Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?

[ Pregleda: 6512 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?13.05.2006. u 23:56 - pre 218 meseci
Pozdrav!
Zelim da izvucem sve sifre sto Windows cuva u npr neki fajl.
Ranije sam negde procitao da Windows cuva sve sifre na jednom mestu,
samo ne znam da li su to sifre za logovanje na neki sajt,...,ili nesto drugo?
I video sam neki primer.Sad taj primer ne mogu naci,guglovao sam i nista.
Ako moze neki link,hint,primer,...,bilo sta,sto bih mi pomoglo da resim problem ili bar me uputilo,bio bih zahvalan!
Pozzz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 00:10 - pre 218 meseci
Ne cuva sve sifre u jednom fajlu. Za pocetak, ti kazi nama koje te konkretno sifre interesuju ?
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 11:10 - pre 218 meseci
Sifre za logovanja na sajtove.Pa kakve bi jos sifre postojale ?
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 13:06 - pre 218 meseci
Ako korisnik surfuje preko Internet ExploDera onda to cuva Explorer, najverovatnije negde u registry-ju, mada ne mora da znaci.
Firefox cuva svoje sifre *negde* i njih lako mozes videti u opcijama samog Firefox-a, sa "View saved passwords", ali ne znam kako bi to odradio preko programa.
Opera, i drugi browseri, cuvaju sifre sajtova negde interno (da li je to registry ili fajl, ne znam, ali uglavnom su enkriptovane), tako da nemas univerzalno resenje.

A koje jos sifre postoje? Sifre korisnika racunara, sifre konekcija na net, ...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 15:49 - pre 218 meseci
Da da,toga sam se i ja setio,a te sifre za konekciju,tj ako sam ja na eunetu,i naravno imam svoj username i pass?
Gde se te sifre cuvaju ?
Nasao sam bio jedan programcic koji vadi te potrebne sifre ako se zaborave.Ali program je kompatibilan samo sa starijim
verzijama Windosa,pa me interesuje da li bi to moglo da se odradi i za XP.Sigurno bi moglo da se uradi,ali je pitanje gde su se
sakrile sve te sifre!
Pozz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 17:56 - pre 218 meseci
Sifre za konekcije se cuvaju u .pwl fajlu na 9x sistemima i u .sam fajlovima na NT sistemima (ili tako nesto). Za 9x sisteme imas programe koji mogu da dodju do sifre cistim brute forceom, sto nije najbolje resenje. Za NT sisteme postoji kod koji dekriptuje te sifre, bez nagadjanja, i naravno, radi mnogo brze ;)

[Ovu poruku je menjao reiser dana 14.05.2006. u 18:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 18:38 - pre 218 meseci
@reiser
Pretrazio sam ceo hard za .pwl fajlovima,ukljucio sam naravno i da gleda i skrivene fajlove i foldere!E a za .sam je nasao par stvarii,ali nista nije enkriptovano,ili nesto bar da lici na fajl koji cuva nekakve informacije sto se tice konekcija.Imam jos jedno
pitanje koji su to 9x sistemi ? I kad si vec pomenu te programe za dekripciju,znas li ime nekog finog programa koji bi mi pomogao! :)

@JaHvram znam to za mozillu ali nikako da nadjem gde cuva te fajlove!

Hvala puno na odgovorima!
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?14.05.2006. u 19:12 - pre 218 meseci
U .pwl fajlu se cuvaju passwordi na win 95, 98, ME.
U .sam fajlovima se cuvaju passwordi na 2k/XP. Mada nisam siguran da li se zaista cuvaju u .sam, ali postoji kod koji moze da dekriptuje te passworde.
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?15.05.2006. u 05:57 - pre 218 meseci
Trazio sam nesto malo po MSDN-u,ne mogu nista naci gde bi se mogle cuvati te informacije.
Reiser imas li slucajno neki link sa primerom za dekripciju ti password-a?
Hvala,pozz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Zelim da izvucem sve sifre sto Windows?

[ Pregleda: 6512 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.