Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Windows

[es] :: Advocacy :: Zasto Windows

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9476 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.de.



Profil

icon Re: Zasto Windows15.05.2006. u 00:39 - pre 218 meseci

 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Zasto Windows15.05.2006. u 01:56 - pre 218 meseci
Hotmail je nekad davno radio na FreeBSD-u, Microsoft je vec do sada obavio tranziciju servera. Mozda je neki tamo back-end ostao na BSDu ili Solarisu, ali to nije ni bitno. Koliko se ja sjecam, MS je kupio Hotmail, dakle dobio je kompletan IT sistem. Tako da su drugi ljudi projektirali tu UNIX mrezu, i stavljali sisteme na kompjutere.

A tema je jako priglupa. Windowsi su najbolji desktop/workstation sistem za x86 platformu, nema sta pod njima ne mozes napravit. Medjutim, ako trebas development za specifican sistem, onda uzmes taj sistem.

Znaci za all-around productivity, ide Windows. Za ostale specificne namjene idu ostali specificni zahtjevi. Easy as that.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Zasto Windows16.05.2006. u 12:47 - pre 218 meseci
Citat:
SmilieBG: Ne znam kakve veze RT sa embeded ima, ali je verovatno do mene...


Koliko non-embedded RT sustava znaš?

Citat:
Sto se drugih, specijalnih OS tice, koliko sam ja primetio, nije ih bilo u pitanju postavljaca teme...?


Što te nije nimalo spriječilo da kažeš da je Windows za jednu uporabu, a *nix za drugu (RT i "kritične sustave").

Je li Linux smatraš pod *nix? Već vidim kako management u NASA/BAE/Airbus/ESA.. koluta očima dok im savjetuješ da dumpaju VxWorks i QNX za mission-critical sustave i stave Linux.

I kakvi su ti to "kritični sustavi" za koje je "*nix dobar a Windows nije" ? Što uopće smatraš *nix-om? Sa UNIX dizajn filozofijom puno više zajedničkog imaju Windowsi nego neki takav "kritičan" OS sa POSIX.1 real-time ekstenzijama nalijepljenim nad mikrokernelom. Jedini razlog zašto to i imaju jest zato što je to de facto standardni API u RT OS-evima.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto Windows

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9476 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.