srbiji, ali to nije pitanje koje se ovde postavlja. Ljudi žele "normalniji život", ne žele da misle o svakom potrošenom dinaru, šta će biti sutra, da li će neko od roditelja ostati bez posla, da li će neka budala naleteti da vaše dete sa 150km/h, da li će vas neko izbosti na ulici za 100 dinara,...

Za skoro godinu i po dana koliko sam u Australiji, mogu reći da sam se zaista opustio - treba mi veš mašina - kupim je, ženi treba mikser - kupimo dobar za par stotina dolara, kola - kupimo, posla koliko hoćeš, nagaziš ljudima na cipelu u vozu - oni se izvinjavaju tebi, generalno policija koja nije korumpirana, čuva red tako da se sa policijom ovde niko ne zeza,... i još mnogo toga; sve u svemu zaista je život mnogo drugačiji nego u Srbiji i svima preporučujem da barem probaju kako to izgleda živeti u uređenom društvu. Što se te strane tiče, mnogo manje nas boli glava nego kad smo živeli u Srbiji i štedeli 3 meseca da bi kupili peglu.

Da mi nedostaje Srbija - NE. Nedostaju mi ljudi koje sam ostavio: porodica, prijatelji, komšije, Božić, slava, rođendani sa porodicom i te stvari. Sve ostalo mi ni najmanje ne nedostaje i veoma mi je drago što sam došao da vidim kako funkcionišu druge zemlje. Ko zna, možda jednog dana i odlučim da je Australija mnogo daleko i preselim se negde bliže - Nemačka, Austrija ali u Srbiju samo ako moram.

Ukoliko imaš vremena, znanje i petlju, probaj da dođeš i radiš par meseci - ako si zaista dobar radnik ovde ćeš napraviti mnogo više nego u Srbiji. Ukoliko ti se ne svidi, uvek možeš da se vratiš :)

 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.12.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 08:25 - pre 119 meseci
Potpuno se slazem sa tvojim odgovorom.
 
Odgovor na temu

Mare_86

Član broj: 321379
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 10:02 - pre 119 meseci
Citat:
knyazs:
Citat:
Drivee:
Zdrava i prava deca rastu u Srbiji. Ne razumem zasto je to tolikoooo tesko izgraditi zivot tj zasto ce biti tesko za 10 15 godina?
Neradnici nece izgraditi nista ni u americi. Kod nas ima manje beskucnika od USA.


Kratka verzija odgovora:

Ukoliko ne možeš nikome da pomogneš, nemoj ni odmagati i uzaludno trošiti prostor na forumu.


Duža verzija odgovora:

Ako si se ti snašao u Srbiji na pošten način, verujem da ti je dobro ali nisu svi preduzimljivi, snalažljivi, borbeni,... kao ti. Ne znam da li imaš dece ali ako si ikada bio u situaciji da ti posao zaista treba jer bračni partner ne radi, deca idu u školu a kredit za stan stiže redovno na naplatu, znaćeš o čemu pričam. Nekad jednostavno ne možeš da izađeš i kolotečine i onda se hvataš za bilo koju drugu granu.

Da, slažem se, mogu se normalna deca uzgajati i u Srbiji ali bojim se da si promašio web-sajt za komentare. Prilično sam uveren da da ovaj forum dolaze ljudi koji su već isprobali sve opcije u životu i rešili da svoje snove potraže negde drugo.

Možda je i istina da u USA ima više beskućnika nego u Srbiji, ali to nije pitanje koje se ovde postavlja. Ljudi žele "normalniji život", ne žele da misle o svakom potrošenom dinaru, šta će biti sutra, da li će neko od roditelja ostati bez posla, da li će neka budala naleteti da vaše dete sa 150km/h, da li će vas neko izbosti na ulici za 100 dinara,...

Za skoro godinu i po dana koliko sam u Australiji, mogu reći da sam se zaista opustio - treba mi veš mašina - kupim je, ženi treba mikser - kupimo dobar za par stotina dolara, kola - kupimo, posla koliko hoćeš, nagaziš ljudima na cipelu u vozu - oni se izvinjavaju tebi, generalno policija koja nije korumpirana, čuva red tako da se sa policijom ovde niko ne zeza,... i još mnogo toga; sve u svemu zaista je život mnogo drugačiji nego u Srbiji i svima preporučujem da barem probaju kako to izgleda živeti u uređenom društvu. Što se te strane tiče, mnogo manje nas boli glava nego kad smo živeli u Srbiji i štedeli 3 meseca da bi kupili peglu.

Da mi nedostaje Srbija - NE. Nedostaju mi ljudi koje sam ostavio: porodica, prijatelji, komšije, Božić, slava, rođendani sa porodicom i te stvari. Sve ostalo mi ni najmanje ne nedostaje i veoma mi je drago što sam došao da vidim kako funkcionišu druge zemlje. Ko zna, možda jednog dana i odlučim da je Australija mnogo daleko i preselim se negde bliže - Nemačka, Austrija ali u Srbiju samo ako moram.

Ukoliko imaš vremena, znanje i petlju, probaj da dođeš i radiš par meseci - ako si zaista dobar radnik ovde ćeš napraviti mnogo više nego u Srbiji. Ukoliko ti se ne svidi, uvek možeš da se vratiš :)



Kapa dole za ovo sto si napisao,bas tako stoje stvari
 
Odgovor na temu

mao531

Član broj: 125631
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 11:33 - pre 119 meseci
Citat:
naranjito:
Citat:
mao531:
R-A-K

Ja sam prosao ceo proces za Novi Zeland i ceo njihov imigracioni sajt sam precesljao uzduz i popreko. Kada bih poceo da pisem mislim da bi to bilo jako dugacko ali sam zato spreman da odgovorim na svako konkretno pitanje.




Pozdrav mao531,

Obradovao me je tvoj post da imaš dosta iskustva sa tematikom Novog Zelanda pošto se preko 90% teksta i tema na ovom forumu odnosi na Australiju.
Imam ja nekoliko pitanja za imigraciju na NZ.
Supruga (38 godina) i ja (39 godina) smo izuzetno zainteresovani za ovaj poduhvat i ovo vidimo skoro kao jedinu šansu da našoj deci omogućimo bolju budućnost odnosno da ih sklonimo iz ovog beznađa koje je svakim danom, malo po malo, sve gore.
Ono što nas zanima je sledeće:
Imamo troje dece, 9, 6 i 3 godine. Oboje smo zaposleni poslednjih 12-13 godina u istim firmama, ja radim u banci a poslednjih 9 godina kao podršaka i menadžment ebanking aplikacija a supruga radi u DB-u. Ona ima diplomu Ekonomskog fakulteta a ja Saobraćajnog, što mi je po Bolonji priznato u rangu mastera.
"Čisti" smo odnosno nikad nikakav problem sa zakonom nismo imali.
Novi Zeland nam je već duže vreme takoreći opsesija, priroda, mala naseljenost, mala stopa nezaposlenosti a i deluje mi nekako mirno i normalno.
Ovog proleća smo polagali IELTS, ja imam overall 7,5 a ona 6. Konkurisali bismo za resident visa, ja bih bio nosilac pa me zanima kakvo je tvoje mišljenje o našim šansama i uopšte onome što nas čeka u tom postupku. Kolike su šanse kompletnih porodica (naročito petočlanih) za ovu varijantu, ako znaš. Da li su deca olakšavajuća ili otežavajuća okolnost u ovoj priči? Znaš li koje su stavke koje nam trebaju i šta sve treba da "jurimo" i sa čim je najbolje početi?
Hvala ti unapred na odgovoru.



Pozdrav naranjito

Zena i ja kada samo krenuli sa pripremanjem dokumentacije za NZ je bio sledeci:
- prvo smo ovde preveli sve papire kod sudskog tumaca i poslali ih na NZ (mi smo krenuli preko kancelarije koja se bavi imigracijom ali smpo kasnije uvideli da smo sve to mogli i sami.) Sto se tice papire preveli smo diplome iz srednje skole, svedocanstva svakog razreda. Zena je prevodila diplomu sa fakulteta, ja imao vec original na engleskom. Ja sam savrsio master na Fakultetu tehnickih nauka u Novom Sad, smer graficko inzenjersto i dizajn, a zena Poljoprivredni fakultet u Ns smer hortikultura. Nama su priznali diplome, radili smo recognition u NZQA (New Zealand Qualifications Authority) i moja diploma je isto priznata kao i ovde, znaci master samo sto je to kod njih IX stepen obrazovanja a kod nas VII/2, i zeni je priznat ceo fakultet i ima po njihovoj kvalifikaciji VII stepen obrazovanja. ( Uz diplome sa faksa smo oboje slali spisak svih polozenih ispita sa faksa sa brojem bodova koliko svaki ispit nosi i vreme slusanja (to smo imali sve na par papira) i meni su trazili akademski transkrip (to je nesto jako slicno spisku svih polozenih ispita samo sto se ovako zove), zatim smo polozili IELTS gde je zena kao nosilac vize dobila 6.5 , a ja 5.

Mi smo hteli da apliciramo za Skilled Migrant Category (SMC) jer za svaku drugu vizu se trazi poslovna ponuda. Skilled Migrant Category http://www.immigration.govt.nz...nt/stream/work/skilledmigrant/ funkiconise preko sistema bodovanja https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/

Kada smo dosli do faze da apliciramo zena je napunila 30 godina a ta agencija nas je obavestila da nemamo dovoljan broj bodova sto je min 100 da bi mogli da apliciramo. Tada smo prekinuli saradnju sa njima i preuzeli smo stvar u nase ruke. Pored svih dokumenata smo obezbedili u pisanoj formi zenino iskustvu u poljoprivredi-hortikulturi od 4 godine i mi sami aplicirali za SMC i u aplikaciji smo imali 115 bodova sto nas dovodi u krug gde mogu da nas posle proslede u pool sto je glavno razmatranje pa onda sve to sto si naveo u aplikaciji koja ima podosta strana treba da dokazes (approve). Medjutim posle 6 meseci nama je istekla aplikacija i naravno odbijeni (cim nas nisu u periodu od 6 meseci kontaktirali).

Tu nama nije bio kraj jer smo po svaku cenu zeleli da idemo i nastavili smo dalje i onda ucili madjarski pa preko HU pasosa dobili radnu vizu (working holiday) i eto u spetembru smo tamo.

------------------------------------------------------------VASI PRVI KORACI-------------------------------------------------------------------------------------

Sto se vaseg slucaja tice na imigracionom sajtu pogledajte da li su vasa zanimanja trazena na NZ
http://glossary.immigration.go...325-7041A727A9D5/0/INZ1093.pdf

Mozete pogledati i www.immigration.govt.nz/pointsindicator

Pored toga treba da kontaktirate (putem emaila) Wellington i NZQA ako zelite da krenete u proces prevodjenja (prepoznavanja) diploma
http://www.immigration.govt.nz...msandfees/formsandguides/lorq/

ili

http://www.nzqa.govt.nz/


To je prvi korak ka imigraciji i sve ove stvari bi trebalo da mozete sami da resite.

Sto se tice resident uslovi su sledeci:
http://www.immigration.govt.nz.../worktoresidence/caniworkinnz/
http://www.immigration.govt.nz...stepsforlongtermskillshortage/

Moja procena je da imate sanse jer kao sto si rekao da zena ima Ekonomski fakultet a ti Saobraćajni i oboje imate iskustva, a i engleski ste polozili sa dobrim ocenama i to bi vam omogucilo da dobijete vise poena kao kvalifikovana radna snaga. To je neka moja procena sto se tice SMC.

Sto se tice dece mislim da je tu nema olaksavacuje ili otezavajuce okolnosti nego je migracija sama po sebi teska i ako se krene treba do kraja izgurati.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve ostale vize po meni nisu realne i ja nikada nisam dobio odgovor na to pitanje kako su ljudi ovde na srpski pasos dobili posao i tamo otisli na neku radnu ili resident vizu !!!???

Ja sam vec 16 meseci na sajtu www.seek.co.nz i do sada sam posalo oko140 prijava za posao i na 95% su mi se zahvalili na potrosenom vremeni i to je to, a nekih 3-4 firme su mi je rekli da ne mogu da mi pomognu oko sredjivanja radne viza je sam overseas , a 5-6 firmi mi je reklo da jesu zainteresovani ali kada dodjem na NZ da ih kontaktiram.

Hocu da kazem da je po meni napravljena kontradiktorna stvar jer za radnu vizu tebi treba poslovna ponuda a da bi dobio poslovnu ponudu moras da imas radnu vizu.

Nadam se da sam dao bar neki konkretan odgovro na vasa pitanja.

Ako bilo sta treba slobodno pisi.

Pozzz
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 13:36 - pre 119 meseci
Dali ako bih uspeo da sredim radnu vizu preko ponude poslodavca za NZ i ako bih naveo zenu i dete da idu samnom, dali oni moraju da idu istog datuma kada i ja ili postoji mogucnost da ja odem prvi pa da oni dodju posle 2-3 meseca?
 
Odgovor na temu

mao531

Član broj: 125631
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 16:13 - pre 119 meseci
Ako bi uspeo da sredis radnu vizu preko poslodavca znaci da imas garantovan posao zena i deca mogu sa tobom odmah ili za koju nedelju ili mesec to je posle na vam. NAJBITNIJA stvar je da imas posao a posle sve ide kao podmazano.
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 16:35 - pre 119 meseci
@Rolee

interesuje me sledeće,

pošto se ide preko radne vize i sponzorstva,a moje zanimanje je na LT listi-welder.

Kakva je procedura i koliko je tesko zameniti poslodavca kada se dodje na NZ.
Kakve su šanse da me ne jašu mnogo kao nerezidenta.

Kada se traži PR u NZ-u,tj. koliko vremena mora proći?





 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 19:38 - pre 119 meseci
Ja sam jedino i zato isao preko agencije posto drugacije nisam mogao da dobijem ponudu posla a ima i koji su je dobili direktno od poslodavca preko interneta. Glavni sajtovi za oglase za posao su seek i trademe.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 19:43 - pre 119 meseci
Citat:
Poljoprivrednik: @Rolee

interesuje me sledeće,

pošto se ide preko radne vize i sponzorstva,a moje zanimanje je na LT listi-welder.

Kakva je procedura i koliko je tesko zameniti poslodavca kada se dodje na NZ.
Kakve su šanse da me ne jašu mnogo kao nerezidenta.

Kada se traži PR u NZ-u,tj. koliko vremena mora proći?


Za zamenu poslodavca sve zavisi gde ides ako ostajes u istom regionu onda podnosis samo varijaciju uslova a ako menjas region ili grad onda moras sve kao za novu radnu vizu, svaku promenu koju radis dobijas vizu krace za prvi put iz srbije dobijes vizu obicno od 2 do 3 godine a ako zamenis poslodavca ovde oni ti odobre na godinu dana. Sanse da te nejasu kao nerezidenta zavisi kod koga radis obicno nasi placaju manje.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2014. u 20:01 - pre 119 meseci
Da bih mogao da predas za permanent moras da imas dve godine rada na NZ puno radno vreme, to je i dovoljno da ti netraze IELTS ako si radio u firmi gde je primarni jezik engleski ali emigraciono moze po zakonu da ti trazi da polaze test ili da ti netrazi zavisi kako ti se zalomi.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2014. u 02:36 - pre 119 meseci
Citat:
knyazs:
Citat:
Drivee:
Zdrava i prava deca rastu u Srbiji. Ne razumem zasto je to tolikoooo tesko izgraditi zivot tj zasto ce biti tesko za 10 15 godina?
Neradnici nece izgraditi nista ni u americi. Kod nas ima manje beskucnika od USA.


Kratka verzija odgovora:

Ukoliko ne možeš nikome da pomogneš, nemoj ni odmagati i uzaludno trošiti prostor na forumu.


Duža verzija odgovora:

Ako si se ti snašao u Srbiji na pošten način, verujem da ti je dobro ali nisu svi preduzimljivi, snalažljivi, borbeni,... kao ti. Ne znam da li imaš dece ali ako si ikada bio u situaciji da ti posao zaista treba jer bračni partner ne radi, deca idu u školu a kredit za stan stiže redovno na naplatu, znaćeš o čemu pričam. Nekad jednostavno ne možeš da izađeš i kolotečine i onda se hvataš za bilo koju drugu granu.

Da, slažem se, mogu se normalna deca uzgajati i u Srbiji ali bojim se da si promašio web-sajt za komentare. Prilično sam uveren da da ovaj forum dolaze ljudi koji su već isprobali sve opcije u životu i rešili da svoje snove potraže negde drugo.

Možda je i istina da u USA ima više beskućnika nego u Srbiji, ali to nije pitanje koje se ovde postavlja. Ljudi žele "normalniji život", ne žele da misle o svakom potrošenom dinaru, šta će biti sutra, da li će neko od roditelja ostati bez posla, da li će neka budala naleteti da vaše dete sa 150km/h, da li će vas neko izbosti na ulici za 100 dinara,...

Za skoro godinu i po dana koliko sam u Australiji, mogu reći da sam se zaista opustio - treba mi veš mašina - kupim je, ženi treba mikser - kupimo dobar za par stotina dolara, kola - kupimo, posla koliko hoćeš, nagaziš ljudima na cipelu u vozu - oni se izvinjavaju tebi, generalno policija koja nije korumpirana, čuva red tako da se sa policijom ovde niko ne zeza,... i još mnogo toga; sve u svemu zaista je život mnogo drugačiji nego u Srbiji i svima preporučujem da barem probaju kako to izgleda živeti u uređenom društvu. Što se te strane tiče, mnogo manje nas boli glava nego kad smo živeli u Srbiji i štedeli 3 meseca da bi kupili peglu.

Da mi nedostaje Srbija - NE. Nedostaju mi ljudi koje sam ostavio: porodica, prijatelji, komšije, Božić, slava, rođendani sa porodicom i te stvari. Sve ostalo mi ni najmanje ne nedostaje i veoma mi je drago što sam došao da vidim kako funkcionišu druge zemlje. Ko zna, možda jednog dana i odlučim da je Australija mnogo daleko i preselim se negde bliže - Nemačka, Austrija ali u Srbiju samo ako moram.

Ukoliko imaš vremena, znanje i petlju, probaj da dođeš i radiš par meseci - ako si zaista dobar radnik ovde ćeš napraviti mnogo više nego u Srbiji. Ukoliko ti se ne svidi, uvek možeš da se vratiš :)



Imam ja i vremena i znanja i svega. Radio sam od Francuske, Swice, Indije, Vietnama, Kine i da ne nabrajam vec gde. Fora je sto je ok i u Srbiji. Necu voziti auto od 20000 eura ali cu voziti neki od 3-8000. Necu imati kucu sa 10 soba ali cu imati za 4, dve za decu, 1 za mene i zenu a 1 za nikoga.

Dobar ti je odgovor ali stvarno moze i u Srbiji da se zivi. Jeste tesko i naporno ali moze uz neki osmeh.
Da dolazim u AUS, neeee nesvidja mi se ta zemlja nikako, NZ je ok, ali AUS, ne. :) Recimo da sam jako blizu AUS trenutno.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2014. u 03:00 - pre 119 meseci
Naravno da može i u Srbiji, slažemo se oko toga :)

Moja teorija je da svako treba da "prođe malo sveta" i da proba i druge zemlje. Kad to uradi, znaće da ceni stvari koje je imao u svojoj zemlji a sad ih nema ali će takođe videti šta druga zemlja ima da ponudi u odnosu na Srbiju. Nakon toga, svako će imati svoju "računicu" i odlučiće da li se vredi vraćati u Srbiju, promeniti zemlju ili ostati tu gde jesi.

Kada ceo život provedeš u Srbiji, misliš da napolju cvetaju ruže i da je trava je**no mnogo zelenija ali nakon nekog vremena shvatiš da nije baš tako i tada ti je postaje jasnije da li si napravio dobar potez ili ne. Ukoliko se ne desi promena i ukoliko preživljavaš dane u Srbiji bez da probaš nešto da promeniš, žalićeš ceo život što nisi otišao u drugu zemlju i barem video kako je tamo, pa makar se i vratio posle nekog vremena.

Kao što sam već pomenuo, nedostaju mi porodica i prijatelji ali kad uporedim recimo iskustva koje smo žena i ja imali u bolnici dok je ona bila trudna i sam porođaj sa iskustvima drugih u Srbiji, to je skroz druga priča - toliko su svi bili ljubazni, profesionalni, staloženi, spremni da pomognu i pokažu oko bebe, "sredili" mi ženu posle komplikovanog porođaja da je mogla sledeći dan da hoda, ja prisustvovao porođaju besplatno, medicinske sestre odbijaju bilo kakav poklon (samo red čokolade su uzele), doktori dolaze svakih par sati da provere kako je žena, pregledaju od glave do pete, pitaju kako se oseća, dolazio je fizioterapeut da pokazuje kakve vežbe žena treba da radi, dolazila je specijalista sa breastfeeding da pokaže kako da se beba nauči da ručki, i još mnogo toga pozitivnog - e to je ta razlika koju neki možda traže u inostranstvu.

Tako da je moj savet svima i uvek - probajte! Makar se vratili nakon 6 meseci - probajte! Iako vam se ne svidi barem nećete žaliti ceo život.

 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2014. u 07:00 - pre 119 meseci
Ako probaš kajaćeš se ako ne probaš kajaćeš se više.

Rolee davim te malo druže izvini,nemam koga drugog.

Obzirom da ja ovde u svoje slobodno vreme konstruišem i izrađujem ograde,može li se nešto takvo tamo
raditi kao dopuna budžetu,tj. da mi ne zakuca neka inspekcija na vrata i kaže dečko a gde je firma?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2014. u 07:40 - pre 119 meseci
Citat:
Poljoprivrednik: Ako probaš kajaćeš se ako ne probaš kajaćeš se više.

Rolee davim te malo druže izvini,nemam koga drugog.

Obzirom da ja ovde u svoje slobodno vreme konstruišem i izrađujem ograde,može li se nešto takvo tamo
raditi kao dopuna budžetu,tj. da mi ne zakuca neka inspekcija na vrata i kaže dečko a gde je firma?


Ma sta me davis bar informacije koje znam mogu da dam. Kad dodjes na radnu vizu sa ponudom posla tebi u vizi pise ime poslodavca i mozes da radis samo kod njega, nesmes da radis nigde drugde ni jedan dan da te plate preko racuna mozes na crno ali toga slabo ima. Onaj ko dobije ponudu posla on ima zatvorenu radnu vizu a partner ima otvorenu moze da radi bilo gde. Ako bi recimo radio na dva mesta zvanicno posle odredjenog vremena emigraciono izvrsi kontrolu preko poreza i bio bi u problemu a i nebi ti kasnije odobrili permanent zbog toga.

Svi sitni majstori, vodoinstalateri, elektricari.... svi oni imaju svoje firme prijavljene i tako rade. Sto se tice ograda na NZ mislim da se tu nebi nesto ovajdio jer pola kuca i nema uopste ograde, neke imaju neke male drvene koje mozes da prekoracis, vrlo malo ima da kazes pravih ograda kao u Srbiji.

Mislim da bi moglo relativno lako da se nadje posao za varioca u nekim drugim firmama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124514 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.